"Aboubakar ve Icardi Bana Göre Yüzde 50 Oranda Eşit Kalitede."

atiban't

HAREM OG
Konular
61
Beğeni sayısı
549
PG Nakit
150
Favori Güreşçi
Angelico
F/p hususuna ise sonradan bakmak gerekir. Icardi eğer performansıyla bizi ŞL gruplara çıkarıp üstüne 1 tane galibiyet de çözerse gruplardan bonservis+1 sezonluk maaşını çıkarmış oluyor zaten. Onu da sezonun seyrine göre konuşmak gerekir.
Bunu bir futbolcunun kalitesiyle tek başına yapabileceğini düşünmek büyük bir yanılsama. Bence takımın en iyisi Torreira'ydı mesela. O ne kadar maaş alıyor? Galatasaray'ın maaş dengesinde, 7.5+bonuslarla 10 milyona çıkacak bir yıllık maliyeti, her sene şampiyon olarak ve üstüne ŞL'de gruplara kalma hesabı üzerine yaparak ödeyebiliyor musun? 90 milyonluk takım kurdu Beşiktaş vaktiyle, bugünkü durum ortada. Çok havalardan uçmayın beyler lütfen ya, eti budu belli olan takımlar bunlar. Giden sizin paranız, yarın sizden para dilenecek bu kulüp sahipleri. Sadece forma satışıyla ve getirdiği PR ile sana 40 milyon euro kazandırıyorsa eyvallah, onun haricinde hiçbir zaman futbolcunun ekonomik hesabını "bizi şu cendereden çıkarırsa" diyerek yapmamak lazım. Benzer bir şeyi Beşiktaş yaşadı, durumu ortada.

Badger

kralkaya
Konular
491
Beğeni sayısı
521
PG Nakit
560
Favori Güreşçi
Triple H
Abuş'un kalitesinden bahsetmedim ki ben orada, o olsa bu olsa diye bir sürü olasılık sıralamışsın yani e yapsaydı madem yönetiminiz...

Kıyaslama yapacak olursak zaten bunu daha önce de konuştuk seninle, oyun tarzı olarak çok farklı iki isim Icardi ile Aboubakar, kıyaslama yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. İlla bir kalite farkı gözetilecek olursa da tabii ki Icardi derim ben buna, o da yarım tık farkla Icardi'dir yani aralarında uçurum yok tabii ki. F/p hususuna ise sonradan bakmak gerekir. Icardi eğer performansıyla bizi ŞL gruplara çıkarıp üstüne 1 tane galibiyet de çözerse gruplardan bonservis+1 sezonluk maaşını çıkarmış oluyor zaten. Onu da sezonun seyrine göre konuşmak gerekir.
Usta bir sürü olasılık sıralamadım ki "Şenol Güneş ve Aboubakar sezon başı gelmiş olsaydı Beşiktaş şampiyon olmuştu ve Icardi 2. olan takımın forveti olarak RSL'ye uğurlanmıştı" dedim.

Icardi sizi ŞL gruplarına çıkarıp üstüne 1 galibiyet çözünce sırf maaşı çıktı diye sizi tatmin edecekse GS taraftarının Burak Elmas zamanında vasata nasıl alıştırıldığını bir kez daha anlamış olurum ben. Ben şahsen 3 senelik sözleşme için 10 milyon euro bonservis+seneliği 10 milyon euro'dan toplam 30 milyon euro maaş vereceğim forvetin takımımı Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkarmasını falan isterdim.
Önceden benim GS'li tanıdıklarımdan bazıları ŞL'de çeyrek final görüp Real'i dize getiren Sneijder'in bile arkasında iyi konuşmuyorlardı. O durumdan "Icardi gruplarda 1 galibiyet çözüp maaşını çıkarsın yeter aga" durumuna geldiyseniz bu çok üzücü bir şey.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,573
Beğeni sayısı
4,270
PG Nakit
3,355
RPG Karakteri
Hologram
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bunu bir futbolcunun kalitesiyle tek başına yapabileceğini düşünmek büyük bir yanılsama. Bence takımın en iyisi Torreira'ydı mesela. O ne kadar maaş alıyor? Galatasaray'ın maaş dengesinde, 7.5+bonuslarla 10 milyona çıkacak bir yıllık maliyeti, her sene şampiyon olarak ve üstüne ŞL'de gruplara kalma hesabı üzerine yaparak ödeyebiliyor musun? 90 milyonluk takım kurdu Beşiktaş vaktiyle, bugünkü durum ortada. Çok havalardan uçmayın beyler lütfen ya, eti budu belli olan takımlar bunlar. Giden sizin paranız, yarın sizden para dilenecek bu kulüp sahipleri. Sadece forma satışıyla ve getirdiği PR ile sana 40 milyon euro kazandırıyorsa eyvallah, onun haricinde hiçbir zaman futbolcunun ekonomik hesabını "bizi şu cendereden çıkarırsa" diyerek yapmamak lazım. Benzer bir şeyi Beşiktaş yaşadı, durumu ortada.
Ben zaten tek başına yapabileceğini düşündüğümü söylemedim ki, cümlenin sonunda da sezonun seyrine göre konuşmak gerekiyor dedim. Onu söyleme sebebim de bu maliyeti çıkarabileceğimiz galibiyetler alıp alamayacağımıza bağlı her şey, alamazsak oturur bir daha konuşuruz. Icardi transferi takımdaki maaş dengesini sarsacak dediğin gibi, bu da benim çekindiğim bir husus. Takıma oturmasıydı vs. derken harbi harbi top oynamaya ocak ayında başlayıp o günden bu yana toplamda 23 gol atan ve takımı resmen şampiyon yapan bir adam için de bu paraları vermek istersin elbette. Ki bu adam da Icardi, ne olursa olsun geçen seneye kadar PSG'nin bonservisli futbolcusu olan ve bundan birkaç sene önce Serie A'ya tam anlamıyla ambargo koyan bir kaliteden bahsediyoruz. Oyuncunun takımla olan bağı da ortada, Icardi gibi bir adamı bağlamak için bu paraları elbette gözden çıkarmak gerekir. Bu sezon kalitesiyle Galatasaray'a ve lige ne kadar seviye atlatabileceğini yeterince kanıtladı zaten.

Beşiktaş'ın o kadrodan sonra ekonomik olarak çökmesinin sebebi tamamen Yıldırım Demirören ve bir de o kadronun Avrupa'da istenen başarıyı yakalayamaması. Biz de bu konuda bir kumar oynuyoruz finansal olarak, bu açık. Havalarda uçtuğumuz yok, kadro kalitemize bakınca takımıma güveniyorum ben sadece. Icardi'ye bizi gruplara götürürse vs. dediğim de sadece Icardi'ye bel bağlamak anlamında değil. Takımının santraforuna karşı böyle bir söylemde bulunursun tabii ki lafın gelişi olarak, çünkü senin gol yükünü çekmesini beklediğin adamdır; üstelik bir de güveniyorsan... Sen bana burada "Aboubakar bizi şampiyon yapabilir" desen ben buna karşı gelmem mesela, çünkü neyi kastettiğini anlarım.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,573
Beğeni sayısı
4,270
PG Nakit
3,355
RPG Karakteri
Hologram
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Usta bir sürü olasılık sıralamadım ki "Şenol Güneş ve Aboubakar sezon başı gelmiş olsaydı Beşiktaş şampiyon olmuştu ve Icardi 2. olan takımın forveti olarak RSL'ye uğurlanmıştı" dedim.

Icardi sizi ŞL gruplarına çıkarıp üstüne 1 galibiyet çözünce sırf maaşı çıktı diye sizi tatmin edecekse GS taraftarının Burak Elmas zamanında vasata nasıl alıştırıldığını bir kez daha anlamış olurum ben. Ben şahsen 3 senelik sözleşme için 10 milyon euro bonservis+seneliği 10 milyon euro'dan toplam 30 milyon euro maaş vereceğim forvetin takımımı Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkarmasını falan isterdim.
Önceden benim GS'li tanıdıklarımdan bazıları ŞL'de çeyrek final görüp Real'i dize getiren Sneijder'in bile arkasında iyi konuşmuyorlardı. O durumdan "Icardi gruplarda 1 galibiyet çözüp maaşını çıkarsın yeter aga" durumuna geldiyseniz bu çok üzücü bir şey.
O iş öyle olmazdı işte... Zaten şampiyon olamayacağız psikolojisiyle rahat rahat çıktığınız maçlarda iyi bir seri yakaladınız sadece, performansınıza ket vurmuyorum tabii ki ve çok değerli derbi galibiyetleriniz de var bu seri içerisinde ama durum bu. Aniden ikincilik şansı olan son haftadaki Konya maçında ufak bir stres yüklendiğinde takımın nasıl çöktüğünü gördük, ki rotasyonunuzda adam bile yoktu; hala da yok.

Icardi konusunda ise benim o görüşte olduğumu nereden çıkardın ki? Burak Elmas'ın vasatizmine alışan bir taraftar varsa bana yönlendir Galatasaray taraftarı olmanın ne demek olduğunu ona bir daha hatırlatayım. Ben "gruplara çıkalım 1 de galibiyet çözelim yeter aga" kafasında asla olacak bir taraftar değilim, birçok Galatasaray'lı da aynı şekilde olmalı fikrimce. Çünkü bizim kültürümüzde tamah etmek diye bir şey yok, eğer öyle olsaydı geçen sene ligde 13. olsak dahi AL'de ölüm grubundan çıkıp Barça'yı da elimizden kaçıracak performans sergiledik diye Burak Elmas'ı idari açıdan da ibra ederdik. Benim orada yapmaya çalıştığım şey sadece ufak bir hesap, benim söylediğimden tüme varman gerekiyordu. ŞL ayakbastı parası+1 gruplar galibiyeti Icardi'nin yıllık bonservisini çıkarıyorsa ŞL'de üst turları göreceğimiz senaryoda nasıl bir para akışı olacağının hesabını sen yap...

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: