Jon Moxley’nin Kendisini Bitirmiş Olması

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
150
Beğeni sayısı
2,082
PG Nakit
1,090
Ambrose.jpg
kucsau7urisc7bx57uhb.jpg

WWE’den ayrılmadan önce bir süper yıldız olan Dean Ambrose’un AEW kariyeri ile birlikte yavaş yavaş eski alışkanlıklarına dönmesi, onu bitirmiştir. Ellerini cebine sokarak güreşen bir komedi karakteri ile rekabetçi maç yapacak kadar düşmüştür. Kafasına birkaç düzine çöp şiş saplanmasını arzulaması ile büyük olmanın gerektirdiği özelliklere sahip olmadığını gösterdi. Artık ring içinde ne de sahne arkasında bir ağırlığı yoktur.

Jon Moxley’nin AEW kariyerİ özeti:
Yıldız geldi, balici gidiyor.

Netuno

One & Only
Konular
194
Beğeni sayısı
1,578
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
WWE'den ayrıldığı ilk dönemde, G1 yaptığında falan, favorilerimden birisiydi diyebilirim. Vücudu iyi gözüküyordu, ring içinde uğraşıyordu, promolarını kesebiliyordu. Sonrasında bladejob işini bile şakaya dönüştüren bir çar oldu. Çok yazık ya. Disiplin gerekiyor bu herife. Yoksa böyle saçma sapan işlere dalıyor.

Deathmatch Classic

#uncensored
Konular
980
Beğeni sayısı
982
PG Nakit
350
Favori Güreşçi
Thumbtack Jack
1 1
İdeali vasat olan adama saygı duymam.
Defalarca dediğim gibi kişinin güreşe olan bakış açısıyla alakalı bir durum bu ve hiçbir zaman değişmeyen bir paradigma yok bu sektörde, senin beğenmiyor olman adamın yanlış yolda olduğu anlamına gelmiyor kısaca. Herif tam olarak sağdaki görselde yaptığı şeyi yapabilmek için ayrıldı WWE'den, CZW karakterinin içine su katılmış versiyonuyla çocuk eğlendirmek istemedi. Ayrıldığı sene PWI'da zirvedeydi ve 3 senedir Top 10'de. Kendisini bitirdiği tek nokta alkol bağımlılığıdır ki onunla da savaştığını biliyoruz. Pozisyon temiz yani.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
150
Beğeni sayısı
2,082
PG Nakit
1,090
hiçbir zaman değişmeyen bir paradigma yok bu sektörde, senin beğenmiyor olman adamın yanlış yolda olduğu anlamına gelmiyor kısaca.
Doğru söylüyorsun, bir değişim var. Ve yine benim beğenmiyor olmam adamın yanlış yolda olduğu anlamına gelmez. Ancak yanlış yolda olmadığını söylemek için de yeterli bir argüman oluşturmaz. Eğer gerçekten bunu incelemek istersek bu değişimin sonuçlarına bakmak gerekir. ECW, E’nin anlamını değiştirdiğinden beri güreşin hitap ettiği kitledeki düşüşe bakmak dahi benim için yeterli. Elbette başka etmenlerde var ancak geri kalan etmenlerin hiçbirisi bu değişim kadar köklü olmadığı gibi düşüşün de önüne geçilemiyor.

Güreş ne kadar değişirse değişsin insanlara bir şeyler hissettirmek amacıyla simule edilen bir spordur, böyle olmaya da devam edecektir. Bu yapıyı zedeleyen her akım da seyircilerin kaybolmasına sebep olmaktadır.

Deathmatch Classic

#uncensored
Konular
980
Beğeni sayısı
982
PG Nakit
350
Favori Güreşçi
Thumbtack Jack
1 1
Doğru söylüyorsun, bir değişim var. Ve yine benim beğenmiyor olmam adamın yanlış yolda olduğu anlamına gelmez. Ancak yanlış yolda olmadığını söylemek için de yeterli bir argüman oluşturmaz. Eğer gerçekten bunu incelemek istersek bu değişimin sonuçlarına bakmak gerekir. ECW, E’nin anlamını değiştirdiğinden beri güreşin hitap ettiği kitledeki düşüşe bakmak dahi benim için yeterli. Elbette başka etmenlerde var ancak geri kalan etmenlerin hiçbirisi bu değişim kadar köklü olmadığı gibi düşüşün de önüne geçilemiyor.

Güreş ne kadar değişirse değişsin insanlara bir şeyler hissettirmek amacıyla simule edilen bir spordur, böyle olmaya da devam edecektir. Bu yapıyı zedeleyen her akım da seyircilerin kaybolmasına sebep olmaktadır.
Ben güreşin akıbetinden ziyade Moxley'in perspektifinden baktım olaya, WWE'den ayrılışının artıları ve eksileri olarak. Tabii kariyerinin ve güreş karakterinin tam anlamıyla şekil değiştirmesinden dolayı eski sevenlerinin tamamını çıktığı farklı yolda peşinden sürükleyemezdi. Ay ve güneş kadar fark var çünkü. Yine de yeni yolunda da yeni hayranlar ediniyor, benim gibi mesela. Dean Ambrose benim hayranlık duyduğum bir karakter olmamıştır hiçbir zaman ama Moxley'i zirvede bir yere yerleştiririm, @Beast Incarnate de buna benzer duygular besliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Olay da bundan ibaret bence bu bir gerileme değil tam manasıyla bir değişim ve hayran kitlesi de kariyeri gibi bir değişim geçiriyor.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
5,506
Beğeni sayısı
3,797
PG Nakit
3,155
RPG Karakteri
Swerve Strickland
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Kesinlikle katılmıyorum ya. Murat da bahsetmiş Ambrose'u ne kadar sevmiyorsam Moxley'i bir o kadar seviyorum ben. Yapmak istediği şeyi yaparken bu işten ne kadar zevk aldığı ve doğal göründüğü belli oluyor. Üstte de buna benzer bir tartışma dönmüş ama bir kitleye hitap etmiyor olması Mox'un yaptıklarının kötü olduğunu ya da kendini bitirdiğini göstermez, hele Jericho ile beraber AEW'nun ilk efsanesi olarak anılacağı bariz iken hiç göstermez.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
150
Beğeni sayısı
2,082
PG Nakit
1,090
Ben güreşin akıbetinden ziyade Moxley'in perspektifinden baktım olaya, WWE'den ayrılışının artıları ve eksileri olarak. Tabii kariyerinin ve güreş karakterinin tam anlamıyla şekil değiştirmesinden dolayı eski sevenlerinin tamamını çıktığı farklı yolda peşinden sürükleyemezdi. Ay ve güneş kadar fark var çünkü. Yine de yeni yolunda da yeni hayranlar ediniyor, benim gibi mesela. Dean Ambrose benim hayranlık duyduğum bir karakter olmamıştır hiçbir zaman ama Moxley'i zirvede bir yere yerleştiririm, @Beast Incarnate de buna benzer duygular besliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Olay da bundan ibaret bence bu bir gerileme değil tam manasıyla bir değişim ve hayran kitlesi de kariyeri gibi bir değişim geçiriyor.
Hayranı olup da sevmeyi bırakan da çok fazla insan var. Nasıl yapacağız o zaman? Orada net bir şey elde edemeyiz. Yıldız olmak zor iştir, sorumluluk ister. Piyasadaki isimsiz/vasıfsız/yeteneksiz (artık hangisini demek istersen) insanların kendilerini öne çıkarmak için yaptıkları şarlatanlıkları yaparak onlardan birisi haline geldi. Reyting getirmiyor, maçları para basmıyor. Bunları artık yapamadığı için kendisini bitirmiştir.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: