Siyasal İslam En Büyük Bela

Kamos

PG.com Kullanıcısı
Konular
30
Beğeni sayısı
130
PG Nakit
0
Ekle onu da. Faşist demek Romalı keltoş nesebi gayrisahih Mussolinin izinden giden demektir. Bizler haşa ve kella ne faşistiz, ne naziyiz. Türkçü, ülkücü, milliyetçi de değilim. Ben kendim bir ideologum, sadakatim de yalnızca Atsız ve Rıza Nur'adır. Gerisi fasa fiso.

Sen de yalvar yakar olmuşsun resmen konunun altında, midemi bulandırdı bu halin. Geçen bir konunun altında sırf Gazi'yi tenkit ediyorum diye herhangi bir teknik bilgiyle müdafaa edemediğin Paşayı sevmek zorundaymışım, onun kendi kendine verdirdiği soyadla hitap etmek zorundaymışım gibi laf salatası yapıyordun. Şimdi tutmuş kemalizmi eleştiriyor, bunun neresinden tutsak elimizde kalacak.
Bahsettiğim şey rasyonalizmden uzaklaşmaktan ziyade tamamen rasyonalist bir çerçeveden bakmak anlamına geliyor. Tarihi bir figüre hürmet beslemek, sevgi duymakla rasyonalizm yan yana gelemez. Burada orta yol olmadığını ifade etmeye çalışıyorum. "Olmasaydın olmazdık" ile "sever sayarım ama put yapmaya da gerek yok" arasında zannettiğiniz kadar bir uçurum yok. Bir ucunda Yılmaz Özdil bir ucunda Kadir Mısıroğlunun yer aldığı bir skalanın içinde yer alıyor iki söylem de. Omniscient politik bir bilinç ise bunların dışında kalmayı gerektirir.

"Kemalizm ve Atatürkçülük ayrı şeylerdir" önermesine de yine yukarıda cevap verdim. Çıkmaya üşenirsen aşağı da koyayım:

Yerel ideoloji öyle olduğu için devletin rejimi de böyle oluyor. Aralarındaki bağı görmek zor değil, ideolojilerin oluşumu, bilginin oluşumu zaten bu süreçlerle gerçekleşiyor. Dediğim gibi; "gerçek İslam bu değil", "HDP'ye oy verenlere saygımız var, HDP'nin yönetici kadrosuna düşmanız" bunların hepsi benzer argümanlar.

Özetle;

1.İhtimal: Atatürk'ün temsil ettiği cumhuriyet değerlerini, devrimleri ve fikirleri savunuyorsan Atatürkçüsündür, o bahsettiğiniz devlet ideolojisi de bu fikirleri sağlamlaştırmak için kurulmuş bir müessesedir. Bunu ne kadar doğru ne kadar yanlış yapmışlardır ayrı konudur.

2.İhtimal: Atatürk'ün devrimlerine karşısındır, Atatürk'ün tek parti döneminde yaptığı bazı işlere karşısındır, sevmezsin.

Çünkü Atatürk ile ilgili anlatılan her şeyin o laf attığınız ve Atatürkle hatta Atatürkçülükle izole etmeye çalıştığınız devlet propagandasının ürünü olduğunu ve sizin bilinçaltınızda Atatürk'ün yıkması ve sevmemesi bu kadar zor bir figür olmasının sebebinin de yine bu eğitim sistemi ve devlet politikaları olduğunu görmezden geliyorsunuz. Atatürk ile ilgili Kamos'un psikopat hocasının kadın dedikodularını anlattığı hatıratı ve H.C. Armstrong'un yalan dolu kitabı haricinde hiçbir eleştirel birinci el kaynak yok.

Atatürk iyiydi ölünce İnönü batırdı. Atatürk iyi de Kemalizm kötü(Atatürk'ün fikirleri ile Kemalizmin ortaya koyduğu şeyler çok farklı sanki) Ben de Atatürkçüyüm ama bla bla... Bunlar 3-4 senede bir "tabu yıkmaya" niyetlenen ama buna cesareti olmayan kişilerin öne sürdüğü yüzeysel argümanlardır.
Bir yere kadar doğru bir yerden sonra yine yalvar yakar. Az mert olun. Lafı dümdüz söylemek yerine dolandırıcılar ve sofistler gibi her şeyi bir örnekle açıklamış. Kepazelik. Korkmayın en fazla iki üç şarlatan size laf eder nasıl putumuza böyle eleştiriler yaparsın diye.

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
532
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
Sen de yalvar yakar olmuşsun resmen konunun altında, midemi bulandırdı bu halin. Geçen bir konunun altında sırf Gazi'yi tenkit ediyorum diye herhangi bir teknik bilgiyle müdafaa edemediğin Paşayı sevmek zorundaymışım, onun kendi kendine verdirdiği soyadla hitap etmek zorundaymışım gibi laf salatası yapıyordun. Şimdi tutmuş kemalizmi eleştiriyor, bunun neresinden tutsak elimizde kalacak.
4 soydur dedenin seçtiği soyadla sesleniyoruz sana, mantığa bak :d

Kamos

PG.com Kullanıcısı
Konular
30
Beğeni sayısı
130
PG Nakit
0
4 soydur dedenin seçtiği soyadla sesleniyoruz sana, mantığa bak :d
Benim dedemin soyadı tüm Türklerin atası, babası anlamına gelmiyor. Benim dedemin soyadını taşıyan tek kişi dedem değil, bu soyadını başkasının almasında da yasal engel yok. Benim dedeme sen Tanrısın kadehimi sana kaldırıyorum diye dalkavukluklar yapılmadı. Ben Türklüğe zarar verdiğim insanlara yüceltici isimlerle hitap etmek zorunda değilim. Sadece tek bir şahısla ve onun kendi kendini yücelttiği soyadıyla alakalı bir durum değil. Soyadı Öztürk olan birisine de tutup hak etmediği halde öyle hitap edecek değiliz.

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
532
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
Benim dedemin soyadı tüm Türklerin atası, babası anlamına gelmiyor. Benim dedemin soyadını taşıyan tek kişi dedem değil, bu soyadını başkasının almasında da yasal engel yok. Benim dedeme sen Tanrısın kadehimi sana kaldırıyorum diye dalkavukluklar yapılmadı. Ben Türklüğe zarar verdiğim insanlara yüceltici isimlerle hitap etmek zorunda değilim. Sadece tek bir şahısla ve onun kendi kendini yücelttiği soyadıyla alakalı bir durum değil. Soyadı Öztürk olan birisine de tutup hak etmediği halde öyle hitap edecek değiliz.
İsmet Özel sever misin? Bir ara kendisi hakkında da malumatlarını bekliyorum.

Hülya Avşmaz

Haftanın Üyesi
Konular
7
Beğeni sayısı
197
PG Nakit
90
RPG Karakteri
Taylor Rotunda
Favori Güreşçi
Will Ospreay
Ben genç neslin kemalizme olan öfkesini anlamıyorum. Kemalizmin Türkiye'nin temel bazı sorunlarında payı olmuştur, yönetimi eline geçirdiği günlerde faşist uygulamaları da olmuştur amenna ama 21 sene boyunca siyasal islamcılar tarafından yönetilip hala Kemalizmi büyük bir bela olarak görmek bana çok yavan geliyor, hele ki Kemalizm devletin her kademesinde temizlenmiş, kurucu parti CHP'de bile barınamaz hale gelmişken. Türkiye'de entelektüelliği tekeline alan çevreler; Murat Belge, Ahmet Altan tarzı kişiler ve kimi liberal kılığındaki Fethullahçılar 2010 gibi Kemalizmi tüm sorunların kaynağı, ırkçı, soykırımcı bir ideoloji olarak yansıtıp AKP'yi bugüne getiren tüm ihanetlere bunu kılıf olarak sundular. Daha sonra o yetmez ama evetçi tayfanın nasıl rezil rüsva olduğunu gördük. Bugün hala iki üç neo-fetullahçı liboş görünümlü Twitter hesabının gazına gelip Kemalizme sövmek para ediyor mu? Ya da insanı über entelektüel, her olaya omniscient bir politik pencereden bakan dahi birisi gibi mi gösteriyor. Böyle düşünmeyen ülkücü mü oluyor? Eğer bu zihniyetle, özenti bir şekilde saldırılıyorsa okey. Öbür türlü cidden anlamsız. Sevan Nişanyan bile batı düşmanı, aşı karşıtı, rusçu bir adam olmuşken, Hasan Cemal Atatürk paylaşıp dururken 18-20 yaşında insanların Taraf gazetesi yazarı gibi Kemalizmi bombardımana tutması cidden anlamsız.
Ey yo moruk! Bir kere onun da hataları vardı 😡 Zaten o eski artık biz yeniyiz 😎 bu yüzden yeni bir şeyler yapmalıyız 😉 zaten Kemalizm güzel olsaydı kemalizm2 çıkardı 😢 Bu yüzden Kemalizm yetersizdir 🤐

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: