Arapların Transferlerinin Süper Lig'e Katkısı

Tolgamer

Pepsi Konseyi
Konular
409
Beğeni sayısı
662
PG Nakit
1,045
RPG Karakteri
Adam Copeland
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
1
Bu konuyu şu an aklıma geldiği için açıyorum, Arabistan'a yapılan transferlerin Süper Lig, Jupiler Pro League, İsviçre Ligi vs. liglere zarardan çok yarar sağladığını düşünüyorum. Zaten bu ligten 1-2 sene bile öncesinde yapmaya başladıkları transferler baya tuzluydu, biraz kalburüstü oynayan oyuncuları iyi pazarladığında 10 milyon üstüne kapıyorlardı. Bu katkı sağlama meselesi de şöyle, Arabistan artık keseyi öyle açtı ki; kariyer bitirme ligi değil, Watford'un 20'lik wonderkidi de gidiyor, Lazio'nun 3 yıldır acaba nereye transfer yapacak dedirttiği orta sahası da gidiyor. Bu da takımlarda eksik yaratıyor, büyük takımlar eksik yarattığında da piyasada Bellingham, Haaland gibi oyuncuların Dortmund'ta oluşu gibi gözde oyuncuların A- takımlarda pek olmadığı için daha fazla küçük takımlara yöneliyor. Ligimizde Fenerbahçe, Ali Koç'u sevmesem de yıllardır Ali Koç'un pazarlık yeteneği sayesinde oyuncuları Avrupa'ya pazarlıyor. Bunun örnekleri sadece Fenerbahçe çıkışlı oyunculardan bile Arda Güler, Attila Szalai ve Kim Min-Jae olarak 3 tane oyuncu sayabiliriz. İkisi dünya devine biri ise Bundesliga'da Avrupa'da oynamak için iddialı bir takıma gitti, ama benim bu konuda anlatmaya çalıştığım asıl transfer türü aslında Szalai. Bu sene takımda kim iyi diye sorsan Szalai'yi belki ilk 5'e almayanlar olurdu, Ferdi, Arda, Zajc, Valencia cart curt derdi insanlar, ama bizim takımda bile bu kadar öne çıkmayan bir topçuyu bu paraya alması bence artık Arabistan'a transfer yapan oyunculardan sonra küçük liglerden fırsat transferi yapma çabasıdır. Galatasaray'a geldiğimizde de Erden Timur satmak mı istemedi yoksa pazarlıkta mı anlaşamadı bilmiyorum ama Nelsson ve Boey'de gidebilirdi. Ben en azından Nelsson'a gelen teklifi reddedildiğini düşünüyorum, çünkü Zalgiris Vilnius maçında beni satın dercesine bir top oynadı. Onların da Premier League'ten bile 2-3 alıcısı çıkacağını düşünüyorum. Yani işin kısası bence Arabistan'a giden transferler sonrası kulüpler daha çok kendi seviyesinin biraz daha altında olan takımlardan fırsat transferine yönelmeye başladı. Sizin düşünceniz nedir?​

Johnkorey

AgnostikMuezzin
Konular
530
Beğeni sayısı
1,269
PG Nakit
1,355
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
Dolaylı olarak bize yaracağını düşünüyorum ben de ama yöneticilerimizin bu gelen paraları ne kadar akıllıca kullanacağı tartışılır.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: