23 Ocak 2018 | Smackdown Şov İncelemesi

Beautiful Madness

Heavy In Your Arms
Konular
144
Beğeni sayısı
218
PG Nakit
2,055
Favori Güreşçi
Rhea Ripley
Hazırlayan : Beautiful Madness ( Reckless Behaviour)

wwe-friday-night-smackdown-logo-2.png

Şirket: World Wrestling Entertainment
Tarih: 23 Ocak 2018
Yer: Capital One Arena, Washington DC

WDpaWY.gif

Pyrolar eşliğinde şov başlıyor. Sami Zayn & Kevin Owens ringe geliyor ve mikforon alıp konuşmaya başlıyor.

Kevin Owens : Tamam arkadaşlar, şimdi dikkatli olma zamanı önümüzde WWE geleceğimiz duruyor. Ama üçlü bir geçit töreni değil. Geçen gece Raw'ın 25.yıl dönümü şovunda gördüğümüz gibi. Bayanlar ve baylar gelecek WWE şampiyonu Sami Zayn için ayağa kalkın.

Sami Zayn : Merhaba çocuklar biraz sevgi yayalım ortalığa. Bayanlar ve baylar gelecek WWE şampiyonu Kevin Owens için ayağa kalkın.

Kevin Owens : Sami Zayn yep hareketinin tek bir heceden çok daha fazlasının olduğunu biliyorsun. Zulüm ve sıkıntıya karşı yüzleşmek. İhtimaller ne olursa olsun sonuna kadar yüzleşeceğiz.

Sami Zayn : YEP !

Kevin Owens : Örneğin 5 hafta önce biz Smackdown Live'da üç kişiye karşı iki kişilik olan bir maça koyulduk. Hatırlandın mı ? Kimin tarafından da Shane McMahon !

Sami Zayn : YEP !

Kevin Owens Ama Shane'in kan davası geri tepti ve tepmedi mi? O gece AJ Styles'ın Royal Rumble'da kemerle ayrılmasının hiç bir şansı olmadığını gösterdik. Biliyor musunuz biz yani Sami Zayn ve Kevin Owens biz kesinlikle Smackdown Live'da ki rakiplerimiz arasında en iyileriz. Bu pazar AJ Styles'ın kemerini koruması için hiç bir şansı yok !

AJ Styles chantleri duyuluyor.

Sami Zayn : Anlamadınız sanırım? Onu yeneceğim , AJ sen akıllı bir çocuk değilsin Royal Rumble'da seni yeneceğiz. WWE şampiyonluk kemerini alacağız ve WWE şampiyonları olacağız. Kemerini aldıktan sonra da senin canını yakacağız.

YEP chantleri duyuluyor. Bu sırada AJ Styles ringe geliyor mikrofon alıp konuşmaya başlıyor.

AJ Styles : Buraya sizin sadece söyledikleriniz için gelmedim, doğru mu duydum Kami ? Beni bu pazar yeneceğini mi söyledin? Buna ne demeli ? '' Hayır '' Bu pazar WWE Şampiyonları olabileceğinizi mi söylediniz? '' Hayır'' Benim bu pazar günü canımı acıtacağınızı mı söylediniz? '' Hayır '' Ne ? Bu size biraz garip mi geldi? Biraz garip ama siz insanlara aylardır yep hareketi ile garip geliyorsunuz.

Kevin Owens : Garip olduğunu düşünüp düşünmemen umurumda değil, seni yendiğimiz zaman artık buna alışmak zorunda kalacaksın. Gittiğin her yerde Yep seslerini duyacaksın.

Sami Zayn : Bu doğru AJ ! Arenanın her yerdine, havaalanının her yerinde. Hayallerinde , kabuslarında. Senin tüm fanların artık bizim fanlarımız olacak. Kendi ailen bile !

Yep yep yep yep !

AJ Styles : Çocuklar biraz çenenizi kapatıp sussanız iyi edersiniz. Kendinizden oldukça emin gözüküyorsunuz , öyle de olmalısınız. Nasıl olsa bir avantajınız var ama bir şeyi söylemem gerek ki herhangi biriyle karşılaşmayacaksınız.Olağanüstü biriyle karşılaşacaksınız. Bunu söyleyebilirim ki, eğer vücudumda savaşma isteği kalırsa size emin olmanızı söylüyorum ki asla WWE şampiyonu olamayacaksınız. Önceden binlerce kez söylediğim gibi burası Kami Şov değil burası Smackdown Live. Burası AJ Styles'ın inşa ettiği evi Smackdown Live.

Kevin Owens : Sana söylemedim mi ?

Sami Zayn : Evet bunu yaptı.

Kevin Owens : Haklısın, AJ biliyor musun sen olağanüstüsün ama tahmin edilebilirsin.

Sami Zayn : Sana söylemedim mi Kevin? Buraya gelip Macho çocuk gibi takılacağını ve tavırlar sergileyeceğini?

Kevin Owens : Yep ! Orada durup sert tavırlar sergiliyorsun, bizi pazar günü yenecekmişsin gibi konuşuyorsun. Buraya gelip cahilce konuşuyorsun ne var biliyor musun sanırım Washington DC'de de resmi bir şekilde cahilce konuşuluyor. Sami AJ'in 5 hafta önce söylediği şey ne idi?

Sami Zayn : Pek hatırlamıyorum ama bir kaç görüntü var hep birlikte izleyelim.

AJ Styles'ın sinirlendiği karelerden bir kaç kesit görüyoruz.

Kevin Owens : Ne sert çocuk öyle değil mi? Bunu beklemiyordun öyle değil mi? Söylediğin o sözlerin hepsi boş laflardı öyle değil mi ? Birinin orada olup sana teklif sunmasını ve maç ayarlamasını beklemiyordun? Buraya gelip sana maç ayarlanıp teklif sunuluyor sen söylediğin tüm o sözlerden cayıyorsun. Doğru değil mi ?

Sami Zayn : Artık gerçek bir adam olma zamanı. Daniel Bryan'ın söylediği sözleri söylüyorsun. Hayatında hep Daniel Bryan ve Otorite'nin arkasında olan bir adamsın. Daniel Bryan şu an burada değil şimdi sözüne sadık kalacak mısın?

AJ Styles : Neyden bahsediyorsun ?

Kevin Owens : Neyden bahsediyoruz ? Görüntülerden.

2 hafta ki görüntüler AJ Styles'ın ikisiyle de dövüşürüm dediği görüntüleri izliyoruz.

Kevin Owens : Söylediğin gibi gerçek bir adam olacak mısın AJ? Bu kemer ile alakalı bir durum değil, Biz pazar günü kemeri alıp ona iyi bakarız. Bu nasıl olur peki? Bu gece AJ vs Kevin Owens , sonra da AJ Styles vs Sami Zayn?

Daniel Bryan'ın müziği duyuluyor, Bryan girişte gözüküyor mikforon alıp konuşmaya başlıyor.

Daniel Bryan : Bu kadar yeter çocuklar. Siz iki harika güreşçi olarak diğer güreşçilerden bir adım önde olma konusunda haklısınız. Bir de Handikap maçını kazanmanın zorluğunda haklıydınız. Ama ben AJ Styles'in azami inanç ...

AJ Styles : Daniel lütfen dur, artık beni savunmanı istemiyorum. Artık her şeyi ortaya dökme zamanı. Bu iki kir torbasıyla aynı yatakta olup olmadığını bilmiyorum dostum. Sen kesin olarak söylemeden önce benim söylememe izin ver. Arka arkaya olacak maçlarımda siz ikinizi yeneceğim ve canınızı acıtacağım.

Arka alandayız. Shane McMahon, Daniel Bryan ile birlikte. Shane, Bryan'ın WWE Şampiyonu AJ Styles'ın Kevin Owens ve Sami Zayn'a karşı arka arkaya maçlar yapmasına izin vermesini istedi. Bryan, aslında hiçbir şeyi onaylamayacağını söyledi. Ama onaylamak istediğini söyledi. Bryan, Shanein Stylesin yeteneğini sorgulayıp sorgulamadığını sorar. Shane, bunu sorgulamadığı söylüyor.

Chad Gable vs & Jey Uso - Single Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.İkili maça hızlı başlıyor. Chad Gable, Jey Uso'nun ayağından yakalıyor hakem ayırıyor. Tekrar ayağından yakalıyor ve yere çarpıyor. Ardından bir Suplex ve belinden yakalıyor. Hakem araya girip ayırıyor. Chad, Jey Uso'yu tekrar yere düşürüyor belinden yakalıyor. Üzerine çıkıp yumrukluyor, Jey Uso ayağa kalkıp koşturarak chad Gable'yi üzerinden ringin dışına yolluyor. Jey Uso'dan içeri girmek isteyen Chad Gable'ye bir yumruk. Reklamlara gidiyoruz, döndüğümüzde ise, Chad Gable'den Northren Light Suplex & Tuş denemesi. Jey Uso kolay bir şekilde kurtuluyor.Chad Gable ringin köşesine çıkıyor, Moonsault yaparak atlıyor. Jey Uso kenarı kaçılıyor sonra Chad Gable'i iplere yolluyor. Gable apronda kalıyor, Uso'dan Enzugiri geliyor. Jey Uso iplere gidiyor dönüşte Gable'den bir yumruk. Gable, Jey Uso'nun üzerine koşarken Jey Uso onu ringin dışına yolluyor. Ardından iplere gidiyor dönüşte üzerine atlıyor.İkili ringin içindeler. Jey Uso ringin köşesine çıkıyor, ardından Gable'in üzerine atlıyor. Gable kenarı kaçılarak kurtuluyor bu sefer Jey Uso'dan Samoan Drop!Chad Gable ringin köşesinde beklerken üzerine koşan Jey Uso'yu yakalıyor ve diğer ringin köşesine fırlatıyor. Chad Gable'den Rolling Kick ardından Jey Uso'yu kaldırıyor ve German Suplex. Tuş deniyor ve tuş denemesi başarılı oluyor.

Kazanan : Chad Gable

Arka alandayız. Renee Young & Nakamura bizlerle.

Renee Young : Bayanlar ve baylar konuğum Shinsuke Nakamura'ya hoş geldiniz deyin. Shinsuke geçmiş zamanlar da kaderinin WWE Şampiyonu olmak olduğuna inandığını söylemiştin. Royal Rumble bayağı zorlu bir süreç olacak tüm süperstarları nasıl alt edip dayanabileceksin?

Nakamura : Basit ! Birini görürsem eğer yüzüne dizimi koyacağım. Başka birini daha gördüğüm zaman tekrar dizimi yüzüne koyacağım. Diğer kişi, diz - yüz ...

Baron Corbin
: Hai hai hai ! Hepsi bu ve sen bunu biliyorsun. Tüm şov, gitmek yok ama bu iyi. Çünkü WWE dünyası seni umursuyor. Ama ben onların ne dediğini umursamıyorum, Onlar benim borcumu ödemiyor, acınası fikirlerini kendilerine saklasınlar. Bak ! Benim öz geçmişim konuşuyor. Royal Rumble'ı kazandığım zaman bunu da öz geçmişime ekleyeceğim. Bu aldatıcı bir şey değil bu olacak sonuçlar ! Ne yapacaksın?

Nakamura : Ne yaptığım değil Royal Rumble'da ne yapacaklarım önemli. O zaman bu gece ses getirelim !

Naomi vs Liv Morgan - Single Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.İkili lock-up yaparak başlıyorlar. Liv üstün çıkıyor, hakem ikiliyi ayırıyor. Naomi'den Dropkick ardından tokat. Tuş deniyor ama başarısız oluyor. Liv Morgan, Naomi'yi kaldırıyor ve tuş deniyor. Tuş denemesi başarısız oluyor. Naomi'den ardı ardına tekmeler ama Liv Morgan eğilerek kurtuluyor.Sonuncu tekme de kaçamıyor ve tekmeyi yiyiyor. Liv Morgan, Naomi'yi ringin köşesine fırlatıyor.Ringin iplerine basıp Stomp yapıyor. Tuş denemesi ama başarısız oluyor.Liv Morgan şimdi Headlock bağlıyor. Bu sırada Natalya, Lana ve Carmella ringe geliyorlar. Naomi, Liv Morgan'nı yere fırlatıp kurtuluyor. Liv Morgan'dan Clothisline geliyor. Becky Lynch'de ringe gelen isimler arasında.Naomi apronda bir tekme vuruyor, ardından aprondan atlayıp Roll-up pinfall tuş denemesi. Tuş denemesi başarılı oluyor.

İçeri giren Riot Squadd üyeleri Naomi'ye saldırıyor. Becky'de Riot Squadd üyelerine saldırıyor. İçeri giren Natalya'dan Becky Lynch'e bir Clothisline. Lana'dan Ruby Riott'a bir tekme. Natalya, Lana'yı kaldırıp ringin dışına yolluyor. Carmella'dan Liv Morgan'a bir tekme. Natalya'dan bu sefer Carmella'ya Clothisline. Ringin içine giren Naomi & Becky'den dolayı ringin dışına kaçıyor Natalya.Bu sırada Becky, Naomi'yi ringin dışına yollamak isterken Naomi apronda kalıyor.

Charlotte'un müziği duyuluyor elinde mikrofonla ringin girişinde beliriyor.

Charlotte : Becky bunu sevdim. Bu sert bir hamleydi. Demek istediğim tüm kadınlar bu pazar tek başına. Bu demek oluyor ki arkadaşlık ve dostluğun pazar gecesi bir önemi olmayacak. Ne zaman fırsatınızı kazanmayı denediğinizde, Wrestlemania'da Kraliçe ile yüzleşeceksiniz. Hepinize başarılar özellikle kazanacak olan kişiye. Woo !

Kazanan : Naomi

Shinsuke Nakamura vs Baron Corbin - Single Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.Lock-up yaparak maça başlıyorlar. Corbin üstün çıkıyor hakem ikiliyi ayırıyor. Tekrar lock-up yapıyorlar. Corbin üstün çıkıyor ArmLock bağlıyor. Nakamura takla atarak kurtuluyor. Nakamura'dan diz darbesi ardından Corbin'i ringin köşesine yolluyor. Ayağıyla bastırıyor, Corbin ringin dışına kaçıyor. İkili yumruklaşıyor ve Nakamura ringin içine giriyor.Corbin gelmiyor aşağı inen Nakamura'ya yumruk atıyor ardından ringin direğine çarptırıyor.Reklamlara gidiyoruz, döndüğümüzde ise Nakamura Chin Lock bağlamış vaziyette.Nakamura kurtulmak içinbüyük bir çaba sarfediyor. Nakamura ayaklanıyor ve yumruk darbeleri. Nakamura'dan bir tekme iplere gidiyor ve dönüşte tekrar bir tekme vuruyor. Nakamura'dan seri tekmeler ardından Enzugiri. Ringin köşesinde duran Corbin'in üzerine koşarak diziyle vuruyor. Ardından Corbin'i iplere asılı bir şekilde bırakıyor tekrar koşarak bir diz darbesi. Tuş deniyor ama başarısız oluyor.Corbin'den dirsek darbesi, Nakamura'dan tekmeler ardından Corbin'i kaldırıp FaceBurst. Corbin'in üzerine koşuyor ama Corbin onu yakalıyor ve Deep Six! Tuş deniyor tuş denemesi başarısız oluyor. Corbin'den Clothisline ve tuş denemesi. Nakamura kurtulmayı başarıyor. Nakamura Arm Bar bağlıyor, Corbin kurtuluyor. Şimdi Nakamura'dan bir tekme, bu sırada ringin içerisine giren Orton'dan Nakamura'ya RKO !
Corbin saldırmayı deniyor ama Orton onu da affetmiyor ve RKO !

Kazanan : Shinsuke Nakamura by DQ

The New Day'in müziği duyuluyor. Ringin girişinde ellerine pankek'ler ile ilerliyorlar. Big E mikrofon alıp söze giriyor.

Big E : Geçen gece RAW'ın 25. yıl dönümünde bulunarak tarihi bir ana tanıklık ettik.

Kofi Kingston : Bu pazar'da tarihi bir ana tanıklık edeceğiz. Çünkü The New Day Royal Rumble'da bulunacak.

Xavier Woods : Tarihten bahsetmişken, geçen gece tarih yazan ortağımız burada yeni WWE Birleşik Devletler şampiyonu.

Kim ? kim ? kim ? kim ? kim ?

Roode'nin müziği duyuluyor. Bobby Roode ringe geliyor. Mikrofon alıp konuşmaya balıyor.

Bobby Roode : Evet ! The New Day sizlere bu güzel konuşma için teşekkürler. Yeni ünvanımı tanıtmak için Washington Dc'den başka güzel bir yer düşünemezdim. Benim hedefim tarihteki en iyi Birleşik Devletler şampiyonu olmaktı. Bununla birlikte kolay iş olmadığını biliyorum, ama size garanti ediyorum ki birleşik devletler şampiyonu benim saltanatım kesinlikle muazzam olacak.

Big E : Lezzetli

Xaiver Woods : Coşkulu

Bobby Roode : Hayır kesinkle muhteşem.

Bobby Roode & The New Day vs Aiden English, Jinder Mahal & Rusev - Tag Team Match

Reklamlardan döndüğümüzde, Kofi ile Rusev ringin içinde. Rusev Bear Hug bağlamış vaziyette. Kofi yumruk darbeleri atarak kurtuluyor. Rusev'den bir tekme ardından ringin köşesinde duran Kofi'nin üzerine koşarak Clothisline. Ringin köşesinde duran Big E'ye de yumruk atıyor.Kofi'den Bulldog geliyor, Roode ile English tag alıyor. Roode'den arka arkaya Clothisline'lar ardından Neckbreaker. İçeri girmek isteyen Mahal'ı ringin dışına yolluyor. Arkasını döndüğünde ise English'e bir Dropkick vuruyor ringin köşesine çıkıyor ve Blockbuster! Tekrar içeri giren Mahal'a da Spinebuster yapıyor.Rusev'den Machka Kick! English'den ise Roll-up pinfall tuş denemesi. AJ kurtuluyor bu sırada Kofi iplere basıp Clothisline yaparak atlıyor. Rusev ringin dışına düşüyor, Kofi iplere gidiyor dönüşte ringin dışında duran Mahal'ın üzerine atlıyor.Xavier tag alıyor, Roode'den Spinebuster. Xavier ringin köşesine çıkıyor ve Diving Elbow Drop yaparak atlıyor. Tuş deniyor ve tuş denemesi başarılı oluyor.

Kazanan : Bobby Roode & The New Day

Shane ringe geliyor ve Sami Zayn'ın ilk maçta ringin köşesinde bulunması halinde, Kevin Owens'ın bu pazar WWE şampiyonluğunu kaybedeceğini söylüyor.

AJ Styles vs Kevin Owens - Single Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.Maça AJ Styles hızlı başlıyor. Yumruk darbeleri, ardından Kevin Owens'ı ringin köşesinde yumrukluyor. Owens'dan yumruk darbeleri iplere gidiyor dönüşte AJ Stlyes'dan Dropkick. AJ şimdi Owens'ı ringin köşesine yolluyor üzerine giderken Owens kenarı kaçılıyor ve Clothisline vuruyor. AJ şimdi Calf Crusher bağlıyor. Kevin Owens kolay bir şekilde pes ediyor.

Kazanan : AJ Styles

Sami Zayn ringin içine girip AJ Styles'a saldırıyor. Reklamlara gidiyoruz dönüşte maçımız başlıyor.

Sami Zayn vs AJ Styles- Single Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.Zayn'dan yumruk darbeleri ardından AJ'i ringin köşesinde yumrukluyor.Hakem ikiliyi ayırıyor. Zayn'dan yumruk darbeleri gelmeye devam ediyor. AJ karşılık veriyor ama Zayn üstünlüğünü koruyor. AJ'i ringin köşesine sertçe bir şekilde fırlatıyor. Tuş deniyor ama başarısız oluyor.Zayn'dan bir tokat ardından AJ'i iplere yolluyor dönüşte bir Clothisline vuruyor. Tekrar tuş denemesi ama başarısız oluyor. Zayn şimdi Headlock bağlıyor. AJ dirsek darbeleri atarak kurtulmaya çalışıyor. Zayn izin vermiyor ve bir tekme, AJ Styles'dan seri yumruklar.AJ iplere gidiyor üzerine gelen Zayn'ı ringin dışına yolluyor. Şimdi iplere tutunarak Zayn'ın üzerine atlıyor.Zayn'ı ringin içine sokuyor. AJ şimdi ringin dışında bekleyen Owens'a saldırıyor. Zayn yardıma geliyor ve Clothisline vuruyor. Reklamlara gidiyoruz döndüğümüzde ise Zayn'dan yumruk darbeleri.Ardından Headlock bağlıyor, AJ kurtulmayı deniyor yumruk darbeleri atıyor. AJ'kurtuluyor ve chop vuruşlar vuruyor. Zayn'dan dirsek darbesi ringin köşesine çıkıyor. AJ onu yumruk atarak engelliyor ardından kendisi de ringin köşesine çıkıyor. İkili yumruklaşıyor, Zayn iplere gidiyor dönüşte AJ'den Neckbreaker!Zayn'dan tekmeler ardından ringin iplerine basarak Tornado DDT! AJ'in üzerine koşuyor ama AJ'den Helluva Kick! Ardından bir Pele Kick tuş deniyor başarısız bir tuş denemesi.AJ Styles, Zayn'ı yakalıyor ama Zayn'dan dirsek darbeleri ardından Michinoku Driver!Tuş denemesi başarısız oluyor. Zayn, AJ Styles'i ringin köşesine çıkartıyor ama AJ kurtuluyor ve Faceburst. Ardından Zayn'ı omuzluyor ama Zayn ringin dışına kaçıyor. AJ apronda çıkıyor ve Sliding Knee vuruyor. Sedye'de ki Owens'ı da yere düşürüyor. İkili ringin içindeler, Zayn'den Helluva Kick ardından Blue Thunder Bomb. Tuş deniyor tuş denemesi başarılı oluyor.

Kazanan : Sami Zayn

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: