RPG PGW Showdown: A Shot In The Dark Şov Değerlendirmeleriniz ve Puanınız

PGW Showdown: A Shot In The Dark Puanınız

• 1/5

Oy: 1 2.9%
  • 2/5

• 3/5

• 4/5

Oy: 14 41.2%
  • 5/5

Oy: 17 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    34

Akashi

the front man
Konular
634
Beğeni sayısı
1,826
PG Nakit
825
RPG Karakteri
Liv Morgan
Favori Güreşçi
Malakai Black
Bu mesajda kimseyi alıntılamak istemedim çünkü ortada fark ettiğim bir gerçek var. Arkadaşlar hepimiz bu oyunu senelerdir oynuyoruz ve oynamaktan çok yazdık da. En azından ben öyle yaptım. Benim yıllar sonra ilk kez ciddi olarak oynadığım karakter şu anda elimde. O da malum forumda 2016'da oynadığım ve en try hard oynayabildiğim karakter. Bizim bu oyunu alıştığımız, daha doğrusu en sevdiğimiz dönemde bir yazar ekibi olurdu. O yazar ekibinde sözü geçen bir adam olurdu ve adam etrafından fikirler alıp şov çıkarırdı, build-up yapardı. Kısacası bu ekip oyunu yazardı. O zamanlar çoğumuz güreşi az çok izlerdik çünkü yaşımız bugünkü kadar ileri değildi. En azından benim şu an güreşle bir alakam yok ve bazen RPG'de karşıma çıkan çoğu karakteri tanımıyorum bile. Örneğin ben Jimmy Jacobs nasıl bir adamdır bilmiyorum. Geçen sene Arda'nın aldığı Brian Pillman'ın adını ilk kez ondan duydum. Kısacası ben çoğu güreşçiyi RPG oynarsam öğreniyorum.

Sıkıntı şu ki, daha doğrusu anlamadığımız nokta; RPG asla eskisi gibi olmayacak. Çünkü eskiden vaktimiz vardı. Daha çok insan vardı. Daha çok beyin, daha çok fikir. Diğer forumda şu anda RPG açısından neden hayat durdu hepiniz az çok biliyorsunuz. Çünkü oyunu bir (1) kişi yazıyormuş. Sadece bir kişi. Onun da kim olduğunu bazı arkadaşlarım biliyor, bazıları da az çok tahmin ediyordur.

10 küsür senelik forumun oyununu bir kişi yazıyor, açılalı 1 hafta belki olmuş olmamış forumun RPG'sini yazan adam sayısı da kaç kişidir sizce? Bence 3'ü geçmiyordur. O site yönetiminin RPG'ye karşı tavrını dışarıda tutuyorum tabi. Yine de hanginize söylesek ekibe girer misin diye, girerim cevabını verir? Ben bu oyunu geçen sene PURE'da 2-3 arkadaşımla yazdım, (ki şimdiki ismiyle hayali şirket çünkü tüm kaydı kuydu her şeyi silinmiş durumda, en çok koyan da bu o ayrı mesele) yetemedik. Arkadaşlarımızı davet ettik. Barıştır, Ardadır, ECH'dir ve dahası. Zor durumda olduğumuzu gördüler ve geldiler. Aslında sorun şu ki, RPG her zaman zor durumda.

Şu anda nelerin konuşulduğunun farkında mısınız? Çocuğumla bu oyunu oynayacağım diye bir konu var bu forumda RPG için. Bunu düşünecek yaşa geldik. Bu oyunu yazmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Başta dediğim gibi, hepiniz ekiplerde bulundunuz. 7-8 kişi olduğunda bile işler zor ilerlerken şu anda 30 küsür kişilik bir rostera kısıtlı bir ekiple oyun yazdığınızı düşünün. İşte kaçırdığımız kısım bence bu. Mami haksız mı? Haklı. Sefa haksız mı? Dibine kadar haklı. Kendinize bir karakter yaratıyor, ve onunla varolmak istiyorsunuz bu oyunda. Kötü bir şey demediğinizin de farkındayım, sizler benim arkadaşlarımsınız. Ama ekibe küstüğünüzü hissettim ve bunu istemem. Çünkü ben bunu yaşadığımda inanın bu çok boktan bir his oluşturuyor. En ufak hatamda araya küslük girecekse, niye yazıyorum dedim ben hep PURE'da. İnanın çok dedim. Siz de dediniz bunu biliyorum. Yazar olduğunuzda işiniz sadece ve sadece hizmet etmek olur. Birilerini memnun etmek. Ve sorun şu ki, herkesi asla memnun edemezsiniz. Bu hayatta da böyledir. Bence biraz anlayış. Sizin diğer forumda try hard oynayacağınızı düşünüp burada direkt olarak troll karakter diye ekip kafalarında nitelemiş bile olabilirler. Ama bu demek değil ki, promolarınızın okunmaması hoş bir durum. Kesinlikle değil. Burada zaten haklısınız. Ama dediğim gibi, artık yazar ekipleri eskisi gibi değil. Bu dediklerimi size saldırmak olarak algılamayın. Hiç birimiz Aschentef değiliz. Tüm unvanlar başarılar bizde olsun bu oyunun içinde arkadaşlarımız yoksa, onlarla oynamıyorsak hiçbir önemi yok. Hepimiz böyle düşünüyoruz. Bu yüzden bazı şeyleri telöre edelim. Öyleydi böyleydi, yazarların her biri bir mesaj ucumuzda konuştuğumuz adamlar. Ve işleri çok zor. Hiçbirinizin kötü niyeti olmadığına eminim. Benim tek derdim, 2-3 ay buradayız en fazla. Hep birlikte oynayalım sonra hayatımıza dönelim. Mevsimlik işçiyiz.
Kekam şahsen ben yazdıklarımın en başında da belirttim zaten kavgalardan ve küslüklerden sıkıldığımı. Mami tarafını bilemem kendi düşüncesi nedir ama benimki ufak bir eleştiri sadece. Ben tek şovluk bir mevzu için kimseye tavır da almam. Sadece senin de belirttiğin gibi kafamda oturttuğum farklı bir karakter var ve bu karakteri hevesle sunmak isterken apayrı bir şeyle karşılaştığım için ufak bir hayal kırıklığına uğradım. Kimse benim promolarımı açıp full okusun diye bir derdim de yok sadece açıp bir iki scroll aşağı kaydırsan o ciddiyeti ya da trollüğü anlarsın diye düşünüyorum. Yine ve yine söylüyorum bunu herhangi bir küslük olarak algılamayın sadece herkes keyif almalı bence. Kendimden ayrı bir örnek olarak da söyleyeyim ben Aleister Black'i oynayan bir arkadaş olsam kafamda darksider bir karakter kurarken karakterim ME'de başka birinin kavgasını ayırsa ciddiyetin öldüğünü düşünür inanılmaz soğurum oyundan ve kimsenin bunu yaşamasını istemiyorum açıkçası. En son tekrar söyleyeyim biri bana herhangi bir forum ortamında çok göze batacak bir şey yapmadıysa o kişiyle hep aramı iyi tutmaya çalışırım. Ki çoğu mesajımda kardeşler kelimesini kullanıyorum bu aralar. Hepiniz kardeşimsiniz bir sıkıntı yok yani.

keka

🍓
Konular
36
Beğeni sayısı
984
PG Nakit
325
Kekam şahsen ben yazdıklarımın en başında da belirttim zaten kavgalardan ve küslüklerden sıkıldığımı. Mami tarafını bilemem kendi düşüncesi nedir ama benimki ufak bir eleştiri sadece. Ben tek şovluk bir mevzu için kimseye tavır da almam. Sadece senin de belirttiğin gibi kafamda oturttuğum farklı bir karakter var ve bu karakteri hevesle sunmak isterken apayrı bir şeyle karşılaştığım için ufak bir hayal kırıklığına uğradım. Kimse benim promolarımı açıp full okusun diye bir derdim de yok sadece açıp bir iki scroll aşağı kaydırsan o ciddiyeti ya da trollüğü anlarsın diye düşünüyorum. Yine ve yine söylüyorum bunu herhangi bir küslük olarak algılamayın sadece herkes keyif almalı bence. Kendimden ayrı bir örnek olarak da söyleyeyim ben Aleister Black'i oynayan bir arkadaş olsam kafamda darksider bir karakter kurarken karakterim ME'de başka birinin kavgasını ayırsa ciddiyetin öldüğünü düşünür inanılmaz soğurum oyundan ve kimsenin bunu yaşamasını istemiyorum açıkçası. En son tekrar söyleyeyim biri bana herhangi bir forum ortamında çok göze batacak bir şey yapmadıysa o kişiyle hep aramı iyi tutmaya çalışırım. Ki çoğu mesajımda kardeşler kelimesini kullanıyorum bu aralar. Hepiniz kardeşimsiniz bir sıkıntı yok yani.

Abi zaten büyütecek hiçbir şey yok. Ben kimseye ne öğüt olsun ne de uyarı olarak yazmadım bu konuda da beni yanlış anlamadığını biliyorum. Sadece oyunu senelerdir aynı ortamda oynadığım arkadaşlarıma bu mesajımda bir dert yanmak istedim. Ekipler artık eskisi gibi değil olamaz diye. Dediğim gibi yanılmışlardır, hata yapmışlardır. İnsanız beşeriz şaşarız. Siz de kaba bir dil olmadan eleştiri yapmışsınız. Mami'nin karakteri bırakması da sorun değil başka içine sinen bir şey alır onunla oynar falan bunlar düzeltilir. Önemli olan birbirimize mental zeval vermemek. Siz mental zeval vermediğinizi düşünseniz de ekip çok hassas oluyor herkesin ister istemez modu düşüyor. Olay eleştiri kaldıramamak da değil. "Biz hata yapamaz myız?" diyor adamlar. Bu gerçekten arada çok ince bir fark. Yoksa hatalarının elbet farkında herkes.

Main eventta kavga ayıran güreşçiler konusunda da hak veriyorum. Güvenliklerin ayırması daha doğru olurdu. Roster çok kalabalık, 30 kişi ben şov konusuna alev atıldığını daha önce hiç görmedim. Belki de o güreşçileri yetiştirememişlerdir ve iyi kötü şovda görünsün demişlerdir. Ha şahsen ben kavga ayırmaktansa hiç şovda yer almayım dese oradaki adamlar onları da yadırgamam. Ben de öyle derim çünkü. Bilmiyorum, düzeltilir abi bunlar hallolmayacak şeyler gerçekten değil. Duygular karşılıklı, seviliyorsun.

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
534
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
@keka söylediklerinin pek çoğunda haklısın, buna herkes de hemfikir olabilir. Ben ekibe küstüm mü? Küslük kelimesini çocuksu anlamdan arındırarak söylüyorum, evet. Yani ekibin yazacağı bir senaryoda yer almaktan gayet tereddüt ederim bu saatten sonra. Ekip ilerleyen süreçte farklı karakterlere farklı senaryolar yazdığında, RPG oturduğunda geri dönebilirim belki eğer kabul ederlerse. Fakat benim burada derdim drama yaratmak değil. Karaktere olan inancımı daha ilk şovdan bence "çok haklı" sebeplerle kaybettim ve karakteri bıraktım. Buradan da açıklamasını yaptım. Herkesin kendi derdi olabilir, herkesi memnun etmek gerçekten de mümkün değil.

Söylediğim şeylerin farklı yerlere gitmesini istemiyorum. Ekip işi zor, anlıyorum. Kime neye göre spot verildi bilmiyorum. Hele ki ilk şovken bunu ayarlayabilmek elbette çok güç, anlayabiliyorum. Hayırlısı olsun.

jaques

clk
Konular
39
Beğeni sayısı
1,155
PG Nakit
220
RPG Karakteri
CM Punk
Bu mesajda kimseyi alıntılamak istemedim çünkü ortada fark ettiğim bir gerçek var. Arkadaşlar hepimiz bu oyunu senelerdir oynuyoruz ve oynamaktan çok yazdık da. En azından ben öyle yaptım. Benim yıllar sonra ilk kez ciddi olarak oynadığım karakter şu anda elimde. O da malum forumda 2016'da oynadığım ve en try hard oynayabildiğim karakter. Bizim bu oyunu alıştığımız, daha doğrusu en sevdiğimiz dönemde bir yazar ekibi olurdu. O yazar ekibinde sözü geçen bir adam olurdu ve adam etrafından fikirler alıp şov çıkarırdı, build-up yapardı. Kısacası bu ekip oyunu yazardı. O zamanlar çoğumuz güreşi az çok izlerdik çünkü yaşımız bugünkü kadar ileri değildi. En azından benim şu an güreşle bir alakam yok ve bazen RPG'de karşıma çıkan çoğu karakteri tanımıyorum bile. Örneğin ben Jimmy Jacobs nasıl bir adamdır bilmiyorum. Geçen sene Arda'nın aldığı Brian Pillman'ın adını ilk kez ondan duydum. Kısacası ben çoğu güreşçiyi RPG oynarsam öğreniyorum.

Sıkıntı şu ki, daha doğrusu anlamadığımız nokta; RPG asla eskisi gibi olmayacak. Çünkü eskiden vaktimiz vardı. Daha çok insan vardı. Daha çok beyin, daha çok fikir. Diğer forumda şu anda RPG açısından neden hayat durdu hepiniz az çok biliyorsunuz. Çünkü oyunu bir (1) kişi yazıyormuş. Sadece bir kişi. Onun da kim olduğunu bazı arkadaşlarım biliyor, bazıları da az çok tahmin ediyordur.

10 küsür senelik forumun oyununu bir kişi yazıyor, açılalı 1 hafta belki olmuş olmamış forumun RPG'sini yazan adam sayısı da kaç kişidir sizce? Bence 3'ü geçmiyordur. O site yönetiminin RPG'ye karşı tavrını dışarıda tutuyorum tabi. Yine de hanginize söylesek ekibe girer misin diye, girerim cevabını verir? Ben bu oyunu geçen sene PURE'da 2-3 arkadaşımla yazdım, (ki şimdiki ismiyle hayali şirket çünkü tüm kaydı kuydu her şeyi silinmiş durumda, en çok koyan da bu o ayrı mesele) yetemedik. Arkadaşlarımızı davet ettik. Barıştır, Ardadır, ECH'dir ve dahası. Zor durumda olduğumuzu gördüler ve geldiler. Aslında sorun şu ki, RPG her zaman zor durumda.

Şu anda nelerin konuşulduğunun farkında mısınız? Çocuğumla bu oyunu oynayacağım diye bir konu var bu forumda RPG için. Bunu düşünecek yaşa geldik. Bu oyunu yazmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Başta dediğim gibi, hepiniz ekiplerde bulundunuz. 7-8 kişi olduğunda bile işler zor ilerlerken şu anda 30 küsür kişilik bir rostera kısıtlı bir ekiple oyun yazdığınızı düşünün. İşte kaçırdığımız kısım bence bu. Mami haksız mı? Haklı. Sefa haksız mı? Dibine kadar haklı. Kendinize bir karakter yaratıyor, ve onunla varolmak istiyorsunuz bu oyunda. Kötü bir şey demediğinizin de farkındayım, sizler benim arkadaşlarımsınız. Ama ekibe küstüğünüzü hissettim ve bunu istemem. Çünkü ben bunu yaşadığımda inanın bu çok boktan bir his oluşturuyor. En ufak hatamda araya küslük girecekse, niye yazıyorum dedim ben hep PURE'da. İnanın çok dedim. Siz de dediniz bunu biliyorum. Yazar olduğunuzda işiniz sadece ve sadece hizmet etmek olur. Birilerini memnun etmek. Ve sorun şu ki, herkesi asla memnun edemezsiniz. Bu hayatta da böyledir. Bence biraz anlayış. Sizin diğer forumda try hard oynayacağınızı düşünüp burada direkt olarak troll karakter diye ekip kafalarında nitelemiş bile olabilirler. Ama bu demek değil ki, promolarınızın okunmaması hoş bir durum. Kesinlikle değil. Burada zaten haklısınız. Ama dediğim gibi, artık yazar ekipleri eskisi gibi değil. Bu dediklerimi size saldırmak olarak algılamayın. Hiç birimiz Aschentef değiliz. Tüm unvanlar başarılar bizde olsun bu oyunun içinde arkadaşlarımız yoksa, onlarla oynamıyorsak hiçbir önemi yok. Hepimiz böyle düşünüyoruz. Bu yüzden bazı şeyleri telöre edelim. Öyleydi böyleydi, yazarların her biri bir mesaj ucumuzda konuştuğumuz adamlar. Ve işleri çok zor. Hiçbirinizin kötü niyeti olmadığına eminim. Benim tek derdim, 2-3 ay buradayız en fazla. Hep birlikte oynayalım sonra hayatımıza dönelim. Mevsimlik işçiyiz.
abi PURE diye bahsettiğin şirket hakkında hiçbir link/kanıt olmadığı için çok anlayamadım ama haklısın

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,315
Beğeni sayısı
4,084
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bu tarz konular hakkında bir admin olarak böyle yorumlar yapmam ne kadar doğru bilmiyorum ama ben yine de konuşmak istedim. O yüzden en baştan söyleyeyim, bu söylediklerimi forum içerisindeki kimliğimi tamamen dışarıda tutarak okuyun. Hiçbiriniz yabancı değilsiniz zaten, en yeni tanıştığımla en az 3 senelik tanışıklığımız, buralarda az buz yaşanmışlığımız vardır.

Ben forumlarda RPG yazarlığı konusunda pek tecrübeli değilim, sadece 6 sene önce @etalarla meşhur çırpı kollar döneminde 1-2 ay yazmışlığım var. Ama bu ortamlarda her zaman yöneticilik vs. yaptığım için ekip mantığına, dinamiğine, nasıl işlediğine oldukça hakim olduğumu düşünüyorum. O yüzden ben de görüşümü belirtmek istedim.

Buraya yazılan mesajları okudum, eleştirileri birkaç kere okudum hatta. Haklı eleştiriler, belki de haklı isyanlar var. Ama bazen öyle bir şey olur ki doğru şeyi yanlış yerde söylersin, o doğru doğruluğundan çıkacak raddeye gelir. Bu zaman-mekan hatasını yapmanın sebebi ya tecrübesizliktir ya da o anki fevri yaklaşımına engel olamamaktır. Burada kimse tecrübesiz değil o açık, geriye ikinci seçenek kalıyor. Ben bir üye ve bir oyuncu olarak böyle bir sorun yaşasaydım ne yapardım diye düşünüyorum. Yapacağım şey Chairman’ı DM’den darlamak olurdu, onu da karakterimin gidişatından büsbütün memnun değilsem yapardım. Oyunun genel işleyişine eleştiriler zaten buradan yazılmalı ve bu sohbet konusunun amaçlarından birisi de odur. Bu konuyu ya da diğer RPG konuları, ekibi bireysel sıkıntılarınız için insanların önüne atmak için yok.

Kaç yıldır farklı dönemlerde yazarlık yapan bir sürü insan var burada ve böyle konuların hele ki artık iyice yaşımızın büyüdüğü dönemde ne kadar hassas olduğunu bile bile bu tarz hataların yapılması beni çok üzüyor. RPG nezdinde bütün foruma dair düşüncelerim 1 haftadır gerçekten muhteşem. Bu sitede her telden, her tayfadan istisnasız herkesi bir arada topladığımız için o kadar mutlu ve doğru yoldaymışız gibi hissediyorum ki size bunu anlatamam. Forumun bu çehresi tabii ki RPG’ye de yansıdı ve ben bundan daha da mutlu oldum. En başta dediğim gibi, burada hiç kimse birbiriyle yabancı değil. Herkes birbirini yıllardır tanıyor. Ergenliğimizde tanışıp gençliğe geçiş sürecimizde dost olduk, yetişkinliğe geçiş ya da birer yetişkin olduğumuz çağlarımızda hala burada, hep beraberiz. Bu huzur ortamını, bu sükunu, bu kaliteyi ve bu kardeşliği kaybetmemize ya da bir milim dahi sallandırmamıza sebep olacak davranışlardan lütfen sakınmaya çalışalım dostlar, bunu hepimiz için söylüyorum. RPG yazarlığının hassasiyeti belliyken bu hassasiyete sertçe temas etmek bunlardan birisi ne yazık ki. Ben buradan hiç kimsenin üzülmesini istemiyorum, çünkü bu ortamın bozulmasını istemiyorum. O yüzden en iyi bildiğimiz şeyleri bu ışıkta yapmaktan şaşmamaya, her şeyden önce burada hep beraber geçirdiğimiz yılların hatrına özen gösterelim. Hepimizden tek ricam bu…

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
534
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
Burada kimse tecrübesiz değil o açık, geriye ikinci seçenek kalıyor.
Hiçbir fevriliği yoktu mesajımın. Susalım, bu tarz eleştirileri gizliden yapalım mantığının da RPG'ye katacak hiçbir şeyi yok. Oyuncuların böyle bir mantığa ve alışkanlığa büründüğü bir denklemde şova atılan yorumlar "Güzel şovdu ekibin ellerine sağlık" demekten öteye geçmez.

Kusura bakmayın ama ekibin başında isterse babam olsun istediğim şekilde istediğim yerden eleştirmekten çekinmem, hatta bunu herkesin görebileceği şekilde yazarım. Aksi takdirde yapılan bir eleştirinin hedefini bulması çok zor. Eleştiri yoksa gelişim de yoktur ve en iyi eleştiri, toplumun onayına sunulan eleştirilerdir.

Olumlu şeyleri söyleyelim, olumsuzluları halı altına süpürüp kendi aramızda halledelim veya hiç konuşulmasın zihniyetine ait olmayacağım. Çok CHPli işleri, hiç yokuz. Ben eğer geri dönersem ve tekrar oyun oynamaya başlarsam yine eleştirilerimi yapmaya devam edeceğim. Ekibin de eleştirileri dikkate alacağından şüphem yok, benim durumuma dair bir dönüş bekliyorum özellikle. İçleri nasıl rahat ederse, ister özelden ister forumdan bir mesaj bekliyorum.

Elkeson

PG.com Kullanıcısı
Konular
0
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Christian Cage
Açılış segmenti yerindeydi. Roman her zaman olduğu gibi sinir ediyor ama en azından gerçekçi. Pek sorun görmedim hak iddia etmesinde.

Andrade El Idolo vs. JBL
John Bradshaw Özdağ'dan razıyız. Maçı squash değerinde bir hızla kazanması da iyi olmuş. Rakipleri dişli adamlar ama kendisi de az değil. Gönüllerimiz seninle.

FTR vs. The Usos
Bir haftalık şov maçı kıvamında geçmiş. Sonu belki daha iyi olabilirdi. Angel ve Humberto cidden iyi adamlar. Burada umarım bir şey başarabilirler ama rakiplerine bakınca biraz zor gözüküyor. FTR'a tebrikler.

The Dream Promo
Dream, sus.

Ace Austin vs. AJ Styles vs. Jeff Hardy vs. Randy Orton
Güzel maç olmuş. Jeff'e tebrikler. Ace Austin'i severim ama tek başına ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Bir dev veya bir gruba ihtiyacı var bence.

Goldberg Promo
JBL reisten razıyız ama o kanı bozuklara karşı olduğu gibi bu yaşı bozuklara karşı da birinin meydana çıkması lazım. Kim olur bilmem ama Goldberg'ı devirecek adamı alnından öptüm.

Yota Tsuji vs. Big E Langston
Paşkanum intikamımızı almış. Bu sinir bozucu maçtan sonra Tsuji isimli ucubeyi ülkesine geri döndürmek farz oldu.

United Empire Promo
Güzel olmuş burası. Sonda Snitsky'nin kestiği racon da güzel bir nokta olmuş. Tarafımız Aussie Open ama Reks ve Venis de sağlam adamlar, yükselmelerini isterim.

Will Ospreay vs. Enzo Amore
Ospreay'in ilk Chelsea Grin sonrası saçma davranmasını anladım ama ikincisinde yine Hidden Blade denememesi düpedüz aptallık. Komite üyeleri de öyle düşünmüş olmalılar. Enzo hakedilmiş bir galibiyet almadı ama Ospreay hakedilmiş bir mağlubiyet aldı. Geçmiş olsun. Enzo'ya tebrikler.

Roman Reigns vs. Drew McIntyre
Sonucu Roman ve Drew hariç herkes için en hayırlısı olmuş. Maç içi de klasik güç evi kapışması. Kapanış için gayet iyi.

4 verdim. Canlı izlemediğim için eğlence kısmını pek tadamamış olabilirim. Ancak okurken kalite kısmını iyi tattım. İleriye dönük güzel malzemeler çıktı. Bu şov müsait bir günüme denk gelmediği için maalesef canlı kalamadım ama sonraki şov burada olacağım. Yazarların eline sağlık.

KALKTI!!!!

PG.com Kullanıcısı
Konular
50
Beğeni sayısı
2,644
PG Nakit
1,155
RPG Karakteri
Val Venis
Favori Güreşçi
John Cena
Seks bir şovdu. Bazı maçlar kısaydı. Bu çok güzel bir şey bence. Haftalık şovlarda düz maçların fazla uzun olmasının mantığı yok. Vince gibi düşünüyorum bu konuda. Bizim segmenti de beğendim. Çizdiğimiz profille paralellik gösteren bir karakter gördük. Bundan sonra da inşa etmeye devam ederiz. Her zaman daha iyisi vardır diyerek 5'i kendime saklıyorum. 4.

Kirumi Tojo

PG.com Kullanıcısı
Konular
5
Beğeni sayısı
74
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Daniel Bryan
Jim Cornette Açılış Konuşması ve Roman Reigns Baskını - 3.5

Açıkçası Jim Cornette'nin konuşmasını beğendim ama ortalama bir açılış olduğunu düşünüyorum. Fakat bizi gerçekten güzel gazlandırdı ve PGW'nin açılışını iyi bir şekilde yaptı. Kemer tanıtımı sırasında Roman'ın gelmesi hoş olmuş ufak tefek sıkıntılar var ama normal bir açılış olmuş ve ben keyif aldım yazan yetkilinin eline sağlık ❤️✨

JBL'nin Irkçı Söylemleri hakkında konuşması ve Andrade maçı

- Konuşma: 4

- Maç: 2.5

JBL'nin konuşması gerek sahibi olsun gerek burada gerçekten çok iyi oynuyor JBL için yaratılmış gibi resmen. 😅 The Dream'dan sonra en sevdiğim promo olabilir ama Dream'ın ki promo değil konuşma gösterisi oluyor sanırım 😅 Bence çok iyi olmuş promo çünkü karaktere göre güzel bir promo olmuş şovdaki en güzel promo olabilir benim için yetkili ekibinin eline sağlık gerçekten 😊✨

Maç hakkında bir yorum yapacak olursam içerik maalesef kısıtlı ve squash maçı olmuş JBL'nin kazanması çok belliydi zaten biraz hikaye usulü bir maç olmuş Hunico'nun gelmesi felan ama bu Irkçılık muhabbeti çok güzel ilerliyor Hikaye usulü bir maç olduğu için pekte puan verilecek bir şey değil ama elinize sağlık maçlardan çok hikayeye önem veriyorum ben zaten ❤️😊

Dean Ambrose & Seth Rollins Arka Alan Konuşması - Puan Yok

Ben bu ikiliyi çok beğeniyorum zaten gerçek hayatta çok iyi ikililer üstelik burda da beraber olmaları takım divizyonuna yenilik katacağını düşünüyorum Güzel bir açılış arka alan konuşması yaptılar ve gelecek şovda mutlaka süre bulup maçlara gireceğini düşünüyorum Dean ve Seth ekibinin Roman ile bağı olur mu? Onuda zaman gösterecek 😊

The Usos vs. FTR ve Los Lotharios Baskını- 3

Ya Aslında bu maç 3.5'u hak ederdi ama biraz daha etkili olmasını beklerdim. The Usos gibi güzel bir takım ve karşılarında FTR varken güzel böyle uçmalı kaçmalı şeyler görebilseydik ama sıkıntı değil bence tempolu ve hızlı bir maç olmuş seyircinin isteği bu zaten ama biraz daha uzatılsa güzel bir puan daha eklerdim ben genede maçı yazan yetkili ekibinin eline sağlık diliyorum ve FTR'i oynayan oyuncuları tebrik ediyorum. Ayrıca Los Lotharios'u görmek de ayrı bir güzel oldu Özellikle Humberto Carillo'un geleceğini merak ediyorum hadi bakalım FTR Ve Los Lotharios'un olayları olabilir bence ✨

The Dream Konuşma Gösterisi - 4.5

The Dream'a aşık oldum gerçekten promo sayılıyorsa güzel olmuş ama konuşma gösterisi sanırım ancak genede harika bir iş çıkarmış The Dream. Özellikle diğer haftalarda bu konuşmanın etkisiyle güzel bir açılış yapacağını düşünüyorum The Dream'ın konuşması her ne kadar da güzel olsa da.... İçinde bir üzüntü olduğu belli ve bu anları göstermesi biraz da puanıma etki etti kendisi şu an için favorilerimden biri oldu gerçi her karakter favorimdir Böyle devam The Dream! The Dream oyuncusunun ilerlemesini merak ediyorum Yetkili ekibinin eline sağlık ❤️😊

Fatal 4-Way Match

Ace Austin vs. AJ Styles vs. Jeff Hardy vs. Randy Orton - 4

Maç tempolu ve hareketli geçti yine ama çok beğendim özellikle Randy'nin RKO'u olsun AJ Styles'ın büyük dönüşler yapması harika olmuş. Ace Austin'in bir an maçın bombası olacak sanmıştım ama nasip değilmiş Jeff Hardy ve AJ Styles favorilerimdendi maçın ve bence Jeff Hardy maçı fazlasıyla hak etti kendisini tebrik ediyorum her 4 kişi de maçı hak etti ama Jeff'e nasip oldu. ❤️✨

Goldberg'in Arka Alandaki Ön Konuşması - Puan Yok

Oyuncusunun Goldberg'i ne kadar sert oynattığını biliyorum. Gerçekte kendisi de öyle biri sert ve kalıplı bir adam. Burada da aynı şekilde oynatılması çok güzel olmuş diye düşünüyorum ve Goldberg'in önümüzdeki haftalarda güzel bir güreş resitali izleteceğini düşünüyorum Yaşına göre gerçekten dayanıklı olduğu buradan belli oluyor umarım iyi bir kariyer geçirir güzel bir açılışla kariyerini başlattı hadi bakalım kendisine başarılar diliyorum ilgi çekici bir başlangıç yaptı. 😊✨

Big E Langston vs. Yota Tsuji - Sırf Bizim maçımız diye değil gerçekten güzel olmuş 4

Kazanmamız veya Kaybetmemiz umrumda değil gerçekten maçtaki o anları görünce kendimden geçtim resmen 😅 Maç bir oradan bir buraya dönüp geldi bende ellerimden geleni yapmışım ama Big E buna rağmen kazanamadı sağlık olsun ama Açılışımızı mağlubiyet ile açsak da benim bozulduğum şey biraz Değerlendirme dışı olacak ama insanların bizi tanımadan etmeden ekibimize laf etmesi üzüyor. RPG'de olsa insanların oynadığı karaktere gerekmedikçe laf atmayalım lütfen 😊

maça geçersek Yota'nın direnişi gerçekten iyiydi resmen 2'e 1 savaştı ve uğraşının işe yaradığını gördük ve enerjisini son damlasına kadar kullanarak savaştığını düşünüyorum ve kendisini en içten tebrik ediyorum. Maçı yazan kişinin eline sağlık! ❤️✨

United Empire Arka Alan Röportajı ve Val Venis & Tyler Reks - Puan Yok

United Empire'ı görmek ve izlemek hoş oldu özellikle Bea'nın önderliğini izlemek güzel oluyor Will Ospreay'ın da maçlara ne kadar önem verdiğini ve ciddi biri olduğunu görebildik bu çok hoş. Kendisinden umudum var ve iyi bir kariyer çizeceğini düşünüyorum. 😊

Onun dışında Val Venis'i ve Tyler Reks'ı görmek çok eğlendirdi beni komik karakterlere benziyorlar ve şirket içinde sadece ciddiliğin yanı sıra böyle komedi karakterlerini görmek hem gerçek hayatımızda mutlu olmamıza hem de RPG'e keyif kattığını düşünüyorum.

Enzo Amore w/Big Cass vs. Will Ospreay w/United Empire - 3.5

Öncellikle Enzo'nun kazanmasına çok ama çok şaşırdım. Will Ospreay'ın kazanacağını düşünen taraftaydım ama olmadı. Fakat ben buradan William Regal'in bir parmağı olduğunu düşünüyorum. Dikkat dağıtarak Enzo'nun kazanmasını sağladı ve bence bu çok güzel kendisini tebrik ediyorum ve Ospreay'ın da iyi bir açılış yaptığını düşünüyorum en azından dikkat dağıtılarak yenilmesi onun karakterini zedelemedi bence. Maçı yazan kişilerin eline sağlık ❤️✨

Meksikalıların Konuşması ve Hain Saldırı - Puan Yok

Chavo'nun Meksikalı kardeşlerin tarafına geçmemesi ona büyük bir kayıp'a yol açacak çünkü ırkçılık var ve Chavo her ne yaparsa yapsın o tarafa geçecek. Bu yüzden gelecek hafta yaptığından pişman olduğunun sinyalini görebiliriz çünkü şirket tamamen bitirmek istiyor sadece Andrade, Rey gibi kişileri değil. Chavo bu düşünceyle hareket etmeye devam ederse büyük bir kurban olur bence. Ama Chavo'nun gelişimi ve Rey'e saldırısını beğendim. Güzel bir segmentti ve göz zevkime baya uydu. Elinize sağlık ❤️✨

Drew McIntyre vs. Roman Reigns - (Gecenin Maçı) 4.5

Main Event'e uygun bir maç olmuş. Aksiyonlar, Kanlar falan her şey var. Heyecanı tattım vallahi Drew'in Son Spear'dan sonra biteceğini düşündüm ama bitmedi ve heyecanlı bir maçı devam ettirdi. Double Count-Out olması da haftaya Jim Cornette ve Komite üyelerine büyük iş düşeceğini düşünüyorum Allah Jim'e yardım etsin valla çok zor ya 😅 Maç gerçekten zevkli ve heyecanlıydı. Her anı hissedebildim ve harika bir maçın Count-Out ile sonlanması da oyuncularımızın hırsını daha da arttırır diye düşünüyorum. Roman Reigns ve Drew McIntyre'ı gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyor ve Ekibin de şov için ellerine sağlık diyorum. Tek kelimeyle harika bir maçtı.

Günün sonuna da gelirsek benim eğlendiğim bir şov oldu. Diğerlerinin düşüncelerini bilemem ama benim için çok güzeldi tek isteğim tanınmayan kişilere ağır laf edilmemesi. Sonuçta herkes burada emek veriyor emeğe saygı d
uyalım. 😊 Tüm Yazar ekibinin ve Aktif olan Tüm RPG Oyuncularının eline sağlık... ❤️✨

Şova Genel Puanım: 4.5

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: