Fenerbahçe - Tartışma Konusu

Glenn Frey

La Albiceleste
Konular
0
Beğeni sayısı
5
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
John Cena
Enteresan bir camiayız, baya hem de. Eğer Atilla Szalai de satılırsa Ali Koç döneminde yapılan fabrika minvali satışlara bir yenisi daha eklenecek. Bu açıdan Sayın Koç oldukça başarılı ama ne yazık ki Türkiye'de sportif başarı gelmeyince diğer tüm iyi şeyler de gözükmüyor. Koç'un sportif başarısızlıkta etkisi kuşkusuz çok büyük, mesela ben her sene teknik direktör değiştirmenin mantığını bir türlü oturtabilmiş değilim. Kim Min-jae ve Arda Güler transferleriyle Avrupa futbolunda iyi kötü ismimizi biraz daha parlattık, yabancı oyuncuların cazibesini artırma yolunda da güzel bir gelişme bu mesela.

İsmail Kartal'dan ümitli değilim ama dilerim başarılı olur, Jorge Jesus iyi bir teknik direktör ama tam işler iyi giderken iyi olan insanlar gibi. Takım gerilemeye başladıkça taraftarla da arası açıldı ve her geçen gün insanlar kendisinden soğudu. Kartal en azından böyle kaprisli bir karakter değil fakat işin taktik yönünde oldukça umutsuzum. Edin Dzeko hem oynayan hem de etrafındakileri oynatan bir profil, mutlaka ama mutlaka skorer kanat bizim önceliğimiz olmalı. Bakıldığı zaman Zaha bu profile uygun gözüküyor ama bu adamı prime dönemindeyken bile akan oyunda çok top ezdiği için pek sevmezdim. Tabi İngiltere'deki akan oyun ile bizim ligimizi karşılaştırmak hata olur, göreceğiz.

Arda meselesine gelirsek taraftar olarak üzüldüm ama sosyal medyadaki taraftarlar gibi kızgın değilim, çocuğa lanet okuyanlar var anlamış değilim. Tamam hepimizin küçükken hayali taraftar olarak Fenerbahçe forması giymekti ama dünyada ayağına futbol topu değen her çocuğun piramidin en üst tepesine koyduğu hayal ise Real Madrid forması. Bu çocuk 18 yaşında bunu başararak gitti. Bizim artık Arda'ya takılı kalmamamız gerekir. Arda'nın bundan sonraki başarısı kendisini ve ailesini ilgilendirir. Bizim artık kulüp olarak mantalitemiz Arda'nın yeteneğine yakın adamların buraya gelmesi için cazibe merkezi oluşturmamız gerekliliğidir. İnancım yok ama bu kulüp Alex, Aykut Kocaman, Ersun Yanal gibi figürlere bile 10 yıldır takılı kalmış vaziyette. Bu sezonu da Arda olsaydı böyle olurdu, Arda gitti böyle oldu geyikleriyle geçirmeyiz umarım.

Sözün özü Icardi'nin bugün çıkan haberleriyle de beraber Galatasaray'ın hem oturmuş bir kadrosu, takımı bilen hocası, şampiyonluk atmosferi solumuş ortamı ve üst seviye futbolcusu var. Fenerbahçe ise hala eksiği olan bir kadroya, her şeye sıfırdan başlayan bir hocaya ve uzun süredir kriz anlarını yönetemeyen bir ortama sahip. Ben açıkçası yaz mevsiminde uçuyoruz havalarında olmaktansa geri planda kalmayı tercih ederim çünkü biz kriz yönetimi özelliğimi kaybedeli uzun zaman oluyor. Baya ümitsiz konuştum ama zaman ne gösterecek göreceğiz.

Tolga

Pepsi Konseyi
Konular
682
Beğeni sayısı
792
PG Nakit
1,105
RPG Karakteri
Adam Copeland
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
1
Fenerbahçe-Zenit maçı için bunu söyleceğimi tahmin etmiyordum fakat sahadaki en iyi topçu Oosterwolde idi.
Oosterwolde zaten bence iyi topçu, ama getirilme şekli yanlış. Yavaş yavaş kimyası oturan takıma apar topsr hocaya sormadan 7 milyon €'ya Serie B'den bek getiriyorsun. Adam istemediğini göstermek için Alioski'yi kesip Lincoln falan oynattı.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
32
Beğeni sayısı
669
PG Nakit
190
Favori Güreşçi
The Undertaker
Fenerbahçe'de ya kadro kötü ya hoca iyi oluyor tarihi boyunca. Bu kez de kötü hoca, iyi kadro denklemine geldi sıra.
İsmail hoca için bence kötü demek "şu an" için erken. Son döneminde lig artık bitmiş ve takım iddiasız da olsa iyi bir ritim tutturmuştu. Bence bekleyip görmek lazım.

Ayrıca iyi kadro olacak mı onu da göreceğiz.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Fenerbahçe'de ya kadro kötü ya hoca iyi oluyor tarihi boyunca. Bu kez de kötü hoca, iyi kadro denklemine geldi sıra.
Aynen kardeşim size Jesus müstahak Jesus. Jesus geçen sene köpek ismi gibi ismi olan Shkupi'den 2 gol yiyerek berabere kaldı, tabi İsmail'de A+ etiketi olmadığı için kötü hoca deniyor.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: