Money In The Bank Çantası Zayıfladı Mı?

keka

🍓
Konular
36
Beğeni sayısı
993
PG Nakit
325
Değeri fotoğraflardaki çanta sahiplerinden de görüldüğü üzere düştü ama forumda diğer konularda "bu konsept kaldırılsın" tarzı yorumları sırf sadece Seth Rollins'in cash-ini bile izlemiş biri nasıl yapabilir aklım almıyor. IC taşıyan adam bile 10 yıl reign yaparsa çantanın olayı nasıl aynı kalabilir ki zaten? WWE artık süper kahramanların dövüştüğü bir şirket gibi bir şey oldu. Dolayısıyla çanta artık bu süper şampiyonlar için bir tehdit arz etmiyor. Düzgün bir Mr. MITB ve etkili bir cash-in ile bu iş fazlasıyla düzelir.

Styles Clash

littlefinger
Konular
95
Beğeni sayısı
1,860
PG Nakit
510
Favori Güreşçi
AJ Styles
Değeri fotoğraflardaki çanta sahiplerinden de görüldüğü üzere düştü ama forumda diğer konularda "bu konsept kaldırılsın" tarzı yorumları sırf sadece Seth Rollins'in cash-ini bile izlemiş biri nasıl yapabilir aklım almıyor. IC taşıyan adam bile 10 yıl reign yaparsa çantanın olayı nasıl aynı kalabilir ki zaten? WWE artık süper kahramanların dövüştüğü bir şirket gibi bir şey oldu. Dolayısıyla çanta artık bu süper şampiyonlar için bir tehdit arz etmiyor. Düzgün bir Mr. MITB ve etkili bir cash-in ile bu iş fazlasıyla düzelir.

Austin Theory için doğru bir önerme olsa da Priest ve Otis için maalesef durum kazanan ile alakalı ve şu denklemde çantanın en net favorisi LA Knight çantanın sahibi olmuş olsaydı Rollins-Drew-Cody-Rock-Reigns mevzuları bambaşka olurdu. LA Knight o potaya yakışan bir isim ve çantaya Porto Rikolu çam yarmasından daha çok ihtiyacı vardı.

Nature Boy

güreşin muhtarı
Konular
187
Beğeni sayısı
2,285
PG Nakit
1,095
Favori Güreşçi
MJF
1
Kaldırılsın muhabbetini sadece ben yaptığım için alıntılayım.

MitB konsepti, kemerlerin “hot potato” olduğu bir dönemde WWE’ye geldi. O zaman, midcard’dan adam yükseltmek gerektiğinde iyi bir araç oluyordu. Ancak her zaman doğru kişiye vermen de mümkün değil. Alberto Del Rio, Jack Swagger, Damien Sandow ve Baron Corbin de bu çantayı aldı. Ancak hepsi, farklı sebeplerden, bambaşka yerlerdeler. Bir anda sonsuz destekle adam yükseltmek yerine doğal olarak gelişmesini görmek daha akıl kârı.

keka

🍓
Konular
36
Beğeni sayısı
993
PG Nakit
325
Kaldırılsın muhabbetini sadece ben yaptığım için alıntılayım.

MitB konsepti, kemerlerin “hot potato” olduğu bir dönemde WWE’ye geldi. O zaman, midcard’dan adam yükseltmek gerektiğinde iyi bir araç oluyordu. Ancak her zaman doğru kişiye vermen de mümkün değil. Alberto Del Rio, Jack Swagger, Damien Sandow ve Baron Corbin de bu çantayı aldı. Ancak hepsi, farklı sebeplerden, bambaşka yerlerdeler. Bir anda sonsuz destekle adam yükseltmek yerine doğal olarak gelişmesini görmek daha akıl kârı.

Ben iki tane adam ringde birbirini yemişken bir anda giren bir müzikle apronda koşan bir adamın yarattığı etkiyi seviyorum. Bunun üzerine daha fazla derinlemesine pek düşünmüyorum. Kenarda bir anda o olduğunu bilmiyormuşuz gibi kapüşonuyla gözüken Solo Sikoa yerine, Gunther'ın haftalık şovda Ricochet'i, Xavier Woods'u yenmesini ve 10 yıl reign kasmasını izlemek yerine başarısız bir cash-in izlemek tercihim.

Zamanında çantayı almış isimlerin şu anda güreş dünyası açısından kötü konumda olmaları, bu çantanın hakkını veremediler anlamına gelmiyor bence. Alberto bence gayet iyi bir güreşçiydi hep. Sandow ve Cody'nin çanta olayları da bana ilgi çekici geliyordu örneğin. İlla ki kötü Mr. Money in the Bank'ler vardır ama bu konseptin kaldırılmasını hiçbir şekilde gerektirmiyor bana göre. Eğer buna bakacak olursak 5-6 sene önceye kadar da Drew, 3MB'de gitaristlik yaptıktan sonra Indylerde güreşiyordu. WWE'de tutunmak kolay bir şey değil ve bu insanların yeterli gelişimi sergilememiş olması konsepti hiçbir şekilde kötü yapıp kaldırılmasını gerektiremez.

GBB

👑
Konular
41
Beğeni sayısı
1,596
PG Nakit
370
Ben burada Priest’in de pek bir suçu olduğunu düşünmüyorum bu arada. Priest’i çok mu seviyorum? Hayır, fakat adama gereksiz yükleniliyor bence bu konuda. Mesela Ziggler ve Rollins benzer şekilde uzun tutmuştu çantalarını ama işlenilen süreç ve ikisinin de girdiği olaylar gerçekten eğlenceliydi ve daha da önemlisi o zamanlar yıkılabilecek şampiyonlar vardı. Hani Otis çanta galibiyeti gibi bir durum değil bu. Priest yerine o maçta olan başka bir isim alsa da vaziyet değişmeyecekti. Durum tamamen şirketin şampiyonluk politikasının değişmesi. Erkin’in dediği gibi mesela IC ünvanı bile 27727372627 gündür el değişmedi. Böyle bir ortamda nasıl MITB çantasının bir vasfı olsun ki? Yine de başarısız cash in izlemeyi hiç çanta olmamasına tercih ederim.

Son düzenleme:

GBB

👑
Konular
41
Beğeni sayısı
1,596
PG Nakit
370
+ 2016 Dean Ambrose galibiyetinden beri bir amacı olan çanta galibiyeti hatırlamıyorum. Belki Big E ama o da sakatlığı, Lesnar vs. Roman için reignin kısa tutulması vs. pek bir anlamı kalmadı.

Nature Boy

güreşin muhtarı
Konular
187
Beğeni sayısı
2,285
PG Nakit
1,095
Favori Güreşçi
MJF
1
Ben iki tane adam ringde birbirini yemişken bir anda giren bir müzikle apronda koşan bir adamın yarattığı etkiyi seviyorum.
Buna saygı duyarım. Ama ben işlevi kalmadığı için gündemden kalkması gerektiğini düşünüyorum. Belki 5-10 sene sonra kaliteli olarak gelir.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: