Selahattin Demirtaş Boş Yapıyor

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
802
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Türkiye vatandaşı değil, Türk vatandaşı.
Ekli dosyayı görüntüle 4166
Cahil bir insan olduğun için ilgili anayasa maddesini paylaşıyorum artık. Etnik siyasetinle devletin şerefli savcılarını itham etmeyi de bırak. Türk’sün sen.
1) Zazayım. Resmiyette ülkenin adı Türkiye olduğu için Türk olarak geçiyor herkes. Ancak vatandaşlığı olan bir Arap, Türk değildir mesela gerçekte ama resmiyette Türk olarak geçer. Mesela herkesin dinine İslam yazılır ama ülkenin şu an %30'luk bir kesimi Müslüman değil bence. Bu oran %5 olsa bile resmiyette İslam yazıyor diye tüm herkesin benimsediği din İslam olmaz vs vs. Hem ayrıca Kürt diye birşey olmasa siyasilerin bile kabul ettiği bir durum ortaya çıkmazdı. MHP bile siz Türksünüz kardeşim Kürt diye birşey yok demiyor. Kürt diye hitap ediyor oradaki seçmenine.

2) Ben sadece Türkiye vatandaşlığı demem; Almanya vatandaşlığı, Fransa vatandaşlığı, İspanya vatandaşlığı gibi kullanımlar kullanırım sadece bu ülkeye özgü bir durum değil. Anlam olarak bakıldığında hatalı bence zaten bu Türk vatandaşlığı kullanımı. İnsanlar insan olan Türk'lere mi vatandaş oluyor yoksa ülke olan Türkiye'ye mi?

Nature Boy

𝔞𝔠𝔢 𝔰𝔱𝔢𝔢𝔩
Konular
159
Beğeni sayısı
2,219
PG Nakit
990
1
1) Zazayım. Resmiyette ülkenin adı Türkiye olduğu için Türk olarak geçiyor herkes. Ancak vatandaşlığı olan bir Arap, Türk değildir mesela gerçekte ama resmiyette Türk olarak geçer. Mesela herkesin dinine İslam yazılır ama ülkenin şu an %30'luk bir kesimi Müslüman değil bence. Bu oran %5 olsa bile resmiyette İslam yazıyor diye tüm herkesin benimsediği din İslam olmaz vs vs. Hem ayrıca Kürt diye birşey olmasa siyasilerin bile kabul ettiği bir durum ortaya çıkmazdı. MHP bile siz Türksünüz kardeşim Kürt diye birşey yok demiyor. Kürt diye hitap ediyor oradaki seçmenine.

2) Ben sadece Türkiye vatandaşlığı demem; Almanya vatandaşlığı, Fransa vatandaşlığı, İspanya vatandaşlığı gibi kullanımlar kullanırım sadece bu ülkeye özgü bir durum değil. Anlam olarak bakıldığında hatalı bence zaten bu Türk vatandaşlığı kullanımı. İnsanlar insan olan Türk'lere mi vatandaş oluyor yoksa ülke olan Türkiye'ye mi?
Türklük tanımı anayasada üst kimlik olarak tanımlandığından Türksün. Senin ne düşündüğünün bir önemi yok. Zaza kökenli Türk vatandaşıyım diyebilirsin en fazla. Bu konuda referansım MHP falan değil, kafandaki korkuluğu döve döve bir hal oldun.

Din hanesinde İslam yazması ile aynı şey değil. Çünkü din hanesi değiştirilebilen bir şey. Ancak sen Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olduğun sürece Türk’sün. Türk demeye utandığın için dünyanın hiçbir yerinde kullanılmayan ucube tabirlere sarılıyorsun. Bunu en son Yugoslavya yapmıştı, nereye geldikleri ortada.

Forumda bunu açıkça yazmasan da çoğu insan senin bu devletten ve değerlerinden nefret ettiğini düşünüyor. Samimi olup ben HDP’liyim, devlet doğuda kürtlere özerklik vermeli, bebek katili Apo’nun heykeli dikilmeli yazsan kimse seninle bu konuda tartışmayacak. Bizi daha fazla uğraştırmasan, az omurga gösterip gerçek fikirlerini yazsan ya?

BerzerkBryan

Role Model
Konular
270
Beğeni sayısı
350
PG Nakit
475
RPG Karakteri
Tyler Breeze
Favori Güreşçi
Shawn Michaels Daniel Bryan CM Punk Ve Bayley
1

Valla hacı ister kürt ol ister çerkez ol senin etnik kökenin benim umrumda değil ben de Arap kökenli bir TÜRK'üm ama senin gibi bu tarz internet sitelerinde/forumlarında böyle salak salak yorumlar yapmadım bak Türkiye vatandaşı diye bir şey yok bu Türkiyeli demek gibi bir şey büyük harflerle de yazayım anla TÜRK vatandaşı onun doğrusu.

BerzerkBryan

Role Model
Konular
270
Beğeni sayısı
350
PG Nakit
475
RPG Karakteri
Tyler Breeze
Favori Güreşçi
Shawn Michaels Daniel Bryan CM Punk Ve Bayley
1
Valla hacı ister kürt ol ister çerkez ol senin etnik kökenin benim umrumda değil ben de Arap kökenli bir TÜRK'üm ama senin gibi bu tarz internet sitelerinde/forumlarında böyle salak salak yorumlar yapmadım bak Türkiye vatandaşı diye bir şey yok bu Türkiyeli demek gibi bir şey büyük harflerle de yazayım anla TÜRK vatandaşı onun doğrusu.
Bir kaç şey daha ekleyeyim bak orda birileri ekleme yapmışlar neden Türk vatandaşı demeni vikipedi falan da koymuş biri sen hala bu durumda Türkiye vatandaşı diyorsan bu senin salak olduğunun kanıtıdır.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: