Erden Timur: Gerçekten Ahlaklı Olursan

Akashi

the front man
Konular
638
Beğeni sayısı
1,844
PG Nakit
825
RPG Karakteri
Liv Morgan
Favori Güreşçi
Malakai Black
Yanlış yapıp özür dilemek bir ahlak, erdem göstergesi değil midir? Hal böyleyken şu an bu söylemi neden yüzsüzlük olsun ki?
Öyledir de hatalarından sonra susmalı da bence biraz insan. Özür diledin eyvallah da yaptın yani sonuçta çıkıp doğrulardan taviz vermiyorum da deyip caka satarsan özür dilediğin mevzuyu da şak diye suratına vururlar yani. Genel olarak da kendisi bana gevşek bir karaktermiş gibi geliyor zaten pek şaşırmadım da açıklamaya komik buldum bayağı.

Konular
143
Beğeni sayısı
1,476
PG Nakit
1,115
RPG Karakteri
"starboy" Wes Lee
Favori Güreşçi
CM Punk
F10eyblWwA0s70r

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
547
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
Yanlış yapıp özür dilemek bir ahlak, erdem göstergesi değil midir? Hal böyleyken şu an bu söylemi neden yüzsüzlük olsun ki?
Şöyle düşünelim o zaman;

1- Ligi bitirtmeyiz
2- Özür dilerim
3- Doğrulardan taviz vermiyorum
4- Fenerin 8m euroya alamadığı adamı 3.350m ye indiriyorum

Pek de tutarlı veya ahlaklı gelmedi sanki.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,463
Beğeni sayısı
4,177
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Öyledir de hatalarından sonra susmalı da bence biraz insan. Özür diledin eyvallah da yaptın yani sonuçta çıkıp doğrulardan taviz vermiyorum da deyip caka satarsan özür dilediğin mevzuyu da şak diye suratına vururlar yani. Genel olarak da kendisi bana gevşek bir karaktermiş gibi geliyor zaten pek şaşırmadım da açıklamaya komik buldum bayağı.
Samimi bir şekilde pişmanlığını belirttiği ve özrünü dilediği bir şeyi şak diye suratına vurmak manasız işte ben de onu diyorum.

Şöyle düşünelim o zaman;

1- Ligi bitirtmeyiz
2- Özür dilerim
3- Doğrulardan taviz vermiyorum
4- Fenerin 8m euroya alamadığı adamı 3.350m ye indiriyorum

Pek de tutarlı veya ahlaklı gelmedi sanki.
Şampiyonlar Ligi ilk tercihi olduğu için bize daha makul bir paraya gelmeyi kabul etti, işin özü bu. Transfer döneminin başında Tielemans'ı istiyorduk, kendisine sunulan teklifler arasında en kallavi teklifi de biz verdik ama oyuncunun ilk tercihi Premier Lig'de kalmak olduğu için daha cüzi bir teklif olmasına rağmen Aston Villa oldu. Hal böyleyken biz de Aston Villa yöneticilerini bu tutarsızlıktan ötürü ahlaksızlıkla mı itham edelim? Nereden tutsan elinde kalıyor.

Akashi

the front man
Konular
638
Beğeni sayısı
1,844
PG Nakit
825
RPG Karakteri
Liv Morgan
Favori Güreşçi
Malakai Black
Samimi bir şekilde pişmanlığını belirttiği ve özrünü dilediği bir şeyi şak diye suratına vurmak manasız işte ben de onu diyorum.

Şampiyonlar Ligi ilk tercihi olduğu için bize daha makul bir paraya gelmeyi kabul etti, işin özü bu. Transfer döneminin başında Tielemans'ı istiyorduk, kendisine sunulan teklifler arasında en kallavi teklifi de biz verdik ama oyuncunun ilk tercihi Premier Lig'de kalmak olduğu için daha cüzi bir teklif olmasına rağmen Aston Villa'yı tercih etti. Hal böyleyken biz de Aston Villa yöneticilerini bu tutarsızlıktan ötürü ahlaksızlıkla mı itham edelim? Nereden tutsan elinde kalıyor.
Ben de diyorum ki yanlış yapıp özür diledikten sonra doğrulardan taviz vermiyorum deyince hem dilediğin özrün bir anlamı kalmıyor hem de dediğinle yaptığın çeliştiği için ikiyüzlü oluyorsun. Bu adamı oldum olası samimi bulmadım tavırlarından dolayı bulamayacağım da. Açıklamasını yaptığım şey de fikrimi biraz daha destekledi. Ne diyeyim ki başarı olduğu sürece ekran başında caka satmak güzel. Tersini de görür arkadaş umarım.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,463
Beğeni sayısı
4,177
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Ben de diyorum ki yanlış yapıp özür diledikten sonra doğrulardan taviz vermiyorum deyince hem dilediğin özrün bir anlamı kalmıyor hem de dediğinle yaptığın çeliştiği için ikiyüzlü oluyorsun. Bu adamı oldum olası samimi bulmadım tavırlarından dolayı bulamayacağım da. Açıklamasını yaptığım şey de fikrimi biraz daha destekledi. Ne diyeyim ki başarı olduğu sürece ekran başında caka satmak güzel. Tersini de görür arkadaş umarım.
Yaptığı yanlışı fark edip özür dilemesi de doğrulardan taviz vermediğini gösterir işte bu konuda anlaşamıyoruz. Anlaşmaya çalışsak konudan iyice kopup felsefeye falan kayacağız kanka hiç gerek yok :ddd

Aziz Yıldırım da başarılıyken aynıydı, ki onun üslubu bence daha fecaatti. Ben istiyorum ki bu döngüden kurtulalım, takımlarımız Avrupa sahnesinde başarılı olsun ve somut adımlar atılsın. Ki Galatasaray geçen sezon yaptığı Icardi, Mertens, Torreira, Zaniolo gibi ağır top denebilecek hamleleri yapmasa bugün Fenerbahçe’nin kadrosu yine Dirar, Samatta gibi yetersiz futbolcularla dolar taşardı. Kadro kalitesi açısından ülkedeki çıtayı birkaç kademe yükseltecek kıvılcımı yakan da Erden Timur’un hamleleriyle Galatasaray oldu. Bunları da göz ardı etmemek gerek. Bu pencereden bakıldığı zaman biraz daha ılımlı olunması gerektiğini düşünüyorum.

Itsuzai

παλικάρι
Konular
3
Beğeni sayısı
137
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Barış Alper Yılmaz
Tek tek müdahil olmak istemiyorum, çok şey yazılmış. Fakat benzer muhasebecilik örnekleri Icardi'den beri devam ettiği ve yine Twitter'da da gündeme geldiği için kendi görüşlerimi yazmak istiyorum.

1- Messi'ye de Arabistan'dan 1 milyarlık teklif geldi, kendisi şu anda Miami'de 40-50 milyon dolar arası bir şeye oynuyor. Miami, bir şeyleri yanlış mı bildirmiş oldu şimdi yoksa Arabistan'ın sunamayacağı para harici bir şeyleri sunması gibi bir olasılık da mümkün mü? Taraftarlık cazgırına girmek istemiyorum ama tarihin de Türkiye'de doğup büyümüş olmanın verdiği bakış açısıyla da benim söyleyebileceğim şey öyle veya böyle Galatasaray'ın sadece Türkiye özelinde değil Orta ve Doğu Avrupa'daki bütün kulüplerle kıyaslandığında ciddi bir albenisi olduğudur. Bu potansiyel yeri gelir çeşitli sebeplerden ötürü yanlış kullanılır, yeri gelir Özbek yönetiminde olduğu gibi doğru kullanılır. Burası Şampiyonlar Ligi ve geçen sezon başarılanların etkisiyle bir cazibe merkezine dönüşebilir. Zaha'ya 400+ maça çıktığı, altyapısında yetiştiği Palace, Romano'nun da dediğine göre Fener'den de fazla maaş önerdi. Fener'le imzalamış olsaydı Fener de mi evrakta sahtecilikle suçlanacaktı arkadaşlar? Adam, 15-20 senedir yaşadığı ülkeyi kariyerinin son demlerine gelmeden önce en yüksek seviyede futbol oynamak için terk etti ve bunu da yukarıda yazdığım gibi biraz Şampiyonlar Ligi faktörüyle, biraz da Galatasaray'ın cazibesiyle yaptı bana göre. Yine de istediğinizi düşünebilirsiniz tabii.

2- "Ligi bitirtmeyiz" demesindeki sorunu ben anlayamadım hala. Bir sabah uyandı ve bu söylemde mi bulundu bu adam? Alanya maçından sonra çıktı ve kulübünün hakkını savunmak için "böyle devam edebileceğinizi sanıyorsunuz ama böyle devam ederseniz, biz de harekete geçeriz" dedi. Her sene dekoder iptalinden, karalama kampanyalarına, havaalanında megafon gösterilerinden, logo değiştirmelere kadar dezenformasyon ve yan yola başvuran kulüpten ahlak dersi asla almayacaktır Galatasaray. "Ligi bitirtmeyiz" de medyada yansıtılmaya çalışıldığı gibi kuru bir tehdit değil bir tepki cümlesiydi. Bence bunun için özür dilenmesine de gerek yoktu ama Erden Timur öyle uygun görüp özür diledi. Keşke benzer hareketleri tüm yöneticilerden ya da minimum insanlığı tüm taraftarlardan görebilsek.

3- Icardi, €750.000'ya falan oynamadı. O kadarını + vergisini biz karşıladık. Sadece bize gelmesiyle bile PSG ciddi bir vergi yükünden kurtulduğu için kalanını da onlar karşıladı. Bu Eylül 2022'den beri böyle. Icardi'nin "Olmaz, benim paramın çoğunu hala PSG veriyor" demeyeceğini düşünürsek buradaki sıkıntıyı 10 aydır anlamadım ben. Ligi bu kadar inciten adamın bu kadar ucuza gelmiş olması mı üzüyor sizi? Ha Icardi için çıkmamızdan korkulan rakamlara da bu sene sponsorların desteğiyle çıkıyoruz zaten. Zaha'da da olduğu gibi KAP'a bildirilen rakamlar sponsorların desteği harici bildirilen rakamlar. Kaldı ki Galatasaray'ın ne bir FFP ne de bir limit sıkıntısı var. Bu rakamları küçük göstererek kamuoyunda güç elde etmek gibi bir hesap güdüldüğünü düşünüyorsanız, boşuna futbol izlemeyin bence.

4- Benzer iddiaları Zaniolo transferinde de duyduk. Televizyona çıkıp imzalı, mühürlü belgeyle her şeyi gösterdi Erden Timur. Aynısını yine yapıyorsunuz. Desteklediğiniz kulüplerin vasatlığının sorumlusu Galatasaray değil. 30+ milyona mal olup borsada işlem gören bir kulübün suç işlediğini düşünüyorsanız buyurun gidin vatandaşlık hakkınızı kullanın.

5- Başkanının içeriye para aktarması mümkün olan tek kulüp Fenerbahçe sanırım. Dursun Özbek de Erden Timur da RAMS da Tunç Holding de Murat Özkaya da ve diğer çeşitli sponsorlar da maddi olarak destek oluyor. Müsaadeniz vardır inşallah? Hiçbirinin desteği de olmasa her ne kadar geyiğe de dönse iki villa satar öder Galatasaray, endişelenmeyin. Kulübün kendine yetecek kadar kaynağı var çok şükür. Ha hiçbir şeyi olmasa, bu masraflara sponsorluk + ŞL gelirlerine güvenilerek girilmesinde bir sakınca yok. Neticede transferlerin yaş ortalaması da 35 değil. En yaşlı adamlar Zaha ve Icardi de 30'unda henüz. Canımız isterse Boey, Nelsson, Angelino, Torreira, Zaniolo, Kerem ve Arabistan pazarını düşünürsek Icardi ve Zaha'yı da satar, bu masrafların büyük çoğunluğunu sadece 1-2 satışla bile çıkartırız. Sizin de muhasebecilik yaparken işiniz kolaylaşır.

6- Ha yine bütün bunları geçiyorum. Diyelim ki dediğiniz her şey doğru. Galatasaray'ın hiçbir maddi dayanağı yok. Kültürü hiç kimsenin ilgisini çekmiyor. Cazibesi mevcut değil. Kamuoyunu finansal konularda defalarca yanlış bilgilendirip suç işliyor. Sponsor destekleri yalan. Gayrimenkul ve sportif gelirleri yetersiz. Yine de bu oyuncuları indiriyor. E bunda sizi ilgilendiren ne gibi bir sıkıntı var? Bir de ağlayın istiyorsanız bu adamlar niye Galatasaray'a gidiyor diye. Çok da zor olmasa gerek herhalde böyle bir takımı düzenli olarak alt etmek.

Son düzenleme:

Akashi

the front man
Konular
638
Beğeni sayısı
1,844
PG Nakit
825
RPG Karakteri
Liv Morgan
Favori Güreşçi
Malakai Black
Yaptığı yanlışı fark edip özür dilemesi de doğrulardan taviz vermediğini gösterir işte bu konuda anlaşamıyoruz. Anlaşmaya çalışsak konudan iyice kopup felsefeye falan kayacağız kanka hiç gerek yok :ddd

Aziz Yıldırım da başarılıyken aynıydı, ki onun üslubu bence daha fecaatti. Ben istiyorum ki bu döngüden kurtulalım, takımlarımız Avrupa sahnesinde başarılı olsun ve somut adımlar atılsın. Ki Galatasaray geçen sezon yaptığı Icardi, Mertens, Torreira, Zaniolo gibi ağır top denebilecek hamleleri yapmasa bugün Fenerbahçe’nin kadrosu yine Dirar, Samatta gibi yetersiz futbolcularla dolar taşardı. Kadro kalitesi açısından ülkedeki çıtayı birkaç kademe yükseltecek kıvılcımı yakan da Erden Timur’un hamleleriyle Galatasaray oldu. Bunları da göz ardı etmemek gerek. Bu pencereden bakıldığı zaman biraz daha ılımlı olunması gerektiğini düşünüyorum.
Buna benzer hamleleri zamanında Ünal Aysal'da yaptı ve kendisine karşı en ufak bir negatif şey söylediğimi hatırlamıyorum. Benim Erden Timur'a olan sevgisizliğim tamamen hal ve hareketlerinden. Sportif taraftan bakarsak gelen futbolculara lafımız yok zaten. Örnek olarak Zaha benim en sevdiğim futbolculardan biriyken şu an olası bir sezon kapatmalı sakatlığa sevinecek durumdayım ve Galatasaray cephesinden bakarsak başarıdır bu gayet. Ama rakip taraftarı olarak "Gerekenleri farklı bir boyutta yapacağız" ya da "Bu kurguyu yapanın başına yıkarız." şekli atarlı giderli konuşan adama saygı göstermememde de abes bir durum yok bence. Senin Galatasaray'lı olarak Aziz Yıldırım'a karşı tavır almana da bir şey diyemem. Ben de maalesef böyle adamlar camiada bulunduğu sürece de Avrupa ya da ülkede hiç fark etmez içimden hiç iyiliğini istemek gelmiyor.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
803
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Tuttuğum takım 9 senedir şampiyon olamadığı için sanırım konuşmaya hakkım yok ama “al sat yapacağız” denilen Zaniolo varken üstüne hiçbir satış yapmadan 50 milyon euro satış yapmış Fenerbahçe’nin bonkör teklifini kenara itip Galatasaray’a imza parasıyla gelen bir Zaha var ortada. Dediğim gibi maalesef takımım 9 senedir şampiyon olamıyor o yüzden konuşma hakkım yok gibi. Ah keşke olsaydık da konuşabilseydim sanırım yine başarısızlığıma kılıf arıyorum.
Abi fazla eziklemişsin bizi ya. Oysa ki haklısın yani ama.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: