Erden Timur: Gerçekten Ahlaklı Olursan

Akashi

the front man
Konular
638
Beğeni sayısı
1,844
PG Nakit
825
RPG Karakteri
Liv Morgan
Favori Güreşçi
Malakai Black
Tek tek müdahil olmak istemiyorum, çok şey yazılmış. Fakat benzer muhasebecilik örnekleri Icardi'den beri devam ettiği ve yine Twitter'da da gündeme geldiği için kendi görüşlerimi yazmak istiyorum.

1- Messi'ye de Arabistan'dan 1 milyarlık teklif geldi, kendisi şu anda Miami'de 40-50 milyon dolar arası bir şeye oynuyor. Miami, bir şeyleri yanlış mı bildirmiş oldu şimdi yoksa Arabistan'ın sunamayacağı para harici bir şeyleri sunması gibi bir olasılık da mümkün mü? Taraftarlık cazgırına girmek istemiyorum ama tarihin de Türkiye'de doğup büyümüş olmanın verdiği bakış açısıyla da benim söyleyebileceğim şey öyle veya böyle Galatasaray'ın sadece Türkiye özelinde değil Orta ve Doğu Avrupa'daki bütün kulüplerle kıyaslandığında ciddi bir albenisi olduğudur. Bu potansiyel yeri gelir çeşitli sebeplerden ötürü yanlış kullanılır, yeri gelir Özbek yönetiminde olduğu gibi doğru kullanılır. Burası Şampiyonlar Ligi ve geçen sezon başarılanların etkisiyle bir cazibe merkezine dönüşebilir. Zaha'ya 400+ maça çıktığı, altyapısında yetiştiği Palace, Romano'nun da dediğine göre Fener'den de fazla maaş önerdi. Fener'le imzalamış olsaydı Fener de mi evrakta sahtecilikle suçlanacaktı arkadaşlar? Adam, 15-20 senedir yaşadığı ülkeyi kariyerinin son demlerine gelmeden önce en yüksek seviyede futbol oynamak için terk etti ve bunu da yukarıda yazdığım gibi biraz Şampiyonlar Ligi faktörüyle, biraz da Galatasaray'ın cazibesiyle yaptı bana göre. Yine de istediğinizi düşünebilirsiniz tabii.

2- "Ligi bitirtmeyiz" demesindeki sorunu ben anlayamadım hala. Bir sabah uyandı ve bu söylemde mi bulundu bu adam? Alanya maçından sonra çıktı ve kulübünün hakkını savunmak için "böyle devam edebileceğinizi sanıyorsunuz ama böyle devam ederseniz, biz de harekete geçeriz" dedi. Her sene dekoder iptalinden, karalama kampanyalarına, havaalanında megafon gösterilerinden, logo değiştirmelere kadar dezenformasyon ve yan yola başvuran kulüpten ahlak dersi asla almayacaktır Galatasaray. "Ligi bitirtmeyiz" de medyada yansıtılmaya çalışıldığı gibi kuru bir tehdit değil bir tepki cümlesiydi. Bence bunun için özür dilenmesine de gerek yoktu ama Erden Timur öyle uygun görüp özür diledi. Keşke benzer hareketleri tüm yöneticilerden ya da minimum insanlığı tüm taraftarlardan görebilsek.

3- Icardi, €750.000'ya falan oynamadı. O kadarını + vergisini biz karşıladık. Sadece bize gelmesiyle bile PSG ciddi bir vergi yükünden kurtulduğu için kalanını da onlar karşıladı. Bu Eylül 2022'den beri böyle. Icardi'nin "Olmaz, benim paramın çoğunu hala PSG veriyor" demeyeceğini düşünürsek buradaki sıkıntıyı 10 aydır anlamadım ben. Ligi bu kadar inciten adamın bu kadar ucuza gelmiş olması mı üzüyor sizi? Ha Icardi için çıkmamızdan korkulan rakamlara da bu sene sponsorların desteğiyle çıkıyoruz zaten. Zaha'da da olduğu gibi KAP'a bildirilen rakamlar sponsorların desteği harici bildirilen rakamlar. Kaldı ki Galatasaray'ın ne bir FFP ne de bir limit sıkıntısı var. Bu rakamları küçük göstererek kamuoyunda güç elde etmek gibi bir hesap güdüldüğünü düşünüyorsanız, boşuna futbol izlemeyin bence.

4- Benzer iddiaları Zaniolo transferinde de duyduk. Televizyona çıkıp imzalı, mühürlü belgeyle her şeyi gösterdi Erden Timur. Aynısını yine yapıyorsunuz. Desteklediğiniz kulüplerin vasatlığının sorumlusu Galatasaray değil. 30+ milyona mal olup borsada işlem gören bir kulübün suç işlediğini düşünüyorsanız buyurun gidin vatandaşlık hakkınızı kullanın.

5- Başkanının içeriye para aktarması mümkün olan tek kulüp Fenerbahçe sanırım. Dursun Özbek de Erden Timur da RAMS da Tunç Holding de Murat Özkaya da ve diğer çeşitli sponsorlar da maddi olarak destek oluyor. Müsaadeniz vardır inşallah? Hiçbirinin desteği de olmasa her ne kadar geyiğe de dönse iki villa satar öder Galatasaray, endişelenmeyin. Kulübün kendine yetecek kadar kaynağı var çok şükür. Ha hiçbir şeyi olmasa, bu masraflara sponsorluk + ŞL gelirlerine güvenilerek girilmesinde bir sakınca yok. Neticede transferlerin yaş ortalaması da 35 değil. En yaşlı adamlar Zaha ve Icardi de 30'unda henüz. Canımız isterse Boey, Nelsson, Angelino, Torreira, Zaniolo, Kerem ve Arabistan pazarını düşünürsek Icardi ve Zaha'yı da satar, bu masrafların büyük çoğunluğunu sadece 1-2 satışla bile çıkartırız. Sizin de muhasebecilik yaparken işiniz kolaylaşır.

6- Ha yine bütün bunları geçiyorum. Diyelim ki dediğiniz her şey doğru. Galatasaray'ın hiçbir maddi dayanağı yok. Kültürü hiç kimsenin ilgisini çekmiyor. Cazibesi mevcut değil. Kamuoyunu finansal konularda defalarca yanlış bilgilendirip suç işliyor. Sponsor destekleri yalan. Gayrimenkul ve sportif gelirleri yetersiz. Yine de bu oyuncuları indiriyor. E bunda sizi ilgilendiren ne gibi bir sıkıntı var? Bir de ağlayın istiyorsanız bu adamlar niye Galatasaray'a gidiyor diye. Çok da zor olmasa gerek herhalde böyle bir takımı düzenli olarak alt etmek.
Galatasaray'ın muhasebe işleri umrumda olmadığından 2.madde dışında diğerlerini geçiyorum. Ahlaksızlık olarak gördüğün şeylerde de herhangi bir sıkıntı göremedim şahsen sadece megafon ve logo değiştirme mevzularını bir taraftar olarak ben de utanç verici ve gereksiz buluyorum. Mevcut yönetimden de zerre kadar memnun değilim zaten. Ama müteahhit adam da çıkıp ahkam kesince insan sana hayırdır demeden duramıyor. Sivas maçından sonra da çıkıp "tamam ya lig bitebilir artık xdxd" deseymiş o zaman bu kadar haktan yanaysa. He bana kalsa da özür dilemeseydi keşke de ne kadar gevşek bir insan olduğu belli olsaydı. Şimdi söyleyip söyleyip masumu da rahatça oynar artık.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
803
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
2- "Ligi bitirtmeyiz" demesindeki sorunu ben anlayamadım hala. Bir sabah uyandı ve bu söylemde mi bulundu bu adam? Alanya maçından sonra çıktı ve kulübünün hakkını savunmak için "böyle devam edebileceğinizi sanıyorsunuz ama böyle devam ederseniz, biz de harekete geçeriz" dedi. Her sene dekoder iptalinden, karalama kampanyalarına, havaalanında megafon gösterilerinden, logo değiştirmelere kadar dezenformasyon ve yan yola başvuran kulüpten ahlak dersi asla almayacaktır Galatasaray. "Ligi bitirtmeyiz" de medyada yansıtılmaya çalışıldığı gibi kuru bir tehdit değil bir tepki cümlesiydi. Bence bunun için özür dilenmesine de gerek yoktu ama Erden Timur öyle uygun görüp özür diledi. Keşke benzer hareketleri tüm yöneticilerden ya da minimum insanlığı tüm taraftarlardan görebilsek.
"Ligi bitirtmeyiz." Söyleminden sonra GS'nin 260 gün kırmızı kart görmediğini de güzel atlamışsın ki bu kuru bir tehdit değildi diyorsun. Aynısı Ali Koç tarafından söylense senin tepkin ne olurdu merak ediyorum. Galatasaray 10 maçta 1.8 Puan ortalamasıyla başlayınca bitirilmeyecek lig Galatasaray 14 maç seri yapınca tertemiz oldu bak sen şu işe ya. Demekki Erden abimiz bunu sadece basına kuru bir tepki olarak koymamış. Aynı Erden Timur 14 maçlık seride neredeydi diye sorarlar adama. Bir de Fenerbahçe dezenformasyon yapıyormuşta suymus buymuş. Lale Orta Fener Gol algısı yaparak kadına or... ithamı bile yapacak kadar aciz duruma düşen takıma göre iddialı sözler gerçekten. Efsane hocanızın son senesi hasta adamı basın önüne atarak geçti ama siz baba çektiğiniz için onu da görmediniz tabi. 28 şampiyonluk için logoyu sizde değiştirebilirsiniz ama yıldız sayısına etki etmeyeceği için bu değişiklik göze çarpmaz. Gize çarpacak olay olsa zaten bizden çok siz "ağlarsınız." emin ol. Ali Koç hala burada ve hala daha bu konuyu tartışmak için GS TV'de sizi televizyon programına davet ediyor ama 3 senedir 3 farklı GS başkan niyeyse programa çıkamadı. Dezenformasyon açıklaması yapan adamın takımı 59 öncesine 3 4 maçlık ligler diyerek geçiştiriyor ama formatı açıklayınca verecek cevapları kalmıyor niyeyse. "Ligi bitirtmeyiz." etikse megafonda etiktir. İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz her şeyi ama bahsettiğim gibi 1 gram empati duygusu olsa ve kendi kitlenizi tanısanız sizde bunu anlarsınız.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
803
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Dostum yoksa 9 yıldır şampiyon olamayan Fenerbahçe’nin başarısızlığını mı örtmeye çalışıyorsun?
?????????????????

Şampiyonluk yok diye her yerde takımın hakkını yedirelim yani değil mi? Bu ezikleme kültürünün cogunluk olması yüzünden şampiyon olamıyoruz. Fener'i de son senelerde fazla izledigini sanmıyorum zaten senin gibi bir taraftarın.

Dragon

JM Cericho
Konular
9
Beğeni sayısı
358
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Alexa Bliss
?????????????????

Şampiyonluk yok diye her yerde takımın hakkını yedirelim yani değil mi? Bu ezikleme kültürünün cogunluk olması yüzünden şampiyon olamıyoruz. Fener'i de son senelerde fazla izledigini sanmıyorum zaten senin gibi bir taraftarın.

rmn7k8u.jpeg

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,463
Beğeni sayısı
4,177
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Buna benzer hamleleri zamanında Ünal Aysal'da yaptı ve kendisine karşı en ufak bir negatif şey söylediğimi hatırlamıyorum. Benim Erden Timur'a olan sevgisizliğim tamamen hal ve hareketlerinden. Sportif taraftan bakarsak gelen futbolculara lafımız yok zaten. Örnek olarak Zaha benim en sevdiğim futbolculardan biriyken şu an olası bir sezon kapatmalı sakatlığa sevinecek durumdayım ve Galatasaray cephesinden bakarsak başarıdır bu gayet. Ama rakip taraftarı olarak "Gerekenleri farklı bir boyutta yapacağız" ya da "Bu kurguyu yapanın başına yıkarız." şekli atarlı giderli konuşan adama saygı göstermememde de abes bir durum yok bence. Senin Galatasaray'lı olarak Aziz Yıldırım'a karşı tavır almana da bir şey diyemem. Ben de maalesef böyle adamlar camiada bulunduğu sürece de Avrupa ya da ülkede hiç fark etmez içimden hiç iyiliğini istemek gelmiyor.
Benim orada demek istediğim şey Aziz Yıldırım’ın kadro kalitesi açısından bu hamlelerinin sonrasında çok da öteye gitmemesi -ya da şike süreci yüzünden gidememesi artık nasıl yorumlanırsa- ve bu sefer aynı şeyi daha modifiye bir halde Dursun Özbek yönetiminin Galatasaray’da denemesi. Aziz Yıldırım’a bağlama sebebim de ikinci olarak bu üslup konusu. Yaşadığımız ülkede birçok alandaki koşullar belli, bir şeyleri keskin ve belki de pervasız bir şekilde söylemeden sivrilemiyorsun. Aziz Yıldırım’ın yaptığı da buydu Erden Timur’un yaptığı da bu. Ha ikisi arasındaki fark ne? Aziz Yıldırım’ın camia içinde yaptığı şeyler, zaman zaman oyunculara ve zaman zaman çalıştığı teknik adamlara gösterdiği çirkin muameleler varken Erden Timur ya da Dursun Özbek’te (Özbek’e ayrı parantez, 2. dönemi özelinde konuşuyorum) böyle bir şeyle karşılaşmadık henüz, hatta karşılaşmamakla beraber kulübe adım atan her futbolcu kendini ruhen buraya kaptırmış hissediyor. Erden Timur gevşek karakterli bir adam olsa şampiyonluğu ilan ettiğimiz gün, daha geçen sene berbat bir mental durumda olan Torreira bu adamla çimlerde yuvarlanarak sarılıp sevinmezdi ya da geçen seneye kadar futbol camiasında yöneticilerinden taraftarlarına herkesin itip kaktığı ve futbol ile bağını koparacak raddeye gelen Icardi verdiği röportaj esnasında sanki 40 yıllık ahbabıymış gibi samimi bir şekilde o adama seslenmezdi. Böyle adamlara karşı net bir karakter koyman lazım ki sana saygı göstersinler. Bu kadar basit bir denklem aslında.

Son olarak; söylediği şey sana ahlaksızca geliyor olabilir, ki bana ahlaksızca gelmese dahi talihsiz bulduğum ve eleştirdiğim bir söylemdi, ama ben hala dilediği özrün bir hükmünün olması gerektiğini düşünüyorum. Ali Koç’un 2-3 ay önce yaptığı Galatasaray’a yönelik aslı astarı olmayan ithamlarla dolu açıklamaları hala dün gibi hatırlıyorum ve mideme ciddi anlamda pis sular geliyor. Ki Ali Koç’un o açıklamalarını kapatabilecek bir özür çeşidi hatırlamıyorum bile. Erden Timur’un bugüne kadar herhangi bir kulübe karşı aleni şekilde mesnetsiz iddialarının ve ağır laflarının geçtiğini hatırlamıyorum. Muhtemelen yine benzer bir şekilde “Ama ben Ali Koç’u da sevmiyorum ve istemiyorum zaten” diyeceksin ama varmaya çalıştığım şey çok farklı benim. Abarttığın kadar karaktersizlik ve gevşeklik timsali olduğuna kesinlikle katılmıyorum Erden Timur’un ve özür muhabbetini bu kadar çok dillendirmemin sebebi de tam olarak bu, Türkiye’de bugün söylediği herhangi bir şeyden sonra kamuoyu nezdinde samimi bir şekilde özür dileyecek futbol adamı bulmak samanlıkta iğne bulmaktan dahi zor bir şey. Bu şekilde ülke futbolunda pek eşi benzeri görülmeyen bir yaklaşım sağlayan Erden Timur’a karşı bu tip söylemlerin fazla ağır olduğunu düşünüyorum sadece, hepsi bu.

Badger

kralkaya
Konular
491
Beğeni sayısı
521
PG Nakit
560
Favori Güreşçi
Triple H
Ha bir de ahlaksızlıktan dem vuranların takımının topçusu bugün -evet daha bugün- hocasından yönetime kim varsa herkese salladı, ki topçunun yaptığı profesyonellik dışı hareketler de ortada, hocası sportif direktörünü; sportif direktörü hocasını yemeye çalışmış kaç defa. Yere baktığımda kum tanelerinin zerresini görebilecek kadar berrak bir yüzey arasam en son bakacağım kulüplerden biridir başkanı otomobil distribütörü olan kulüple beraber. Her neyse...
Bu anlattıklarının Erden Timur'un ahlak dersi vermeye çalışan ahlaksız bir taklacı olmasıyla hiçbir alakası yok kanka. İlla Saiss'ın açıklamalarından vurmak istiyorsan onun hakkında da konuşuruz hiçbir sıkıntı yok. Saiss'ın hocadan yönetime herkese salladığını söylemişsin ama adamın kendi söylediğine göre tek sorun Şenol Güneş'miş mesela. Ayrıca çalıştırdığı bütün takımlarda genç, tecrübeli, kaptan, as, yedek ne kadar futbolcu varsa hepsinin "baba, öğretmen" dediği Şenol Güneş'in gerçekten de sorun teşkil ettiğine inanıyor musun? Hem de profesyonellik dışı hareketler yapan ahlaktan yoksun taklacı bir futbolcunun lafına bakarak.

Erden Timur'un ve çalıştığı adı lazım değil kulübün neden ahlaksız olduğuna gelecek olursak geçen sene Icardi'de bu sene de Zaha'da yapmış olduğu komik senelik ücret açıklamalarının gerçeği yansıtmayacak kadar komik olduğu, takımın ligde kötü gidişat sergilediği zamanlarda çıkıp "ligi bitirtmeyiz hüğğğ" diye ağlaması gibi şeyleri sayabiliriz. Rakip takımların saf taraftarları "adamın görüştüğü futbolculara bak lan dayı" desinler diye medyaya para karşılığı "Erden Timur, İtalya gezisinden Di Maria ile dönüyor" minvalinde saçma sapan haberler servis etmesine de gülmeden geçemeyeceğim bu arada. 😀

Her neyse...

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: