DUYURU Foruma Dair İstek ve Önerileriniz | Mayıs 2024

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
forumlogo.png

Herkes için güzel bir ay olmasını dilerim. Foruma ilişkin önerilerinizi, şikayetlerinizi, fikirlerinizi mayıs ayı boyunca bu konu altından bizlerle paylaşabilirsiniz.​

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Kalan tüm kısımlarda sizi anlıyorum heves eksikliği vs. fakat eminim çoğu güreş izlemeyen kişi geri güreş izlemeye geri döndü. Ben de bu kişilere dahilim. Haftalık tartışma konusu eğer konu-konu açılsa bizler için yorum yapmak, konuşmak daha kolay olacaktır. Direkt tek konuda her konu hakkında fikrini yazarak bir paragraf oluşturmaktansa izlediğim kısım bittiğinde girip o konunun altında insanlar ne düşünmüş görmek isterim ve ben o segment ya da maç hakkında ne düşünüyorum yazarım. Bir maç - bir segment birleştirilerek açılabilir hepsi tek tek açılmak zorunda da değil tabii ki ama sizin kararınız.

Güreş konusunda da konular "haber" olarak değil de (haberler de açılmalı tabii ki ama hit beklemek biraz ütopik olur) haberleri yaratıcı bir şekilde kullanarak ne düşünüyorsunuz, bu böyle olsaydı tarzında ya da fikir belirtme veya tartışma konuları olsa genel olarak daha çok güreş konuşulur bence.

Yaratıcılık konusunda ben de hiçbir zaman iyi bir üye, geçmiş dönemde moderatör olmadım fakat net bir şekilde o tarz konulara ihtiyaç var. İnsanların fikirlerini konuşabileceği ve tartışabileceği ortam yaratacak. @Punk City iyi yapardı bu işleri.
Haziran başındaki yönetim toplantısında tartışma konusunda eski usule dönmeyi konuşacağız. Eğer bu yönde bir karar alınırsa ve yine şu anki sisteme geçmemize sebep olan üyelerin gerek konuları açma gerekse yorumlama hususundaki rağbetsizliği tekrar ederse bir daha bu konunun gündeme bile alınmayacağını belirtmek isterim.

Güreş içeriği konusunda ise ben ekipteki diğer arkadaşlarımın söyledikleri dışında fazla bir şey söylemeyeceğim. Sadece ufak bir ekleme olarak;

IMG_4404.png

IMG_4405.png

Açılan konu sayısı ve atılan mesaj sayıları bir şeylerin tezahürü diye düşünüyorum. Konu/mesaj oranı da keza aynı şekilde. Bu noktada haberlerin de dışında diğer alt forumlara açılan güreş içeriklerine yeterince mesaj atılmıyor olması da bu noktada ciddi bir sorun. Biz bu sorunun genel olarak üyelerin mesaj tercihlerinden kaynaklandığına kanaat getiriyorduk, aslında bence sorun hala o ama istek-öneri’de bununla alakalı birçok mesaj gelince kafam kurcalandı. Bunu da önümüzdeki toplantılarda değerlendireceğiz tabii ki, ama bence günlük bu foruma giriliyorsa ve güreşe olan ilgi arttıysa, bu foruma da bunun için giriliyorsa üyelerin güreş içeriklerine mesaj atma alışkanlığı kazanması gerekiyor benim ilk bakışta elde ettiğim sonuç bu. Buna dair de neler yapabileceğimize bakarız aynı şekilde.

Konular
140
Beğeni sayısı
1,254
PG Nakit
1,000
RPG Karakteri
"starboy" Wes Lee
Favori Güreşçi
CM Punk
Haziran başındaki yönetim toplantısında tartışma konusunda eski usule dönmeyi konuşacağız. Eğer bu yönde bir karar alınırsa ve yine şu anki sisteme geçmemize sebep olan üyelerin gerek konuları açma gerekse yorumlama hususundaki rağbetsizliği tekrar ederse bir daha bu konunun gündeme bile alınmayacağını belirtmek isterim.

Güreş içeriği konusunda ise ben ekipteki diğer arkadaşlarımın söyledikleri dışında fazla bir şey söylemeyeceğim. Sadece ufak bir ekleme olarak;

IMG_4404.png

IMG_4405.png

Açılan konu sayısı ve atılan mesaj sayıları bir şeylerin tezahürü diye düşünüyorum. Konu/mesaj oranı da keza aynı şekilde. Bu noktada haberlerin de dışında diğer alt forumlara açılan güreş içeriklerine yeterince mesaj atılmıyor olması da bu noktada ciddi bir sorun. Biz bu sorunun genel olarak üyelerin mesaj tercihlerinden kaynaklandığına kanaat getiriyorduk, aslında bence sorun hala o ama istek-öneri’de bununla alakalı birçok mesaj gelince kafam kurcalandı. Bunu da önümüzdeki toplantılarda değerlendireceğiz tabii ki, ama bence günlük bu foruma giriliyorsa ve güreşe olan ilgi arttıysa, bu foruma da bunun için giriliyorsa üyelerin güreş içeriklerine mesaj atma alışkanlığı kazanması gerekiyor benim ilk bakışta elde ettiğim sonuç bu. Buna dair de neler yapabileceğimize bakarız aynı şekilde.
Dediğim gibi yaratıcı konu eksikliği olduğunu düşünüyorum. Jacob Fatu geldi değil de gelse nasıl olur, nasıl bir senaryo içinde gelmesini istersiniz gibi gibi daha fikir alışverişi yapılıp, konuşabilecek tarzda konular. Daha yaratıcıları illa ki sizden, ekipten çıkacaktır. Taner çok iyi yapıyordu bu işi her zaman, demeye çalıştığım şey için onun açtığı konuları örnek verebilirim sen de en yakın arkadaşlarından birisin biliyorsundur bahsettiğim tarzı. Anlatabildiğimi düşünüyorum ve yorum eksikliği konusunda siz de haklısınız.

The Gold Standard

PG.com Kullanıcısı
Konular
10
Beğeni sayısı
182
PG Nakit
100
Benim yorumum diğer yorumlarla toplu olarak cevap aldığı için dediğimi daha net ifade edeyim. Benim yorumum şov tartışma konularını bölmekten veya forumu güreş konusuna boğmaktan ziyade içerikleri biraz daha ilgi çekici kılmak, biraz daha seçici olmak üzerineydi. Ben bir yöneticinin "X kadın güreşçiden fotoğraf" konusuna "of güzelmiş" yazarak gap kapatması yerine aynı açığı "Punk'tan Jack Perry'ye laf geldi" konusuyla kapatması gerektiğini düşünüyorum. Bu çok net bir örnek bence, güncel olduğu için ne demek istediğimi çok net anlatıyor.

Başka bir örnek olarak Vince'in seks skandalı davasında corporate officer #2 olarak ismi geçen, şirketin en güçlü üç adamından biri olan yönetici istifa etti mesela. Ben forumda "Tony Khan mal knk" konuları kadar bunun da yerinin olduğunu düşünüyorum ama o konuyu göremiyorum. Burası bir güreş forumu sonuçta, en azından bu kadar önemli haberler gündemde yer tutmalı diye düşünüyorum.

Şov tartışma konularını şu an açıldığı şekilde açmak forumun eski versiyonunda benim önerim ve şiddetli talebimdi, şov izlemeyen bir insan için ne kadar yorucu olduğunu da biliyorum. O konuda bir şikayetim yok. Bu konuda talep alıp 6 konuda toplam yorum sayısını 1 olarak görünce benim de ister istemez tepem atıyordu, size hak veriyorum o yüzden.

Serbest kürsünün daha fazla mesaj alması engellenemez bir şey ve 2024 yılında yaş ortalaması standarda göre yüksek olan bir profesyonel güreş forumunu orası olmadan ayakta tutamaz kimse. Oradaki ağırlık çok doğal. Yine de o konulara yazılan "iyiymiş ama kötü de olabilir" şeklindeki bot atmış gibi görünen yorumları yazmaktan ziyade o vakit daha iyi içeriklere ayrılabilir. Anlatmak istediğimin karşılığı toplu olarak verilen cevap değil diye düşündüğüm için bir daha yazmak istedim. Kolaylıklar hepinize.

Jack Daniels

PG.com Kullanıcısı
Konular
68
Beğeni sayısı
12
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
LA Knight
Ben şuraya kendi yorumumu eklemek istiyorum, sizin de yakınmanızı anlıyorum fakat forumda güreş konusu açıyoruz evet ama bu güreş konularının karşılığını alamıyoruz. Karşılığını alamıyoruzdan kastım şu, mesela bir güreşçinin verdiği demeç ile alakalı bir konu açıyorum, en fazla 3 mesaj alıyor. Fakat Fenerbahçe'de şu oldu, Galatasaray şunu dedi diye bir konu açıyorum, konu ne kadar normal olsa da bazen 2. sayfayı, 3. sayfayı görüyor. E bu da mesela benim konu açma şevkimi düşürüyor. Ben 1 aya aşkın süredir haftada en az 3 tartışma konusu açıyorum, AEW olanlar zaten yorum bile almıyor da onun dışında da @Beast Incarnate ile @agaoglu23 hariç yorum atan yok. Siz de diyeceksiniz ki tartışma konusu değil sonuç yazıyorsunuz. Mesela ben WM XL'tan 1 hafta önceki SmackDown'ı direkt eski usül tartışma konusu olarak açtım, Yine WM XL'tan direkt önceki SmackDown@Bero 'da eski usül açmış. Benim açtığımda sadece @agaoglu23 'ün yorumu var, Bero'nun açtığında ise hiç yorum yok. Onun dışında NJPW PPV'sini de izleyip onla alakalı tartışma konusu açmıştım, main event hariç diğer maçlardan sadece Jack Perry maçına 1 cevap gelmişti, bundan sonra ben NJPW şovları izlesem bile konu açmam mesela, main evente mesaj gelmesinin sebebi de Moxley'in ütopik şekilde kemer almasıydı, Naito korusa büyük ihtimalle ona da 3 yorum falan gelirdi.

Yukarıda yazdığım gibi tribün veya serbest kürsü konularına geldiğimizde de mesela üstteki arkadaşın örnek verdiği suikast konusu 5 mesaj almış. Birde size ben son açtığım konulara gelen mesajları göstereyim.

Ekli dosyayı görüntüle 6603

Böyle bir ortamda tabii ki bizim de güreş konularıyla alakalı şevkimiz kırılıyor, ve burada işin içine sadece güreş konusu açılmaması sebebiyle gapin serbest kürsü olması değil, güreş konularına yanıt atılmaması sebebiyle gapin serbest kürsü olma durumu da işin içine giriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 6604

Mesela bu şu anki gap, 5 ve üstünde cevap alan sadece tek bir güreş konusu var, o da konu tekrarı dolayısıyla o sayıya çıkmış. Evet bazen az konu açılabiliyor ya da bazı haberler geç atılabiliyor fakat yine de belli bir güreş konularıyla diğer konuları ayıran bir terazimiz var, ama bizim açtığımız 3 güreş konusu cevap almayıp 1 güreş dışı konu cevap alarak gapin üstüne çıkıyorsa bu bizim suçumuz olmaktan çıkıyor. Zaten gapi aktif tutan güreş dışı konuların çoğu da yetkisi olmayan üyeler tarafından açılıyor, biz üyelere "Senin konular da çok cevap alıyor böyle konular açmayı bırakıp güreşe yönel." diye bir uyarı yapamayacağımıza göre gapin böyle olması forumun bir gerçeği haline geliyor. Ben kendi içimden geleni yazmak istedim, şikayetiniz için teşekkürler.

Tek tek yazmayayım, mobildeyim özet olarak şöyle geçeyim:

Ben zamanında tezatta da moderatör olarak yer aldım, GTR'de de yer aldım. İki tarafın ortak noktası şuydu, serbest kürsü konuları açılıyordu ama hit alabilecek konulardı. Moderatörlük biraz kolay bir şey zannediliyor ama maalesef değil, sizin yapmanız gereken haber sitelerini tek tek tarayıp hit getirebilecek konular nelerdir onlar bulmak olmalı, gap kasmak sadece görüntü kirliliği bence, asıl marifet yorum getirebilecek konular bulmak. Ekşi sözlüğü bile tek tek taramışlığım var insanların yorum yapabileceği hit alabilecek konuların neler olduğuna dair. Attığın ssde, örnek veriyorum, Bo Dallas'ın doğum günü ile sıradan PLE günü aynı konusunun nesi önemli, nesi hit alır? Sence bu yorum getirebilecek bir konu mu? Üstte de çoğu arkadaşın belirttiği gibi çoğu kişi full time güreş izlemeye geri dönmüşken, belki de uzun bir zaman sonra sağlam KOTR maçları çıkarmış olan WWE'nin Raw şovunu tek tek açmak mı hit getirir, yoksa her güreşçi gibi Gulia'nın yapmış olduğu WM yorumu mu?

@ReQuem gerçekten güreş anlamında kıt döneme girseydik anlardım ama boylesine bir dönemde güreş hakkında daha hit getirici konular açmak yerine Özgür Özel-Erdoğan görüşmesinin fotoğrafını atmak ne kadar doğru bilmiyorum. Onu da geçtim en azından ne konuştuklarını atsanız neyse, bir twitter linki ve üstelik videolu, ben bununla ilgili bir şey izlemek istesem zaten buraya uğramam. Gap konusunu hak veriyorum ama eskiden biz diva fotosu filan atardık, o bile olsa neyse ama bu tip şeyler gelecek için kötü. Sadece nacizane tavsiye.

ReQuem

#uncensored
Konular
1,648
Beğeni sayısı
1,626
PG Nakit
1,850
Favori Güreşçi
Jon Moxley
1 1
Tek tek yazmayayım, mobildeyim özet olarak şöyle geçeyim:

Ben zamanında tezatta da moderatör olarak yer aldım, GTR'de de yer aldım. İki tarafın ortak noktası şuydu, serbest kürsü konuları açılıyordu ama hit alabilecek konulardı. Moderatörlük biraz kolay bir şey zannediliyor ama maalesef değil, sizin yapmanız gereken haber sitelerini tek tek tarayıp hit getirebilecek konular nelerdir onlar bulmak olmalı, gap kasmak sadece görüntü kirliliği bence, asıl marifet yorum getirebilecek konular bulmak. Ekşi sözlüğü bile tek tek taramışlığım var insanların yorum yapabileceği hit alabilecek konuların neler olduğuna dair. Attığın ssde, örnek veriyorum, Bo Dallas'ın doğum günü ile sıradan PLE günü aynı konusunun nesi önemli, nesi hit alır? Sence bu yorum getirebilecek bir konu mu? Üstte de çoğu arkadaşın belirttiği gibi çoğu kişi full time güreş izlemeye geri dönmüşken, belki de uzun bir zaman sonra sağlam KOTR maçları çıkarmış olan WWE'nin Raw şovunu tek tek açmak mı hit getirir, yoksa her güreşçi gibi Gulia'nın yapmış olduğu WM yorumu mu?

@ReQuem gerçekten güreş anlamında kıt döneme girseydik anlardım ama boylesine bir dönemde güreş hakkında daha hit getirici konular açmak yerine Özgür Özel-Erdoğan görüşmesinin fotoğrafını atmak ne kadar doğru bilmiyorum. Onu da geçtim en azından ne konuştuklarını atsanız neyse, bir twitter linki ve üstelik videolu, ben bununla ilgili bir şey izlemek istesem zaten buraya uğramam. Gap konusunu hak veriyorum ama eskiden biz diva fotosu filan atardık, o bile olsa neyse ama bu tip şeyler gelecek için kötü. Sadece nacizane tavsiye.
İki tarafta da moderatörlük yaptım ve bildiğin gibi çok uzun süre yaptım dediğin gibi bir şey yoktu sadece bunu uygulan tezat forumuydu o da bir yere kadar sürdü emin ol. Ben sana yukarıda da söyledim buradan da söyleyeyim moderatör arkadaşlara gerekli uyarıları yaptım daha da dikkat edecekler, bu konuyu çözdüğümüze inanıyorum. TW konusunda da burası adı üstünde bir forum Twitter'a vs. yazmadığım şeyleri buraya yazıyorum şahsen. Gelecek için düşünmene de eyvallah diyerek onun için çabaladığımızı da bilmeni istiyor ve iyi forumlar diliyorum.

Jack Daniels

PG.com Kullanıcısı
Konular
68
Beğeni sayısı
12
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
LA Knight
İki tarafta da moderatörlük yaptım ve bildiğin gibi çok uzun süre yaptım dediğin gibi bir şey yoktu sadece bunu uygulan tezat forumuydu o da bir yere kadar sürdü emin ol. Ben sana yukarıda da söyledim buradan da söyleyeyim moderatör arkadaşlara gerekli uyarıları yaptım daha da dikkat edecekler, bu konuyu çözdüğümüze inanıyorum. TW konusunda da burası adı üstünde bir forum Twitter'a vs. yazmadığım şeyleri buraya yazıyorum şahsen. Gelecek için düşünmene de eyvallah diyerek onun için çabaladığımızı da bilmeni istiyor ve iyi forumlar diliyorum.

Tepkinin sebebini çözemedim, üslupta problemim yok. 2012den beri forumlardayım ve 2016-2020 arası ben ortalıklarda yoktum. Olmadığım sürede mod olduysan da inan hatırlamıyorum. 2012 civarı da, 2020den de sonra bu konu hep konuşulan konular arasındaydı (Gap aktif tutmak için paylaşılan şeyler vs). Hala aynı şeyler ortada olduğu için fikir vermek istedim ancak tepki gösterilecekse bu tip konular açmayın lütfen bir kez daha.

Edit: Özet olarak şu forum iyiydi vs gibi bir şey demek istemedim bu arada, kronikleşmeden hastalığı tedavi ederseniz başınız ağrımaz, bu da bu tip konulardan geçer.

Deathmatch Classic

#uncensored
Konular
922
Beğeni sayısı
953
PG Nakit
350
Favori Güreşçi
Adam Page
1 1
Güreş eksikliği ve niteliği hususunda tüm yazılanları okudum ve not ettim, en kısa sürede moderasyon ekibimizle bu konuyu uzun uzadıya tartışıp makul fikirlerle bahsedilen problemlere çözüm getireceğimizi söyleyebilirim. Bu benim çok ciddiye aldığım ve direkt olarak forumun bekasını etkileyen bir konu, fakat @Tolgamer ve @Beast Incarnate'ın da yukarıda belirttiği gibi forum ilgisinin güreş üzerinde olmaması dolayısıyla üzerine titremiyor, güreş konuları ve diğer konuları hibritleyerek nabza göre şerbet verdiğimiz bir düzen oluşturuyorduk. Konu içerisinde bu durumu benim gibi ciddiye alan üyeler görmek benim de konuya olan yaklaşımımı tekrar değiştirmeme sebep oldu. Oluşan düzenin sebeplerini ve bunu nasıl değiştirebileceğimize yönelik fikirleri yönetim ekibimize sunacağım. Geri bildirimde bulunan üyelerimize bu durum üzerine bizzat titreyeceğimin teminatını vereyim, iyi forumlar hepinize.

ReQuem

#uncensored
Konular
1,648
Beğeni sayısı
1,626
PG Nakit
1,850
Favori Güreşçi
Jon Moxley
1 1
Tepkinin sebebini çözemedim, üslupta problemim yok. 2012den beri forumlardayım ve 2016-2020 arası ben ortalıklarda yoktum. Olmadığım sürede mod olduysan da inan hatırlamıyorum. 2012 civarı da, 2020den de sonra bu konu hep konuşulan konular arasındaydı (Gap aktif tutmak için paylaşılan şeyler vs). Hala aynı şeyler ortada olduğu için fikir vermek istedim ancak tepki gösterilecekse bu tip konular açmayın lütfen bir kez daha.

Edit: Özet olarak şu forum iyiydi vs gibi bir şey demek istemedim bu arada, kronikleşmeden hastalığı tedavi ederseniz başınız ağrımaz, bu da bu tip konulardan geçer.
Benim sana tepki verdiğim yok yazdıklarımı lütfen tekrar oku. Sadece dediğin şeyin yanlış olduğunu belirttim ki ben seninle ekip arkadaşlığı bile yaptım sadece bahsettiğim forumda yaşandı bu konu, diğer forumda yıllarca modluk yaptım bir kez masaya yatırılmadı bunu anlatmaya çalışıyorum. İstediğin foruma iyi diyebilirsin bu arada ona da takılmadım yine beni yanlış anlamışsın. Üstte de yazdım burada da söylüyorum 3. kez, dediğin şeyleri ilettim ve elimizden geleni yapacağız. Tekrar okuyunca beni anlayacağını düşünüyor ve görüşlerin için teşekkür edip iyi forumlar diliyorum.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Cumartesi günü yönetim ekibi olarak sadece güreş içeriği ve şov tartışma konularını tartışacağımız bir toplantı tesis ettik, alınan kararları da forumda paylaşırız aynı gün. Sizin talepleriniz başımızın tacıdır, keşke hep bu istek-önerilerin altında bir şeyleri uzun uzadıya hep birlikte konuşup neyi daha iyi yapabileceğimizi değerlendirebilsek diye düşünüyordum diğer istek-önerilerde bu kadar çok mesaj almadığımız için. Şimdi böyle bir manzara görmüş olmak genel anlamda çok mutlu etti beni, burası için hep birlikte seferber olunuyormuş hissi yarattı. En azından bu konuya yazanların %99.9'u için geçerli bu dediğim. Hepiniz çok seviliyorsunuz.

Tepki nerede tam olarak? Berat’ın attığı mesajı 2012 defa okudum herhangi bir problem göremedim.

Ben zamanında tezatta da moderatör olarak yer aldım, GTR'de de yer aldım.
Tezat’ta ekip arkadaşıydık hatırlıyorum, orada asla aktif olmadığın için devam edemedin. GTR dönemine ise canlı şahitlik etmedim ama geçmişteki dostlarımızdan o sürecin nasıl sonlandığını biliyoruz az çok ama konunun tabi bunla alakası yok geçmişe mazi demişler.

@ReQuem gerçekten güreş anlamında kıt döneme girseydik anlardım ama boylesine bir dönemde güreş hakkında daha hit getirici konular açmak yerine Özgür Özel-Erdoğan görüşmesinin fotoğrafını atmak ne kadar doğru bilmiyorum.

Yönetimde bir kere daha uyarı geçildi, elimiz değmişken burada da devreye girmiş olalım. 2 buçuk haftalık konu ve mesaj atmayı geçtim kapısının önünden bile geçilmeyen bir konu olmuş ne yazık ki. Güncel siyaset konusunun açılmış olması en azından daha makul geliyor bir noktada ama ben senin öneride bulunduğun noktayı anladım, üstte de dediğim gibi bu hususla alakalı tüm söylenilenleri toparlayıp cumartesi günü enine boyuna değerlendireceğiz.

Moderatörlük biraz kolay bir şey zannediliyor ama maalesef değil, sizin yapmanız gereken haber sitelerini tek tek tarayıp hit getirebilecek konular nelerdir onlar bulmak olmalı, gap kasmak sadece görüntü kirliliği bence, asıl marifet yorum getirebilecek konular bulmak.
Bu konunun başlığına ya da içeriğine "marifet nedir ve yapmamız gerekenleri bildirme konusu" gibi bir ibare koyduk mu diye baktım ve asla öyle bir şey göremedim. Bu konu nezdinde eleştirel bakış açısı izleyip bize varsa aksayan, eksik kalan yönlerimizi hatırlatmak sizin hakkınız; bu eleştirileri çözüme kavuşturmaya yönelik marifetimizi konuşturmak ve yapmamız gerekenleri masaya yatırmak ise bizim yükümlülüğümüz. Ki geçmişe dayalı tecrübenden de hareketle bu husustaki ince çizgiyi gayet iyi bildiğine inanıyorum.

Ama ben yine de şeffaflıktan imtina etmeyerek senin de öyle ya da böyle geçmişteki yönetim ekiplerinin yolundan geçmenden de itibarla kafanda aşağı yukarı bir fikir oluşacağını düşündüğüm için en azından ekibe alım yaparken nasıl bir aşama izlediğimizi anlatayım:

-Yönetim ekibine takviye yapmaya karar verdiğimizde ekiptekilerle hep beraber kimleri alabileceğimize bakıyoruz.
-Seçtiğimiz isim/isimlerle görüşüyoruz. Bu görüşme görevi yönetimde bana ait. Görüşmelerde ilk başta teklifimi sunup sonrasında sistemimizden kısaca bahsederek bu çalışma sistemine gününün yahut haftasının belirli vaktini ayırıp ayıramayacağına ilişkin teklif götürdüğümüz üyeyle değerlendirme yapıyoruz, buna göre görüşme olumlu/olumsuz sonuçlanıyor doğal olarak.
-Görüşme olumlu sonuçlandığı takdirde yönetim ekibine katılımını gerçekleştirip tanışma/kaynaşma faslından sonra moderasyon ekibinin işleyişini daha da detaylarına inerek aktarıyoruz.

Katı kurallarla çalışmayı seven bir yapımız yok genel olarak, kaldı ki zaten bu sitenin amacı eğlenceli ve keyifli bir tartışma ortamını tesis etmekse şayet; devlet dairesi gibi bir işleyişe sahip olmanın da pek manası yok. Ama oluşturduğumuz ve takribi olarak 6-7 aydır tam manasıyla oturmuş bir sistemimiz ve bu sistemin uygulanmasını talep ettiğimiz bir yönetim ekibi felsefemiz var. Yani işin kısacası moderatörlük yapmanın kolayı zoru yok, birbiriyle çalışırken keyif alan bir ekip ortamı oluşturduktan sonra gerisi zaten çorap söküğü gibi geliyor hepsi bu. Cumartesi günü toplantı yapmamız yönündeki talebi üst yönetime moderasyon ekibinden arkadaşlarımız sundu ve biz de bu doğrultuda toplantıyı tesis ettik, bu bile bir şeyler ifade ediyor olmalı önceki cümlemde söylediklerime binaen. Dilerim aktarmak istediğim şeyi net bir biçimde aktarabilmişimdir, defaatle belirttiğin üzere bu işlerde tecrübe sahibi olduğuna hiçbir şüphe yok. Belki de asıl marifet sahip olunan tecrübeyi bu tip ortamlarda nasıl aktardığınla alakalıdır, ama bunun muhakemesini de içten içe en iyi yapabilecek kişi sensin diyerek ben o ince çizgiyi aşmamayı tercih ediyorum.

Bogi

Jön Türks
Konular
16
Beğeni sayısı
282
PG Nakit
0
Bir istek, görüş vs yoktu kafamda ama forumdaki spor gündemine dair haleti ruhiyeyi gördüğüm için bi iki kelam etmek istiyorum bir dede olarak.

Malum son dönemde tırmandırılmış inanılmaz bir gerginlik var. Taraf seçmeden, isim belirtmeden söylüyorum bunu. Herkes aşağı yukarı farkında durumun ancak geçen Hatay konusunda olduğu gibi inanılmaz çirkin seviyelerde tartışmaların döndüğüne şahit olmak beni açıkçası üzüyor. Kimseye tartışmayın veya bir takım kazandığında/kaybettiğinde dalga geçin/ezin eğlenin gibi bir tutucu yaklaşımda bulunamam, haddime değil zaten. Ancak genel görüşün bir potada eritildiği bir niş forum olduğumuzu da kabul edersek şöyle tartışmalar fazlasıyla eğreti duruyor. Bunu engellemek için radikal bir karar mı almak lazım, farklı bir yöntem mi uygulamak gerekiyor bilmiyorum ama işin o kısmında bir huzur sağlanırsa bence hoş olacaktır.

Bunun haricinde güreş gündemine dair yapılabilecekler 3 sayfa boyunca iyi kötü söylenmiş, tartışılmış bir noktada. Özellikle şu RTWM döneminden sonra buradaki çoğu pasif izleyicinin ki buna bende dahilim yarı aktif/aktif şekilde dönmeye döndüğü noktada daha güreş odaklı ve tartışmaya sevk edecek konuları çoğaltmak faydalı olacaktır. Bence buradaki insanların da bu tip konuşmaları döndürecek bilgi dağarcığı da fazlasıyla var. Zaten konuşulmuş konuda ama ufak fikrimi eklemek isteyerekten yazdım bunları.

Zaten Doğan sen biliyorsun da yinelemiş olayım, fikir-akıl destek ne zaman lazım olursa yanınızdayım dedolar.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: