GÜNCEL: Ahmet "Jahrein" Sonuç Tutuklandı

Styles Clash

littlefinger
Konular
93
Beğeni sayısı
1,818
PG Nakit
510
Favori Güreşçi
AJ Styles
Kendisinin yıllar içindeki değişiminden ötürü soğuyup yıllardır izlemem pek haz etmem de genel olarak. En son 2019 zamanı falan izlemişimdir sanırım. Ama şu an dönen şey direkt algı operasyonu anladığım kadarıyla. Tam olarak bakmadım da ama baldız olayı direkt olarak Diyanet’e iğneleme olduğu çok belli 10 saniyelik kesit izleyerek bile anladım. Diğeri ise çocuklarla ilgili olan birkaç yıl önceki bir video sanırım. Tam bakmadım ama muhtemelen beşik kertmesi geleneği ile alakalı iğneleyici mizah yapıyor. Üslubu yanlış mı 26628262726 kişi izlerken kesinlikle yanlış çünkü arkadaşlarıyla sohbet ettiği alelade bir ortam değil bu bir twitch yayını. Fakat yine de şu an yaşanan bu mevzu direkt hukuksuzluktur. Büyük algı operasyonu dönüyor. Sev veya sevme fakat mevzu Jahrein, X, Y veya Z değil aslında. Tüm hukuk düzenini ve adalet sistemini zedeleyen böyle durumlarda sessiz kalmak veya alkış tutmak gün gelir herkesin canını sıkar.

İşte kanka o gün Jahrein için geldi. Rüzgar eken fırtına biçer.

Başta Netuno olmak üzere forumda bu kararın karşısında olan hatta Jahrein'i destekleyen dostlarımı tenzih ediyorum. Fakat ibret olması açısından twdeki kanzi Jahrein tayfası için iyi oldu. Çünkü bu kitle knzilik ypan her önüne geleni linçleyen devlet polis edebiyatı yapan bir kitleydi. Taptıkları polisler kahramanlarını ters kelepçe ile götürdü umarım ders alırlar da bundan sonra hukuksuzluğu meşru kılmazlar.

Elbette hukuk bir gruba ibret olması için işlemez orası ayrı bu benim şahsi düşüncem.

Son düzenleme:

Styles Clash

littlefinger
Konular
93
Beğeni sayısı
1,818
PG Nakit
510
Favori Güreşçi
AJ Styles
Yazık. Herkes sadece kendi çerçevesinden bakmaya başlamış. Hanginiz Jahrein'in açıklama videosunu izledi? Hiçbiriniz. Söylediğinin yanlış olduğunu kendisi de kabul ediyor. Baldız olayının ise malum fetva ile ilgili olduğunu kendisi 3 yıl önce de anlatmıştı, şimdi de anlatmış. Ama hayır, herkes nefret kusacak. "Adaletsizlik bana yapılmadı ya, ben mi umursayacağım" diye gezinin. Cidden yazık. Çocuklarla ilgili dediği şey %100 yanlış. Ama bu bildiğim kadarıyla tutuklanması için yeterli değil. Sırf gündemde yeni diye, o kız çocuğunun cinayetinin peşi sıra bunu sürdüler piyasaya. Herkes de hate train biletini almış gidiyor. Adaletin kılıcı keskin. Ancak o kılıç haksız yere savruluyor. Teröristler ters kelepçe takılıp, başı yere eğdirilerek tutuklanmıyor ama Jahrein tutuklanıyor. "İyi olmuş pis şişkoya hahaha, hapiste zayıflasın" diyenler, bugün yarın adaletin kılıcı, sizin de kafanızı haksız yere kestiğinde, her yerde ağlarsınız.

Düşmanın da olsa, adil savaşmak gerekir. Çocuğa, aileye dokunulmaz. Bu konularla eğlenilmez, bu konularla dalga geçilmez. Bu muhalif ya da iktidar yanlısı olmak da değil. Bir gün kelepçeyi yiyen siz olursanız, size hangi siyasi partiyi destekliyorsunuz diye sormayacaklar. Ben de bir dönem attığım siyasi tweetler yüzünden, ifade vermek zorunda kalmıştım. Onun korkusu bana bir ömür yetti. Ancak bol keseden atmak kolay ya, düşene siz de vurun.

Karar yanlış ters kelepçe işi tamamen şov bunu kabul ediyorum. Fakat Jahrein için kılımı kıpırdatmam. Dümdüz oyun oynayan bir kadını (Elçin Sangu) bile linçlemeye çalışan birisi bir yerden patlayacaktı bahanesi bu oldu. Bir benzerini örneğin geçenlerde linçlediği HTalks yaşasa Jahrein'in de pek umurunda olmazdı.

Konular
17
Beğeni sayısı
171
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
Will Ospreay
Kendisini zerre sevmem. Yorumlarını da sevmem fakat bu sebepten tutuklanması bu ülkede bir kez daha herhangi birinin istenilen anda herhangi bir delil(!) sürülerek tutuklanma ihtimali olduğunu gösterdi. Aynı zamanda önemli bir olay olduğundaki gündem değiştirme politikasını (Uzun zamandır olan kan donduran Narin’in olayından uzaklaştırma) gözler önüne seriyor. Millet de tutuklanması iyi oldu diyor. Adama sayıp sövün hatta linçleyin fakat devlet eliyle bu sebepten tutuklanması hukuktan uzak. Yine aynı tas yine aynı hamam.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
32
Beğeni sayısı
669
PG Nakit
190
Favori Güreşçi
The Undertaker
Bahsi geçen videolardaki muhabbetler son derece seviyesiz ve hatta çocuklarla ilgili olanı iğrenç. Baldız muhabbetinin ironi olduğunu anlamak için öncesini bilmeye de gerek yok zaten 10 saniye izlesen anlıyorsun. Aklı başında insanın kuracağı cümleler değil yani. Eh Jahrein de henüz aklını kaybetmediğine göre ciddi ciddi öyle cümleler kuracak değil.

Çocuklarla ilgili olan ise sebebi her ne olursa olsun iğrenç, lamı cimi yok seni bilmem kaç bin kişi izlerken böyle konuşursan, eh su testi su yolunda. Ancak sorun şu ki bu iğrenç de olsa kendi aralarında çevirdikleri bir geyik muhabbeti. Evet aklı başında adamların yapacağı sohbetler değil ama geyik muhabbeti olduğu açık.

Ben Jahrein'in tutuklanması, gözaltına alınması için bir sebep göremiyorum. Hele Türkiye'de yani. Haksız yere içeri atıldı bana göre her ne kadar gerizekalıca muhabbetler yapsa da.

Şu an sosyal medyada bu kararı destekleyen ve desteklemeyenler birbirini yemekle meşgul. Teki öbürüne terör destekçisi, fetöcü bilmem ne diye saldırıyor. Öteki de incel, obez, asosyal, hayatsız(Hayat kavramı ne acaba bunların o da ilginç, 7/24 barlarda diskolarda akmak mı da neyse.) vesaire diye saldırıyor. Ne diyeyim acınası.

Hele bazı manyaklar var oğlunu elinden alın falan demişler. Yuh ananızın şeyi yani.

Son düzenleme:

Netuno

One & Only
Konular
209
Beğeni sayısı
1,660
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
Karar yanlış ters kelepçe işi tamamen şov bunu kabul ediyorum. Fakat Jahrein için kılımı kıpırdatmam. Dümdüz oyun oynayan bir kadını (Elçin Sangu) bile linçlemeye çalışan birisi bir yerden patlayacaktı bahanesi bu oldu. Bir benzerini örneğin geçenlerde linçlediği HTalks yaşasa Jahrein'in de pek umurunda olmazdı.
Jahrein'in avukatı olmak istemiyorum ama Porçay tutuklandığında, kavgalı olduğu Jahrein, elinden geleni yapmıştı. Burada artık Jahrein'i özel kişiliğinden çıkarıp, senin benim gibi normal bir insan olarak bakmak lazım. Çünkü tutuklanan Jahrein değil, bir çocuk babası Ahmet Sonuç.

Nature Boy

𝔞𝔠𝔢 𝔰𝔱𝔢𝔢𝔩
Konular
159
Beğeni sayısı
2,219
PG Nakit
990
1
Kendisini sevmem etmem ayrı konu, ama bu tutuklanma sebebinin saçma olduğu ve bu tip tutuklamaların Twitter’da çıkaracakları suni yangınlarlarla (doğal olarak da gerçekleşebilir hiç fark etmez) rahatlıkla gerçekleştirilebilme hususunda ellerinin kolaylaştığı gerçeğini değiştirmez. Zaten bu ülkede 22 yıldır hiç kimse siyasi görüşünü yeterince rahat yansıtamıyorken, eleştiri yapmaktan ısrarla imtina etmek zorunda kalıyorken iyice kafamızı deliğimize sokup çıkaramayacak olmak gerçekten çok acı. Adalet şahıs için değil, toplumlar için vardır. Bu ve buna benzer olayları yorumlarken buna dikkat etmek lazım kesinlikle. Jahrein’e ve ailesine çok geçmiş olsun.
Doğan arada foruma hukukçu kimliği ile kitabın ortasından konuşmasa akıl sağlığımı yitireceğim.

Jahreinin o kesiti diyanetin baldız fetvası ile dalga geçtiği anlara ait. İfade özgürlüğü denen konsepti anlayamadıktan, sevmediğimiz insanlar ceza alırken önüne arkasına bakmaksızın sevindikten sonra çok bir şey konuşmanın anlamı kalmıyor. Umarım başka bir sebepten sizin kapınızı çalmazlar.

Black Widow

ultrAslan
Konular
785
Beğeni sayısı
789
PG Nakit
850
RPG Karakteri
Yok
Favori Güreşçi
Jade Cargill
Ya amaç tamamen algı hoca. Malum ülke son zamanda küçük çocuk cinayetlerinden aşırı hassas bir duruma geldi. CHP trolleri de bunu kesip biçip, bir algı operasyonu yaptılar. Jahrein haksız değil ama tutuklanacak bir şey yapmadı. Tutuklanma nedeni de, deliller aranırken kaçmasın diye. Yani ellerinde yeterli bir kanıt bile yok. Ama bizim halkımız sever böyle, sesi çıkanın sesini kesmeyi. Kendi celladına aşık bir milletiz yemin ediyorum. Yorumlara bak ya, kendimi 1984 kitabında gibi hissediyorum ya. Bir algı operasyonu yapıldı ve herkes sorgulamadan bunu yiyor. Şaka gibi cidden.
Yurtdışı yasağı getirip komtrol etmek bu kadar mı zor ki tutuklama kararı veriliyor. Adam hatalı ama tutuklama çok ağır olmuş. Umarım en kısa sürede çıkar.

Styles Clash

littlefinger
Konular
93
Beğeni sayısı
1,818
PG Nakit
510
Favori Güreşçi
AJ Styles
Jahrein'in avukatı olmak istemiyorum ama Porçay tutuklandığında, kavgalı olduğu Jahrein, elinden geleni yapmıştı. Burada artık Jahrein'i özel kişiliğinden çıkarıp, senin benim gibi normal bir insan olarak bakmak lazım. Çünkü tutuklanan Jahrein değil, bir çocuk babası Ahmet Sonuç.

Karar yanlış eyvallah da ne yapayım yani Jahrein için sokağa mı çıkayım? Milletten kopardığı tazminat paraları ile içeride kendisine baksın.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: