RPG PAYBACK #33'e Puan ve Değerlendirmeniz

PAYBACK #33'e Puan ve Değerlendirmeniz

• 5

Oy: 12 92.3%
  • 4

Oy: 1 7.7%
  • 3

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    13

Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Konular
179
Beğeni sayısı
1,401
PG Nakit
0
Arkadaşlar birkaç tane Rollins'in Cody olayı biraz ucu açık kalmış gibi yorum gördüm. Bizim bunun üstünde yeterince durmamış olmamızın sebebi Lakot'a bu şekilde bir Rollins bırakıp onun yoğurmasını istememiz. Onunla zaten böyle planladık. Dolayısıyla Rollins'in sebebi tamamen bu konudaki promoda açıklanmış sebepler. Zaten benim de haberlerde, Rollins sebebini açıkladı diye duyurup şovda da Bryon'un ağzından "sence Rollins yeterince anlaşıldı mı?" diye sordurma sebebim de buydu. Bu şekilde bir oyuncu-yazar işbirliği söz konusu olduğu için bilgilendirmek istedim.

Centria

nobody
Konular
97
Beğeni sayısı
615
PG Nakit
209
Eve gelir gelmez uyurum diyordum, uyku gelmeyince şovu okuyayom dedim.

Dream ile Goldust'ın barışmasına duygulandık vallahi yalan yok, Lodge bayağı hyple'idi oluşum sürecinde ki zaten 2 ay falan kim olduklarını öğrendik gerçekten sağlam bir temelleri var ve beklediğim gibi direkt şampiyonlara oynadılar. EC3'nin dediği her şey doğru, Gacy ve özellikle Goldust o kadar çok damga vurdu ki TV kemerine Tag kemerleri resmen sadece süstü. Öte yandan herkes olası bir Goldust vs. Gacy'ni ilk tohumunu görmüş olabiliriz. Yani bence Gacy'de çok iyi karakter olsa Goldust gölgede bıraktı Gacy'i, bir TV kemer run'ını hak ediyor. Solo Goldust izlemek keyifli olabilir, oyuncusunun promoları da gayet sarıyor umarım solo olursa da aynı hevesle devam eder.

Roman da, Gunther da benim gibi yeni ve hevesli oyuncular promolarına bakıyorum ve ikisinden de gayet umutuluyum. ROman kazanır diye düşünüyordum çünkü daha çok promosunu gördüm herhalde ve hiçte fena değildi yani akıyor gidiyordu. Kabile şefi karakterini rpglerde merak ediyordum umarım güzel bir run yapar o da. Gunther'a da tebrikler kendisini çembere garantiledi ve WM'de de görcez muhtmelen

Seth için açıklama gelmiş zaten pek yorum yapmayacağım sadece gerçek hayattaki Seth'e göre fazla olgun ve bu çok hoşuma gitti.

Bo Dallas, şimdi Taylan bana ilk karakteri söylediğinde meraklanmıştım yalan yok fakat sadece kod işini biraz abarttığını düşünüyorum, başta ben de internnetten çevirip okusam da sonradan pek umursamadım açıkcası, şovu çalma olayı falan çok iyi bana anlattığı karakterde çok iyi ama değdiğim gibi böyle olursa bilmiyorum ya sadece kendisi zevk alır gibime geliyor, neyse vardır bir bildiği diyelim.

Uso'nun, biz yeni oyunculara WM'e kadar ya da belki NWO'a kadar reign kasıp kemerin prestijini tekrardan arttıracağını düşünüyordum, çünkü hani kendi karakteri çok uçsa da kemer resmen yoktu ortalıkta aynı Tag kemerleri gibi. Bate de aynı şekilde direkt abisnini kemerine oynar diyr düşünüyordum fakat ikisi de olmadı. Bate'in Mayhem'in olmuş bir versiyonu olduğuna eminim WM iki gece ise birinci gecesinde muhtmelen abisini yenecek. Hep böyle düşünüyordum bu değişmedi AMA JEricho'nun da NOW kemeri ile gelişi ki bence koruyacak Daniels'a karşı, PURE kemerini tarihe karıştırabiliriz. WM'DE Abi vs. Kardei, Şampiyon vs. Şampiyon görüp ardında ki Paybackte PURE kemerine sonsuza kadar elvade diyebiliriz gibi geliyor. Bakalım.

Punk, WM'de Jeffi elediğinde ''gerçekten mi'' diyip feud olmasından tırsmıştım çünkü hani sıkıldık ya. Uso vs. Punk olmasını istiyordum ve oldu. Uso bence Cody ve Danielson ile birlikte şirketin en büyük face ismi. Punk'ta direkt PGW düşmanı, iki farklı kutup gibiler bence çok daha ilgi çekici.

Danielson'ın Y-SEX hikayesinde olacğını düşünüyordum ama 3. bir düşman olarak. Maçı üçletir öyle olur hikayede diyordum ki önce Bate'in kemer kazanması sonra da bu promo bunu bozdu. Danielson'ı okuduğumda aklıma ilk AEW zamanları geliyor yani birebir aynısıydı. Fakat şimdi daha çok bir öğretmen rolüne bürünmesi ilgimi çekmedi değil. Ki Hakan abinin baştan beri promolarında bahsettiği oydu aslında güreş öğretmeni, öğretici falan filan. Bate'i adam edecek bakalım. Fakat bir taraftan Bate'in kurtarıcısı bir kadın var. Bu tek şovluk bir şey değilse tabi hem Danielson hem de o kadın sayesinde Venis'i yenebilir ve çokta başarılı bir underdog hikayesi olur. Danielson zaten alışık o hikayelere.

Punk-Patron konuşması hangimiz daha oe'yiz konuşması olmuş. Patron face turn atar mı emin değilim ama atacak gibi duruyor. Punk'I ise okumaktan gerçekten keyif alıyorum şirket düşmanı karakterler her zaman ilgi çekiypr.

Joe geldiğinden beri çok dominant. Çemberde de bence şovu çalabilecek birisi, oyuncusu da aktif vallahi tehlikeli.

Açıkcası yalan yok kendi segmentimi ilk okuduğumda karakterlerimin NPC gibi kullanıldığını düşünüp üüzlmüştüm, fakat şimdi mantıklı geliyor. Taha abinin kantinin erbaşı olduğu için takım divizyonunda olacğını tahmin etmiştim ama Jeff bana da sürpriz oldu. Tek korkum Omega'nın takım divizyonunda sıkışıp kalması. Ben YB alırken takım divizyonuna renk katmak için almıştım Omega'yı burda görmek korkutsa da dur bismillah daha ilk şov hemen söylenmeyelim. Ospreay & Hardy için takım kemerlerini almaları için ya ilk basamak olacağız ya da ikisini yenip ''The Bar'' gibi başta birbirleriyle anlaşamayan ama sonra iyi anlaşıp şampiyon olan takım göreceğiz. İkincisini tercih ederim. ''Senin de bir kemerin eksik benim de bir kemerim eksik gel takım olalım'' muhabbetinden çok böye anlaşamayan eski rakipleri izlemek çok daha eğlenceli olur. Ha bir de kazanmak istiyorum o yüzden .D

Öncelikle KAT'a ayrı parantez vlallahi Jericho'su favlarımızdan olacak gibi, gerçekten ilaç gibi geldi ve motivasyonunu çok beğendim. NWO'daki maçı zaten bekliyordum ama heycanlandırdı. Dream konusunda ise ben basit adamım herhalde kupkuru Daniels'a meydan okuyacağını düşünüyorum hani geçmiş falan da var. Yani hala aynı düşünüyorum ama iki şampiyon arasında bile kalması NWO main eventinde kendisini göreceğiz gibi.

Şirkete ve bütün hikayelere hype oğlu hype'ız keyifli bir WM süreci bekliyorz. Tekrardan ekibin eline koluna sağlık.

Muhtemelen bayağı bir yazım hatası yaptım onun için kusura bakmayın, hem biraz yorgunuk var hem de yeni yeni kullanmaya başladığım bir laptopa geçtim sadece rpg için kullanıyorum, elim zamanla alışır, şimdilik böyleyiz.

keka

🍓
Konular
33
Beğeni sayısı
840
PG Nakit
225
Vallahi uzun işlerim olduğu için şova kalamadım hatta eve de şimdi geldik, şovu tadında okuduk.

Gacy ile açılış yapmayı istiyordum; çünkü güzel ya da kötü bir vedalaşma olmasını istemiştim ve bunu hem güzel şekilde hem de mantıklı olarak gerçekleştiğini gördüm. Bütün Rumble Goldust'ı dövdükten sonra hiç bir şey olmamış gibi olsaydı zaten mantıklı olmazdı. Yine de Gacy ne dese onu da dinlemesi gerektiği için dürtülerini bastırıyor. Tam olması gereken Goldust karakteri gibi; ama bu iş bir yerde kopacak Goldust, zaptedilemeyecek gibi duruyor. Lodge ekibinin gelmesi tipik heel hareketi, olaya da oturan bir durum olmuş. Hem onlar hem de Ospreay ile Hardy ve üstüne Elite şu takımlar divizyonunu alevlendirecek. Bütün bunlara rağmen Lodge ekibi ortaya çıkmadan önce işlenirken çok ilgi çekiciyken şu an bana çok da ilgi çekici gelmiyor ve bu durum beni üzüyor diyebilirim. Wes Lee cash ini de vurgulandı şu adam bizim maçın kazananına patlayacak zaten o kesin oğlu kesin. Ama bazen de bariz olan şeyler gerçekleşmeli. Neyse günün sonunda güzel bir açılış oldu.

Bu biraz sadece RPG ile alakalı bir durum değil de genel olarak böyle. İzlediğimiz bir dizide örneğin 2 sezon gelmesini beklediğimiz adı söz edilen bir karakter için oyuncuyla anlaşıldığında bile "bu muymuş?" diyebiliyoruz. Genel olarak gizemli şeylere ilgi duyuyoruz yapımız gereği. Bir de şunun da etkisi olabilir, yazar ekibi daha önce de söylediğim gibi sadece 4 kişi olduğundan ve roster artık 40 kişiye de dayandığından ister istemez karakterlerin ekran süresinden kısmamız gerekiyor ve bundan kaynaklı bazı karakterler kendini iyi anlatamıyor ve yansıtamıyor mesela. Bu şovda zaten Malakai, Wyatt ve Breeze'i göstermedik örneğin. Road to WM sürecinde bu durumla da sıklıkla karşılaşacağız gibi görünüyor ama yine de TT divizyonunu canlandırmaya çalışarak bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz bakalım.

Kras Mazov

Tractatus
Konular
32
Beğeni sayısı
1,105
PG Nakit
130
Bu biraz sadece RPG ile alakalı bir durum değil de genel olarak böyle. İzlediğimiz bir dizide örneğin 2 sezon gelmesini beklediğimiz adı söz edilen bir karakter için oyuncuyla anlaşıldığında bile "bu muymuş?" diyebiliyoruz. Genel olarak gizemli şeylere ilgi duyuyoruz yapımız gereği. Bir de şunun da etkisi olabilir, yazar ekibi daha önce de söylediğim gibi sadece 4 kişi olduğundan ve roster artık 40 kişiye de dayandığından ister istemez karakterlerin ekran süresinden kısmamız gerekiyor ve bundan kaynaklı bazı karakterler kendini iyi anlatamıyor ve yansıtamıyor mesela. Bu şovda zaten Malakai, Wyatt ve Breeze'i göstermedik örneğin. Road to WM sürecinde bu durumla da sıklıkla karşılaşacağız gibi görünüyor ama yine de TT divizyonunu canlandırmaya çalışarak bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz bakalım.
Tabi canım her zaman işler istenildiği gibi olmaz. İnsandaki merak duygusunu arttırmak bize dopamin salgılattığı için biz de gizemli şeyler görünce mutlu oluyoz yani yalan yok. Dediğin de doğru 4 kişi 40 kişiyi yazması da haftada tek şov için zor oluyor ekibe yapılan başvuru falan da düzgün olmuyor zor oluyor. Bu şov ama TT divizyonu için hani içi boş hamleler değil de bunlar iyimiş gerçekten denilen hamleler yapılmış. Pure kemerine de bi hareket gelmiş iyi olmuş. Şu Lodge'daki baba kim ya Daniels'ın babası falan mı onu da bilsek bütün taşlar oturacak.

KAT

tsuji fan
Konular
37
Beğeni sayısı
190
PG Nakit
120
Tabi canım her zaman işler istenildiği gibi olmaz. İnsandaki merak duygusunu arttırmak bize dopamin salgılattığı için biz de gizemli şeyler görünce mutlu oluyoz yani yalan yok. Dediğin de doğru 4 kişi 40 kişiyi yazması da haftada tek şov için zor oluyor ekibe yapılan başvuru falan da düzgün olmuyor zor oluyor. Bu şov ama TT divizyonu için hani içi boş hamleler değil de bunlar iyimiş gerçekten denilen hamleler yapılmış. Pure kemerine de bi hareket gelmiş iyi olmuş. Şu Lodge'daki baba kim ya Daniels'ın babası falan mı onu da bilsek bütün taşlar oturacak.
NWO’yu bekle

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
23
Beğeni sayısı
626
PG Nakit
165
Hayatımın en yoğun haftasını geride bıraktığıma göre oturup güzel bir analiz yapmanın zamanı geldi.

Şov Velveteen soslu bir Lodge hype ile başlamış, bana kalırsa Velveteen zaten RR'yi kazandığı anda hiçbir şey söylemese bile aylardır tanık olduğumuz hikayesinin tüm duygu yoğunluğunu ortaya çıkartarak yeterince bu hype'ı kendi adına yaşamıştı. Nitekim oldukça debut gördük Rumble'da ve şüphesiz en ilgi çekici olanı da Lodge. Onların bu yükselişe bir başlangıç vermeleri bu açıdan çok normal, öte yandan yükseliş demek için erken tabii ama kesinlikle iddialı bir giriş. Devamında ise Roman soslu bir Gunther hype mevcut. Önceki segment ile kıyaslarsam bence Velveteen her ne kadar geri plan kalsa da bir şey kaybetmedi, şimdi Roman'da aynı. JBL'in söylediği de bunu destekler nitelikte. Seth'in derdini bu şovda anlatmasını bekliyorduk, ama daha açık olacağını düşünürken ileriye dönük üstü kapalı mektuplar var. Ne anlama geldiğini, anlam ortaya çıkmadan kestirmek zor. Bir de Taylan'ın tavşanına rastladık, nostr linki gibi mesajlar veriyor ki onları anlamak için yine anlamın ortaya çıkması gerek. Tanıdık kontenjanı ile beraber en merak ettiğim hikaye sanırım o şimdilik. Uso vs. Bate beni birçok açıdan oldukça tatmin etti. Şimdi burada konuya Uso ile başlamak lazım, oyuncusunun istikrarının etkisiyle karakter çoook uzun bir süre boyunca aldığı mağlubiyetlerle bile düşmemiş ve sonu zirveye varmamış olsa bile herkesin gönlüne dokunmuş bir underdog hikayesi içindeydi. Bu hikaye bana kalırsa Sole Survivor olduğu anda mutlu sona ulaştı, bu saatten sonra ne yapacağını ise zaman gösterecek. Rumble için elbet erken olurdu ama upper-midcarder için zaten uygunken bence Main Event'e yükseliş hikayesi de çok geçmeden başlamış olacak. Ancak buradaki temel sorun ciddi manada Pure kemeriydi, bu kemer üçüncül bir kemer normalde ve debutlar gerçekleşsin diye kullanılıyordu bir ara. Ancak Jey Uso onu underdog hikayesinin ortalarında aldığından başta sırıtmamış olsa da sonradan kemer ona cidden yük olmaya başladı. Yani üçüncül kemer açıkçası Jey'e yakışmıyordu ve ben uzun bir süredir kemerle Jey'in yollarının ne zaman ayrılmasını bekliyordum. Çünkü Jey'in yükselmek için buna da ihtiyacı vardı. Tıpkı en başında underdog hikayesini başlatmak için Pure kemerini ilk kez aldığında kısa süre sonra Chairman'e geri teslim etmesi gibi. Öte yandan Tyler Bate tıpkı eski Jey Uso'nun Rikishi'nin yanında destekçi olarak durması gibi Val Venis'in yanında şimdi ve Valentine olayıyla kendi kişisel hikayesini yaratmaya yavaştan başladı. Jey Uso bu kemer sayesinde Sole Survivor olmaya kadar yükseldi ve şimdi main eventer adayı, Bate'de oldukça potansiyelli bir karakter ve onun ne olacağına da oyuncusunun performansı karar verecek. Uso ise upper-midcarder seviyesinde normalde ME oynayabilecekken henüz debut yaptığı için direkt çıkmayan Punk ile yüzleşecek ki bu da onun için öncekiler kadar önemli bir fırsat. Tyler'ın da Uso'nun da önü açık bu bakımdan. Danielson etkileyici konuşmuş, kafayı takmış gibi duruyor. O kafayı dağıtması oldukça zor, Venis'in işi de öyle bu saatten sonra. Nereden biliyorum sormayın ama Alberto vs. Punk çook ileriye dönük bir foreshadowing olacak hissiyatı alıyorum. Bir defa Punk yeni Angel Garza olma yolunda (jaques kaderinden kaçamıyor) gibi duruyor ama biz Angel için günün sonunda üzülürken Punk ise bizi sinir edecek gibi duruyor. Tabii şimdilik ortada bir şey yok, yine de PGW kadrosu olarak buna dikkat etmek gerek. Brookes kaybetmiş ağlıyorum. Samoa Joe'yu tebrik ederim. Biraz önce Punk için foreshadowing dedim ya, işte aslında onun ilk mesajı (ki bunun duyurusu önceden de geçildi) Kenny Omega'nın bitirişi diyebiliriz. Bana kalırsa bu yeni ''era'', bir önceki ve ondan bir sonra gelecek erayı senaryo bağlamında bağlayan era olacak. WrestleMania'nın da bunu gerçekleştirecek bizzat şov olduğunu düşünüyorum. Ospreay ve Jeff olarak segmentte lanse edilse de Alberto, Venis, Daniels, Velveteen gibi veteran sayılabilecek isimlerin de ayakta kalma mücadelesini (nedenine main eventte yine geleceğim) izleyeceğimizi düşünüyorum. Biraz önce dediğim gibi, PGW kadrosu olarak dikkat etmemiz gereken günler bizi bekliyor. Şimdi Main Event öncelikle beni birçok açıdan tatmin etti, bunları sayacağım. Velveteen'in RR'yi kazanıp WrestleMania Main Event'inde Daniels vs. Dream II göreceğimizi (Berto daha exclusive'de bunu belirtiyor hatta.) uzun bir süredir belki de hepimiz düşünüyorduk. Nitekim Velveteen kazandı ve bu şovda maçın kesinleşeceğini düşünürken bence Chris Jericho detayı bu işi oldukça ilgi çekici kıldı. Hem Daniels'ın WM Main Event spotu almasını (en azından şimdilik) engelledi ki bana kalırsa bu daha doğru çünkü oyuncu kadrosu bu kadar kalabalıkken iki ay sonraki bir maçı şimdiden kesinleştirmek herkese haksızlık olur. Ben hala Daniels'ın kazanacağını düşünüyor olsam bile bu asla kolay olmayacaktır. Öte yandan Daniels uzun bir sürenin ardından lafların dalaştığı bir ortamda bariz bir biçimde geride kaldı ki karakterin sahibi olmama rağmen bunu da çok sevdim çünkü bu tip olaylar olmadığında karakterin cansızlaştığını düşünüyorum. Kıpkırmızı kesilmesi gibi detaylar karaktere duygu yüklüyor, ve bende promolarda bu duyguları belirtmekten oldukça haz alıyorum. Promo demişken şunu da söylemeliyim ki Daniels'ın konuşmalarını bu şov çerçevesinde oldukça beğendim. Özellikle meşale cümlesi bayağı başarılıydı. Bu tarz metaforları promolarda kullanmaya oldukça gayret ediyorum, şovlara yansıması da haliyle hoşuma gidiyor. Bunun dışında Main Event'te bahsedeceğim dediğim şu OG PGW veteranlarının ayakta kalma mücadelesi aslında bu şovda bize iyiden iyiye verilmiş. Genel bakınca bunu görmesi daha kolay. Del Rio vs. Punk, Ospreay & Jeff vs. Bullet Club, Daniels vs. Jericho, bana kalırsa burada PGW'den olmasına rağmen o tarafta yer almayan tek bir isim var ki o da Wes Lee. Lodge senaryosu ile birlikte Wes, yerini veteranların yanı değil de yeni çağın yanı olarak belirledi. Bana kalırsa eski dönemi bitirecek kişi, yani o mirası taşıyacak isimde o olacaktır ki iki tarafı birbirine bağlayan (yukarıda bahsettiğim bu eranın öncesini ve sonrasını bağlama olayı) başka bir karakter yok şu an senaryoda. Olsa bile elinde MITB çantasını taşıyan Wes kadar iddialı olması mümkün değil. Ben şovu okurken oldukça keyif aldım, üzerine teori üretebildiğim şeyleri seviyorum ve siz yazar ekibi olarak üstü kapalı işleri bence çok iyi beceriyorsunuz. Emeğinize sağlık.

Layne Staley

🍓 original
Konular
11
Beğeni sayısı
389
PG Nakit
15
Arkadaşlar birkaç tane Rollins'in Cody olayı biraz ucu açık kalmış gibi yorum gördüm. Bizim bunun üstünde yeterince durmamış olmamızın sebebi Lakot'a bu şekilde bir Rollins bırakıp onun yoğurmasını istememiz. Onunla zaten böyle planladık. Dolayısıyla Rollins'in sebebi tamamen bu konudaki promoda açıklanmış sebepler. Zaten benim de haberlerde, Rollins sebebini açıkladı diye duyurup şovda da Bryon'un ağzından "sence Rollins yeterince anlaşıldı mı?" diye sordurma sebebim de buydu. Bu şekilde bir oyuncu-yazar işbirliği söz konusu olduğu için bilgilendirmek istedim.
Sevgili dostlar selamlar. Debut yaptığım şov olan Royal Rumble'ın hemen ertesi günü Seth Rollins'in kendini bana göre oldukça açıkladığı bir promo paylaşmıştım. Hatta promoyu yayınladıktan hemen sonra yanlış hatırlamıyorsam rpg sohbet konusunda -pgw.com konusunda da olabilir, hatırlayamadım tam.- da promoyu bi tur da yorum olarak paylaştım. Hoşbulduk vesaire dedim.

Akabinde gerçekleşen ertesi şovda da ekip sağ olsun promomu gerçekten dikkate almışlar ki, ben olsam ben de bu ayarda yazardım dediğim şekilde karaktere bir sahne vermişlerdi. Karakter bir tur da orada konuştu. Araya kaynamış olabilir, dolayısı ile karakterin olayının ucu açık kaldığını düşünen dostlarım belki de benim debut promoma denk gelmemiş olabilirler. Öyle düşünen dostlarıma dediğim gibi debut promoma eğer kaçırmışlarsa göz gezdirmelerini tavsiye ederim. Hikaye ile, karakter ile alakalı oluşan sisleri biraz daha netleştirebilir.

Herkese sevgiler, iyi oyunlar.🌹

Click here to login using your socials account