En Son İzlediğiniz Film ve Düşünceleriniz?

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
199
Beğeni sayısı
516
PG Nakit
650
Geçen gün Letterboxd'da rastgele oyuncuları yönetmenleri falan dolaşırken Safari 5000 diye 1969 yapımı bir Japon yarış filmi bulmuştum. Vikipedi sayfası falan bile yok. İki haftada nadiren seed buldukça anca torrentten indirebildim.

Yine 3 yıl önce çekilen Grand Prix filmine benzer şekilde pilotların yarış hırslarından dolayı özel hayatlarında ve ilişkilerinde yaşadıkları sıkıntıları anlatıyor. O dönem yarış pilotluğunun çok riskli bir spor olması dönemin sinema eserlerine yansımış. 3 saat olmasına rağmen sıkılmadan izledim, güzeldi.

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
199
Beğeni sayısı
516
PG Nakit
650
The Art of Racing in the Rain izledim. Normalde çok klişe ve yapmacık bir senaryosu var (kitaptan uyarlamaymış) aslında ama hikaye bir köpeğin ağzından motor sporlarıyla harmanlanarak anlatıldığı için gayet beğendim.

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
199
Beğeni sayısı
516
PG Nakit
650
To Live izledim. Bir romandan uyarlanmış güzel bir filmdi. Romandan uyarlanırken yönetmen hikayeyi biraz yumuşatmış ama ana fikri yine de güzel aktarmış. Çin komünist devriminin iyi ve kötü toplumsal etkileri de gösterilmiş.

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
199
Beğeni sayısı
516
PG Nakit
650
Gran Turismo izledim. Rezalet. Motor sporlarına hakaret niteliğinde bir film. Hikaye gerçek, Gran Turismo oynayan bir çocuk Le Mans'da yarıştı ve kendince başarılı oldu. Bunun haricinde filmdeki her şey aşşırı derecede Hollywood abartması.

-> Ana karakterimiz iyi sürücülerin olduğu bir yarışta bir turda 6 saniye fark kapatıyor. Hile açtığı için ban yemesi gerekirdi. :D
-> Ekranda kocaman Silverstone yazıyorlar ama Hungaroring'de yarışıyorlar, hem de nedense pisti tersten dönüyorlar. (Filmin sonunda neden ters döndükleri de anlaşılıyor :d)
-> Rakip pilotlar NFS oynuyor gibi bilerek çarpıyorlar, sporda böyle bir şey mümkün değil.
-> Hiçbir yarışta sıralama turudur antrenmandır vs. görmüyoruz. Eleman lak diye random bir sıradan yarışa başlıyor her seferinde.
-> Ve sonunda Le Mans yarışının yarısı yine Hungaroring'de geçiyor, bu sefer düz turluyorlar. Bir ters bir düz koyarız seyirci farketmez diye düşünmüşler herhalde.

Ve daha niceleri, spoilerlık oldukları için söylemiyorum ama hiç kimseye tavsiye etmem filmi. Sporu aşırı aşırı yanlış tanıtan bir film olmuş.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: