Shawn Mı Yoksa Bret Mi?

Hangisi Daha İyi?

• Shawn Michaels

Oy: 10 58.8%
  • Bret Hart

Oy: 7 41.2%

• Kullanılan toplam oy
    17

Gloom

showstopper
Konular
2,086
Beğeni sayısı
1,620
PG Nakit
385
1
Shawn’ı gerçek hayattaki karakteri dışında özel kılan bir şey yok. Profesyonel olmadığı için yaptığı cüretkarlıklar (örn. RAW şovuna sadece don ile çıkıp arenada olmayan Undertaker’a shoot olarak sallaması) dışında bir şey yok. Eğer bunları kastetmiyorsan Ricky Morton>Shawn Michaels demen gerek düşünmeden.

İyiye yaptığı etki kötü etkisi ile kıyaslandığında devede pire. Görmezden gelinebilecek kadar küçük bir etkiye bakıp bir adamı övecek değilim. Güreşin bugün spor olarak görülmeyip dalga malzemesi olmasında Vince ile birlikte baş sorumlulardadır Kliq. Geçeceksin yani o işi.

Başka sözüm yok sayın yargıç.

Adamın kasıtlı bir şekilde sabote ettiği maçı atmışsın. Sabote etme sebebi de Hulk Hogan ve saçmalıkları. Biz böyle adamı bağrımıza basarız. Oyna devam.

"Shawn’ı gerçek hayattaki karakteri dışında özel kılan bir şey yok. Ricky Morton>Shawn Michaels"

cover2.jpg

Nature Boy

𝔞𝔠𝔢 𝔰𝔱𝔢𝔢𝔩
Konular
177
Beğeni sayısı
2,246
PG Nakit
990
1
Adamın kasıtlı bir şekilde sabote ettiği maçı atmışsın. Sabote etme sebebi de Hulk Hogan ve saçmalıkları. Biz böyle adamı bağrımıza basarız. Oyna devam.
Shawn’ı özel kılan olaylar zaten böyle sorumsuzlukları. İşine gelmiyorsa her şeyi sabote etmeye hazır olan gereksiz bir adam.
Ricky Morton örneği ile anlatmak istediğim olay da tam olarak bu aslında.

Gloom

showstopper
Konular
2,086
Beğeni sayısı
1,620
PG Nakit
385
1
Shawn’ı özel kılan olaylar zaten böyle sorumsuzlukları. İşine gelmiyorsa her şeyi sabote etmeye hazır olan gereksiz bir adam.
Ricky Morton örneği ile anlatmak istediğim olay da tam olarak bu aslında.
Benzerlerini birçok önde gelen güreşçide görmedik mi? Eddie Guerrero da Chris Benoit ile olan maçını sabote etmişti yanlış hatırlamıyorsam. Güreşçilerin önemli bir ksımının zaten oldukça problemli karakterler olduğunun altını çizmeliyiz bu noktada bence. Sadece sen konu Shawn olduğunda adamı Chris Benoit gibi adamlardan daha sıkıntılıymış gibi lanse ediyorsun.

Benoit örneği abartı tabi. Demek istediğimi anladın.

Nature Boy

𝔞𝔠𝔢 𝔰𝔱𝔢𝔢𝔩
Konular
177
Beğeni sayısı
2,246
PG Nakit
990
1
Benzerlerini birçok önde gelen güreşçide görmedik mi? Eddie Guerrero da Chris Benoit ile olan maçını sabote etmişti yanlış hatırlamıyorsam. Güreşçilerin önemli bir ksımının zaten oldukça problemli karakterler olduğunun altını çizmeliyiz bu noktada bence. Sadece sen konu Shawn olduğunda adamı Chris Benoit gibi adamlardan daha sıkıntılıymış gibi lanse ediyorsun.

Benoit örneği abartı tabi. Demek istediğimi anladın.
Güreş tarihinde aşağıdaki sahneden daha sorumsuzca bir an yok. Aklına gelen her şeyden daha kötü sonuçları oldu bu işe. Burada aktör olan herkes Chris Benoit’dan fazla zarar vermiştir. (Eğer bu olay yaşanmasaydı güreş, üzerinde oluşan kamuoyunu Diving Headbut’ın çok zararlı olduğunu, bu trajik olaydan dolayı yasaklandığını söyleyerek ikna edebilirdi. PG era’nın yaşanmasının, reytinglerin bu kadar düşmesinin, güreşin bu kadar küçülmesinin dolaylı sebebi bu karedir. Bunun günahını Ric Flair kadar büyük olsan, Lou Thesz kadar büyük olsan örtemezsin. Kaldı ki Shawn bu iki isim kadar büyük değil güreş tarihinde.)
1702468381131.jpeg

Gloom

showstopper
Konular
2,086
Beğeni sayısı
1,620
PG Nakit
385
1
Konudaki Shawn savunmasını görünce gülüşümü kaybettim. @Nature Boy
Zaten adamı bir ben savunuyorum kardeşim, gülüşün dursun yerinde. Asla anlaşamayacağımızı bildiğimden çok uzatma heveslisi de değilim. Yoksa ben de Shawn baba gibi gülüşümü kaybedeceğim...

Hacken

Joe Hendry
Konular
14
Beğeni sayısı
1,304
PG Nakit
320
RPG Karakteri
Bryan Danielson
Favori Güreşçi
Joe Hendry
Kişiliğini güreş kariyerinden ayrı tutarak değerlendirmek lazım bence.
Niye ayrı değerlendirelim kardeşim profesyonel kariyerinin bir parçası işte sergilediği davranışlarıdır. Buradaki "iyi" kavramı spesifikleştirilmediği sürece çok rahat dahil edilir. Shawn'ın ringdeki çoğu şeyi Bret ile kapışabilir insanlar için ancak profesyonellik de burada değerlendirilmesi gereken bir parametre olduğu için açık ara Bret'tir. Ayrıca rakibe ayak uydurma ve tempoda Bret, HBK'in gerisinde değil. Teknik olarak zaten en tepede Hart.

Son düzenleme:

Gloom

showstopper
Konular
2,086
Beğeni sayısı
1,620
PG Nakit
385
1
Niye ayrı değerlendirelim kardeşim profesyonel kariyerinin bir parçası işte sergilediği davranışlarıdır. Buradaki "iyi" kavramı spesifikleştirilmediği sürece çok rahat dahil edilir. Shawn'ın ringdeki çoğu şeyi Bret ile kapışabilir insanlar için ancak profesyonellik de burada değerlendirilmesi gereken bir parametre olduğu için açık ara Bret'tir. Ayrıca rakibe ayak uydurma ve tempoda Bret, HBK'in gerisinde değil. Teknik olarak zaten en tepede Hart.
Beraber değerlendirsek de Shawn'ın artılarının eksilerini götürdüğünü dile getirdim. Aktif güreş kariyeri sonrasında el attığı işleri de dahil ederek.

Gloom

showstopper
Konular
2,086
Beğeni sayısı
1,620
PG Nakit
385
1
Ek olarak, ben bu "HBK'nin gerisinde değil" cümlesine katılabilirim. Dediğim gibi, daha teknik bir güreşçi. Yani seyir zevkini, falanı filanı dahil ettiğimizde ben çok büyük farklar olmadığını ama Shawn'ı daha iyi bulduğumu dile getiriyorum. Shawn'ın 'greater' olduğunu dile getirirken Bret'in hiçbir marifetini de küçümsemiyorum. Benim problemim, Shawn'ın özenle yerin dibine, itin götüne sokulması.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: