RPG PAYBACK #15 Puan ve Değerlendirmeleriniz?

?

• 5

Oy: 9 81.8%
  • 4

Oy: 2 18.2%
  • 3

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    11

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
149
Beğeni sayısı
2,042
PG Nakit
1,090
Favori Güreşçi
Jacob
Şovun sonu gerçekten başarılıydı. Ekibin bu hikaye ile uzun süredir uğraştı belliydi. O’Neil geldiğinden beri Ellering kayıp diye düşünürken gelip oyunu değiştirmesi epey iyi oldu. @Broken Dreams’i tekrardan tebrik edeyim burada.

Şovun başına dönersek yine iki zarganayı zargana gibi konuşurken gördük ancak parmağa dudak götürme mevzu bütün chati dağıttı. @Netuno ile dalaşmaktan Roman maçına akamadık. İşin espirisi bir yana iyi bir segmenti. @Gloom kardeşimin yeni heel hali ile neler yapacağını merak ediyorum.

Roman - Lee maçı da kritik bir maçtı. İki ismin de momentumları yüksekti ve başarılı olmaları gerekiyordu. Dengeli ve tempolu bir maçtı. Sondaki ipin görülmemesi olayı ileride Team Chairman vs Team PGW gibi bir maça bağlanır mı diye düşünmedim değil. Ancak bunları kafada kurmak için daha çok erken. O cephede de neler olacağını merak ediyorum. @Kara ya da tebrikler tekrardan.

Khamzat segmenti başarılıydı ancak @Akashi’yi meydanda göremiyoruz. Görsek çok daha iyi olurdu açıkçası.

Dandik kemerin olduğu bir segmenti yorumlamıyorum. Ama Velveteen’ciyim bu karşılaşmada.

Nathan Jones maçı bence şovun pik noktalarından birisiydi. Resim seçimleri vs şahane idi. Maçın daha kısa sürmesini beklesem de şikayet etmedim. Sonda zaten @Sepultura hocamın gelmesi ile işler renklendi. Dediğim gibi, şovun en başarılı işlerinden oldu.

Sex’in diziden çıkıp şovu basması, güvenlikleri dövmesi… Biz devletini vatanını seven insanlarız. Ne demek güvenlik dövmek? Kardeşim, bu insanlar evlerine ekmek götürüyor, beyzadelerimiz adamları hastanelik etti. Ortada iki sorun var. İlki bu rezilliği nasıl cezalandırılacağı. Binaya zorla girmek şirketin imajını zedeledi. Kızılsultan Chairman hazretlerinden bir yaptırım bekliyoruz. İkinci husus da güvenlik değişmeli. Adamlar güvenlik değil stuntman mübarek.

Genel değerlendirmeye gelirsem iyi bir şovdu. Aslında şovda kendimi görmeyi beklerdim. Başından beri aktif şov takibi yapıp da ekran süresi alamayan arkadaşlarımız da vardı. Ben azından ben exclusive’de gözüktüm diye çok üzerine düşmedim ama o arkadaşlar için can sıkıcı olmuş olabilir. Ancak ertelenmesi beklenen bir şovu ele alıp yetiştirmeniz bunu benim açımdan telafi etti. Eminim Superstarda bu arkadaşlara malzeme verecektir ekip.

3.5 falan çalışır benden ancak şıklarda olmadığından 4 dedik.

Supercalifragilis

PG.com Kullanıcısı
Konular
8
Beğeni sayısı
64
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Güzel şovdu elinize sağlık. Ayrıca benim maçım ve ardından yaşananlar çok keyifliydi. Page ile bir ilerleme olmadı fakat Bron ile güzel bir çekişmeye gireriz umarım. Ayrıca karakterimin gücü çok güzel yansıtılmış. Fakat Mr. O'Neil'ın arka alana bir çeki düzen vermesi lazım. Yanlış şarkılar, zargana güvenlikler vs. düzeni aksatıyor. @keka Yoksa Nathan Jones backstage liderliğini eline alıp devreye girmek zorunda kalacak.

Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Konular
225
Beğeni sayısı
1,861
PG Nakit
0
Genel değerlendirmeye gelirsem iyi bir şovdu. Aslında şovda kendimi görmeyi beklerdim. Başından beri aktif şov takibi yapıp da ekran süresi alamayan arkadaşlarımız da vardı. Ben azından ben exclusive’de gözüktüm diye çok üzerine düşmedim ama o arkadaşlar için can sıkıcı olmuş olabilir. Ancak ertelenmesi beklenen bir şovu ele alıp yetiştirmeniz bunu benim açımdan telafi etti. Eminim Superstarda bu arkadaşlara malzeme verecektir ekip.

3.5 falan çalışır benden ancak şıklarda olmadığından 4 dedik.

Öncelikle şov takibin, üstüne değerlendirmen ve gösterdiğin oyuncu istikrarı için teşekkür ederiz Taylan. Açık söylemek gerekirse Nathan Jones ile birlikte şu an bayağı tutunan oyuncularsınız bunu söylememde bir sakınca yok. Bu konu üzerine zaten konuşacaktım ama senin bu yazına alıntı çekerek konuşayım.

Oyuncuların eski sevgili gibi bir gelip bir gitmesinden bayağı bir yoruldum, yorulduk. En azından ben, şovda olacak karakterleri seçerken genelde tüm kadroya yer vermeye çalışıyorum. Ve bugüne kadar her taslakta bu amacı güttüm. Karakter merkezini açtım, kim varsa bir şekilde bir yere sıkıştırdım. Ama artık bunu yapamayacağım. Zaten ekibin şu durumunda yapamam. Eski sevgili muhabbeti karakter alıp bırakmak değil. Bırakan adama zaten bir şey demiyoruz. Karakter bırakma cezasına yıllardır ayar oluyorum. Bana göre bir karakterle aylarca istikrarla oynamış bir oyuncunun ceza almasına zaten gerek yok ki zaten bu sistemi kaldırdık. Ama biz bu esnekliği sunuyoruz diye çilesini çekiyoruz. Karşılıklı anlayış biraz devre dışı.

Bunun haricinde bir şov mesela 150 yorum atan oyuncudan diğer şov yaşam belirtisi yok. Bunu bir kişi özelinde yaşamadık. Birçok kişi özelinde yaşadık. Şov takip etmek bir zorunluluk değil, emeğinize sağlık diye mesaj atıp bize saygı gösterisi yapmak da öyle. Ama en azından tek bir mesaj, "ben buradayım, oynuyorum, bu şovu da okudum" demeyi göstermek için. Fakat o mesaj gelmiyor ve haftaya şovda yer almayan oyuncu ben niye yokum diye üzülüyor. Ben o hafta boyu foruma girmemiş oyundaki hiçbir başlığa yorum atmamış adamın triplere girmesini artık görmek istemiyorum. Mesela bu şovda Rikishi, Jey Uso, Daniels ve birkaç karakter daha hariç şovda olmayan kimsenin bu durumu garipsemesi gerektiğini düşünmüyorum. Onlar da zaten güvendiğimiz, uzun süredir oynayan oyuncular ve bu şov öyle gerekti. İçeride 5 faal adam varken ve bu işi gönüllü yapıyorken bu durumlar bizi fazlasıyla zorluyor. Tabii zorlanmamızın etkisinde yazar sayısının azalmasının da etkisi var. Ki bu çok daha büyük etkiliyor. O yüzden bu etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda artık her karakterin şovda gözükmesi pek mümkün olmayacak. Güzel bir noktaya parmak bastığın için, sana alıntı çekerek bildirmek istedim.

En basit örnek, Jeff Hardy için bir exclusive yazdım ama bu hafta oyuncudan hiçbir geri tepki alamadık. Durum böyleyken bir daha Jeff Hardy booklamak benim için imkansız bir durum. Bunu Mami'ye yormuyorum. Veya kötü niyetle söylemiyorum. Zaten vakti olsa oynar. Çok da iyi bir oyuncu. Ama herkesin oynamaya vakti yoksa bizim de yazmak için olmuyor. En basit tanım bu.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
149
Beğeni sayısı
2,042
PG Nakit
1,090
Favori Güreşçi
Jacob
Öncelikle şov takibin, üstüne değerlendirmen ve gösterdiğin oyuncu istikrarı için teşekkür ederiz Taylan. Açık söylemek gerekirse Nathan Jones ile birlikte şu an bayağı tutunan oyuncularsınız bunu söylememde bir sakınca yok. Bu konu üzerine zaten konuşacaktım ama senin bu yazına alıntı çekerek konuşayım.

Oyuncuların eski sevgili gibi bir gelip bir gitmesinden bayağı bir yoruldum, yorulduk. En azından ben, şovda olacak karakterleri seçerken genelde tüm kadroya yer vermeye çalışıyorum. Ve bugüne kadar her taslakta bu amacı güttüm. Karakter merkezini açtım, kim varsa bir şekilde bir yere sıkıştırdım. Ama artık bunu yapamayacağım. Zaten ekibin şu durumunda yapamam. Eski sevgili muhabbeti karakter alıp bırakmak değil. Bırakan adama zaten bir şey demiyoruz. Karakter bırakma cezasına yıllardır ayar oluyorum. Bana göre bir karakterle aylarca istikrarla oynamış bir oyuncunun ceza almasına zaten gerek yok ki zaten bu sistemi kaldırdık. Ama biz bu esnekliği sunuyoruz diye çilesini çekiyoruz. Karşılıklı anlayış biraz devre dışı.

Bunun haricinde bir şov mesela 150 yorum atan oyuncudan diğer şov yaşam belirtisi yok. Bunu bir kişi özelinde yaşamadık. Birçok kişi özelinde yaşadık. Şov takip etmek bir zorunluluk değil, emeğinize sağlık diye mesaj atıp bize saygı gösterisi yapmak da öyle. Ama en azından tek bir mesaj, "ben buradayım, oynuyorum, bu şovu da okudum" demeyi göstermek için. Fakat o mesaj gelmiyor ve haftaya şovda yer almayan oyuncu ben niye yokum diye üzülüyor. Ben o hafta boyu foruma girmemiş oyundaki hiçbir başlığa yorum atmamış adamın triplere girmesini artık görmek istemiyorum. Mesela bu şovda Rikishi, Jey Uso, Daniels ve birkaç karakter daha hariç şovda olmayan kimsenin bu durumu garipsemesi gerektiğini düşünmüyorum. Onlar da zaten güvendiğimiz, uzun süredir oynayan oyuncular ve bu şov öyle gerekti. İçeride 5 faal adam varken ve bu işi gönüllü yapıyorken bu durumlar bizi fazlasıyla zorluyor. Tabii zorlanmamızın etkisinde yazar sayısının azalmasının da etkisi var. Ki bu çok daha büyük etkiliyor. O yüzden bu etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda artık her karakterin şovda gözükmesi pek mümkün olmayacak. Güzel bir noktaya parmak bastığın için, sana alıntı çekerek bildirmek istedim.

En basit örnek, Jeff Hardy için bir exclusive yazdım ama bu hafta oyuncudan hiçbir geri tepki alamadık. Durum böyleyken bir daha Jeff Hardy booklamak benim için imkansız bir durum. Bunu Mami'ye yormuyorum. Veya kötü niyetle söylemiyorum. Zaten vakti olsa oynar. Çok da iyi bir oyuncu. Ama herkesin oynamaya vakti yoksa bizim de yazmak için olmuyor. En basit tanım bu.
Haklısınız vallahi hoca. Oyuncuların kaybolması epey yoruyor. Övgü için ben teşekkür ederim.

Konular
58
Beğeni sayısı
1,260
PG Nakit
770
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
İnanılmaz hastaydım dün o yüzden şovun yarısında bayılmışız. Şovun başlangıcındaki Cole vs. Ospreay olayından başlarsak Ospreay bir kez daha kemer maçı hakkını bedava vererek bence çok büyük bir hata daha yaptı. İkili bence uyuşuyor da birbiriyle, POP'a kadar yapacakları işleri merak ediyorum. Sanırım o güne kadar psikolojik üstünlüğü kim alırsa maçı da o alacak. Cole'un avantajı ve geldiği hype daha büyük gibi geliyor bana. Reigns vs. Lee maçına gelirsek sonucu beni oldukça şaşırttı. Lee'nin kazanmasını bekliyordum ama Reigns'in oyuncusu da çok aktif, ona böyle bir kıyak geçmek istemiş olabilirler. Wes Lee için de bu mağlubiyet daha hayırlı oldu diye düşünüyorum, önü açılacaktır bu mağlubiyetle birlikte. Bu segmente diyecek çok bir şey yok, Lashley'in sahibi de bırakmıştır sanırım. Khamzat için hem MMA geçmişi olan birini indirmesi daha da iyi oldu diye düşünüyorum. Ciampa vs. Velveteen'i çok anlayamadım açıkçası, ben nedense bu kemerlerin ileride birleşebileceğini veya bu iki kemeri de birisinin aynı anda elinde tutabileceğini düşünüyorum. Ciampa'yı buralarda görmek tabii karakteri biraz daha oturaklı hale getiriyor ama asıl eğlence ayın 15'inden sonra. Bekliyoruz. Nathan Jones maçı tek kelimeyle inanılmaz. Çarı görmekten inanılmaz keyif alıyorum rakip olarak da Bronn Breaker seçilince işin keyfi iki kat artıyor. Bence Jones'i oynayan arkadaş bu şekilde devam ettikten sonra önü çok açık, hatta çok süre geçmeden kendisinden bir PURE Championship bekliyorum birkaç dakikalık bile olsa. JoMa ve Venis'in tekrar samimi hale gelmeleri çok güzel, bundan sonraki şovlara onların damga vurmasını bekliyorum. Main Event'se uzun süren bir hikayenin sonunu getirdi. Bence çok tatlı bir hikayeydi, hatta hikaye o kadar derindi ki Alexa Bliss'in hikayenin başında olduğunu hatırlayan çok kişi bile yoktur diye düşünüyorum. Kemeri Lockdown'da Arda Elci için kazanmıştık şimdi de kendimiz için kazandık. Tebrik eden arkadaşlara teşekkür ediyorum, güzelce bir promo keseceğiz inşallah kısa süre içersinde yazan, yorum atan herkesin eline sağlık.

GBB

gbedas
Konular
35
Beğeni sayısı
1,443
PG Nakit
370
Dün derslere bakmaktan ben de takip yapamadım ama ara ara baktım şova. Değerlendirmeyi gün içinde yapacak zaman bulamadım şimdi yapayım.

Öncelikle açılıştaki Aschentef/Cody göndermesi patlattı. Şovu Cole'un açacağını tahmin ediyordum geçen hafta yaşanan kapanıştan sonra. Beklediğim gibi de olmuş yalnız o theme seçimi felaket yükseltti bir anda Adam Cole tribünü olduk. Önceden yapılan açılışlara göre kısa ama öz olmuş ben beğendim uzunluğu, aktarmak istediği vs. Ospreay klasik yine bedavaya kemer hakkı vermiş ama orada bunu Ospreay'in karakterine bağlama işi çok iyi olmuş. Çünkü bir yerde artık enayilik olacaktı ama Ospi öyle konuşmuş ki o savaşçı şampiyon havasını sonuna kadar hissettim.

Wes Lee vs. Roman maçı biraz şaşırttı Wes Lee galibiyeti bekliyordum ama Roman da mükemmel bir çar. Sülo'nun da @Kara 'nın da oyunculuğunu gayet beğeniyorum. Eğer biz de tur atlarsak bizim için tehlikeli rakiplerden olacak. Wes Lee'nin kaybetme şekli acaba bir otorite karşıtı figür olarak mı işlenecek Lee dedirtti. Bakalım otorite olayları bekliyorum. Ne zaman patlak verecek acaba?

ALHAMDULLILAH... Khamzat segmenti PPV'daki kısa görünümünün ardından çok iyi olmuş. Asıl debut bu diyebiliriz. Ama keşke Sef oynasa.

Ciampa ve Velveteen arası gerginlik biraz ilginç ama bakalım nereye bağlanacak bilemiyorum. PURE kemeri hala biraz sönük kalıyor ama sanırım 15'inden sonra onun için de olaylar başlar.

VE FAVORİ ÇARIMIN MAÇI. Abi bu Nathan Jones ne izletiyor bize ya? RPG'nin en iyi çarı olabilir şuan. Bulunduğu her segment, maç vs. kafayı yiyorum. Sondaki Jones'un yıkılmama spotu falan mükemmel. Nathan Jones'un yakın zamanda bir mid carder kemeri alacağını düşünüyorum ben de. Sondaki Bron saldırısı da renk katmış. Şu feud gerçekte olsa antep fıstıklarını, çerezleri çıkarttırır o derece. Ama Sefa kısmında dediğim gibi Özgür de pek aktif değil. Keşke o da aktif olsa da daha iyi bir çekişme izlesek.

Abi SEX'in tekrardan ve belki de hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde geri dönüşü mükemmel olmuş. Adamlar TTC ama öyle iki çar ki kemeri unutturuyorlar çünkü bireysel olarak ve takım olarak çok iyiler zaten. Ben bu ikilinin otorite yani genel olarak Titus ile uğraşacağını düşünüyorum önümüzdeki süreçte. Hatta prens turnuvasında belki o yüzden bana kaybedebilir JoMa. Veya tur atlarsa bile bence PPV'da illa Titus etkisi olur ve bir şekil kazanamaz. JoMa'nın kesinlikle turnuvaya ihtiyacı var ve ben harici kazansa deli gibi sevineceğim tek çar ama senaryo gidişatı sanki yok JoMa alamayacak diyor gibi geliyor. + Bence kemerleri Father & Seed'e salarlar ki Riko ve Jey'in de kesinlikle şampiyonlar listesinde adları bulunması gerekiyor.

Ve ana olay. Valla aslında bu tarz bir şey bekliyordum. Yani bekliyordum derken ardaelci'nin geçiş şampiyonu olduğunu tahmin ediyordum ama bu şekil olacağı hiç aklıma gelmemişti. Öncelikle Alexa ve Alberto'nun kaçırılması ile başlayan ve ilmek ilmek işlenen bu süreç çok iyiydi. Yani buna cidden kafa yormak gerekiyor çünkü 2 aylık bir süreçten bahsediyorum. Ellering'in Mike şekli gelişi patlattı harbi adamlar birebir aynı. Mr. O'Neil'da Gus Fring gibi bir şey zaten. Angel Garza bu kısa süreçte feci tatlı yaptı ana kemer olaylarını bence hem de Alper'in emeği boşa gitmemiş oldu. Alberto bundan sonra face ilerleyecek gibi duruyor ama sanırım feud daha devam eder. Angel heel ama otorite karşıtı hem de o yüzden ilginç şeyler izleyeceğiz. Tek emin olduğum şey turnuvayı kazanayım veya kazanmayayım benim yolum da bu feud ile kesişecek çok bariz duruyor. Kötü anlamda demiyorum tabi bunu bariz olmasından yana bir sıkıntı yok ki ben de bulunmak isterim zaten.

Şovda tek eksik Humberto olabilirdi fakat ben zaten genelde gayet ekran süresi bulan bir karaktere sahibim ki SUPERSTARS şovunda da maça çıkmışım. Benim haricimde ama Father & Seed ve Hobbs'ın bulunmaması kötü olmuş. Fakat Hobbs'ın da güzel olaylara gireceğini düşünüyorum. Zaten geçen hafta Velveteen ile bir olay yaşamıştı sanki. Muhtemelen oradan devam eder veya Jeff Hardy ile bir olayı olabilir. Elinize sağlık güzel şov.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: