CHP İzmir Belediyesinden Kurtulmak İçin Salavat Zinciri

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
Memetçim diğer gerekçelerin yollar çukurlar cepte oy görülmek vs. benim %100 katıldığım şeyler lakin CHP’ye belediyeleri verdik enflasyonu düşürdük mü hayır demekle Kılıçdaroğlu EYT getirdi ülke battı Kılıçdaroğlu iyi muhalefet etse AKP daha iyi yönetirdi falan demek aynı şey. İkisinin de sorumlusu belli. Lütfen bunu deme, sevdiğim insanların bu tarz şeyler söylemesi beni üzüyor.

Dediğim gibi size şuna buna oy verin demem. Lakin verdiğiniz oy sonucunda birkaç ay sonra buraya gelip “abi şu festivali yasaklamışlar niye ki, şurada bir park vardı imara açmışlar, abi şurada gezerdik güzel bir boş alandı kocaman bir cami projesi başlamış, aga içki ruhsatlarını iptal etmişler sebep ne, bir tane eski üniversitemin orada yurt vardı Hacıbakkalefendi İlim Yayma derneğine vermişler vs vs.” gibi şeyler lütfen yazmayın. Oylarınızın sonuçları olacaktır.

Ben neden siyasilerin yükünü çekmek zorundayım. Ben hasta babamı sandığa götürdüm ve o adam 2 ay sonra hayatını kaybetti peki bu kepazeliğin sorumlusu Onursal bey ne yaptı? İlçe belediyede aday.

Son paragraf ise geçen seçimdeki korku propagandası maalesef. Her seçim akp gelirse festivaller iptal olacak o olacak bu olacak. Edremit ve Burhaniye belediyesi örneğin CHP'ye ait ama Zeytinli Rock Festivalinin yasaklanmasına karşı bir önlem alabildiler mi? Hayır çünkü bunu valilik yasaklıyor.

Ben CHP'nin benim özgürlüğüme saygısının olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu böyle bir amaç gaye yok ki. AKP de sizin korkuttuğunuz kadar gerici değil. Örneğin son başkanımız bisikletçiydi sözde ama 2 km doğru dürüst bisiklet yolu yapmamıştır. Beykoz Belediyesi ise AKP'de ve Beykoz'da Kriteryum var.

Abi cidden yolları asfaltlamak bu kadar zor mu ya? 20 sene oy verdik ya çöp toplamazlar ya yol yapmazlar. Cemil Tugay desin ki çöplerinizi toplamadık asfalt yapmadık gerekçemiz şu şu şu. Vallahi gidip oy veririm ama konuşmaya bile mecali olmayan düşük profilli sırf doğru ata oynadığı için bb adayı olan göbekli bir zat. Ha merak etmeyin seçimi zaten burada kazanır ama benden ona oy çıkmaz.

Son paragrafa yanıt olarak ben de şunu diyeyim. Metrolar çalışmadığında, su faturanız doğal gazı geçtiğinde, işyerleriniz sular altında kaldığında, her ay araçlarınızın alt takımlarını yenilemek zorunda kaldığınızda, her ay eshot-metro grevleri.yüzündem işinize evinize geç kaldığınızda üzülmeyin diyeceğim ama bu sorunları BİZ yaşıyoruz biz. Ve kimse bizi anlamıyor.

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
AKP nefretinden CHP güzellemesini anlayabilirim ama CHP nefretinden AKP güzellemesini asla anlamayacağım. Gençliğin(m)iz o kadar kıymetsiz olamaz.

Dostum öncelikle İzmir'de mi yaşıyorsun? Eğer İzmir'de yaşamıyorsan beni zerre anlayacağını sanmıyorum.

AKP nefreti ile CHP güzellemesini kesinlikle anlamıyorum. CHP nefreti sebebiyle de AKP güzellemesi yapmıyorum. AKP'yi güzellemiyorum. Ben dümdüz ateist bir adamım hatta. İzmir'de değil de Manisa'da yaşasam bütün pusulaya zafer atar geçerdim ama burada bir değişim olmasını istiyorum. AKP berbat bir parti ama CHP ondan da berbat bir parti.

Gençliğimizi AKP çaldı CHP de ortak oldu. 2010 Referandum? 2014 Ekmek için Ekmeleddin? 2017 mühürsüz oylar?

AKP 20 yıldır iktidardaysa beceriksiz muhalefet yüzündendir nokta. Hak hukuk adalet bunlar önemli kavramlar ama halkta bir karşılığı var mı? AYM kararı yok sayılmış halkın seçtiği MV şu an hala hapiste ama halk ne kadar umursuyor? Uzaya bir turist gönderiyoruz millet adamın arkasından su döküyor. Yani burada insanların önceliğinin proje olduğunu görüyoruz. Yap kardeşim açıkla bir proje insanlar sana da oy verir. Hak hukuk adalet diyorsan da insanları sokağa dökmekten çekinmeyeceksin.

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
Şimdi @Styles Clash in serzenişini özellikle de bir İzmirli olarak çok iyi anlıyorum. Bu noktaya gelmesini de. Gerçekten artık CHP belediyeciliğinden bıktım. Ha ama AKP'ye de oy atmak istemiyorum. O kadar da değil. Hamza Dağ AKP'nin bu zamana kadar göstermiş olduğu en makul aday orası ayrı. CHPli olup olmamakla da alakası yok. Kendime AKPyi oy atmayı yediremiyorum ama sırf Bana özelinde değil İzmir'in bu halinden ötürü yeter artık AKP'ye oy atacağım diyen kim varsa da saygı duyuyorum. Olay böyle bir raddeye geldi çünkü.

CHP'nin aday gösterirken takındığı tavır rezalet İzmir BŞB için. Mutlaka konuşmuşuzdur daha farklı bir aday çıksa veyahut her şeye rağmen Soyer devam etse AKP'ye bu kadar tepki oyu gider miydi Hamza Dağ'ın kampanyasına rağmen? Pek sanmıyorum.

Kanka konuştuğumuz gibi Özlale'ye oy atacaksan sorun yok.

Dragon

JM Cericho
Konular
9
Beğeni sayısı
350
PG Nakit
0
Ben neden siyasilerin yükünü çekmek zorundayım. Ben hasta babamı sandığa götürdüm ve o adam 2 ay sonra hayatını kaybetti peki bu kepazeliğin sorumlusu Onursal bey ne yaptı? İlçe belediyede aday.

Son paragraf ise geçen seçimdeki korku propagandası maalesef. Her seçim akp gelirse festivaller iptal olacak o olacak bu olacak. Edremit ve Burhaniye belediyesi örneğin CHP'ye ait ama Zeytinli Rock Festivalinin yasaklanmasına karşı bir önlem alabildiler mi? Hayır çünkü bunu valilik yasaklıyor.

Ben CHP'nin benim özgürlüğüme saygısının olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu böyle bir amaç gaye yok ki. AKP de sizin korkuttuğunuz kadar gerici değil. Örneğin son başkanımız bisikletçiydi sözde ama 2 km doğru dürüst bisiklet yolu yapmamıştır. Beykoz Belediyesi ise AKP'de ve Beykoz'da Kriteryum var.

Abi cidden yolları asfaltlamak bu kadar zor mu ya? 20 sene oy verdik ya çöp toplamazlar ya yol yapmazlar. Cemil Tugay desin ki çöplerinizi toplamadık asfalt yapmadık gerekçemiz şu şu şu. Vallahi gidip oy veririm ama konuşmaya bile mecali olmayan düşük profilli sırf doğru ata oynadığı için bb adayı olan göbekli bir zat. Ha merak etmeyin seçimi zaten burada kazanır ama benden ona oy çıkmaz.

Son paragrafa yanıt olarak ben de şunu diyeyim. Metrolar çalışmadığında, su faturanız doğal gazı geçtiğinde, işyerleriniz sular altında kaldığında, her ay araçlarınızın alt takımlarını yenilemek zorunda kaldığınızda, her ay eshot-metro grevleri.yüzündem işinize evinize geç kaldığınızda üzülmeyin diyeceğim ama bu sorunları BİZ yaşıyoruz biz. Ve kimse bizi anlamıyor.

Bizim korkuttuğumuz kadar gerici değili son 22 yılda gelinen noktayı düşünerek tekrar gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Tekrar söylüyorum tabii ki gerekçelerin haklı. Ben sana oy ver ya da verme demiyorum. Ama CHP’ye kızıp oyu AKP’ye atmak pire için değil yorgan yakmak falçatayı alıp derini kazıyarak yüzmeye falan benziyor kusura bakma. Pusulaya boydan boya AMARTEY BJK KARA KARTAL falan yazsan daha iyi.

Cyber

PG.com Kullanıcısı
Konular
4
Beğeni sayısı
159
PG Nakit
0
Valla son genel seçimden sonra size söyleyeceğim şu ben zaten AKP'ye hiç oy vermedim bu saatten sonra benden CHP'yede oy çıkmaz ama belediyeden hizmet almak için oy kullanma niyetindeyseniz ülkenin 81 ilinde yaşayan her bir bireyin tercihi AKP olmalı Galaksi liderimiz kendisi bizzat ifade etti. :D

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
Bizim korkuttuğumuz kadar gerici değili son 22 yılda gelinen noktayı düşünerek tekrar gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Tekrar söylüyorum tabii ki gerekçelerin haklı. Ben sana oy ver ya da verme demiyorum. Ama CHP’ye kızıp oyu AKP’ye atmak pire için değil yorgan yakmak falçatayı alıp derini kazıyarak yüzmeye falan benziyor kusura bakma. Pusulaya boydan boya AMARTEY BJK KARA KARTAL falan yazsan daha iyi.

Pire için yorgan yakmak değl ki bu. CHP kötü dönemi geride bıraktı ve kötü bir genel seçimin üstüne kötü bir aday sundular. Ve gelecek 5 yılda da kronikleşmiş sorunlar bu adayın seçilmesi halinde devam edecek.

AKP ise güzel bir aday çıkarttı. İyi bir seçim süreci yürüttü ve güzel projeler açıkladı. CHP gibi elit burjuva semtlerini gıdıklamak yerine kent yoksullarına indiler ki RTE 94'te bunu yapmıştı örneğin. Cemil beye yaşadığım Çamdibi'ni haritada göster desem bulamaz. Ama Hamza Dağ koordinat verir. Şehri çok iyi biliyor.

Bu pire için yorgan yakmak değil içime sinen bir adaya gönül rahatlığı ile oy vermektir.

Yine en başa dönüyoruz. 22 senede iktidar yüzünden birçok şey yaşadık ama bu ülkenin de ana muhalefeti CHP idi. Ne yaptılar peki?

Ayrıca Cemil Tugay 32M değerindeki belediye arsasını 20M'ye beşli çeteye sattı İzmir'de de bunu yapmayacağının bir garantisi var mı? Bana nunun garantisini sunsunlar Cemil Tugay'a oy vereyim ama yok.

Ve ben oyumu boşa atmak istemiyorum. Boşa atılan oy da dolaylı veya doğrudan Cemil'e yarayacak neden bu vebale ortak olayım?

İzmir'de yaşasanız gerçekten beni anlayacaksınız ama bilmiyorsunuz. Bu sorunları örneğin Bodrum gibi yerler de yaşıyor maalesef.

Bize oy vermezseniz özgürlüğünüz elinizden gider? Bunu Cemil Tugay mesaj olarak attı. Ne bu şimdi? Adaylığın açıklandığı gibi çıkacaksın Eko gibi kollları sıvayacaksın. Diyeceksin ki asfaltları yeniliyoruz, alt yapı yapıyoruz. Ama beyefendi göbeğini kaldırmaktan aciz olduğu için insanın uykusunu getiriyor. Düşük bir adam.

Bak abi gel bir gün İzmir'e ama aracınla gel seninle şöyle bir gezelim arabanın alt takımları pert olacak bundan emin ol ve sen de benimle aynı fikirde olacaksın.

Ve yine 22 senedir başımıza gelen bütün sorunlarda birinci muhattap AKP ise ikincisi ise CHP'dir. Eğer ki Hamza Dağ tıpkı Murat Kurım gibi tepeden inme bir aday olsaydı Özlale'ye oy verirdim ya da Zafer der geçerdim örneğin ama adam benim yaşadığım mahalleyi bile biliyor.

Ama içiniz rahat olsun İzmir'i chp kazanır. Gelecek genel seçimde de kazanıyoruz diye bizleri kandırır. Nasılsa İzmir cepte deyip Yüksel Taşkın'ı aday yaparlar. Yine bir seçim daha kaybederiz.

Bogi

Jön Türks
Konular
18
Beğeni sayısı
350
PG Nakit
0
Vr kardeşim yeter ya. Her seçim cehapeli efendilerimize oy mu vereceğiz? Merak etmeyin zaten chpnin botoks doktoru seçilecek.

Siz İzmir'in ne yaşadığını cidden bilmiyorsunuz? 5 km ötemdeki Alsancak'a 2 aktarma ile bir saate anca gidiyorum. Metro, izban devamlı arıza yapıyor. Bisiklet sporucusuyum antrenmanlarımda yollardaki çukurlar hayatımı riske sokuyor. Alt yapının yetersizliği su baskınlarına sebep oluyor. Hani CHP İmamoğlu gibi yüksek profilli birisini mi aday gösterdi? Her seçim cehapeli efendilerimize oy vermek zorunda mıyız?
Valla memet engin dayı zaten anlatmış yeterince ama birincisi ben zaten gidip chp'ye ver demiyorum, akp'ye verme diyorum.

Ülkenin demografik, coğrafik, ekonomik, sosyolojik, psikolojik, etimolojik, zartolojik, zurtolojik her şekliyle içinden geçmiş bir partiye oy vermenin ben makul hiçbir tarafını görmüyorum. 25 tane farklı aday var ikisinin haricinde. tepkiyse öyle tepki konulabilir diyorum sadece. istanbul'da biz çektik vakti zamanında topbaş varken sorunu da onu da siz bilmiyorsunuz işte yani ama neyse herkesin oyu kendine. sonuçta özgür iradenizle kullanıyorsunuz. amaç baskı değil zaten, bu dışa vurum şeklini genel olarak makul bulmuyorum sadece.

Hacken

Joe Hendry
Konular
10
Beğeni sayısı
1,087
PG Nakit
280
Bana’nın isyanını ve tepkisini çoğumuz gibi haklı görüyorum. Başta da dediğim gibi kime verirsiniz bilemem ama tepki olması şart. Ha Engin ile Boğaç’ın paralelinde yaklaşıyorum ben de olaya. Kendim İzmir’de oy kullanacak olsam o minvalde bir hareketi yapabilirim.

Pusulaya boydan boya AMARTEY BJK KARA KARTAL falan yazsan daha iyi.
Müthiş.

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
Valla memet engin dayı zaten anlatmış yeterince ama birincisi ben zaten gidip chp'ye ver demiyorum, akp'ye verme diyorum.

Ülkenin demografik, coğrafik, ekonomik, sosyolojik, psikolojik, etimolojik, zartolojik, zurtolojik her şekliyle içinden geçmiş bir partiye oy vermenin ben makul hiçbir tarafını görmüyorum. 25 tane farklı aday var ikisinin haricinde. tepkiyse öyle tepki konulabilir diyorum sadece. istanbul'da biz çektik vakti zamanında topbaş varken sorunu da onu da siz bilmiyorsunuz işte yani ama neyse herkesin oyu kendine. sonuçta özgür iradenizle kullanıyorsunuz. amaç baskı değil zaten, bu dışa vurum şeklini genel olarak makul bulmuyorum sadece.

İşte bu akp tüm bunları chpnin ahrazlıkları yüzünden yaptı. AKP Hamza Dağ değil de Murat Kurum gibi bir profili aday gösterseydi zaten Ümit Özlale'ye atacaktım ama Bogiciğim şu İzmir'e bir Allah aşkına gelin vallahi çok iyi anlayacaksınız.

Styles Clash

Littlefinger
Konular
91
Beğeni sayısı
1,589
PG Nakit
470
Bana’nın isyanını ve tepkisini çoğumuz gibi haklı görüyorum. Başta da dediğim gibi kime verirsiniz bilemem ama tepki olması şart. Ha Engin ile Boğaç’ın paralelinde yaklaşıyorum ben de olaya. Kendim İzmir’de oy kullanacak olsam o minvalde bir hareketi yapabilirim.

Müthiş.

Abi neden bu kadar mesele oldu anlamıyorum ki 😅 seçim sonuçlarını söyleyeyim Botoks Doktoru 6 Ok Cemil Tugay %38, Hamza Dağ %35, Ümit Özlale %10 kalanı diğer işte.

Arkadaşlar ben bu şehirde yaşıyorum. CHP bu şehrin sorunlarını çözmede yetersiz.

images

Click here to login using your socials account