Hangisi Daha Büyük Hayal Kırıklığı Yaşattı?

Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    6

Johnkorey

QuietQuitting
Konular
553
Beğeni sayısı
1,337
PG Nakit
1,445
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
1692404021778.png

Bu sorum haliyle muhalif arkadaşlara. 2018'de Muharrem İnce'nin yenilgisi mi daha büyük hayal kırıklığı yaşattı? Yoksa Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerindeki yenilgisi mi? Cevapları alalım.​

Layne Staley

🍓 original
Konular
15
Beğeni sayısı
545
PG Nakit
155
Favori Güreşçi
alper mizanin
Sayın Muharrem İnce'nin 2018 seçimlerinde yaptığı hatalar hepimizin bildiği ve ortada olan şeyler. Her ne kadar yapmış olduğu yanlışların kabulü, yaptığı yanlışları silmese de, çıkıp bunlar hakkında konuşup, kabul edebildi kendisi. Seçim gecesi yapmış olduğu hatalar için ne kadar hasar aldığını da biliyoruz. Gördük, izledik, duyduk. Ancak Sayın İnce'nin partisinin ve genel başkanının 2018 seçimlerinde adaylarının ne kadar arkasında durdukları, ona ne kadar sahip çıktıkları, daha doğrusu...sandıklara ne kadar sahip çıktıkları da apaçık ortada. Ben çok inanmıştım. Özellikle Maltepe'li bir vatandaş olarak Sayın İnce'nin Maltepe mitinginde oradaydım, karavanın üstüne çıkmıştım. Çok inanmıştım, olmamıştı. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri İnce'siyle, CHP'siyle, bir "hatalar silsilesi" idi.

Gözlerimizi 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevirdiğimizde ise CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine karşı başlamış "kk aday olma" kampanyasına kulaklarını tıkamış, adaylığında diretmiş bir cumhurbaşkanı adayıydı. Öyle ki, CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, genel başkanının adaylığına karşı olan ve bunu paylaşımlarında dile getiren gençlere karşı "Sabrımızı taşırmayın, Biz genel başkanımızın arkasındayız." dedi.

Anketler ortadaydı, sokağın nabzının tutulduğu videolarda benzer durumlar yansıyordu. Öyle ya da böyle, muhalefet bloğunun adayı Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu, benim ideal adayım değildi. Belki de birçok kişinin değildi. Bu noktadan sonra önüne bakan bir vatandaş oldum. Sayın Kılıçdaroğlu için iki turda da sandık kurulu üyesi olarak görev aldım. Sabahın beş buçuğundan, görev aldığım sandığın oy torbasının teslimine kadar oradaydım. Telefon rehberim okul sorumlularının, kat avukatlarının cep numaralarıyla dolu. Ben, Kemal Kılıçdaroğlu için yapabileceklerimi yaptım. Adayı yıpratmadım. Çevremde kendisine oy vermeye sıcak olmayan arkadaşlarımla konuştum. Kimisini ikna da ettim. Sandığımı da korudum. Elimden daha fazlası gelseydi, onu da yapardım.

ama,
Başarının sefası da senindir, başarısızlığın ceremesi de.

"Sen 2018'de %30 oy almışsın ne olmuş, kaybetmişsin işte." diyen insanın, çıkıp 2023'de "%47 ile kaybetmek başarısızlık sayılmaz.." demesi benim emeğime, vatandaşın inancına hakarettir arkadaşım. Kılçıksız hem de. Başarısızlığı olgunluk göstererek kabul etmek, üstlenmek, gereğini de yapmak gerekir. Bunun olmasını beklerdim.

Hayal kırıklığı.

Son düzenleme:

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Kemal Kılıçdaroğlu herkes tarafından yalnız bırakıldı, Muharrem'i Sinan'ı ona saldırdı. Adam normalde sadece Erdoğan ile kapışması gerekirken 3 adayla da savasti. Muharrem hem kirli iftiralar attı hemde 2 turda da desteklemedi Kılıçdaroğlu'nu. Oğan'ı zaten hiç söylemiyorum. İnce haddini aşan söylemlerde bulunmasa muhalefetin propagandası İnce'ye karşı oy bolme diye olmayacaktı. İktidara karşı Türkiye'nin sorunlarını dile getirecekti. Yani iktidarın oyu daha da düşecekti. Bu konuda saray ile çalışıldığını düşünüyorum. İYİ PARTİ CHP'li adamlara IYIP'ye oy atın dedi ve muhalif adı altında gözüken ama fonlanan sosyal medya hesaplarının kusturdugu CHP secmeninde tuttu bu algı. Ve IYIP seçmeni Milliyetçiliğin trend olduğu bir seçimde şu 5 senede oy arttıramadı. %0.01 bile arttıramadı. IYIP hem masadan kalktı hem de secim sürecinde CHP'yi bölerek iktidara çalıştı. Ve 2021 - 2022 senelerinde CHP'de birleşmiş muhalefeti sosyal medya hesaplarına para yedirerek parça pincik etti iktidar. Muhalefet seçmeninin Kılıçdaroğlu'na karşı iki yüzlülüğü eşi bulunmaz seviyedeydi bu sene. Yani sözüm o ki muhalefet seçmeni bu düzenin devam etmesini gercek AKP'lilerden çok istedi. İmamoğlu desen zaten 50 gunde 200 zoom toplantısı yapamaz. Yani taa secim döneminde adam Kılıçdaroğlu'nu indirmek için partiyi örgütlüyormuş. Kılıçdaroğlu yalnız bırakıldı sözümün karşılığı budur. Alevi ve Kürt düşmanlığı siyasetin her zerresine sinmiş durumda, halk ve siyasiler Alevi ve Dersimli Kılıçdaroğlu'nu istemedi Türkiye'ye. Yazık çok yazık.

2018'de ikinci tur umudu vardı ama Muharrem her zaman Tayyip ile laf dalaşına daldı ve her zaman kapak edildi. Ee bunlarda oyunu düşürdü tabii. Sonra hainlik yapıp CHP terörist partisi algisini başlatan ilk isimdir Muharrem İnce. 2018'de evet kazanma umudu yoktu ama 2.tur ile iktidara mesaj verme ihtimali vardı. İnce başarısız ve riyakar bir siyasetçidir. 2018 hayal kırıklığı değil rezalettir.

KK loser diyenlere tek cevabım ovundugunuz İnce ile KK'nin secim kaybetme sayısı aynı. Ulan bu İnce daha köyünde rakibini yenememis adam ya. Inceciler bu sene Ekrem İmamoğlu'nu CHP'nin başına geçirmeye çalıştı ama İmamoğlu başarısız oldu ve bu CHP delege sonuçlarında da açık gözüküyor. İmamoğlu şimdi R yaptı IBB var abi yaaaa diyerek. Ama Ozel'i destekliyor. Özel'i çatır çutur yener Kılıçdaroğlu. Yani kısaca loser denen adamı bir turlu indiremediniz. Çünkü muhalefeti bölen algıyı yiyen sosyal medya kitlesi dışında Kılıçdaroğlu'ndan memnun olmayan yok.

İnce gerek adam kazandı lafı gerek CHP'den direkt kaçması ile o dönem muhalefeti şu ankinden kat be kat daha fazla kırmıştır.

Cevabım 2018.

Pink Floyd

biggest icon in wrestling
Konular
7
Beğeni sayısı
118
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
The Rock
Kılıçdaroğlu'nun kazanamayacağını bildiğim için hiç beklentiye girmedim. Hatta askerdeydim o sıra, askerdekileri görünce iyice emin oldum kazanamayacağına. O yüzden hiç hayal kırıklığı yaşamadım. 2018'de inandığım için 2018'de yaşadım diyebilirim.

Johnny Sack

CM P*nk S*veni
Konular
1,806
Beğeni sayısı
1,576
PG Nakit
390
RPG Karakteri
Goldberg
Favori Güreşçi
Mark Henry
Tayyip Erdoğan'ın 2018'de yenilmesine imkan yoktu. 2023'de en azından ekonomi olsun, sığınmacılar olsun daha kötü bir durum vardı. Ama bunun da pek bir etkisi yokmuş. 2023'te daha büyük hayal kırıklığına uğradım. Adaylar özelinde bakarsak iki aday da beni eşit hayal kırıklığına uğrattı, ikisiyle de işim olmaz artık.

Danke

🍓
Konular
21
Beğeni sayısı
360
PG Nakit
125
Favori Güreşçi
Tama Tonga
Kuzeniyle evlenen adama oy verdiğim için ve sabahın köründe sandığa gittiğim için utanıyorum. Keşke pusulaya işeseydim.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: