Fenerbahçe - Tartışma Konusu

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Fred için Galatasaray 7 milyon maaş teklif etti ama Fenerbahçe'nin 3 milyon teklifine tamam dedi. Ayrıca bizde oynamak için cebinden para verecekmiş.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Zajc Fred ikilisi bu lige yeterli olacak. Başka orta sahaya ihtiyaç yok bence. Mert Hakan arada Zajc görevi görür.

The PrinXe

#MaxiBall
Konular
228
Beğeni sayısı
175
PG Nakit
135
Favori Güreşçi
Maxwell Jacob Friedman
İsmail Kartal, Dzeko'yu Striker yerine Pivot Forvet olarak oynattığı sürece Dzeko'yu her maç performansı düşük hâlde görmeye alışın derim. 38 yaşındaki adamdan nasıl bir Pivot Forvet bekliyor kim bilir.

Johnkorey

QuietQuitting
Konular
553
Beğeni sayısı
1,337
PG Nakit
1,445
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
İsmail Kartal, Dzeko'yu Striker yerine Pivot Forvet olarak oynattığı sürece Dzeko'yu her maç performansı düşük hâlde görmeye alışın derim. 38 yaşındaki adamdan nasıl bir Pivot Forvet bekliyor kim bilir.
Hoca moca değil.

agaoglu23

belair
Konular
22
Beğeni sayısı
731
PG Nakit
530
Favori Güreşçi
Bianca Belair
Geldik babalar. Öncelikle çok kritik bir dönemece gireceğiz yav. Samsun'la başlayan Ankaragücü ile biten 2 haftalık ciddili bir cendereye giriyoruz. Takımda öncelikle mutlu olduğum kısımlara geleceğim. Bir kere gerçekten bazı oyuncular acayip başladı sezona, form grafiği olarak bence kariyerinde böyle dönemler geçirmemiş bir İsmail Yüksek var. İlk oradan başlayayım, çocuk ciddili takımın temposunu ayarlıyor, şut tehditi oluşturmaya başladı ve her şeyden önemlisi geçen sezon beni çileden çıkaran sakarlık özelliğini epey törpülemiş gibi. İrfan Can ve Mert Hakan da aynı şekilde, son yıllardaki en iyi hallerindeler, öyle de devam eder umarım. İCK özelinde o ıslıklanmaya rağmen düşmemesi ve performansını arttırarak devam etmesi benim için takdire şayan, normalde övülecek bir özellik değil ancak bu adam için bu durum övülebilir.

Bu üç oyuncu hariç Ferdi, Tadic, Szymanski zaten ayrı bir boyuttalar, hem kalite hem de yetenek bakımından şu an en baba 3 oyuncumuz bu sezon başında bu üçlü. Dzeko'yu da yavaş yavaş ekliyoruz gibi bu listeye. Szymanski gerçekten kaç yıldır eksikliğini çektiğimiz isim gibi, yine İsmail Kartal varken Crespo-Zajc ikilisi ki bence abartılan bir ikili, kopmuş lig ve iddiasız GS-BJK denkleminde domine etti bu adamlar, yakalanmıştı, kaç yıldır sorun olan, hep bir eksiği olan orta saha bölgesi bu sezon gerçekten tam gözüküyor. İsmail-Fred ki daha görmedik- Szymanski gayet iyi üçlü, ki İsmail yerine de dünya klası bir orta saha düşnüldüğü gelen duyumlar ve bilgiler arasında. Bu rotasyona transfer, MHY, İCK, Zajc, hatta ve hatta Bartuğ'u dahil ettiğinde bence orta saha gerçekten eksiksiz oluyor. Arao'yu beğeniyordum, gerçekten de hakkı yenildi bence. Ama Arao bu ligin 6 numarası değil, temassız oynayan 6 numaradan çıkabilecek her şeyi çıkardı herif, ayrılması da doğru olanıydı.

Stoper kısmı ve bek kısmına gelirsem, bence geçen sezonun çok ciddi en büyük sorunuydu. Hem eksiktik, hem de JJ o kadar saçma bir stilde oynatıyordu ki stoperleri, tempo yapamayan stoperler zaten otomatik olarak eleniyordu sistemde. Luan Peres'in herkes tarafından beğenilmesinin nedeni tempo yapabilmesi, oyunu 70m'lerde oynaması kesinlikle. Yoksa Peres kesinlikle Attila'dan kötü stoper. Elde Peres, SAziz ve Samet var, üstüne Djiku ve Becao alındı. 5 stoper, + Emir'in var, bence eldeki en iyi sol stoper, 19 yaşa bakmadan direkt atardım ama İsmail Kartal'dan bahsediyoruz, ütopya. :) Djiku hariç bana en güven veren stoper SAziz, burada nicelik eksiği tamamlandı ama nitelik hala sorunlu bence. Becao büyük risk, top çıkaramıyor adam yani. Hırs, agresiflik tamam ama çok ciddi zaaf top çıkaramaması. Djiku eldeki tek komple paket, gerçekten temiz oynuyor adam. Serdar Aziz-Djiku tandemi bence şuan en mantıklısı ama Becao da elbet oynamalı yani. Keşke Peres'ten çıkabilip baba bir sol stoper indirsek de sanırsam o iş yaş, bence stoper hala sorunlu.

Bek bölgesi de geçen sezon Osayi-Ferdi-Alioski-Lincoln ve devre arasında gelen Jayden gibi düşünüldü sanırım, Nazım da var tabi de yaş. Bu seneki rotasyon gayet iyi, Ferdi-Mert-Osayi-Jayden gerçekten bu lig için epey yeterli bir bek rotasyonu, Ferdi hem sağ hem sol zaten, acayip bir şeye dönüştü çocuk. Osayi geçen sezonun bence çok kötü isimlerinden ama hocanın gelişi ve ona biçtiği rolle adeta yeniden hayata döndü. Mert yerli olarak alınabilecek en iyisi, ve Jayden... Kimse beğenmiyor ama bence gerçekten acayip bir atlet ve fizik güç, topla olan ilişkisini de daha 22 yaşında olduğunu düşünürsek arttırması çok daha makul ve mantıklı olanı, ben bu sezonu oynayarak geçirmesini düşünüyorum. Ya bizde ya kirada, seneyeden sonra zaten uçup gider, eminim ben. Lincoln konusunda da ben çok olumluyum, nereye koysak geçen sezon katkı aldık, çok özel ayak. Karakter olarak da ülkeyi benimseme olsun, eşiyle yaşadıkları hayat olsun acayip saygı duyuyorum, sakatlık nedeniyle ilk yarı yok, umarım hoca Arao gibi hemen silip atmaz. Arao silinmesi mantıklı olandı ama Lincoln gibi karakterler her takıma lazım, umarım vazgeçilmez.

Kanat ve forvete geldim, en son da hoca ile bitireceğim. Kaleci kısmı zaten aşikar, ne yazsak boşa. King, Kent, İCK, Cengiz, Bats, Dzeko, Tadic, Umut Nayir, Emre Mor gibi şuanki resim. Bana kalsa Emre Mor, Batshuayi ve J.King'den anında çıkarım. Emre Mor zaten artık olmayacağı belli bir olgu. Adam burun estetiği yüzünden kamp kaçırıyor usta ya. King de aynı, tabelası var, cidden var ama daha istikrarlısı lazım bize, King her sezonun yarısı yok yani. Gelelim Batshuayi'ye, bu adamın delisiydim geçen sene, ama Osayi için ne yazdıysam tam tersi. Sistem tamamen ona zıt, bu sistemde geçirdiği her dakika hem ona hem de bize zarar. Maribor maçında Umut girdi mesela 20 dakika, bizim forvetten beklediğimiz ne varsa yaptı resmen, çapraz koşu, duvar olma, hareketli oyun vb. Bats'ta bu istek de yok bu özellikler de yok. Dzeko-Umut götürür, ve üstüne King'den de çıkıp oraya net bir şekilde Karl Toko Ekambi veya o ayar bir adam çekmek şart, kanat forvet elzem bence King ve Bats'tan çıkıp. Dzeko, Umut, Ekambi, Tadic, Cengiz, İCK ve Kent gayet idare eder ileriyi. Kent de bence epey underrated bir oyuncu şuan, ne zaman koysan randıman aldın. Dribblingleri can yakıcı noktada, çok iyi kenar oyuncusu. Hamle oyuncusu olarak bence epey maç çözecek.

Gelelim hocaya, en büyük çekinceme. Hoca gerçekten çok pozitif, iletişimi güçlü ve iyi niyetli. Bir kere şu iletişim işini çözdüğü için kalpten teşekkür ederim. Basın toplantılarından hep bir işaret ve bir ışık aldık. Net, tane tane, eveleme geveleme olmadan iletişim var. Ana planını da başarılı buluyorum, 6-8-8 düzenli bir 4-3-3, Tadic ve Ferdi ile soldan yaratıcılık, savunma tarafında da sınırsız tempo. Gayet hoş plan, ancak oyunu okumada ciddi sıkıntı var. Antep maçında her şey bizim elimizdeyken resmen el freni çekti, tempo düştü üstüne bir de Szymanski-Batshuayi değişikliği yapınca ben fıttırdım ya, ciddili fıttırdım. Yapılabilecek en kötü değişiklikti, ve zaten kalede bir bomba varken resmen 11 e 10, iç saha maçımızı diken üstünde izledik. İkinci konu da Önder Özen'de dediği gibi, hoca Fenerbahçe'yi bıraktığı gibi zannediyor. Bıraktığında biz iyiydik, karşıda da Torrent'li, orta sahası Taylan-berkan-Cicaldau olan, forveti belirsiz, Kerem hariç kanattan üretimi 0 olan, en basiti de pasifize bir yönetim vardı GS'de, GS geçen sezon kurduğu kadroyla gerçekten bir şeyleri değiştirdi bu ülkede. Hala Zajc, Osayi, Altay falan inadından vazgeç hocam, lütfen. Rakiplerin ciddi dişli, lig yeni başladı, ve maraton uzun. Ayak uydur lütfen.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Ligin başlamasının üstünden henüz 10 gün geçmişken ligdeki 19 takıma puan farkı atmış takımın taraftarına iyi geceler.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: