RPG PAYBACK #10 Puan ve Değerlendirmeleriniz?

Şova kaç puan veriyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    11

Heartbroken Kid

real lies
Konular
206
Beğeni sayısı
1,070
PG Nakit
380
RPG Karakteri
John Morrison
Favori Güreşçi
Lexi Luna
1
şovun temposu biraz düşüktü, sakin bir şov oldu. main eventte taştaşı vurduk masaya. başta dediğim gibi tempo bana göre biraz düşüktü o yüzden çok hype olamadım okurken. 4 veriyorum.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
365
Beğeni sayısı
795
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Wyatt olayının önemsenmesi güzel, duygusal bir segment olmus begendim onu Dream ve Daniels segmenti gene iyiydi, beğendim çünkü en kotu 5 uzerinden 4.5 geciyor Dream segmentleri benim gözümde. Riddle mevzusu da bence Garza'nın oyuncusu sayesinde Garza tarafının win'i ile sonuçlanacak gibi o yüzden şaşırtmadı. Johnny MAYHEM kemeri alırsa bir MAYHEM atağı başlatabilir gibi ama Oldberg'ün kemeri alacağını düşünüyorum feud sonunda, olayın sonunda Truth bence biraz sönük kalmış o sole survivor imajıyla gitmesine rağmen ama gene de kaliteli bir ME olmuş. Kaba taslak bir yorum yaptım biraz, bu şovu takip edemedim tam ama diğer sovda telafi etmek dileğiyle. Yarın da bahsettiğim kendimce bayağı sağlam ve uzun bir debut promosuyla alana gene gireceğiz inşallah.

E; Uzun bir aradan sonra güzeldi yani genel olarak bu şov. 5 veririm ben.

Konular
58
Beğeni sayısı
1,261
PG Nakit
770
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Şov kabuk değişimi gibiydi, yeni potalar şekillendi yavaş yavaş. Bence gayet iyi bir şovdu sadece vites bir tık düşük kaldı gibi hissettim. Belki segmentlerden birisi yerine sağlam bir maç konulsa 5 verebilirdim, şimdilik saklıyorum tam puanımı o yüzden 4.

Kras Mazov

Tractatus
Konular
34
Beğeni sayısı
1,319
PG Nakit
210
RPG Karakteri
Velveteen Dream
Favori Güreşçi
Eddie Guerrero
Haftalık şovlara hep 4 veririm PPvler 5 olduğu için. Ama son zamanlar çok yoğunum özel hayatımda tatlı telaşelerle uğraşıyorum o yüzden bugün takip edemedim. Bu yüzden +1 ekleyip 5e tamamladım ama ayrıca bir değerlendirme yapmayı düşünüyorum.

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
27
Beğeni sayısı
763
PG Nakit
165
RPG Karakteri
''The Fallen Angel'' Christopher Daniels
Daniels Dream segmenti için incelemeyi sonra yapacağımı söylemiştim, uzun süre sonra huzurlu vaktim var 1-2 saat ve bu arada değerlendirebilirim. Bu sefer tek tek cümle incelemek yerine segmentin genel olarak hissettirdiklerini ve verilmek istenen mesajları yorumlamaya çalışacağım. Öncelikle segment boyunca Daniels'ın tamamen Velveteen'in kafasını karıştırmaya çalışmasını, bir önceki şovdaki her şeyin arkasındaki kişinin Daniels çıkması olayını biraz tescillediğini söyleyebilirim. Belki de planlanan başka bir ters köşe vardır ve bütün bunlar onların build up'ıdır ancak bu ihtimali yorumlamak şu an biraz paranoya üretmek gibi olur o yüzden gerek yok. Daniels'ın önce hiçbir şey yokmuş gibi Selam Velveteen demesi, sonra bütün bunlarla alakam yok demesi fakat bir sonraki cümlede yine pasif agresif bir cümle söyleyip paragrafı muallakta bırakarak bitirmesi gibi detaylar hoş. Başına gelen hiçbir şeyle bağlantım yok dedikten sonra ''Bir melek düştüğünde, ne olur? Geri kalkar mı, yoksa sonsuza kadar yeryüzünde yürür mü?'' demesi, Daniels'ın Velveteen'de kendinden bir şeyler gördüğünü simgeliyor bence. Çünkü onunla alakalı suçsuzluğunu söylediği bir cümleden sonra direkt kendi hikayesini özetlemesi böyle açıklanır bence. Öteki türlü bu cümlenin orada ne işi var emin olamadım. Uzunca bir süredir promo atamıyor olmamın sebebi biraz buydu, ben Daniels'ın motivasyonunu tamamen anlamadan bir şeyler karalamak istemedim çünkü ister istemez kayfabe kırabilirdim. Yarın ki şovu da bekleyeceğim ve eğer yine kendimi promoya hazır hissetmezsem en azından bir konuşma gösterisi paylaşırım. Özledim yazmayı. Devamında Daniels yine oltalamaya çalışıyor bence, her şeyin arkasında cidden o var gibi gösteriyor bu detaylar. Ancak Velveteen kafasında acayip şartlanmış durumda, ki psikolojik buhrana girdiği kısımlarda da öyleydi. Bence Velveteen hala kendini bulabilmiş değil, öyle görse de. Sonraki kısımda Daniels cidden agresiflikten uzak aslında, Velveteen'e umut aşılayacak cümleler söylüyor ki bence bu da bir oltalama denemesi ancak Velveteen kendi içindeki şartlanmalardan ötürü Daniels'ın onun yumuşamasını beklediği yerde daha da sertleştiriyor tavrını. Aslında bu son yazdığım cümle bana bir şeyi düşündürdü, benim bu mesajın başından beri oltalama denemesi dediğim her şey belki de Daniels'ın Velveteen'in ruh halini tamamen anlamaya çalışmasıdır. Çünkü Daniels için biraz fazla basit deneme diyebiliriz, özellikle en baştaki ''Selam Velveteen!'' kısmı. Daniels belki de Velveteen'in ne durumda olduğunu anlamak istiyor. Yani Velveteen'in gözünden bakınca Daniels ona zarar vermek için her şeyi yapıyor gibi görünse de Daniels neden Velveteen'e bu kadar taksın ki? Öte yandan amacı Velveteen'in toparlamasına yardım etmekse bunu niye yapacağını ben de kestiremiyorum. İki uca da dokunabilecek bir noktada hikaye. Oltalama denemesi dediğim psikanaliz hamlelerinin en büyüğünü Daniels, Velveteen adım ne deyince ''The Dream!'' diyerek yapıyor. En başında pasif agresif bir tavır takınıp benim seninle işim yok dedi, sonra birlik teklif etti ve elini uzattı, şimdi de yaptığı yolların hepsini tek paragrafta yıkarak Velveteen'e sözlerle saldırabileceğei kadar saldırdı. Travmasını tetikledi direkt, sonra onun ne kadar çaresiz biri olduğunu anlatmaya başladı, yenilgilerinden, yaşadıklarından bahsetti, yaşadığı her şeyi basite aldı ve şaklaban, doğum günü animatörü demeye başladı ve Velveteen'e geçmişine götürmeye niyetlendi. Dediğim gibi bence bunların hepsi Daniels'ın Velveteen'in ne durumda olduğunu anlamak için yaptığı şeyler. Velveteen'in ayağına gitmedi, onu kendi ayağına getirdi. Normalde cenazenin yanına ilk katil gider derler ya (biraz kurtlar vadisi), Daniels cenazenin ilk katilin yanına gelmesini sağladı. Devamında Daniels'ın son darbesi Velveteen'i bir süre yıpratıyor (ki böyle olmalıydı bu kısım zaten) ve Velveteen kısa süreli bir iç çatışma yaşıyor. -Burada yorumlarımdan bağımsız yineleyeceğim, Velveteen'in en çok tetikleyen söz diye gösterilen kısmın yazdığım bir promodan bire bir alınmış olması hala çok hoşuma gidiyor. Bu segmentleri Kras Mazov ya da ben yazmıyor olsak da bir noktada inşa edilmesine katkı sağlıyormuşuz gibi hissediyorum. Ortadaki üründen memnun olduğum için haliyle bu durum daha da memnun ediyor. Teşekkür ederim.- Ancak Velveteen'in girdiği ruh halinden çıkması uzun sürmüyor ki bence aslında bu karakterin kendini mental olarak ne kadar güçlendirdiğini yansıtmak için yazılmış. Kendi içine kapanması gereken Velveteen bunu neredeyse yaşamayıp üstüne kendini kurtardığı gibi dış dünyaya (Metafor Daniels'ın burnu) alabildiğine sert bir darbe de vuruyor. Daniels bence bu darbeyi bekliyordu ki paragrafın devamında Velveteen'in Daniels'a saldırmak istemeye çalışması yansıtılırken Daniels'ın karşılık verip vermediği açıkta bırakılmış. Bence vermiyor. Eğer tam olarak doğru yorumladıysam bence Velveteen'in bunu yapmasını en çok Daniels istiyordu. Eğer onu alt etmeyi istiyorsa, Velveteen'a ''Ben Christopher Daniels'tan daha güçlüyüm.'' düşüncesini vermek istiyor olabilir. Nitekim Velveteen kendini çaresiz hissederken özellikle Survivor Series ile başlayan süreçte kendi içerisinde mental stabilizasyonunu yeniden kazandı. Daniels, Velveteen'in bu durumu kendi içinde egzecere etmesini sağlayarak onu başka bir noktadan vurmak istiyor olabilir. Ben çaresizim diye düşündürterek değil, -Bunu bir defa yaptı.- ben yenilmezim diyerek düşündürterek. Çok boyutlu satranç adeta, hikayenin devamını merakla bekliyoruz. İzliyoruz. Emeğinize sağlık.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: