RPG 𝐏𝐀𝐘𝐁𝐀𝐂𝐊 #𝟑𝟒 "𝘋𝘰𝘨̆𝘳𝘶 𝘻𝘢𝘮𝘢𝘯"

PGW: Son Eklenen Parta Git

satriale

uncensored
Konular
87
Beğeni sayısı
537
PG Nakit
260
RPG Karakteri
Matt Morgan
Favori Güreşçi
Steve Austin ve mOx
Sonları kaçırmıştım bir tek. Sonda altın çocuk Wes Lee'nin tek lokmada yenmesine canlı canlı tanık olmak kahretti aga. Hiçbir şeysiz kaldı. Sefire boyun eğeceğini sanmıyorum bu saatten sonra. RR galibi gibi olmuş bir aurası oluşur muhtemelen. Final Boss'un ta kendisi olması lazım bunlarla başa çıkabilmesi için. Lodge'un Çanta ellerindeyken ve hazır sayısal üstünlük de varken Jericho'ya cash in yapmamaları ??? bırakmadı değil. Elinize saglik abıler

Mamy D Way

🍓
Konular
28
Beğeni sayısı
322
PG Nakit
0
RPG Karakteri
Jeff Hardy
Favori Güreşçi
Adam Cole
Şov cidden sağlam olmuş. Venisin hikayesi de gittikçe aslında ilginçleşiyor ve aslında yaşadığı/yaşayacağı değişimi reddetme eğiliminde olması ve kendini aynı mentalde tutmaya çalışması güzel aktarılmış. Şovun devamında tag team division'a yazar arkadaşlarımızın ne kadar değer verdiğini anlayabiliyoruz. Genelde insanlar takımlar kemerine veya takım olarak kalmayı pek sevmeyebiliyor. Bunun en temel sebebi oyuncu sayısı az olunca ortaya çıkan sadece 3 takımın olması veya yeterince ilgi çekici hikayeler yazılmıyor oluşu (Genelleme yaptım, bir çok rpgde böyle olduğundan bu yorumu yaptım ama bu rpg'de bu algı SEX'in almış olduğu hikaye ile aylar öncesinden kırılmıştı zaten). Cody ve Rollins hikayesi için biraz oyuncuların da promolarını okumak gerekebilir mi diye düşündürebilir ama bence iki oyuncunun duygularını gayet iyi aktarıyorlar, vaktiniz varsa sıkılmadan okuyacağınız iki oyuncu. Del Rio muhtemelen NOW temsilcilerine ayrı bir efor gösterecek. Çemberde son ikiye Punk ile birlikte kalabilir. Omega, Jericho, Hardy ve Ospreay çanta olayından dolayı ana olayda bulunup ana olaydan da bir tık uzakta kalmış gibi oldu. (Jericho ve Omega için güzel bir andı ama Lodge maalesef şovu azıcık çalmış). Bir Rpg oyununda uzun süre çanta tutma, çantanın çalınması gibi olayları pek göremiyorduk aslında. Çantasını geri almak için uğraşacağı süreyi de göze alırsak beklemediğimiz bir an için kendimizi hazırlayalım.

Hacken

Rock Hard
Konular
10
Beğeni sayısı
939
PG Nakit
165
RPG Karakteri
Bryan Danielson
Favori Güreşçi
Bret Hart
Şovu anca okuyabildim. En baştan başlayalım. Venis - Bate - Bryan Danielson üçgeni beklenildiği gibi Danielson - Bate atışmasına döndü. Val'ın kalbi kırık ve bu halde Chamber'a girecek. Bate'i hedef belirleyen Danielson'ın da durmaya niyeti yok. Tam kafamdaki stil yazılmış ki şovdan önce attığım promoda da birebir aynı şeylerin kullanılması muazzam olmuş. 2 taraf da birbirini harika anlamış. İşin sonunda Bate Venis'i de Bryan'ı da sktr eder diyorum. Venis'te ise ciddi bir gerginlik var çünkü NOW'dan gelen bütün isimler, iyi ve güçlü isimler. Başta mutant, hayvan herif ardaelci olmak üzere sağlam adamlarla kafese girecek. Allah yardımcısı olsun ve o kafesten çıksın diyelim. Kemeri ben alacağım senden çünkü Özer.

Harland'a çizilen karakter kendisine fazlasıyla yakışıyor. Doğan'ım da tekrar gelmiş hoş gelmiş.
Tag Team Championship'te böyle bir kemer değişimi bekliyordum. Çünkü diğer ikili daha çok TV kemeri üzerinde şekillenmişlerdi. Fakat Gacy hakkında gelen son haberden sonra durumu iyice merak etmeye başladık. The Lodge da takım divizyonuna ciddi hareket geçirecektir. Wes, gecenin sonunun sinyalini burada vermiş bir de. Bu da hoşuma giden bir detay oldu. Wyatt Family'nin sevgi ve sanat üzerinde master yapmış adamlara saldırışı da tatlı bir TVC feudunun temelini atmış. Gacy vs Wyatt temelinde olacak feud, benim gerçek hayatta da istediğim şeylerden biriydi. Ayrıca bu üçlüden çıkan promolar hem kalite, hem de uzunluk açısından tatmin edici olur.

Dream yine aynı çizgisinde konuşurken sürpriz diye nitelendireceğim bir saldırıya uğramış. Olayın Brody King üzerinden dönmesi ayrıca hoş olmu şov anlarında yapılan geyik muhabbetleri üzerine. Kısa süre de olsa olayın iki tarafı için iyi şeylere gebe olabilir bu kapışma. House Of Black, RR galibine bulaşarak hızlı bir şekilde göz önüne geldi ve bunu sürdürebilir. Dream için de geçiş döneminde bir yere bağlanmasa bile iyi olacaktır, diri tutar.

Seth Rollins fena bir çar. Normal Seth'in de bu mindgames işi iyidir de Lakot, çıtayı arşa çıkardı. Cody'nin bütün sinirlerle oynadı. Punk'ın wini de harika sonlanan bir maçın tuzu biberi olmuş, bunu yıldızla takip ediyoruz.

Patron, her zaman her yerde en iddialı isimlerden biri. Kendisi biraz arada kalmış gibi gürünce de onu neyin beklediğini çok iyi biliyoruz. (Adı lazım değil baş harfi A)

Mansoor, bu tarz bir gimmickle ilginç şeylerr izletebilir. Meme karakteri olan Zeke ile ilk başta karşılaşması ve onu kolayca ikna etmesi hoş olmuş.

Geçen hafta söylediğimiz gibi Gunther vs Roman maçından bir kaybeden çıkmadı. Aksine nurtopu gibi bir feud kazandılar. İki isim de kazanarak çıkacaktır feuddan da. Ayrıca karakterlerin sağlamlığı, oyuncularla da desteklendiğinde kısa sürede sıçrama ihtimalleri var gibi.

Gelelim Main Event'a. Jericho'nun OC'a gelen adamın Omega olması muazzam olmuş. Kesinlikle başka bir isim istemezdim. Gerek karakter gerek oyuncu anlamında cuk diyebiliriz. Ben, bu dönemin yüzlerinde Omega'yı başı çeken olarak görüyorum. Maç sonu ve bitişi karakteri inanılmaz besleyecektir. Veteran Legend'lar zaten her geldiğinde insanda bir mutluluk oluyor. İlk gün demiştim, Temmuzdu. Jeff benim fav karakterlerden diye. Hala da arkasındayım. Yalnız Jericho da az mutant değilmiş, bu seviyeye gelmeyi fazlasıyla hak etti. Daniels'ı haşat etti ve Cash-in için hazırladı. Wes, duruma daha fazla dayanamadı, bunu fazlasıyla anlıyorum. Bu noktaya gelişimi çok iyi verdi ekip. Ama bu süreçte, tak etme noktasına zaman olarak biraz hızlı geldik gibi hissediyorum. Olay örgüsü olarak değil de zaman olarak bende bu hissiyatı bıraktı. Sonuçtan ve gelişimden son derece memnunum. Ayrıca Daniels'ın The Lodge ile alakalı olmama ihtimali benim nezdimde yok. Tabii zaman gösterecek ancak o vibe'ı fazlasıyla veriyor.

Harika bir şov olmuş. Maçlara değinmedim diye burada söyleyeyim; hepsi muhteşem yazılmış. Seth vs Punk ve Main Event ayrıca muazzam. Ekibin ve takip eden herkesin eline sağlık.

Centria

nobody
Konular
101
Beğeni sayısı
683
PG Nakit
209
Ben, bu dönemin yüzlerinde Omega'yı başı çeken olarak görüyorum.
Wm'den sonraki ilk şovda @KAT kardeşimle
images

Konular
56
Beğeni sayısı
1,158
PG Nakit
730
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Epey yoğun bir zamandan geçiyorum, şovu okudum ancak yorumlama fırsatı ancak oldu. O yüzden başlayalım en başından. Açılışta Venis yine klasiğinden bir promo kesmiş, adam her feudda cidden karşısındaki mi kötü diye düşündürüyor bi. Onun dışında dediğim gibi oldukça vurucu konuşmuş, onun ardından kardeşi gelmiş ve o da bir o kadar vurucu konuşmuş ama Bryan'ın gelişi de işin tüm rengini değiştirmiş. Bate vs. Bryan bekliyordum ben fakat Bryan bunu yaparken bir yandan da Bate ile Venis'in ilişkisini koparacak gibi. Bate için hep hassas olan noktalardan giriyor ve bunu devam ettiriyor böyle devam ederse sonu da çok uzakta değil gibi bu kardeşliğin. Ben ne olursa olsun ikisini görmeyi seviyorum ama Wrestlemania'da yaklaşıyorken, kokusu geliyor... Bate vs. Venis kokusu... hayırlısı neyse o olsun diyelim Bryan buradan giderayak bir şeyler koparıp da gidebilir, beklemedeyiz, dikkatlice izliyoruz. Harland karakteri başta çok hype yaratsa da devamı gelmedi bir türlü, Lesnar onun kaybettiği hype'ı geri getirebilecek bir karakter gibi duruyor. Oldum olası böyle ayı vs. ayı feudlarını keyifle okurum. Buradan da iyi bir şeyler çıkabilir gibi, oyuncular performansı biraz arttırırsa ekipte üzerine düşerse bu feudun ben çok keyif alacağım gibi duruyor fakat Lesnar babanın taraflarında olacağız gibi duruyor şimdilik. Tag Team şampiyonluğundan hafif beklemediğim bir sonuç çıktı desem yeri olabilir ben açıkçası Lodge'un bu kemeri NWO'da alacağını düşünüyordum ama hafiften kabaran TT rosteri bu kemeri erken kaybetmelerine yol açmış olabilir. Olsun, Gacy & Goldust etrafında dönen şeyleri izlemek için TT'Cye gerek yok. Lodge'u tebrik ediyorum, ciddiye alınmak için böyle bir galibiyete ihtiyaçları vardı. Çünkü ne kadar ağır ağır yazılarak gelmiş olsalar da, geldiklerinden beri oyuncularda o ağırlığın bir karşılığı olmadı gibi hissediyorum. Wes'in de hanesine bir kemer yazıldı böylece, onun da ihtiyacı vardı böyle bir şeye. Devamında kemere herkes çökse de aslan payı Wes ile McIntyre'in, tebrik ediyorum onları da ayriyeten. Devmaında gelen Wyatt Family ise olayın en ilgi çekici kısmı bence, Velveteen'in zamanında oldukça durağanlaşan TVC'in kaderi bir anda değişti gibi oldu. Wyatt vs. Gacy oldukça heyecanlandırıyor ki bunlara ekstra eklenebilecek bir Goldust var. Bence çok iyi işler çıkacaktır buradan, Wrestlemania'ya sarkar mı bilmiyorum ama Goldust'ın Wrestlemania'da bir yerde bu maça tekli olarak çıkacağına da inanıyorum. O yüzden takipteyim, şimdilik şirketteki en ilgimi çeken kısım diyebilirim bu kısımlar için. Ana kemerlerden fazla tat veriyor. Vermeye de devam edecek gibi. Velveteen'in konuşmaları ilgi çekici aslında. Her türlü NWO'daki maçın sonucunu o belirleyecek belli ki ama ben Daniels'a yardım edeceğini düşünüyorum bunu ne kadar istemesem de. Jericho'nun galibiyete, şirketinde ekstra bir kemere daha fazla ihtiyacı var gibi geliyor. Ama dediğim gibi Velveteen yine işin psikolojik kısmına yönelmeye başlamış, Wrestlemania'da bu hikaye bir şekilde sonlanacak mı bilmiyorum ama bu ikiliden kurtarsa kurtarsa Wes Lee ağabey kurtaracak bizi diyelim. Aleister Black ise ilginç bir seçim olmuş, hem NWO dönemini boş geçmemiş oldu Velveteen hem de Aleister'a büyük bir fırsat verilmiş oldu. Buranın kritik tarafı Aleister bence, bu feuddaki performansı onun Wrestlemania'da kendini atabileceği yer için belirleyici olacak diye düşünüyorum. Beklentiler yüksek bakalım bu feuddan, kimyalar tutarsa ilginç şeyler izleyebiliriz PPV'a ne kadar az kalsa da. Seth Rollins... şirketin açık ara en iyi adamı şu aralar. Çok keyif veriyor karakter bana. Galibiyetle, mağlubiyetle de hiç işi yok karakterin her türlü sonuçta yağ gibi akıyor maşallah. CM Punk'ın kazanmasını bekliyordum zaten, kendini bir şekilde ya bu maça atacaktı zaten ya da beraber bir yolculuk çizecektik NWO'ya. Bu maça attı kendini, kemeri bile kazanabilir. NOW hikayesi ince ince işleniyor gibi, sonunda bir ibnelik çıkarsa başını ya Jericho ya da Punk tutacak zaten belli ki. İlk adımı gibi olmuş, neler olacağını bekliyorum sabırsızlıkla fakat kemer için kuvvetli adaylardan birisi Punk. Devamındaki Cody kısımları içinse çok bir yorumum yok. Ben bu Cody'i çok sevemiyorum açıkçası fakat Seth ile bir rekabete girmek ona da yaradı gibi. Kimle takışsa yükseltebilir gibi duruyor şu anki Rollins. O yüzden Cody'in karakterini kırması için de büyük bir şans, ki bu işin sonunda karakterin mental olarak değişmemesi için hiçbir sebep yok gibi. Rollins'in buradan güçlenerek, Cody'in de değişerek çıkması şart. Bakalım bekliyoruz, bu feud Wrestlemania'ya kalırsa işler iyice ilginçleşebilir fakat NWO'da son bulacak gibi geliyor. Mr. Berto... ağzının tadını biliyorsun ağabey. İçeriğe gelirsek Venis hislerinde pek haksız gibi gelmiyor bana özellikle bu NOW işinin bu kadar dillendirilmesi iyice şüphelendirmeye başladı. Belli ki bir bokluk çıkacak bu bokun başlangıcı da NWO'da kemeri Punk'ın kazanması. Elimizden geleni yapacağız bunun yaşanmaması için ama zor gibi duruyor... Bu maça Sİ Sİ Sİ derim başka da bir şey demem hacı. Elimizden geleni yapacağız, kemer potasına atmamız iyi oldu kendimizi. Mansoor Al Uzza & HIV Zeke vs. The Lodge. ilaç gibi gelir bünyeye şerefsizim. Makara yükünü çekecek gibi duruyor bir ikili, Mansoor belki oradan ciddileşir bilemiyorum ama iyi bir başlangıç oldu bence Mansoor için şirketteki en sevilen adam HIV Zeke çünkü. Beklemedeyiz ne çıkacak bu ikiliden. Gunther vs. Reigns işi gittikçe ciddileşiyordu zaten bu artık malumun ilanı olmuş. Bence ikilinin yolu Wrestlemania'da da kesişecek, buradan kim güçlü çıkar bilemiyorum çünkü dikkat etmedim hangisi daha aktif, hangisi daha çok promo kesiyor fakat buradan bir isim ufaktan da olsa bir Wrestlemania Moment alacak belli ki. Jericho ağabey yemin etmiş bu şirketi Wrestlemania'ya kadar sırtlayacak. Omega vs. Jericho zaten isimler bazında da ilgi çekiciyken, Jericho'nun şu hali işleri daha da ilgi çekici bir hal aldırıyor. Zaten o kemerle NWO'ya gideceği garanti olduğu için çok bir heyecanlanma durumu da olmamıştır diye düşünüyorum ama Omega'ya güzel bir spot verilmiş hem de ne olursa olsun temiz kaybettirilmemiş. Önü açık gibi geliyor bana da Omega'nın, Purification Era'nın önemli isimlerinden biri olacak belli ki. RPG'de Omega görmek bana hep iyi hissettiriyor, o yüzden onu da aldık evlatlar listesine arkasındayız. Devamındaki Hardy & Ospreay ikilisi de yapacaklarını yapmış ve daha sonrasında şovun en ağır yeri başlamış. Daniels'a bu sefer bir reverse çekmiş Jericho, intikamını almış bir şekilde. Devamında ise Cash-in'e yolu açmış, Wes Lee kardeşe yürümek kalmış ama onu da yapamamış. Ben Wes Lee'in 6 aylık eziyetini, hem TTC hem de WHC alarak dindirebileceğini düşünenlerdendim ama herifle büyük taşşak geçmiş ekibi. RPG'lerde böyle bir şey olduğunu daha önce hiç hatırlamıyorum zaten de şu Lodge'daki üçlünün kimyası iyice oturmaya başlıyor özellikle Angelico'nun mallıkla beraber. Wes Lee'in elinden alınan bu fırsat ve çantayla beraber oldukça epik bir şeyin geldiği belli gibi. Wrestlemania'da muhtemelen tarihin en epik cash-in'i falan geliyor bu kadar eziyete karşılık. Sabırsızlıkla bekliyoruz valla on numara şov olmuş, herkesin eline sağlık. Biraz da uzamış sanırım şov süresi, daha iyi olmuş gibi. Tekrardan dediğim gibi, herkesin eline sağlık.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: