RPG PAYBACK #14 Puan ve Değerlendirmeleriniz?

?

• 5

Oy: 10 83.3%
  • 4

Oy: 2 16.7%
  • 3

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    12

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,910
Beğeni sayısı
1,468
PG Nakit
385
1
Her şey için teşekkürler.
tumblr_p2i0u1GmmI1uvyu9yo2_250.gifv

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
146
Beğeni sayısı
1,895
PG Nakit
1,090
Favori Güreşçi
Ricky
Merhaba Taylan. İlk paragrafta Kalın işaretlediğim yer hakkında aslında çok tartışıp uzlaşabileceğimiz bir nokta yok. Senin de söylediğin gibi. Zevklerine saygı duyuyorum. Ama italik kısma da ben pek katılmıyorum. Aslında italik kısmın, kalın kısmı kapsamasına rağmen. Bu eski vs. yeni muhabbetini taslağa yazarken Royal Rumble 2018'deki Cena, Orton, Rey vs. Balor, Nakamura, Reigns sekansını çok sevmiştim onu örnek aldım. Asırlık şirket bu muhabbeti yapar izleyicilerin ağzının suyu akar ama 3 aylık RPG yapınca tabii eğreti durabiliyor ama oyunun, forumun yarın kapanmayacağı bile belli değilken yazmak istediğimiz şeyleri yazmamıza bir engel yok. Ha zamanında 1,5 sene PURE yazdık ama hiçbir önemi olmaksızın forumun yedeği keyfe keder silindi o yüzden bundan ders aldık, en azından ben aldım. Bu sitenin yönetimine bunu bize yaşatmayacaklarına dair güvenimiz zaten tamdı ve halen tam ama yine de ekipte fazla kişi değiliz. Yazar alımı konumuza da kimse başvurmadı. Yani ne bileyim hiçbir şey belli olmaz diye bazen özendiğimiz imrendiğimiz şeyleri de yazarak stres atıyoruz. Bu eski vs. yeni muhabbeti de bunlardan biri. Maddeyi verdiğim arkadaşım evet uzun yazmış olabilir ama bu da onun tarzı. Ve içeriğin boş olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Karakterler de rastgele gelmiyor. Ciampa, Velve ve Dani'nin hikayesinden şirketin sıkıldığını söylüyor. Peşine üç yeni güreşçi daha geliyor ve ona katılıyor. Batista geliyor, SS'de Payback için güreşenlerden biriydi. Yeniler, Angel Garza'nın ne kadar boktan bir şampiyon olduğunu söylüyorlar. Bu sırada bunu sindiremeyen Humberto geliyor ve brawl başlıyor. Yani bu maddenin altyapısının kuvvetli olduğunu düşünüyorum ben.
Öncelikle böyle detaylı cevap için teşekkür ederim. Hepinizin verdiği emeği ayrı ayrı takdir ediyorum. Kendi zevk aldığınız şeyleri yazmak istemeniz de en doğal hakkınız. Yine de eleştirilerimi yapıcı olarak görmenizi isterim. Söylediklerimin ne kadarına riayet edeceğiniz sizin takdirinizde elbet ancak bir oyuncu olarak oyunu okurken hissettiğim şeyleri yazmaktan keyif alıyorum.

İçeriğin boş olması konusundaki kasıtım segmentin akışındaki karakter motivasyonları değil. Önceki mesajda kendimi ifade ettiğim gibi, edebiyat parçalar gibi laf dalaşına girilmesini saçma buluyorum. Bunu sadece RPG düzleminde değil, güreşin kendisinde bir sıkıntı olarak gördüğümden bu eleştirimin de zevk ile alakalı olduğunu ifade ettim. Bu segmentte, esinlendiğiniz segmentte olduğu gibi, sırası ile insanlar aynı sahne arkasından müzikleri ile ringe doğru gelip, çok daha kısa sürede söylenebilecek şeyleri uzun uzadıya söyleyip sıralarını başkalarına devrediyorlar. Segmenti uzatan mevzu da bu, arkadaşımızın tarzında değil. Şahsen arkadaşın tarzını da seviyorum. Mesele segment kalıbı ve benim bu kalıp hakkındaki şahsi düşüncelerimden ibaret.
O'Neil dediğin adam debutunda zaten Goldberg'i sırf kendi projesine eşlik etmediği için ringde Authors of Pain'e kafasından kan gelene kadar dövdürmüş bir adam. Yani bu adamın bakış açısı sadece "benim işime yarıyorsan varsın, yaramıyorsan yoksun". Ve sakat bir güreşçi, kariyerinin sonuna gelmiş. Onu neden korusun? Neden Cole'u üstünden alsın? Buna zaten göz yumuyor. Yani benim amacım bu zaten. Karakteri daha iyi tanıtmak. Yazan arkadaşım da bunu göz önünde bulundurarak yazıyor. Ve son olarak her şeye burnunu sokan bir Chairman yaratmak istemiyoruz. O'Neil zaten bu şov açılışta da açılıştan sonra da ekran süresi aldı ve Prince of PGW turnuvasını tanıttı. Sonrasında da "bir sürü işim var" diyerek zırt pırt şovlara gelip olaylara müdahale edecek bir adam olmadığını anlatıyor zaten. Yani aslında bizim anlatmak istediğimiz şeyler bunlar. Bu perspektiften bakınca belki eleştirdiğin noktalar anlaşılabilir. Sevgiler.
Güvenliğin geldiği kısmı kaçırmışım sanırım canlı yayında. Müsait zamanımda şovu baştan okurken o kısma dikkat edeceğim. Gelmediğini düşünerek yazdığım eleştirinin sonunda da eğer O’Neil bunu kasıtlı olarak yaptıysa diyecek sözüm yok diye eklemiştim. Yaptığınız açıklama bu anlamda bana fazlasıyla yetti. Bay O’Neil’ı takip etmeye devam edeceğim. Her seferinde şaşırtıyor.

Supercalifragilis

PG.com Kullanıcısı
Konular
8
Beğeni sayısı
64
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Seth Rollins
5 puan veriyorum. İlk takip ettiğim şovdu ve gayet beğendim. Maçı kazanmak isterdim ama başlangıç için bile gayet dominant gösterilmiş karakterim o yüzden sıkıntı yok. Oyuna devam.

Kara

-
Konular
143
Beğeni sayısı
1,183
PG Nakit
690
Favori Güreşçi
Roman Reigns
Belli aralıklarla takip yapabildim ve memnun kaldım. Meksikalı tayfa, Cole - Nigel gibi büyük gözüken mevzulara çok hakim olmasam bile güzel yazılıp çiziliyor. Nathan Jones bu şovla beraber favori karakterim oldu. Bizim Anoa'i segmentinide beğendim. Takip yaparken sıkılmıyorum bu yüzden yine 5 verelim.

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
24
Beğeni sayısı
683
PG Nakit
165
RPG Karakteri
''The Fallen Angel'' Christopher Daniels
Şov değerlendirmem:

Öncelikle Exclusive segmentini gerçekten beğendim, şovun devamında Humberto'nun Angel'a laf atıldığı segmentte tekrar belirmesi de bu segmenti destekleyici zaten. Humberto ile Angel'ın yolları şimdilik kesişmeyecek gibi dursa da ben Prince of PGW tahminimde de belirttiğim gibi Humberto'nun oradan yükselerek Angel ile karşı karşıya geleceğini düşünüyorum. Kemer seçimini WHC'den yana kullanacaktır yani. Şovun başındaki segment aslında malumun ilanı gibi diyebiliriz, O'Neil dedektiflik avına çıkarak yapılması gereken bir hamleyi yapmış. Şef vs. Patron maçı çok büyük bir kapalı kutu, Patron maçı direkt satamayacaktır ancak bilinçli bir şekilde kaybedecektir diye düşünüyorum. O'Neil'ın da bunu öngördüğünü düşünüyorum ve olacakları merakla beklemeye koyuluyorum. SGM muhabbetine patladık öncelikle. Prince of PGW olayının açıklanması ile kazananın Humberto olacağına dair görüşlerim arttı. Bence O'Neil buradan galibiyetle çıkacak Humberto'yu Garza - Patron kilidinin açılmasında bir rolde kullanacak. Enteresan bir hikaye bizi bekliyor gibi gözüküyor. Nathan Jones'un görsellere ve repliklere patladık, beklenen şekilde Adam Page galibiyetle ayrılmış. Aile segmentleri tatlı sona bağlanmışken araya ekstra bir dölün karışması olayları kızıştırabilir. Roman bence kısa vadede Rikishi ve Jey ile çok kapsamlı bir hikayeye girmeyecek. Ancak biri diğerinin momentumunu arttırmaya yarayabilir belki. Velveteen biraz dördüncü duvarı kıran konuşmasıyla başlamış ama onu bölen kişi çok iyi xd. Esprisi bir kenara, Daniels'ın Velveteen'e karşı olan tutumunu çok sevdim. Ondan her ne kadar nefret etse de, bunu ''insani'' bir boyuta çekmeden olgunca yaklaşmış olması güzel. Karakterin ağırlığına oturan bir davranış. Daha öncesinde Cody'nin ona karşı olan mücadelesini sevdiği için (Benim görüşüm.) Bad Blood şovunda Cody'nin çıkacağı ana kemer maçından önce bir ara segmentte yanına gidip destekleyici şeyler söylemişti. Şimdi aynısını Velveteen'e de yapıyor. Daniels ona ciddi manada kafa tutan kişileri takdir etmekten çekinmedi hiç. Velveteen'e dümdüz destek vermiş hatta gazlamış eşek muhabetiyle. Devamında gelen üçlü + Hobbs'ın kısmını ele alacak olursak bu muhabbetlere girişleri garip (Kötü manada değil, alakalı ancak ani.) oldu bence. Yani şöyle, dedikleri doğru ve hepsinin gelmek için ayrı ayrı motivasyonları var. Ciampa kazandığı kemerle birlikte öne çıkma çabasında, Kingston zaten Daniels ile turnuvada karşılaşacak, Hobbs kendi gimmickiyle bunu bağdaştırmış vs. Humberto zaten konu Angel'a gelince daldı. Batista ve Rotunda için aşırı bir bağdaştırma yapamadım ama WWE yönetmiyoruz zaten burada. Daniels olduğum yerde düzensizlikten kaos çıkıyor teorisiyle yaşıyor, şirketteki dengeleri değiştirdiğini zaten onun konuşmasını basanların tamamı bir şekilde söylemiş ve bu detay benim hoşuma gitti. Bir de Daniels'ın böyle bir karmaşada pata küte saldırmayıp sessiz kalması normal elbette de Velveteen'in daha agresif bir çıkışla gösterisinin mahvedilmesiyle alakalı sinirlenmesini beklerdim. Belki de bu Dream ile Velveteen arasındaki bir farktır, artık bazı konularda Velveteen'in ne kadar olgun olduğunu izliyoruzdur. Bu arada Daniels vs. Kingston kağıt üstünde Daniels'ın alacağı maç gibi dururken bugünkü segmentten sonra müdahaleler sonucu kaybetmesi de beni şaşırtmaz. Karakterin çizeceği yolu bekliyor olacağım. Lee momentumunu kasıp Reigns'e selam çakmış devam. Nigel segmentine duygulandık, bence Chairman'dan (Ekiptekiler) bazı karakterlere güzel mesajlarda var bu segmentte. Bunun haricinde tatlı bir son yazılmış Nigel için. Ama bu kadar tatlı bitmesini elbette bekleyemezdik xd. Adam Cole hak ettiği yükselişi alacak bence bu segmentten sonra, bu yükselişi zaten hak ediyordu. Kendince haklı gerekçeleri var ve siz vermezseniz ben alırım moduna bürünmüş biraz. Heel Adam Cole'u çok sevdim bu yönden ve karakteristik evriminin tamamını ilerleyen şovlarda göreceğimizi düşünüyorum. Ospreay vs. Cole sinyali var sonda ama net bir duyuru gelmemiş. Prince of PGW muhabbetinin Humberto üstünden süreceğini düşündüğüm için bu bana mantıklı geliyor ama olası bir ters köşede bu ikiliye de karışılabilir. Bence PPV sonrası güzel bir yenilenme şovu olmuş, 4 ile 5 arasında puan veremeyeceğim için tam puana yuvarlıyorum. Emeğinize sağlık.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: