DUYURU Foruma Dair İstek ve Önerileriniz | Mayıs 2024

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,425
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
forumlogo.png

Herkes için güzel bir ay olmasını dilerim. Foruma ilişkin önerilerinizi, şikayetlerinizi, fikirlerinizi mayıs ayı boyunca bu konu altından bizlerle paylaşabilirsiniz.​

muad'dib

all eyes on me
Konular
12
Beğeni sayısı
248
PG Nakit
250
RPG Karakteri
Samoa Joe
PGW için yan bir site açılabilir daha keyifli ve kullanışlı olur her türlü.

Elite rank renklerine düzenleme gelebilir, en azından ben gelmesinden yanayım.

Foruma başarım sistemi gelebilir mesela 1000. mesaj başarımı gibi bu başarımları kazandıkça belirli bir miktarda PG nakit alabiliriz.

Baroš

freakin
Konular
83
Beğeni sayısı
368
PG Nakit
1,555
Favori Güreşçi
CM Punk
Forumdaki aktifliği arttırmak adına yönetim tarafından etkinlikler düzenlenmeli. Üyelerde düzenleyebilir diye geçeceksiniz ama yönetimin yapacağı etkinliklere daha fazla katılım olacaktır.

Styles Clash

This Is The Way
Konular
85
Beğeni sayısı
1,275
PG Nakit
370
Favori Güreşçi
AJ Styles
Seçim gündemi de bittiğine göre artık siyasi konuların ağırlıkla tek başlıkta toplanması taraftarıyım. Yine ülke gündemine düşen olaylar ayrı konuda açılabilir ama yok Reis şunu dedi yok Reis şöyle yaptı böyle yaptı gibi konulara daha fazla maruz kalmak istemiyorum. Ki forum ekseni WM'den bu yana ağırlıklı güreşe de kaydığı için siyasi konulara yapılacak törpünün çok zeval vermeyeceği kanaatindeyim.

Bunun yanında burası benim için twitter toksikliğinden kaçıp kurtulduğum bir yer ve twitterı toksik yapan siyasi gereksiz tartışmalar bunları buraya başlık başlık taşımanın gereği yok. Tek konuda tartışılabilir.

Şimdi diyebilirsiniz ee reis sen de açıyordun falan eyvallah haklısınız ama son dönemde beni bile sıkmaya başladı yani.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,425
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Hocam bizim elitelerdeki sarı renk nickte koyu sarı (bence çok kötü) rankdaki gibi açık sarı olup gri/siyah kontur eklenirse müko olur.
Elite rank renklerine düzenleme gelebilir, en azından ben gelmesinden yanayım.
Bu Elite mevzusuna toplu bir cevap vermiş de olayım. Elite renklerinin düzenlenmesi yahut kötü gelme hususu oldukça öznel bir şey. Mesela Elite Plus rengini sevmiyorsunuz ama normalde Elite Pro alıp da rengini Elite Plus olarak değiştirebilir miyiz diye soranlar bile oldu zamanında rengi özellikle sevdikleri için. Dediğim gibi oldukça göreceli bir durum bu renklerin göze iyi ya da kötü gelmesi durumu, ayrıca forumda zaten fazlaca rank ve bundan dolayı olarak seçilmiş renkler mevcut; hal böyleyken Elite paketleri için yeni ve daha farklı renkler seçebilmek oldukça zor olacaktır. Ki forumun kuruluş aşamasında bile bu renkleri seçerken oldukça zorlanmıştık, bir rank ile diğeri (bkz. Co-Admin & Yeşil Elite ve Sarı Admin & Sarı Elite) aynı olmasın; en azından ilk bakışta ton farkı sezilsin diye. Yine de neler yapabileceğimize bakarız tabii ki ama yapılsa bile büyük çaplı bir revizyon olamayacağını şimdiden peşin peşin söylemem gerekiyor.

Birde bazı nickaltı fontları tam ortada durmuyor.
Bu sorunu ben de fark ediyorum bazı fontlarda. Bu tip teknik durumlar hakkında yönetim ekibinin pek bir ihtisası yok işin açıkçası, developerımız @Money Makerz'a bu tip durumları bildiriyoruz; eğer düzeltilebilecek bir şeyse mutlaka düzeltiriz, notumu aldım ben.

Konuyu açan kişi daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmeli. Bu çok önemli bir sorun değil ama özellikle yönetimin açtığı konularda çok sık karşılaşıyorum konu tekrarı problemiyle.
Benzer Konular eklentisini getirmemiz zaman almıştı o dönem sen de yönetimdeydin hatta Seymen hatırlıyorsun, geldikten sonra da özelliğin iyi çalışmadığı bir dönem olmuştu. Son birkaç aydır bu sorunu çözüme kavuşturduk, ama bazen bir durum oluyor ve bir konuyu daha farklı bir başlıkla açmak isteyebiliyor üyeler; hal böyle olunca konu açılmışsa da Benzer Konular algoritmasında önüne düşmüyor. Yahut o an için dalgınlığa gelip fark edilmiyor bile olabilir, basit insanlık halleri aslında bunlar ve buna dair bir hamle yapabilmenin pek bir imkanı yok. Daha önce açılan bir konunun açıldığına dikkat ettiğimiz an konuları birleştirme işlemini gerçekleştiriyoruz, bizim dikkat edemediğimiz noktada üyeler de "rapor" aracılığıyla bunu bildirip yardımcı olurlarsa birden fazla aynı başlığın forumda bulunması durumunun fazlasıyla önüne geçeriz, ki bence geçiyoruz da.

Eskiden olan story özelliğinin geri gelmesi ya da ona benzer bir şey güzel olabilir.
Story özelliği sonradan sisteme yük bindirdiği için kaldırmak zorunda kaldığımız, ama içimizde ukde kalan bir özellikti. İlk getirdiğimiz günü hatırlıyorum, herkes severek ve keyifle kullanmıştı ve bu özelliği Elite üyelere özel yaptığımızda sırf bunun için Elite üyelik satın alan üyelerimiz olmuştu. Dediğim gibi bu noktada bize sisteme yük binmiş olması mani oldu. Story özelliği hususunda o yüzden yapabileceğimiz pek bir şey yok ama forum sistemine fazla yük bindirmeyecek şekilde ne gibi yenilikler getirebileceğimize tabii ki bakarız.

Admin olmak istiyorum 2 günlük.
23 Nisan'da niye söylemiyorsun oğlum bunu?

PGW için yan bir site açılabilir daha keyifli ve kullanışlı olur her türlü.

Foruma başarım sistemi gelebilir mesela 1000. mesaj başarımı gibi bu başarımları kazandıkça belirli bir miktarda PG nakit alabiliriz.
*RPG'ye dair bu tip oyunun içinden revizyonları genelde RPG ekibi ve onların nezdinde aktif oyuncuların genel anlamda nabzını yoklayarak getiriyoruz. Aslında @Money Makerz'ın sanırım böyle bir proje yapma fikri vardı ama şu an ne durumda bilmiyorum, belki ilerleyen dönemde getirebileceğimiz bir yenilik olur bu.

*Mesaj ve konu sayılarını ödüllendiren rozetlerimiz var, fakat bu başarımların elde edilmesi gereken sınırları biraz üst noktadan açmış olabiliriz; belki üst sınırları yenileyip rozet sistemini daha ferah bir hale getirebiliriz. Ama onun dışında üyeleri özellikle konu açtırma hususunda teşvik edici olabilmesi adına kafamda henüz kurma aşamasında olmakla beraber iyi ya da kötü bir plan oturttuktan sonra yönetim ekibiyle paylaşmayı düşündüğüm bir sistem var. Eğer böyle bir sistem oluşturmaya kendimi verebilirsem yaz aylarının başında bu sistemi açıklamış oluruz.

Forumdaki aktifliği arttırmak adına yönetim tarafından etkinlikler düzenlenmeli. Üyelerde düzenleyebilir diye geçeceksiniz ama yönetimin yapacağı etkinliklere daha fazla katılım olacaktır.
Yaz ayları yaklaşırken tabii ki etkinlik planlarımız var. Ki zaten 1. yılımızı kutlamamıza da tam olarak 2 ay kaldı, bence hep birlikte çok keyifli bir yaz dönemi geçireceğiz. Diyeceklerim bu kadar...

Avatarlar sürekli siliniyor. Kalıcı çözüm gelemez mi
Hem avatarlar, hem de forumun ana sayfasına koyduğumuz header ile navbarların sürekli silinmesinden hepimiz oldukça muzdaribiz. Bunun için neler yapabileceğimizi en kısa sürede Mete ile konuşacağız ve mutlaka bir çözüme kavuşturacağız bu konuyu, çok can sıkıcı bir durum bence de.

Seçim gündemi de bittiğine göre artık siyasi konuların ağırlıkla tek başlıkta toplanması taraftarıyım. Yine ülke gündemine düşen olaylar ayrı konuda açılabilir ama yok Reis şunu dedi yok Reis şöyle yaptı böyle yaptı gibi konulara daha fazla maruz kalmak istemiyorum. Ki forum ekseni WM'den bu yana ağırlıklı güreşe de kaydığı için siyasi konulara yapılacak törpünün çok zeval vermeyeceği kanaatindeyim.

Bunun yanında burası benim için twitter toksikliğinden kaçıp kurtulduğum bir yer ve twitterı toksik yapan siyasi gereksiz tartışmalar bunları buraya başlık başlık taşımanın gereği yok. Tek konuda tartışılabilir.

Şimdi diyebilirsiniz ee reis sen de açıyordun falan eyvallah haklısınız ama son dönemde beni bile sıkmaya başladı yani.
Admin kimliğimi kenara bırakıp sizden biri, bir üye olarak görüş sunacak olursam bu konuya ben de katılıyorum. Yine seçim sürecinden sonra siyasi gündem forum içerisinde de gözle görülür biçimde azalmış durumda bence ama bunu kontrol altında tutmak da bizim elimizde. Bu dediğin gibi tek başlıklarda toparlama olabilir, gündemi ilgilendirmeyen siyasi konuların açılması halinde bunların silinmesi olabilir, yahut burada genel bir uyarı geçmek olur... Ama bu ülkede en basit siyasi tartışmanın inanılmaz bir voltaj oluşturduğunun hepimiz farkındayız ve her şeyden önce burası bir profesyonel güreş forumuyken "en basit siyasi tartışmanın" burada ağırlıklı ve devamlı olarak tartışılması hasebiyle forumun genel konseptinden ayrılması hepimizi rahatsız edecektir elbette. Bu konuda gerekli kontrol mekanizmasını oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: