En Son İzlediğiniz Film ve Düşünceleriniz?

Johnkorey

QuietQuitting
Konular
553
Beğeni sayısı
1,326
PG Nakit
1,445
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
Aynen ben de biliyorum gerçekte de askerlik yaptığını. Ben de maskeli beşler ırak filmini izledim bir kere öyle ama askerde değildim. :d
Sondaki mektup gerçekmiş bu arada biraz bakınırken gördüm. Yıkıldım şu an.

Dragon

JM Cericho
Konular
9
Beğeni sayısı
358
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Alexa Bliss
Barbie’den çıktık 8/10. Oppenheimer’ı çarşamba değerlendireceğiz.

Yani ben şahsen full + full verim aldım filmden. Güldürdüğü, mutlu ettiği, zamanı unutturduğu, güzel mesajlar verip düşündürdüğü sahneleri bol bol vardı. Bu tarz filmleri senaryodur oyunculuktur bu tarz ölçütlerle değerlendirmeyi doğru bulmuyorum lakin Ryan Gosling baya Arçelik 50 litre hacimli no frostu sırtlar tarzı sırtlamış filmi oyunculukta, söylemeden geçemeyeceğim.

Filmden yüzümde gülümsemeyle (pandemi yüzünden uzun zamandır sinemaya gidememekten sonraki ilk sinemamın da verdiği keyifle) çıktıktan sonra ekşideki yorumlara vs. bakayım dedim şok oldum. Hakkaten millet Nuri Bilge Ceylan filmi izler kafasında Barbie filmine gitmiş aga. Cidden anlamıyorum ben bizim insanları. 2020’den beri pandemi belasıyla boğuşuyoruz kaç yıl eve kapanmışız yeni yeni her şey normale dönmüş, ekonomik kriz var seneye taş mı kemiririz belli değil, ülkede binbir türlü dert var milyonla mültecisi kaçağı sığınmacısı var üstüne seçim mağlubiyeti ve 6 ay önce gerçekleşen bir felaket var. Bizim gülmeye şöyle bir 2 saat dünya derdinden uzaklaşmaya ihtiyacımız yok mu anlamıyorum herkes Clockwork Orange - Scarface-Leon The Professional performansı beklemiş filmden. Film kesinlikle böyle bir şey vaat etmiyor ki. Ne vaat ediyor? Günümüzün renkleri kısılmış simsiyah filmlerinden ziyade renkli bir görsel şölen, orta-iyi müzikler, kıkırdayacağın birkaç sahne, geçmişe özlem ve keyifli bir 2 saat vaat ediyor. Hepsini de yerine getiriyor.

Hele zenci Barbie görüp filmi woke sjw kültürü sananlar filmi cidden arka organlarıyla izlemiş galiba. Film direkt woke kültürüne bile çakıyor bazı yerlerden. Patriyarka kelimesini duyup feminizm propagandası sanıp çıkmak falan komedi cidden. Hem erkeklere hem kadınlara sağlam giydirmeler var. Barbie markasının sahibi Mattel’de kendiyle baya dalga geçiyor. Zaman yönetimini de başarılı buldum, 1-2 karakter harici detaylara girilip film boğulmamış. Oyuncak Hikayesi filmine bağlayacak sandım bir ara mevzu, ama oradan bambaşka bir yere kaydı. Oralara girmemeleri iyi oldu, filmin yapısını bozardı.

Demem o ki izleyin izlettirin. Pembe kıyafetinizi de giyip gidin. Bir sürü derdimiz çilemiz var zaten, gidin 2 saat kafanızı dağıtın gelin.

Johnny Sack

CM P*nk S*veni
Konular
1,805
Beğeni sayısı
1,564
PG Nakit
390
RPG Karakteri
Goldberg
Favori Güreşçi
Mark Henry
8½. Sinemanın mihenk taşlarından birini daha izledik ama erken mi davrandım bilmiyorum gerçekten sıkıldım yani. Fellini'nin diğer filmlerinde hiçbir şekilde sıkılmamıştım. Tabi bu filmin konusu da izlediğim diğer filmlerinden kat kat daha özgün, daha güzel. Özellikle hayatındaki tüm kadınların olduğu rüya sahnesine bayıldım. Daha sonra mutlaka tekrar izleyeceğim ama şu an için 7 veriyorum bu filme.

Johnkorey

QuietQuitting
Konular
553
Beğeni sayısı
1,326
PG Nakit
1,445
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
Oppenheimer.

Ben bu filmi bu ses efektleri ile bilgisayardan falan izlesem zerre keyif alamazmışım. Filmin ilk yarısı biraz sıksa da ara dönüşü bir an bile sıkılma hissi yaşamadım. İmkan olsa tekrar izlemeye giderim.

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
330
Beğeni sayısı
601
PG Nakit
1,050
Oppenheimer izledim. Baya beğendim çok sağlam bir biyografi filmi olmuş. Atom bombası patlayana kadar baya iyiydi son saatteki yargı kısımları falan sıkıldım tam anlamadığım için. Bir de atom bombasında keşke efekt kullansaymış o devasalığı tam gösterememiş.

Johnny Sack

CM P*nk S*veni
Konular
1,805
Beğeni sayısı
1,564
PG Nakit
390
RPG Karakteri
Goldberg
Favori Güreşçi
Mark Henry
Glass Onion. İlk filmin yarısı değil maalesef. Aslında son 45 dakikasına kadar gayet keyifliydi ama filmin konusu filmin süresinin tamamına yayılmaya yetmedi ve zayıf kaldı. Ve Benoit Blanc karakteri fazla ön planda olmak zorunda kalmış, yan karakterler çok zayıf kalmış. Miles karakterinin aptal olması eğlendirdi, Elon Musk parodisi gibiydi. 6.

ReQuem

Kralkaya
Konular
1,705
Beğeni sayısı
1,743
PG Nakit
1,850
Favori Güreşçi
Jon Moxley
1 1
Glass Onion. İlk filmin yarısı değil maalesef. Aslında son 45 dakikasına kadar gayet keyifliydi ama filmin konusu filmin süresinin tamamına yayılmaya yetmedi ve zayıf kaldı. Ve Benoit Blanc karakteri fazla ön planda olmak zorunda kalmış, yan karakterler çok zayıf kalmış. Miles karakterinin aptal olması eğlendirdi, Elon Musk parodisi gibiydi. 6.
Abi ilk filmde iyi değildi bence o kadar ya. Mid film bayağı. Bir tık balon bence.

Johnny Sack

CM P*nk S*veni
Konular
1,805
Beğeni sayısı
1,564
PG Nakit
390
RPG Karakteri
Goldberg
Favori Güreşçi
Mark Henry
Abi ilk filmde iyi değildi bence o kadar ya. Mid film bayağı. Bir tık balon bence.
Filmden beklentiye göre biraz o ya. Oscar'da senaryo ödülüne aday olacak kadar iyi değildi ama kafa dağıtmalık, iyi vakit geçirmelik bir işti. Abartıldığına katılıyorum ama fazla beklentiye girilmeden izlenince akıyordu.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: