EURO 2024 Çeyrek Final | Hollanda - TÜRKİYE

Turu Kim Geçer?

• Hollanda

Oy: 1 11.1%
  • Türkiye

Oy: 8 88.9%

• Kullanılan toplam oy
    9
Konular
64
Beğeni sayısı
1,303
PG Nakit
820
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Türkiye'de dijital spor kanalları ve twitter eğer 2028'e kadar yasaklanabilirse, bu takım EURO28'in en büyük şampiyonluk adaylarından birisi olur diye düşünüyorum.

Baroš

🦁
Konular
92
Beğeni sayısı
469
PG Nakit
1,555
RPG Karakteri
Kevin Owens
Favori Güreşçi
CM Punk
Başarılı olmuş bazı sistem takımları ve Balkan takımlarına bakınca iyi bir kadroya sahip olduğumuz doğru ancak bahsedilenin aksine ahım şahım bir kadroya sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Takımın kendine ait bir sistemi yok, çalışılmış gol yok attığımız son 3 gol duran top. Grup aşamasında attigimiz goller, bireysel yetenekle atılmış goller. Takımın en kritik mevkilerinde hala güvenilecek oyuncular yok. Takımı üstüne kuralım dediğimiz Arda, teknik konudan kendini nasıl kanıtladıysa mental ve atletizm konusunda bir o kadar sınıfta kaldı. Bir an önce kuvvetlenmesi gerekiyor şu anda 50 dakikalık oyun oynuyor. Orta saha tandemi 193736 kere değişti, çeyrek finale kalan takımlar arasında en çok biz rotasyon yapmışızdır herhalde, hedefin büyükse takımın merkezi sabit ve istiktarlı olmak zorunda hakeza stoper tandemi de öyle olmalı. Hedef adamın yok, ismini işitince rahatlayacağın bir kalecin yok... Birkaç değerli parçayla olacak iş değil bu. Yine de böyle kaotik bir ortamda büyük iş başardık. Hepsinin ayağına sağlık.

deathcrushh

sadece özgürlük
Konular
25
Beğeni sayısı
80
PG Nakit
870
Favori Güreşçi
Joey Janela
Gerçekten çok yazık oldu ya. Portekiz maçı hariç hiçbir maçta kötü oynamadık. Lider Avusturya'yı top oynatmayarak doğru oyunla yendik. Turnuvanın en renkli ve en güzel maçları hep bizimkilerdi. Turnuvaya böylesine renk katan bir takımın kesinlikle bu kadar rezil top oynayan son 8 takım arasından yarı final'e kalması gerekiyordu. Her neyse, Merih'in yaptığı ahrazlığın bir anda Avrupa'da anti-türkist hava yaratması çok feci tat kaçırdı fakat onun dışında kesinlikle bizim adımıza klasiklerimiz arasına girecek bir turnuva oldu. 15-20 sene sonra ah nerede o 2024 turnuvası şeklinde kesinlikle anılacaktır. Gerçi turnuva müthiş maçlara sahne oldu fakat dediğim gibi, bizde kesinlikle farklı bir anısı olacak.

Ben maçta Montella'ya gerçekten çok sinirlenmiştim fakat söylediklerimi ve turnuva geneli yaşananları biraz düşününce Montella hoca gerçekten başarılıydı. Bütün baskılara rağmen oyunundan ödün vermedi ve nitekim hocanın dokunuşları sayesinde Final'in kapısından döndük. Ortalama 50'şer maç oynamış Ferdi ve Barış'ın yorgunluklarına rağmen, Enes'in sakatlanmasına, çoğu oyuncunun takımlarında yedek oturmasına rağmen gerçekten çıkarabilecek en iyi oyunlardan birini oynattı. Müldür, Samet ve Okay'dan mükemmel performans aldı. Sadece Kenan iti konusunda çok fazla ısrar etti onun sebebini hala anlamadım. Bu arada ben bu Kenan'ın yeni Emre Mor olacağını düşünüyorum da hadi hayırlısı. Keşke bu maçta Kerem Aktürkoğlu baba oynasaydı belki şu an turlamış bile olabilirdik. Ondan sonra, muhtemelen bu maçı geçseydik arkamıza aldığımız force ile Final'e çıkardık diye düşünüyorum. Bunların üzerine düşünce de önceki turnuvalarla kıyasladığımızda kesinlikle başarı olarak kabul edebiliriz diye düşünüyorum ben. Bence hocayla elemeler ve DK kesinlikle görülmeli ya. Ben bugünkü maçtan ve turnuvadan hocanın çok büyük dersler çıkaracağını düşünüyorum. Turnuvadan 0 çektirip üstüne Hollanda'dan 6 yedirten çakma filozoftan kesinlikle daha çok gelecek vaat ediyor.

Styles Clash

Barristan the Bold
Konular
92
Beğeni sayısı
1,698
PG Nakit
470
Favori Güreşçi
AJ Styles
Gerçekten çok yazık oldu ya. Portekiz maçı hariç hiçbir maçta kötü oynamadık. Lider Avusturya'yı top oynatmayarak doğru oyunla yendik. Turnuvanın en renkli ve en güzel maçları hep bizimkilerdi. Turnuvaya böylesine renk katan bir takımın kesinlikle bu kadar rezil top oynayan son 8 takım arasından yarı final'e kalması gerekiyordu. Her neyse, Merih'in yaptığı ahrazlığın bir anda Avrupa'da anti-türkist hava yaratması çok feci tat kaçırdı fakat onun dışında kesinlikle bizim adımıza klasiklerimiz arasına girecek bir turnuva oldu. 15-20 sene sonra ah nerede o 2024 turnuvası şeklinde kesinlikle anılacaktır. Gerçi turnuva müthiş maçlara sahne oldu fakat dediğim gibi, bizde kesinlikle farklı bir anısı olacak.

Ben maçta Montella'ya gerçekten çok sinirlenmiştim fakat söylediklerimi ve turnuva geneli yaşananları biraz düşününce Montella hoca gerçekten başarılıydı. Bütün baskılara rağmen oyunundan ödün vermedi ve nitekim hocanın dokunuşları sayesinde Final'in kapısından döndük. Ortalama 50'şer maç oynamış Ferdi ve Barış'ın yorgunluklarına rağmen, Enes'in sakatlanmasına, çoğu oyuncunun takımlarında yedek oturmasına rağmen gerçekten çıkarabilecek en iyi oyunlardan birini oynattı. Müldür, Samet ve Okay'dan mükemmel performans aldı. Sadece Kenan iti konusunda çok fazla ısrar etti onun sebebini hala anlamadım. Bu arada ben bu Kenan'ın yeni Emre Mor olacağını düşünüyorum da hadi hayırlısı. Keşke bu maçta Kerem Aktürkoğlu baba oynasaydı belki şu an turlamış bile olabilirdik. Ondan sonra, muhtemelen bu maçı geçseydik arkamıza aldığımız force ile Final'e çıkardık diye düşünüyorum. Bunların üzerine düşünce de önceki turnuvalarla kıyasladığımızda kesinlikle başarı olarak kabul edebiliriz diye düşünüyorum ben. Bence hocayla elemeler ve DK kesinlikle görülmeli ya. Ben bugünkü maçtan ve turnuvadan hocanın çok büyük dersler çıkaracağını düşünüyorum. Turnuvadan 0 çektirip üstüne Hollanda'dan 6 yedirten çakma filozoftan kesinlikle daha çok gelecek vaat ediyor.

Merih'in ahrazlık yaptığını düşünmüyorum. Bozkurt için Türklerin tarihi el hareketi deyin isterseniz de MHP sembolü bir futbolcunun bunu kullanması bu denli ceza almasını gerektirecek bir olay değildir. Bellingham gidiyor orada penisini işaret ediyor dümenden ceza alıyor.

deathcrushh

sadece özgürlük
Konular
25
Beğeni sayısı
80
PG Nakit
870
Favori Güreşçi
Joey Janela
Merih'in ahrazlık yaptığını düşünmüyorum. Bozkurt için Türklerin tarihi el hareketi deyin isterseniz de MHP sembolü bir futbolcunun bunu kullanması bu denli ceza almasını gerektirecek bir olay değildir. Bellingham gidiyor orada penisini işaret ediyor dümenden ceza alıyor.

Merih ortalama bir ülkücünün zekasına sahip zaten. Yani Madımak yıldönümünde bu hareketi yapmış falan diye linçlenmesi anlamsız muhtemelen haberi bile yoktur. Futbolcular çok para kazanıyor diye çok zeki adamlar olmuyor. Ben Umut Nayır hariç çok zeki Türk futbolcu görmedim açıkçası. Yapabilir de bunda da bir sıkıntı yok. Kurtluk Türklüğün simgesidir zaten destanlar vs. bu durumu kanıtlar fakat benim rahatsız olduğum nokta sanki bu sembolizmin bütün Türkleri kapsayan bir hareket olması gibi davranılması. Türkeş 90'larda bu hareketi gittiği bir Gagavuz aileden öğreniyor sonra giriyor hayatımıza. Yani ben ne Milliyetçi Hükümetlerde ne de 9 Işık'ta böyle bir şey görmedim. Bunu ülkeye MHP ithal etmiştir ve sembol onlara aittir. Bu durum böyle maalesef ki. Her neyse, ben bozkurt sembolünün temsil ettiği şeylerden çok rahatsızım ve bunun Türklükle bağdaşması benim çok sinirimi bozdu O sembolü kullanan kişiler çok kötü travmalar yaşattı insanlara. Ama sırf bu yüzden ceza alması da dediğim gibi kesinlikle çifte standarttır. Çetnik selamı ve Arnavut Kartalı hareketleri de çok sıkıntılı semboller. Kesinlikle onlara da ceza verilmeliydi. UEFA Suudi ve Alman köpeklerinin kuklası olduğu için bu kadar anti-Türkist davranıyor. Bu yüzden futbolcularımız ne kadar ortalama zekaya sahip olsalar bile dikkatli olmalılar.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: