İtiraf ve Dertleşme Konusu

Baroš

freakin
Konular
83
Beğeni sayısı
368
PG Nakit
1,555
Favori Güreşçi
CM Punk
Özellikle son birkaç gündür, kendimi o denli yalnız ve çaresiz hissediyorum ki tarifi pek mümkün değil gibi bu durumu. Eskiden de pek tarif edemezdim fakat bu benim bu tarz şeyleri pek cümleye dökemeyişimden kaynaklıydı fakat şu anki ruh halimi ve kafamın içinde dönen dalga dümeni anlatabilecek, cümleye dökebilecek bir yeti, kalem ya da beceri yok şu dünyada. Kafamın içindeki tilkilerin sürekli üreyip, çoğalmasının bilmiyorum, en büyük nedeni çevremde kimsenin kalmaması muhtemelen. Kendimi açıp, içimdekileri dökebilecek bir Allahın kulu yok artık Bursa'da. Sokaklarda, caddelerde, toplu taşımada insanları görüyorum ve hepsinin bir şekilde bir arkadaşı, sevgilisi, eşi, ailesi yani çevresinde sevdikleri var. Bu durum beni hiçbir şeye olmadığı kadar çok imrendiriyor. Özellikle yalnızlığın gönül işleri kısmı...

26 yaşındayım, bugüne kadar bir dirhem olsun sevilmedim, bazı duygulara sahip olamadım ya da layık olamadım belki. O duygulardan yoksun yıllarımı geçirdim, dinlenmedim ve kimse sesimi duymadı ya da duymak istemedi. Kimse neşemi merak edip, kendi neşesiyle harmanlayıp hayatına ortak bir şenlikte devam etmek istemedi. Sürekli bir şeyleri kaçıran ve insanların da benden kaçtığı bir kişi oldum. Ben kendimi hep iyi biri olarak bildim, iyi biri olduğumda büyüklerimden, arkadaşlarıma herkes tarafından söylendi. Yanlışı orada yaptık evet, tüm iyi özelliklerimi kötü şekilde, yanlış yerlerde kullandım ve bunun da cezasını her geçen gün çekiyorum. Bir kadının en çok merak ettiği, tanımak istediği, hayatında olmasını istediği kişi olmanın ve bütün bunlar için çaba sarf etmesinin hissi çok güzel, tatlı bir his eminim, tahmin edebiliyorum. Eskiden de bu tarz düşüncelerim vardı evet fakat eskiye göre son zamanlarda bir değişiklik var beyler. Eskiden beklentim yoktu, umudum vardı ama artık umudum da beklentimin komşusu oldu bu hususta. Eskiden 'bir fotoğrafın rüyası saç beyazlatırdı' şimdi ise ortada ne bir fotoğraf var, ne bir hayal/rüya var ne de o olmayan fotoğraflarda yüzler var. Kanıksamak, acı olsa da bazı şeyleri kabul edip yaşam döngüsüne kendimizi vermemiz, kaptırmamız lazım. Biz bu yola mağlup çıktık, mağlup ilerleyeceğiz. Üzgünüm... Bu forumda da bu benim yoksun olduğum duygulara sahip insanlar var biliyorum, hatta aralarında samimi olduklarım da var. Onlara diyeceğim şu; kıymetini bilin beyler, bu devirde herkese nasip olmayan bir değer var hayatınızda. Kimisi için bomboş gelebilecek, kelimelerce yazı döktüm bu gece ortaya ama dedim ya anlatabileceğim kimsem yok. Buraya yazmaktan başka çarem de yoktu, içimi az da olsa ferahlandırmak adına, hepinize ayrı ayrı iyi geceler.
Geçenlerde bir video gördüm, saat 12 olduğu gibi kıza düzinelerce doğum günü mesajı geliyordu öyle bir sevgi için ilgi kaşarı olmak gerekiyor, iyi bir insanın yapabileceği bir şey değil. Parayla hava atman gerekiyor, iyi bir insanın yapabileceği bir şey değil. Güle diken insan'a s*ken lafını gerçekleştirmen gerekiyor, iyi bir insanın yapabileceği bir şey değil. Yani anlayacağın sevgi içten gelen bir şeyden ziyade menfaate dönmüş durumda, sevilmek için bir şeyler yapmak zorundaymışsın gibi. Yalnızlığın asla seni çaresizliğe sevk etmesin, senin büyük bir artın var kaybedecek bir şeyin yok. Bunları lehine çevirip iyi bir insanında kazandığını gösterebilirsin. O sevilenleri, gün gelecek sahte sevgileri boğacak ve yalnızlığa terk edecek. En azından sahte davranışlara maruz kalmıyorsun o da bir şey. Haa dost konusuna da gelirsek, öldüğünde tabutunu taşıyacak 4 kişi olmasına gerek yok belediye çalışanları hallediyor o işi. Mutlu olacak bir şey bulduktan sonra çevredekiler çokta mühim değil kral. Kendine iyi bak, kafada bitirme kendini, kıymetlisin.

Konular
140
Beğeni sayısı
1,254
PG Nakit
1,000
RPG Karakteri
"starboy" Wes Lee
Favori Güreşçi
CM Punk
Hayatımda hiçbir sınav için bu kadar stres olmamıştım. Ne YKS ne bir şey, çok rahattım. Nedense bu sene üstümde acayip bir yük hissediyorum, yetişkinliğin getirdiği muhtemelen. Aile evinde "okulu bitmiş" birisi olarak bulunmak vs. Stresi de kaldıramıyorum son zamanlarda açıkçası ve çalışma performansım da çok çok düştü. Nasıl bitecek, nasıl geçecek, nasıl yapacağım bilmiyorum. Umarım Ağustos'ta çok şükür diyerek yazarım buralara, pişmanlıklarla değil.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
21
Beğeni sayısı
554
PG Nakit
40
Favori Güreşçi
The Undertaker
Bu sigara çok overrated bir şey. Son birkaç aydır takılıyorum da alkolün %1'i kadar sarmıyor. Orta okul zamanları bir ara içip bırakmıştım aradan geçen onca yılda hiçbir şey kaybetmemişim.

Şunu anladım ki millet tamamen özentilikten başlayıp tiryaki oluyor ya da ortamcılıktan işte. Çok çok boş. Hoş buna bağımlı da olunmaz.

Buna karşın nargile çok keyifli bir şey.

Caliph

british master
Konular
91
Beğeni sayısı
1,204
PG Nakit
595
Son birkaç gündür baya gülüp, eğleniyorum da son bir haftadır aile fertlerim dışında hiç kimseyle yüzyüze diyaloga girmedim. Hayatımda ilk kez böyle bir süreç yaşıyorum sanırım. Bir haftadır elli kelime sarf etmemiş olabilirim. Sonumuz hayrolsun...

Kara

-
Konular
142
Beğeni sayısı
1,180
PG Nakit
690
Favori Güreşçi
Roman Reigns
Bu sigara çok overrated bir şey. Son birkaç aydır takılıyorum da alkolün %1'i kadar sarmıyor. Orta okul zamanları bir ara içip bırakmıştım aradan geçen onca yılda hiçbir şey kaybetmemişim.

Şunu anladım ki millet tamamen özentilikten başlayıp tiryaki oluyor ya da ortamcılıktan işte. Çok çok boş. Hoş buna bağımlı da olunmaz.

Buna karşın nargile çok keyifli bir şey.
Hoca deme öyle şimdi.. Bağımlısı olmayınca anlamıyor insan. Ben bağımlısı olarak saçma buluyorum. Kurtulsak keşke.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
21
Beğeni sayısı
554
PG Nakit
40
Favori Güreşçi
The Undertaker
Hoca deme öyle şimdi.. Bağımlısı olmayınca anlamıyor insan. Ben bağımlısı olarak saçma buluyorum. Kurtulsak keşke.
Baba son bir ayda birkaç paket içtim de öyle aman aman sarmadı. Bağımlılık da yapmadı bende. Tamamen can sıkıntısına içiyorum da alkolün verdiği keyfin %1'ini vermiyor. Alkol tam tersi her gün içesim geliyor mesela lan olsa da içsek diyorum.

Ha sağlıklı da değil zaten sigara safi zarar. Babam 10 yaşından bu yana içiyor 50 senedir. Keşke o da bıraksa. Ben bağımlı olmayacağımı bildiğim için arada yakıyorum.

Bağımlılık yapanlar için kötü tabii.

Kara

-
Konular
142
Beğeni sayısı
1,180
PG Nakit
690
Favori Güreşçi
Roman Reigns
Baba son bir ayda birkaç paket içtim de öyle aman aman sarmadı. Bağımlılık da yapmadı bende. Tamamen can sıkıntısına içiyorum da alkolün verdiği keyfin %1'ini vermiyor. Alkol tam tersi her gün içesim geliyor mesela lan olsa da içsek diyorum.

Ha sağlıklı da değil zaten sigara safi zarar. Babam 10 yaşından bu yana içiyor 50 senedir. Keşke o da bıraksa. Ben bağımlı olmayacağımı bildiğim için arada yakıyorum.

Bağımlılık yapanlar için kötü tabii.
Uzun vadede sık tüketimde alkol çok daha zararlı bu arada. Sana tavsiyem ayda bir kaç pakette olsa sigara içme. Bir anda bağımlısı olunca fark etmiyorsun bile. 10 senedir içiyorum şimdi dönüp bakınca 10 sene ciğerlerin içine ettiğimi fark ediyorum, iş işten geçti. Don't smoke kardeş! diyerek kamu spotu olalım şuraya.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
21
Beğeni sayısı
554
PG Nakit
40
Favori Güreşçi
The Undertaker
Uzun vadede sık tüketimde alkol çok daha zararlı bu arada. Sana tavsiyem ayda bir kaç pakette olsa sigara içme. Bir anda bağımlısı olunca fark etmiyorsun bile. 10 senedir içiyorum şimdi dönüp bakınca 10 sene ciğerlerin içine ettiğimi fark ediyorum, iş işten geçti. Don't smoke kardeş! diyerek kamu spotu olalım şuraya.
4 ayda 3-4 gün falan içtik ya, zaten öyle her gün içecek durum ve para yok. Sigarayı da öyle düzenli içmeyi düşünmüyorum ki zaten sarmıyor da. Sen de bırakırsın umarım.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: