İmamoğlu’nun Rakibi Murat Kurum

Styles Clash

Littlefinger
Konular
92
Beğeni sayısı
1,631
PG Nakit
470
Favori Güreşçi
AJ Styles
Bakanlıkların muhalif belediyelere ve büyükşehir belediyelerinin diğer partili ilçelere "yardımcı olmadığı" bir düzen var şu an. Biraz da böyle yorumlamak lazım. Deprem kapıdayken ve çevre bakanı adayken İmamoğlu'na oy atmayı düşünmek artık işin şov boyutuna giriyor. Hiç yoktan önünde engel olmadan ve "o bu şu yüzünden" denilmeyecek bir isim olacak Kurum. Destekleyip desteklememekten ziyade insanların yakın geleceğin ne kadar farkında olup olmadıklarıyla alakalı bir gündem bence İbb. Mhp'yle örtülü işbirliği devam ettiği sürece Akp adayları zaten çoğunluğun oyuna sahip. Ankara'daki sol oy deposunu tamamen milliyetçi kanada devredip kadıköyden adaylık kovalayan adamların laflarını çok referans almamak gerekir. Genel kanının aksine Murat Kurum iyi bir aday oldu bence Akp adına. İstanbul'da yaşıyor olsaydım muhtemelen oyumu atardım. Can güvenliği>politik doğruculuk

Ama şu var Murat Kurum vaatlerini gerçekleştirebilir mi? Veya bunun teminatı nedir?

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
47
Beğeni sayısı
644
PG Nakit
250
Ama şu var Murat Kurum vaatlerini gerçekleştirebilir mi? Veya bunun teminatı nedir?

2 tane ana konuyla geliyor, biri kentsel dönüşüm diğeri ulaşım. Tersine göç olmadıkça ikisi için yapılan çözüm önerilerinin hepsi tamtakır kuru bakır. Chp'nin sosyal belediyeciliğinden gördük ki, muhalif belediyeler güncel krizlerde hükümete tampon olmaktan başka bir işe yaramıyor. İş kendilerine gelince ve vatandaş ne zaman çözüm arasa "ama hükümet önünü kesiyor" maskeleri de hazırda. Bu işin kısa özeti hizmet noksanlığı aslında. Benim derdim, vatandaş bir konuda çözüm aradığında tek odağın hükümet olması. Chp bu ülkede hükümete gelen eleştirilere tampon olmak dışında bir işe yaramıyor. Tek sebebi bu. Vaatlerle gram ilgilenmiyorum. Bence artık insanlar da ilgilenmiyor. Akp'nin son dönem kadrolarına görece liyakatli/kimlikli isimler tercih etmesi ve siyasetin dışında tutması da bu sebeple kanımca. Soylu'nun tasfiyesi üstüne 2 haftada kemalist olan Yerlikaya gibi. Muhakkak ona da güzel bir pr gelecektir.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: