Şampiyonlar Ligi A Grubu 5. Maç | Galatasaray - Manchester United

Kim Kazanır?

• Galatasaray

Oy: 1 16.7%
  • Manchester United

Oy: 4 66.7%
  • Berabere

Oy: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

çorbacıda matiz buhranlar

PG.com Kullanıcısı
Konular
1
Beğeni sayısı
24
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Shawn Michaels
İleri uçtaki sarışın Arjantinli arkadaş... Olum bu gruptan çıkamazsak bitirdim seni harbici yatacak yerin yok.

Ziyech abi... Garnacho'ya kuruldu ayarı verdi abiden büyük razıyız. Zaha abi iki tane kesin yazdı dediğim pozisyonları gol yapamadı ama olsun adam 30'undan sonra 442 kanadı gibi geri geliyo allah razı olsun. İleri uçtaki sarışın Arjantinli arkadaş daha dakika 15te rakip stoperlerden 5 saniye sonra kadraja girmeye başlıyor.

Kara

-
Konular
147
Beğeni sayısı
1,215
PG Nakit
690
Favori Güreşçi
Roman Reigns
Bu arada bitime 10 dakika kala Ziyech'in oyundan alınması tamamen oyuncuya ve performansına saygısızlık. Bir tarafın yeseydi Icardi'yi alırdın oyundan Okan efendi.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
5,430
Beğeni sayısı
3,738
PG Nakit
3,035
RPG Karakteri
Swerve Strickland
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bu arada bitime 10 dakika kala Ziyech'in oyundan alınması tamamen oyuncuya ve performansına saygısızlık. Bir tarafın yeseydi Icardi'yi alırdın oyundan Okan efendi.
İçeriye dinamizim lazımdı, Ziyech oynaması gereken oyunu oynadı ve oyundan çıktı ya ben buna pek bir şey diyemem. Icardi’yi de tam aksine her ne olursa olsun oyundan çıkarmam bu arada, o maçta pozisyona girme bakımından en en en kötü gecesini geçiriyor olsa bile bizim 1 numaralı ve en güvendiğimiz gol silahımız bu adam çünkü, mutlak gol aranan dakikalarda ekstra bir durum olmadığı sürece asla oyundan alınmamalı Icardi.

Okan Hoca’nın hataları bu gibi şeyler değil bence. Birkaç farklı yerden okumak gerekiyor:

1- Her ne kadar Alanya maçındaki oyunuyla hayli göz doldursa da Mertens ile başlamak hataydı. Ben Alanya maçında Mertens’in kullanımı ve buna paralel olarak diğer isimlerin kullanımına baktığımda ortada net bir plan görmüştüm build-up konusunda, bu plan Alanya maçında bayağı meyvesini verdi ve United’a karşı da denedi diye yorumlayarak ses etmedim ama Mertens oyundan çıkana kadar neden bugün 11 başlamaması gerektiğini gösterdi. Göze batan kötü bir performansı yoktu evet, ama eğer bu takım Şampiyonlar Ligi’nde kuvvetli prese dayalı bir oyun oynamayı benimsediyse bunu 36’lık Mertens ile yapmamalı. 10 numaraya Ziyech’i atıp sağ kanatta da Barış Alper ya da Kerem ile başlamalıydı, ki burada da benim tercihim Barış Alper olurdu. Çünkü Kerem’in birkaç maç kesik yemesi gerektiğini düşünüyorum, 2 maçtır yediği kesikten sonra bugün attığı gol ortada mesela. Umarım bu hafta Pendik maçında da 11 başlamaz, çünkü her ne kadar golüyle puanı almış olsa da sahada yine saçma sapan işlere imza attı.

2- Her ne kadar Nelsson’u artık sevmesem ve bilhassa mental açıdan artık bir Galatasaray oyuncusu olarak görmesem de bu akşam Davinson’un yokluğunda Nelsson ile başlanmalı ve Kaan-Torreira tandemi bozulmamalıydı. Ndombele, Alanya maçında bi “Acaba mı” dedirtti yalan yok. Ama bugün nispeten daha iyi fizikli bir rakibe karşı yine hiçbir varlık gösteremedi, ocak ayına kadar mucizevi bir performans sergilemediği sürece kiralık sözleşmesinin feshedilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Ndombele çok formunda olsaydı bile Kaan-Torreira tandemi, Ndombele-Torreira tandeminden daha az kreatif bir tandem değil. Üstelik sen bu tandemle istediğin oyunu oynayabilmişsin, denemiş onaylamışsın ve hatta bu tandemi oturtmuşsun bile. Hal böyleyken Kaan-Torreira kesinlikle bozulmamalıydı ve sırf bunun için Nelsson 11’e alınmalıydı. Bu da tıpkı ilk maddede belirttiğim gibi ilk başta memnun olduğum, ama maçı izlerken yanıldığımı düşündüğüm bir husus oldu.

Bence özellikle Okan Hoca ve taktik tahtası üzerine bu puan kaybının sebepleri bunlar. Tabii bunların dışında Muslera ve Angelino performansları, 3-3’ten sonraki hem hücum hem savunmadaki inanılmaz savruk hareketlerimiz ve Maguire’ın bugün 85 milyonluk oynayacağının tutması gibi faktörler de var.

Bu maça dair olumlu şeyler başımıza gelebilecek en kötü senaryolarda bile bir şekilde maçtan kopmayıp en kötü ihtimalle 1 puanı alıp dönebildiğimizi yeniden ve bu sefer United karşısında gösterebilmiş olmamız, Kerem’in attığı golle beraber artık silkelenmeye teşrif edebilecek olması ve en en en olumlusu olarak da HAKIM ZIYECH. Onana içine aldı falan işleri olsa dahi 3 gole de doğrudan katkısı var bu adamın, hayatta yabana atmam. Kerem’e yaptığı asist zaten bir Ziyech klasiği, gol katkıları dışında da bugün tam kendisinden istediğim “Ziyech klası” kilit açan paslarla inanılmaz hücum organizasyonları oluşturdu bize. Bu maçın kendisinin patlama maçı olduğunu umuyor ve artık o fiziğini biraz daha toparlayıp sezonun geri kalanında tanıdığımız, bildiğimiz Ziyech’ten esintiler izletmeye devam etmesini umuyorum.

Cyber

PG.com Kullanıcısı
Konular
4
Beğeni sayısı
159
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
Valla demin iki satır bir şeyler karaladımda Galatasaray bize ne izletti lan bugün. Öyle bir maçtıki beyine salgılanan aşırı dopamin ve endorfinden dolayı kafam patlayacak gibi hissediyorum.

Kara

-
Konular
147
Beğeni sayısı
1,215
PG Nakit
690
Favori Güreşçi
Roman Reigns
İçeriye dinamizim lazımdı, Ziyech oynaması gereken oyunu oynadı ve oyundan çıktı ya ben buna pek bir şey diyemem. Icardi’yi de tam aksine her ne olursa olsun oyundan çıkarmam bu arada, o maçta pozisyona girme bakımından en en en kötü gecesini geçiriyor olsa bile bizim 1 numaralı ve en güvendiğimiz gol silahımız bu adam çünkü, mutlak gol aranan dakikalarda ekstra bir durum olmadığı sürece asla oyundan alınmamalı Icardi.
En kötü bir duran top daha gelir diye tutardım oyunda. Ayrıca içeriye dinamizim katmak isterken tam hareketlenip içeriyi yarmaya başlayan Zaha'yı çıkarması da çok absürt. Değişiklikler sonrası yarı sahamızın yol geçen hanı olması da dikkatlerden kaçmadı.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: