(HAFTANIN MENÜSÜ #4) Beast Incarnate İle Yüzde Yüz Güreş

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Payback 2023
Steel Cage - Becky Lynch vs. Trish Stratus: Beklediğimden daha iyi bir maç oldu. Tabii klasik steel cage spotlarıyla donatılmış bir maç olsa dahi iki ismin bu denli uzayan ve baydıran hikayeyi bu denli iyi yansıtabileceğini kimse beklemiyordu bence, o açıdan keyifli geçti maç benim adıma. Trish’in yaşına göre performansı hiç fena değildi, gençken bu kadar iyi güreşmiyordu bu hatun ya bambaşka bir şey olmuş. Maç tabii dediğim gibi gayet güzeldi ama bazı maçlar vardır, ne kadar iyi olursa olsun gerek maçın altyapısı, gerek statüsü açısından alabileceği maksimum bir puan vardır ve onun üzerine çıkamaz. Benim de bu maçın en iyisine verebileceğim puan bu kadar. | ***1/2
LA Knight vs. The Miz: Dehşet sıkıcı bir maçtı, John Cena’nın hakem olma hamlesi maçın şerefini kurtarmış resmen. O da olmasa çok daha düşük bir puan verirdim. Cena’nın varlığı bir kenara, maçı izlerken bir haftalık şovun main eventi öncesinden doldurmalık bir maç izliyormuş gibi hissettim, o derece yani. LA Knight kazansın da nolursa olsun, arada da Cena olayları olsun diye başıboş bırakılmış bir script. Dediğim gibi Cena’nın olayları olmasa bu kadarını bile hak etmiyordu ama bu haliyle kötü olsa dahi bazı faktörlerle kurtarılmış bir maç. | **1/4
Birleşik Devletler Şampiyonluğu - Rey Mysterio (ş) vs. Austin Theory: Fena bir maç değildi, zaten bu ikilinin kötü maç çıkarma ihtimali pek yok gibi. Ama şovun süresini ayarlayabilmek için bir maçtan kısılması gerekiyormuş ve kurban olarak da bu maçı seçmişler. Bitişinin aniliğinde bir anlık ??? oldum, onun dışında fena maç değildi. Ama biraz daha uzun olsa daha iyi olabilirdi, yüksek yıldızları zorlardı en azından. | ***
Undisputed Tag Team Şampiyonluğu İçin Pittsburgh Street Fight Maçı - Kevin Owens & Sami Zayn (ş) vs. Finn Balor & Damian Priest: Gecenin en iyi maçıydı, extreme bakımından istediğim hazzı alabildiğimi söyleyebilirim. Owens şu haliyle benden geçti, emekli olacağım falan diye takılıyor ya inanılmaz kuruluyorum. O kadar adam varken maçı çalan spotu yine kendisi yaptı, umarım saçma sapan düşüncelerden kurtulup bizi kendisinden erkenden mahrum etmez. Bu maç daha yüksek puanı hak ederdi aslında ama maçın son bölümde 5v2’ye bağlanması bayağı can sıkıcıydı. Judgement Day’in kirli heel olarak booklanmasını anlarım ama bir şeyi de en azından yaşanan olayların da yardımıyla en sonda kendi hamleleriyle kazansınlar ya… Zayn çantayı yedi tuş oldu sonrasında direkt. Dediğim gibi daha yüksek bir puan vermeyi düşünürken maçın 5v2’ye dönmesi yarım puan kırdırdı bana. | ****1/4
Women’s World Championship - Rhea Ripley (ş) vs. Raquel Rodriguez: Uyuyakalmamak için inanılmaz bir direniş gösterdim maç içinde, bir de uzattıkça uzattılar. Keşke bu maç yerine USC’ye biraz daha süre verselermiş. Biraz sertlik yansıtmaya çalışmışlar, evet fena da değil ama bana o kadar geçmedi ki bu sertlik, eee hadi ileri sarın artık kafasında uyuyakalmama savaşı verdiğim bir maç oldu, geçiniz efendim geçiniz. Gecenin en kötü maçı. | *1/2
World Heavyweight Championship - Seth Rollins (ş) vs. Shinsuke Nakamura: Kötü maç mıydı değildi? Daha iyi olabilir miydi? Kesinlikle. Survivor Series 2017’deki -2018 de olabilir- maçları gayet iyiydi mesela, bir hikayesi olsaydı daha yüksek puan alabilecek bir maçtı benden. Bu maçta hikaye efekti de vardı, ama ben beklediğimi alamadım. O sırta çalışma muhabbetini zaten bekliyorduk, ama Nakamura sırta çalışmaya başladığı ilk zamanlar Seth birden o sırttan güç alıp hiçbir şey olmamış gibi dümdüz kip-up yaptı falan. Dediğim gibi kötü maç değildi ama daha iyi olabilirdi kesinlikle, Nakamura’nın yaşı ve hevesinin artık bu potaları kaldıramayacağının vesikası oldu bu hikaye. Bilmiyorum bu hikaye devam eder mi daha, ama tertemiz sona erdi maç yani, nokta koyulmuş gibiydi. Çok ani ve basit bitti ama geçiş rakibi olan Nakamura’ya karşı kolay bir galibiyet alacağı belliydi Seth’in. Geçer notta bir puan veririm bu maça, ama 4-4,25 bandında bir maç beklerdim, hayal kırıklığı. | ***1/2

Meltzer bile bizden alıyor dostlar, şu puanların yakınlığına bakın...

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
NXT: No Mercy
Baron Corbin vs. Bron Breakker: Sonucunun şaşırtması itibariyle bir miktar artı yazsa da zaten beklentimin olmadığı ve o doğrultudan da sapmayan bir maçtı. İçinde Baron Corbin’in olduğu bir maçtan 3-4 kişilik bir maç olmadığı sürece pek bir beklenti oluşturulmaması gerekir zaten. Üzerine söylenecek bir şey yok, ortalama bir maçtı, sonucunun şaşırtıcılığı puanımın artmasına azıcık etki etti. | **3/4
NXT Kuzey Amerika Şampiyonluğu - Dominik Mysterio (ş) vs. Trick Williams: Bu da sonucuyla şaşırtması açısından artı yazdığım bir maç oldu. Genel olarak çok da kötü geçmeyen ama üst seviyelere de çıkmayan bir maç oldu, kartın kalanına bakılınca da bu maça verilebilecek maksimum zamanı vermişler zaten. E bir de Dominik’in “3 yumruk 2 tekme hop ben kaçtım” stili güreşmesi de zaman yediği için o zaman içerisinde alınabilecek verim de düşüyor. Maçın sürpriz sonucundan ise gayet memnunum, uzun süre sonra gerçekten iyi bir saltanat izleyeceğiz gibi duruyor bu kemer etrafında. | ***1/4
NXT Tag Team Şampiyonluğu - The Family (ş) vs. Angel Garza & Humberto Carillo vs. The Creed Brothers vs. Out The Mud: Gecenin en beğendiğim maçlarından birisi oldu. Tony’nin sakatlığı ilk başta unscripted sanmıştım, o derece güzel sattı o işi. Her ne kadar sonu klişe bir hikayeye evrilmiş olsa da işlenişi iyi olduğu için beni çok bozmadı. Onun dışında Garzaların performansını çok beğendim ben maçta, bu performans onları kemer potasının etraafında tutacaktır, hatta sıradaki şampiyonlarımız bile olabilirler. Biz tag team wrestlingden razıyız aga, içinde kaliteli takımların olduğu herhangi bir maçın kötü geçme ihtimali sıfır. Biraz da zaman verildi mi böyle keyifli maçlar izliyoruz işte. | ****
NXT Şampiyonluğu - Carmelo Hayes (ş) vs. Ilja Dragunov: GAB’deki maçın seviyesinde olmasa da o seviyeye yakın bir maçtı. Normalde Dragunov gibi her maç drama queen takılan güreşçiyi pek sevmem ama bu tavırlar Dragunov’a öyle bir yakışıyor ki gerçekten hiçbir şey diyemiyorum. Bir adam çıktığı her maçta hakkını tastamam vererek güreşemez ya, güreşmek de değil resmen bu sporu yaşıyor Dragunov. Ringde o hissiyatı alıyorsun yani. Bu açıdan, Dragunov’un maçlarında maç içi hikaye oluşturmak gerçekten çok kolay. Şimdilerde Shawn Michaels, Dragunov ana kadroya geçtiğinde ise Triple H ve kreatif ekibi, Dragunov’un bu özelliğinden dolayı gerçekten çok şanslı. David vs. Goliath da çıkarırsın, Dragunov’u dominant da booklarsın, her yere çekersin yani bu adamı. Carmelo’nun da ring içine parantez açayım bu arada, spotfestlikten biraz daha sıyrılıp daha oturaklı bir ring içi oluşturursa bu çocuktan da olur. Mikrofonu ve karizması da hiç fena değil. Yeni NXT jenerasyonu gümbür gümbür geliyor valla… | ****1/4
NXT Kadınlar Şampiyonluğu İçin Extreme Rules Maçı - Becky Lynch (ş) vs. Tiffany Stratton: Tam manasıyla spor eğlendim dediğim bir maç oldu. Beklentimi karşıladılar her açıdan. Becky’nin alışveriş arabası hikayesi şahaneydi, Barbie bebek referansına fena yükseldik bir de. Ayrıca Tiff de manyak manyak işleriyle beni mest etti, bariyere LuaLua şekli taklayla Becky’i gömünce mahvolduk mesela. Ama Becky ona da no sell atmasın be abi. Charlotte’ta da bu abartılı no sell işinden hoşlanmıyordum, aynısını şimdi Becky’e de yapıyorlar. Bu durum maçtan biraz puan kırmama sebep oldu açıkçası. Ama Tiffany, WWE’nin bu maç özelinde kendisini tabi tuttuğu sınavdan bence kesinlikle geçti. Performansını gerçekten çok beğendim, ah bi de o Swanton’da masa kırılsaydı… | ****1/4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Maçların kalitesi ne boyutta olursa olsun 5 yıldız üstüne çıkma Yavzerim. Bu sınırın üstüne çıkıldığında doğal akışın bozulduğunu düşünüyorum.
Ben bir maçta 5’in üzerine çıkmışsam bil ki o maç bir güreş izleyicisinin ölmeden mutlaka açıp repertuvarına eklemesi gereken bir maçtır Halıcım, çok çok nadir çıkarım 5’in üzerine zaten. Her zaman kullandığım bir silah değildir, ben de seninle aynı doğrultuda düşünüyorum.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
AEW: WrestleDream
ROH Dünya Şampiyonluğu & NJPW Strong Openweight Şampiyonluğu - Eddie Kingston (ş) vs. Katsuyori Shibata: AEW atmosferinde puroresu maçı izlemek bana sapkın bir zevk veriyor. Bir de bunu Eddie ve Shibata gibi iki adamdan izliyorsak zaten kötü geçmesinin ihtimali yok gibi. Yalnız keşke bu maça biraz daha zaman verilseymiş, maçın tam manasıyla yükselişe geçmeye başladığı anda bitiverdi maç. Yine de keyif aldım, ama bir 5-6 dakika daha, bu maçı bir üst seviyeye taşıyabilirdi kesinlikle. | ***3/4
AEW Tag Team Şampiyonluğu #1 Adaylığı - Hook & Orange Cassidy vs. The Gunns vs. The Young Bucks vs. Lucha Brothers: Fazla spot annecim, fazla spot… Bundan önceki gün No Mercy’de de F4W tag team maçı izledim, ama o kaliteliydi. Bu maçtaki gibi tabiri caizse spot maymunlukları fazla yoktu. AEW’nun çoklu maç gördü mü -hele tag team ise- bookingde bir taraflarının ayrı oynamasını sevmiyorum, hatta en sevmediğim huyu olabilir. Yani çok keyifsiz bir maç değildi, ama spotlar fazla abartıldığı için çok daha yüksek puanlara oynayabilecek bir maçtan fazlasıyla puan kırmış oldum. Hook & Cassidy galibiyeti puanımı daha da düşürürdü hatta, iyi ki yaşanmadı. | ***1/4
Adam Page vs. Swerve Strickland: Dehşet iyi bir maçtı. Swerve kendi memleketinde aldığı hayvani reaksiyonun da etkisiyle AEW’daki en klas, en hafızada yer edecek performanslarından birisini ortaya koydu bu maçta. Eh karşısında da Adam Page gibi bir ace olmasının avantajını da kullandı. Aslında hem avantaj, hem dezavantaj. Bir ace ile bile iyi performans koyamıyorsan senden zaten olmaz denirdi, ama Swerve gibi bir yeteneğin buna mahal vermesi mümkün değil. NXT’de de favorilerimdendi, AEW’da da değilen bir şey yok. Page’in kolunu kırma şekli yaptığı hareket ve ardından apronda yaptığı manyak double stomp maçın pik noktasıydı, Page gibi bir adam varken Swerve maçı o pik düzeyine taşımayı başarınca göğsüm kabardı gerçekten. İki ismi de bu değerli performansları için tebrik ediyorum. | ****1/4
Rüya Maç - Bryan Danielson vs. Zack Sabre Jr.: İnanılmaz bir technical-brawl izledik her şeyiyle, net gecenin en iyi maçıydı. Maçtan beklediğim birçok şeyi aldım ve bünyeye çok iyi geldi. Yıllardır izlemenin hayalini kurduğum bu maçı canlı canlı izlemek beni gerçekten çok şanslı hissettirdi. Maçın başında iki ismin de teknik namına yaptığı çılgınca şeyleri denk geldikçe sarıp sarıp izlerim herhalde. Danielson’ın ZSJ’ye tükürmesi muhteşemdi, Danielson’a bu tarz badasslikleri inanılmaz yakıştırıyorum, bir de abartmadan o anlık yapıyor bunları ve haz seviyesini daha da yükseltiyor. Bi de ZSJ’in bir ara kilitten kaçarken Danielson’ı yerde zıplattığı bir an vardı, ağzım açık izledim orayı. Şöyle bir sekansı bu iki adamdan başkası izletemezdi zaten bize. Bitişini de inanılmaz beğendim bu arada. Bryan’ın finisherı dışarıdan görece basit ve etkisiz gibi dursa da vuruş tekniğiyle onu o kadar güzel kapatıyor ki, asla sırıtmıyor bu finisher ile. Yalnız bu maçın devamı gelmeli, ZSJ’nin Danielson’ı emekli edip bayrağı aldığını gördüğümüz günler gelecek mi acaba… | ****1/2
Golden Lovers (Kenny Omega & Kota Ibushi) & Chris Jericho vs. Don Callis Family (Will Ospreay, Konosuke Takeshita & Sammy Guevara): Gecenin iyi maçlarından birisiydi bu maç da. Ospreay ile Takeshita’nın uyumuna bayıldım. Ibushi vs. Takeshita ile Golden Lovers vs. Takeshita & Ospreay gibi maçlar 5 yıldız potansiyeli taşıyan maçlar kesinlikle. Ospi ile Takeshita’nın tatlı uyumu bir yana, Sammy bu ekipte biraz eğreti durdu bence ya. Yine maç özelinde işini gayet iyi yaptı, hatta maçın en güzel spotlarından olan Codebreaker-sell olayının başrolündeydi, ama ekipteki diğer isimlerle pek uyumlu gözükmedi bana ne yazık ki. Umarım bu tarz trios maçlarıyla bu üçlüyü sık sık bir arada görmeyiz. Ibushi & Omega… Şu duoya söylenecek bir şey yok ya gerçekten, aynı anda vurdukları V-Trigger’da eridim bittim resmen. Bu da maçın en iyi anlarından birisiydi. Ama benim maçtan favori spotum; Ospi’nin One Winged Angel’ı counterladığı an. Ulan sen nasıl bir adamsın, Omega’nın omzunda oturduğu yerden zıplayarak yarım saniyede falan 180 derece döndü herif ya. Ömrümde bu kadar güzel finisher counterı çok az izlemişimdir herhalde. Kişisel bir zevk olarak Takeshita’nın vurduğu her Shoulder Block ve Lariat’ta maçlara verdiğim puanları küçük küçük arttırıyorum. Bu adamın bulunduğu her maçta kendisine kulak arkasından pay çıkarmaya devam edeceğim. Şahane bir güreşçi… | ****1/4
TNT Şampiyonluğu İçin 2-Out-of-3-Falls Maçı - Christian Cage (ş) vs. Darby Allin: 3. kısmına kadar maç pek iyi gitmiyordu onu söylemem gerekiyor. Ama Christian’ın Darby’i merdivene kelimenin tam tabiriyle mıhladığı o andan itibaren maç bambaşka bir gidişata evrildi. Christian her geçen gün heel performansının üstüne koyarak ilerliyor ve dün gece de bunu yaptı, bu denli üst düzey bir heel performansını daha ne kadar üste çıkarabiliyor onu da aklım almıyor ya… Ringin başını aşağısına getirmesi falan inanılmaz iyiydi. Ama ringin o zeminine yapılan Killswitch’in kickoutlanması dehşet bir overbooking örneği, puan kırmama sebebiyet verdi. Ama o kırdığım puanı gerisingeri alan bir olay yaşandı çok geçmeden, Nick Wayne’in şok turnü… Ben bu turnü hikayenin gidişatında bekliyordum açıkçası ama dünkü şov özelinde kafa tamamen Edge’deydi, birçok izleyicide de durum böyledir diye düşünüyorum. AEW bunu çok iyi okumuş ve turnü de bu maçta yaptırarak seyircinin en beklemediği ana yazmış, seviyoruz böyle booking tricklerini… Edge’in gelişine girmiyorum, hem zaten sabahtan beri konuşuyoruz, hem de maçın içine dahil değil. Dediğim gibi maçın 3. kısmı overbooking olayı hariç kusursuz iyiydi ama maçı pek tabii ki total bir şekilde değerlendirdiğim ilk iki kısımla beraber öyle yüksek bir puan çıkmaz benden maalesef, hatta bu puanın %85’ini falan 3. kısım toplamıştır. | ***1/2

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Çok özlediniz değil mi, geri döndük...​

WWE: Royal Rumble 2024
Kadınlar Royal Rumble Maçı: Bence erkeklerin Rumble maçından daha iyiydi. En azından bana biraz daha akışkan geldi. Özellikle Jade Cargill'in debut aksiyonu, Naomi'nin döner dönmez sergilediği performans ve Tiffany Stratton'un ana kadro kapısını aralamak adına sergilediği performanslar çok çok değerliydi bence. Bianca Belair'ı da çok beğendim bu arada, her zamanki kalitesiydi tabii. Burada da Jade-Bianca yüzleşmesinin altını çizmek isterim, gerçekten epik bir yüzleşmeydi ve ben bu ikiliyi WM XL'ta karşı karşıya görmek istediğimi fark ettim yüzleşmeyi görünce. Jade'in Nia Jax'i eleyişi de bayağı epikti bu arada, başlangıçta bu tip giant elemeleri her zaman yüksek perdeden gösterir seni. Özellikle son 3 aksiyonunda da keyifli bir heyecan vardı bence ve sonucunda da aslında hem beklenen hem de beklenmeyen bir sonuçla Bayley'nin çıkmış olması beni memnun etti açıkçası. Bu kadınlar (d)evriminin en güzel olayı bence Rumble maçlarının kadınlar için de gerçekleştirilmiş olması oldu, ama fikrimce 30 kadın yerine 20 ya da 25 kadına düşürmeleri maç içerisindeki kadro kalitesini daha da arttırır ve heyecanı da bu noktada daha çok yükseltir diye düşünüyorum. | ***1/2
"Tartışmasız" Evrensel Şampiyonluğu - Roman Reigns (ş) vs. AJ Styles vs. Randy Orton vs. LA Knight: Bence gecenin en iyi maçıydı, ama muhteşem de bir maç değildi tabii. Yine de maçtaki dört ismin kalitesini ele alırsak seyir zevkinin düşük olma ihtimali pek yok zaten takdir edersiniz ki. Ayrıca Rumble'da gerçekleşen çok kişili ana kemer maçlarından umudum hep yüksek olmuştur. Bu noktadaki referansım ise tabii ki 2015'teki Rollins vs. Cena vs. Lesnar maçı. Konudaki arşivde var sanırım 4,75 vermiştim. Bizim maça dönecek olursak, beklendiği gibi gayet akışkan ve kendini izleten bir çoklu maç izlediğimizi düşünüyorum. Ama maç sonuç itibariyle asla heyecanlandırmadığı için birçok izleyici gibi ben de maçın kafasına giremedim, eh çoklu maçlarda bir hikaye anlatımı da fazla olmadığı için buradan da kendisini telafi etme şansı yoktu maçın. Roman Reigns'i her ne kadar şampiyon olarak görmek çok güzel olsa da artık kemerin prestijini arşa çıkarma operasyonunun sona ermesi gerektiğini ve kemerin WM XL'de Cody Rhodes'a geçmesi gerektiğine inanıyorum. Bu arada LA Knight tabii tecrübesi itibariyle de yapabileceklerini bildiğimiz bir adam ama ringdeki diğer 3 isimden WWE'deki en yeni isim AJ Styles, ki o da tam 8 senesini verdi bu şirkete ve bu 8 senenin çoğunu main event potasında geçirdi. Roman ve Randy'den söz etmeye gerek bile yok zaten; hal böyleyken LA Knight'ın üç kallavi rakibi karşısında az da olsa sırıtması anlaşılabilir bir durum olurdu ama LA Knight bu en ufak paya dahi mahal vermeden çok klas bir şekilde işini yaptı ve kendini izletmeyi bildi. Maça belki Kadınlar Rumble ile aynı puanı verebilirdim ama Randy'nin AJ'e vurduğu inanılmaz bir RKO vardı, o RKO maça olan puanımı çeyrek puan arttırdı ve nihai puanımı oluşturdu. | ***3/4
Birleşik Devletler Şampiyonluğu - Logan Paul (ş) vs. Kevin Owens: Logan Paul'un harbi harbi GÜREŞÇİ olması ve üstüne bir de şampiyon olup paşalar gibi kemer savunması işini hala çok garip bulsam da onca hengame, laf söz arasında Logan Paul kendisini bambaşka bir noktaya törpüleyerek ilerledi. İşin ring içi boyutunda zaten bence harikalar yaratabileceğini göstermişken bir superstar olarak da ne denli ekrana yakıştığını göstermekten de asla imtina etmiyor. Yani belki ring içi için de belirli bir yetenek skalasına sahip olmak gerekiyordur ama oldukça sıkı bir çalışma ile kendini bu alanda bir şekilde kabul ettirebilirsin. Superstar kumaşına sahip olmak, o ekrana yakışıyor olma hissiyatı ise gerçekten doğuştan gelen bir auradan ve bu aurayı işleyebilmekten geçiyor. Logan Paul'da da bu varmış işte, gerçekten çok keyif alıyorum Paul'u izlemekten ve tam zamanlı kontrat imzaladığı için oldukça mutluyum. Bu maçta da kendisini beğendim, artık kendisini belirli bir standart üzerinden değerlendireceğimiz maç tam anlamıyla bu oldu. Owens'tan ise zaten bahsetmeye gerek yok, herif kırık ayakla güreşmiş Eneramo gibi daha ne diyelim. Ama tabii bu durum maçın seyrini biraz daha etkilemiş oldu, ha bir de ana olay öncesi nefeslenme maçı olduğu için normalde de bu maça çok kasmayacaklardı zaten orası ayrı konu. Bununla beraber, bu maçın da sonucu oldukça belliydi zaten. O yüzden ortalama bir havada geçti genel anlamıyla, memnun eden ve daha da fazlasını vermeyen bir maç oldu. | ***
Erkekler Royal Rumble Maçı: Bir noktada hayal kırıklığıydı maç ya. Andrade geri dönüşü, Bron Breakker'ın çıkardığı iş ve R-Truth'un bizi "spor eğlendirmesi" dışında maçın çekirdek üstü kısmını doldurması gereken başka hiçbir şey olmadı. Tek gecelik efsane returnleri bu maçın şanındandır, ama tabii o efsanelerin iyice elden ayaktan düşme durumunu da ele almak gerekiyor. Yine de maçta hiçbir şey olmaması oldukça can sıkıcı, genellikle dümdüz geçti. Kurallarıyla oynanmış bir battle royal izliyormuşuz hissiyatı verdi maç bana. Hoş, zaten Royal Rumble teknik olarak öyle bir maç ama siz anladınız benim varmak istediğim noktayı. #28 Ricochet, #30 Sami Zayn picklerinde falan PC'yi fırlatacaktım yerinden o derece tilt etti. Ama yine de maçın notunu yükselten bir son 4 ve son 2 aksiyonu izlediğimizi söyleyebilirim. Punk'ın McIntyre'ı elediği anın hikayesi ve bugün o hikayenin geldiği nokta; Punk ile Rhodes'un bir ara Rumble formatını unutmuşçasına 1v1 kapışma haline geçecek kadar bu maçı çok istediklerini hissettirmeleri gibi şeyler artı yazdı. Cody Rhodes galibiyeti ise herkese çok büyük bir ters köşe oldu tabii, özellikle son yıllarda Royal Rumble galipleri için ters köşe izlemek oldukça zor iken maç için yazılan bu dramatik son çok iyi geldi. Ha eğer CM Punk, AEW ile toptan arayı bozup geri dönmüş olmasaydı Cody galibiyeti sağır sultana kadar gitmişti o ayrı konu, o da Cody'nin şansı olsun... Üstte de dediğim gibi bence genel kalite olarak Kadınlar Rumble'ı Erkekler Rumble'ından bir tık daha iyiydi bu sene, hatta son 4'ten itibarenki kurguyu kusursuza yakın hazırlamamış olsalardı fiyasko bir puan verecektim ama bu haliyle yine de geçer notun üstünde puan çalışır benden. | ***1/4

Son düzenleme:

agaoglu23

belair
Konular
4
Beğeni sayısı
419
PG Nakit
275
Favori Güreşçi
Bianca Belair
Babam benim okuması büyük keyif bir adam ya... Varız her daim.

Rumble maçlarında hemen hemen her şeyi aynı düşünüyoruz. Ben sadece Nia Jax'a bir parantez açmak isterim, bu maç baya baya dominanttı, ağırlığı bir yana maça baya renk kattı.

Evrensel Şamp. maçına bonkör davranılmış ama bir tık, yakışmadı.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,431
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Rumble maçlarında hemen hemen her şeyi aynı düşünüyoruz. Ben sadece Nia Jax'a bir parantez açmak isterim, bu maç baya baya dominanttı, ağırlığı bir yana maça baya renk kattı.

Evrensel Şamp. maçına bonkör davranılmış ama bir tık, yakışmadı.
Nia Jax'e yer vermediğimi yazıyı attıktan sonra fark ettim ben de, burada konuşalım onu da. Nia Jax döndüğünden beri garip bir şekilde izlenebilir görünüyor ve bunu Rumble gibi ağır top bir maçta da göstermiş oldu. O sıkıcı dominantlıktan ziyade gerçekten kendisini hissettiren bir dominantlık izletti Rumble'da bize Nia Jax, bu durumdan memnunum ben de. Dünkü RAW'da da rüzgarın yönünü iyiden iyiye değiştiren hamleler yapmış bu arada. Ben WM'de Rhea'nın karşısına dikilip kemeri alır diye düşünüyordum ama görünen o ki EC için düşünüyorlar Nia'yı, bu durumda ise kemeri kazanması zor gibi görünüyor.

Ana kemer maçının ise ismi zaten tek başına 3 yıldızlık be baba... İşin şakası bir yana bence akışkanlık bakımından iyi ve keyifli bir maçtı, o yüzden legal bir puan olduğunu düşünüyorum. Ki zaten sonda da belirttim 3,50 verecekken Randy'nin o RKO'sundan sonra çeyrek puanlık da bir kanaat kullandım o kadar da olsun yahu...

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: