(HAFTANIN MENÜSÜ #4) Beast Incarnate İle Yüzde Yüz Güreş

agaoglu23

belair
Konular
4
Beğeni sayısı
418
PG Nakit
275
Favori Güreşçi
Bianca Belair
Nia Jax'e yer vermediğimi yazıyı attıktan sonra fark ettim ben de, burada konuşalım onu da. Nia Jax döndüğünden beri garip bir şekilde izlenebilir görünüyor ve bunu Rumble gibi ağır top bir maçta da göstermiş oldu. O sıkıcı dominantlıktan ziyade gerçekten kendisini hissettiren bir dominantlık izletti Rumble'da bize Nia Jax, bu durumdan memnunum ben de. Dünkü RAW'da da rüzgarın yönünü iyiden iyiye değiştiren hamleler yapmış bu arada. Ben WM'de Rhea'nın karşısına dikilip kemeri alır diye düşünüyordum ama görünen o ki EC için düşünüyorlar Nia'yı, bu durumda ise kemeri kazanması zor gibi görünüyor.
Abi kesinlikle, çok tepkiliydim döndüğünde ama baya baya etki veriyor ve pozitif bu etki. İzlemesi de asla sıkmıyor, saçma sapan heel hüviyetinden dominant heel'e geçti ve çok da iyi oynuyor rolü. Bir de güreşi bir tık sertti, o işleri de halletmiş. Malesef Becky gibi ağır top varken WM olmaz ama EC'de de layığıyla çıkaracaktır maçı. Varız ablada bu sefer.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Abi kesinlikle, çok tepkiliydim döndüğünde ama baya baya etki veriyor ve pozitif bu etki. İzlemesi de asla sıkmıyor, saçma sapan heel hüviyetinden dominant heel'e geçti ve çok da iyi oynuyor rolü. Bir de güreşi bir tık sertti, o işleri de halletmiş. Malesef Becky gibi ağır top varken WM olmaz ama EC'de de layığıyla çıkaracaktır maçı. Varız ablada bu sefer.
Nia Jax'e şu an heel demem ben ya, aslında face ama Nia Jax'in geçmişinden dolayı tweener diyebileceğimiz bir konumda şu an ve tweenerı doğru oynayan güreşçi kendini damacana olsa dahi izlettirir. O sakıncalı güreşme işlerini halletmeseydi zaten bir daha şirketin kapısının önünden geçemeyecekti, Rumble'da yine ufak tefek arızaları vardı o konuda bu arada ama cüssesinden dolayı olur öyle arada dedirtebilecek cinsten.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Smackdown #1286
Undisputed WWE Universal Championship #1 Contender Qualifying Match - Kevin Owens vs. AJ Styles vs. Rey Mysterio: Bayağı keyif aldığım bir maç oldu ama bu maça verilen kısıtlı TV süresinden dolayı oldukça rahatsızım. Hayır maç main eventte olmasa yine bir şey demeyeceğim ama main evente bu kadar kaliteli bir maç koymuşsun, maçı da güzel booklamışsın, neden TV süresinden bu kadar kısarsın anlamıyorum. Styles'ın yeni karakter yapılanmasını çok beğendim bu arada, yeni müziği de yeni attire'ı da gayet hoşuma gitti. Ayrıca son yıllarda Styles maçlarını izlerken ciddi eksiklik olarak hissettiğim şey de Styles'ın ring içindeki sertliğini ve agresyonunu iyiden iyiye kaybetmesiydi, yeni karakteriyle beraber bu sertliği kazandığını görmek çok güzel hissettirdi. Üç adam da bir saniye bile durmadı maç içerisinde ve hep yüksek bir tempo izledik. Maçın bitişi ise ayrı güzeldi, vallahi cin fikirli ve acımasız Styles'ı çok özlemişiz. Bu maça verilen TV süresi daha fazla olsaydı kafaya oynardı puanlamada ama şu haliyle verebileceğim en yüksek yıldız bu kadar. | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NJPW: Windy City Riot 2024
NJPW Dünya TV Şampiyonluğu - Matt Riddle (ş) vs. Zack Sabre Jr.: Maçın çok tatlı ve keyifli bir temposu vardı ya. Öyle muhteşem bir maç izlemedik ama aktı gitti, seviyorum böyle maçlar izlemeyi, hele içinde ZSJ varsa... Riddle fiziği falan bayağı salmış pert etmiş bu arada, dünya bir taraflarında değil adamın asla. Çok uzun zaman olmuştu ama Riddle'ı izlemeyeli de, yine de ring içindeki meziyetlerinden pek bir şey kaybetmediği belli oluyor. ZSJ'nin ABD seyircisinden aldığı reaksiyon beni aşırı etkiledi bu arada, NJPW asla bu adama hak ettiği yükselişi vermiyor. Yeniden TVC almak yerine ana kemere oynamalıydı bence kesinlikle ve hatta sıradaki IWGP WHC adayım da oydu ama oralarda bambaşka şeyler oldu. Neyse geleceğiz oralara da, Sabre babayı tebrik edip bu perdeyi kapatalım. | ***1/2
Nic Nemeth vs. Tomohiro Ishii: Başları çok sıkıcı ve dümdüzdü maçın. Yani Ishii babayı eskiden beri sever ve sayarız ama şu maçlarının hep aynı seyirde geçme işinde bir türlü değişim olmadı ya. Ona rağmen adam ringe ve KAVGA ETMEYE çok yakıştığı için bir şekilde maçını izlenebilir kıldığını görebiliyorsun. Bu maç da o seyirde ilerledi zaten. Ortalara doğru biraz daha açıldı, final kısmı bayağı nefes kesti özellikle. İkili arasındaki 1'de atma challenge aşırı iyiydi. Ishii'nin Superplex'ler literatüre kazınmalı... Nemeth'i WWE'deyken de NJPW ringlerinde görmek istediğimi ve bunun ilgi çekici olabileceğini hep belirtiyordum. Gerçekten New Japan ringine çok yakışıyor bence Nemeth ve güreşten soğutulmadığı zaman ne denli keyif verici maçlar izletebildiğini de yeterince bize kanıtladı zaten. | ***1/2
IWGP Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu Maçı - Tetsuya Naito (ş) vs. Jon Moxley: 20 dakikalık makul bir süre tanınmış maça, bu makul süreyi daha kaliteli bir maç içi booking ile değerlendirebilirlermiş. Beklediğim hazzı ve lezzeti alamadım maçtan 1-2 sekans haricinde. Maçın sonundaki finisher mastrübasyonu bayağı klişeydi özellikle, o kadar etkilenmedim ki... Eğer maçın sonucunu spoiler almasaydım belki de Mox'un sürpriz tuşu daha büyük bir etki yaratabilirdi bende ama, ne olursa olsun güzel bir son yazılmış maça. Ama dediğim gibi beklediğim hazzı alamadım maçtan. Zaten tempolu, hop otur hop kalk bir maç beklemiyordum ama maç içi hikaye anlatımı ile stiff güreş namına makul bir lezzet almayı beklerdim. Bu haliyle de fena maç değil diyelim yine de, ki zaten Mox galibiyeti gösteriyor ki bu ikilinin kısa vadede son karşılaşması değildi bu. Asıl sağlam kapışmayı rövanşa sakladıklarını düşünüyorum. | ***3/4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Burayı son aylarda çok boşlamıştık ama güzel bir dönüş yapmak istiyorum. Artık yeni bir seriye başlıyoruz bu konunun altında: Haftanın Menüsü. Bu seride izlediğim haftalık şovlardan çıkan kaliteli maçların değerlendirmesi olacak. Tabii her hafta derleme yapabilecek kadar kaliteli maçlar olmayabilir ya da ben o hafta şovları takip edememiş olabilirim, bu yüzden her hafta düzenli olarak gelmeyebilir ama arayı çok açmadan böyle güzel bir seriyi sürdürmek istiyorum bu konuya kendimden bir şeyler bırakmaya devam ettiğim sürece.

Haftanın Menüsü #1
wwe raw #1612
kıtalararası şampiyonluğu maçı - sami zayn (ş) vs. chad gable: Hikayeleşen haftalık şov maçları... Vallahi de aşığıyız, billahi de aşığıyız bu sporun. İki isim de tam beklediğim tempoyu ve heyecanı sağladı maç için. Zaten hangi amaca hizmet edeceği belliydi maçın, o yüzden sonucuyla ilgili pek bir şey konuşmaya gerek duymuyorum. Sami Zayn, GUNTHER'ın saltanatını bitirmek için ne kadar doğru bir isimmiş bunu gün geçtikçe daha çok anlayacağız. O farkındalığın oluştuğu çentiklerden ilkini bu maçta attı bize Zayn. Chad Gable ise geçirdiği turn ile beraber bambaşka bir yola soktular. Bu haliyle ne izleteceğini merak ediyorum. Zayn vs. Gable, Backlash'e net taşınır ve bu şovda kısıtlı sürede verdiklerinden çok daha iyisini bize Lyon'da verirler diye düşünüyorum. | ****

aew dynamite #237
claudio castagnoli vs. will ospreay: Yani şu maçın kötü geçmesi kıyamet alameti olurdu zaten ve sevdiklerimle vedalaşmaya başlardım öyle diyeyim. Dünyada şu sporu yapmaktan güncel en çok keyif alan 5 adamdan 2'si karşı karşıya geliyor, daha ne olacaktı? Haftanın mutfağında ana yemeği bu maç olarak ilan ediyorum çeyrek puan farkla. Maç zaten başladığı anda Claudio'nun saldırısından bitişe kadar asla durmadı ve iki isim de çok büyük kalite koydular ortaya. Pazar günkü Ospreay vs. Danielson maçı için heyecan dozumu daha da arttırdı bu maç, yani amacına da hizmet etmiş oldu. Maçın sonunda Ospi'nin Giant Swing'i havada ABSORBE ETME işi... Vücudunun her bir hücresini bu kadar esnek ve kaliteli kullanabilmeyi nasıl başarıyorsun be adam. | ****1/4​
wwe smackdown #1287
"tartışmasız" wwe şampiyonluğu #1 adaylık maçı - aj styles vs. la knight: Bu maçın şovun açılışına konulmasına isyan etmiştim ilk başta ama seyirciyi şovun havasına sokmak için çok keyifli bir maç hazırlandığını görünce görüşümü değiştirdim. Ha öyle aman aman büyük bir maç mıydı? Değildi tabii ki, 2 saatlik SD'ye böyle bir maç booklayabilmek pek de imkanlar dahilinde gözükmüyor zaten. Ama keyifliydi ya, bazen de bir maç için bu yeterlidir. İki ismin de kazanma ihtimali kafa kafaya olduğu için bu maçın izlenebilirliği ekstra arttı benim gözümde. Sadece bitiş çok klişe ve düzdü, onun dışında yağ gibi akıp giden 10-12 dakikalık bir maç izlemek isteyenler için sıcağı sıcağına tavsiyem olur bu maç. | ***1/4​

agaoglu23

belair
Konular
4
Beğeni sayısı
418
PG Nakit
275
Favori Güreşçi
Bianca Belair
Babam kısa ve öz şov yapmış ya. AEW izlemediğimizden yokuz ama WWE'deki iki maça dair ne demişse imza atıyoruz. Çıkan haberlere göre Creedler de Gable ile beraber olacakmış, bayaaa iyi feud geliyor gibi.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Babam kısa ve öz şov yapmış ya. AEW izlemediğimizden yokuz ama WWE'deki iki maça dair ne demişse imza atıyoruz. Çıkan haberlere göre Creedler de Gable ile beraber olacakmış, bayaaa iyi feud geliyor gibi.
Gable & Creeds ekibinin verebilecekleri nedense bana çok kısıtlıymış gibi geliyor ama Gable’ı artık farklı şeyler etrafında izlemek yine de güzel olacak. Sadece mikrofon performansını geliştirmesi gerek, yoksa geçirdiği heel turnün de pek bir anlamı kalmayacak.

agaoglu23

belair
Konular
4
Beğeni sayısı
418
PG Nakit
275
Favori Güreşçi
Bianca Belair
Gable & Creeds ekibinin verebilecekleri nedense bana çok kısıtlıymış gibi geliyor ama Gable’ı artık farklı şeyler etrafında izlemek yine de güzel olacak. Sadece mikrofon performansını geliştirmesi gerek, yoksa geçirdiği heel turnün de pek bir anlamı kalmayacak.
Creedlerin delisi olarak fecii meraktayız ya, bence çok iyi bi üçleme olurlar. Creedlerin genel olarak face kalmaları daha mantıklı ama kariyerleri özelinde bakarsam.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Creedlerin delisi olarak fecii meraktayız ya, bence çok iyi bi üçleme olurlar. Creedlerin genel olarak face kalmaları daha mantıklı ama kariyerleri özelinde bakarsam.
Zaten bu üçlünün ömrü maksimum Summerslam sonrasına kadar bence, ömrünü çok uzun bulmuyorum. Creedler de bir şekilde yollarını bulacaktır bu stabledan sonra.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,430
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
AEW: Dynasty 2024

AEW Continental Şampiyonluğu Maçı - Kazuchika Okada (ş) vs. PAC: Ulan ne iyi maçtı be. Bir şovun açılışına şöyle bir malzemem varken misler gibi yerleştiririm, inanılmaz havaya soktu beni şovu izlerken. Seyirciler de aynı hissiyata sahiptir eminim. Galiba en son heel Okada'yı NJPW'da izlemiştik, tabii genel olarak face iken de zaman zaman heel heat aldığı maçları oluyordu özellikle efsanevi IWGP HC saltanatı döneminde. Ama şu maçı izlerken heel Okada'ya ne kadar hasret duyduğumu fark ettim, vallahi bambaşka bir keyif. Sertlik dozajından inanılmaz memnun kaldım maçın, ikili birbiriyle feudda olduğundan beri inanılmaz bir elektrik hattı oluşturmuşlardı zaten ve bunun hakkını verdiler. PAC de dönüşünü güzel bir PPV maçıyla taçlandırmış oldu. Bu arada dünyanın en iyi Dropkick'ini güncelde ve açık ara Kazuchika Okada vuruyor ve bu herif güreşi bırakana kadar da bu değişmeyecek gibi. | ****1/4

AEW International Şampiyonluğu Maçı - Roderick Strong (ş) vs. Kyle O'Reilly: Vallahi maçın başlarında pek havaya giremedim yalan yok ama sonrasında öyle bir tempo tutturdular ki resmen döve döve beni maçın içine soktular. Kyle O'Reilly babayı çok özlemişiz, ama döndüğü bu ciddi sakatlık ondan biraz bir şeyler götürmüş belli. Eski performansına ve hatta vücuduna kavuşması biraz zaman alacak gibi. Akıcı vuruşların, tekmelerin kapıştığı ve bir an olsun duraksamayan bir maç oldu. Ama bayağı ani bitti, bu olumlu mu yazar olumsuz mu onu bilemedim ama bu kadar ani ve beklenmedik bir şekilde Strong'un fişi çekmiş olması bana wow dedirttiği için sanırım olumlu yazar gibi ya. Güzel maçtı güzel. | ***3/4

Will Ospreay vs. Bryan Danielson: Caps lock ile bağıra çağıra yazmamak için çok zor duruyorum şu an, ama yazının ahengi asla bozulmamalı. Hayatımda yer edecek, eğer bu sporu ileride evlatlarım benden dinlemek isterse kesinlikle anlatacağım maçlardan birisi oldu. Zil çalar çalmaz Ospreay'in o içindeki coşkuyu, içindeki hayallerine kavuştuğu anın sevinci ve heyecanını unscripted bir şekilde yansıtması... Bu sporun kimi zaman biz izleyicilerde yansıtabildiği o hissiyatın tamamen bir özeti bence. Seyirci zaten bu maçı yıllardır bekliyordu ve onun hakkını vererek bir coşkuyla izledi bu maçı, Ospreay ise hepimizin yerine yıllarca beklermişçesine güreşti. Bryan Danielson denen herife zaten ekstra bir şey söylemeye gerek yok. Eğer bu ring cennetse, cennet senin ayaklarının altında be adam. Şu maç hakkında teknik bir değerlendirme yapamıyorum, zaten o kadar irdelemek de manasız olur. Değerlendirmelere asla sığmayacak kadar destansı ve şu sporla haşır neşir olan her ölümlünün mutlaka tatması gereken bir maç olduğuna inanıyorum sadece. Başlangıcından bitiş anına kadar, her şeyiyle baştan sonra bir hikayeyi iliklerimizde hissettirdiler. Bu maçı izlemiş olduğum için kendimi çok şanslı ve muzaffer hissediyorum ve bu maçın bana tamamen nasıl hissettirdiğini net bir şekilde anlatabilmek için spoilera aşağıdaki mesajımı bırakıyorum. Söyleyeceklerim bu kadar... | *****1/2

IMG_4079.png

AEW Dünya Şampiyonluğu Maçı - Samoa Joe (ş) vs. Swerve Strickland: Bu maçı spoiler almadan izleyebilsem çok iyi olacaktı ve işin kötüsü şovu açana kadar bir tek bu maçtan spoiler aldım... Bu galibiyetin manevi değeri benim için başkadır, pandemi NXT'sinde gıpta ile takip ediyordum Swerve'ü ve çok beğeniyordum. Bugün yaşadığı karakter gelişiminin sonuç olarak meyvesini aldığını görmek gerçekten çok güzel. Maç değerlendirmesine gelecek olursam finisher fazlalığından ötürü bu noktada biraz kolaya kaçıldığını düşünsem de başından sonuna kadar durmayan temposuyla beni tavlamayı başardı maç. Joe'nun ilerleyen yaşına ve vücuduna rağmen bu kadar diri görünmesi ve şöyle bir tempoya Swerve gibi bir canavarla eşlik etmesi gerçekten takdire şayan. Evet Swerve bir canavar ve bu canavarlığı bu maçta tıpkı bir şampiyon gibi güreşerek resmen iki katına çıkardı. Kendisini tebrik ediyorum ve yazımı da burada sonlandırıyorum. | ****1/4​

Son düzenleme:
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: