Gündem Dışı Güreş Sohbet Konusu

Beautiful Madness

Heavy In Your Arms
Konular
144
Beğeni sayısı
216
PG Nakit
2,055
Favori Güreşçi
Rhea Ripley
@Beautiful Madness Guilia gördüğüm en güzel kadın güreşçi olabilir ya şaka gibi. Bugün X profilinden çıkamadım. 😍
Gerçekten öyle hislerimi tarif edemiyorum şu an. 😊

4cf4188d5c776c4151149b5d6e576b9ac9984b90.gifv

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
45
Beğeni sayısı
592
PG Nakit
200
Nakajima'nın Takeda gibi freelancer devam edip aynı zamanda Triple Crown'ı tutmasını hayal etmek çok mu abes bilmiyorum ama muhtemelen Miyahara'ya yeni reign yolu açacak. Bir de üstüne WTTL'e katıldı. Açıkçası GHC'yi Fujitaya kaybettikten sonra her yol mübahtır Nakajima'ya. Modern(?) AJPW'da çok sıkışıp kalmasını istemiyorum ama şu son 2 hafta çok iyi geldi bünyeye. Keyifle takip.

Netuno

One & Only
Konular
193
Beğeni sayısı
1,450
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
Açıkçası New Japan'in, AEW'e bu kadar taviz vermesini algılayamıyorum ve aşırı saçma geliyor. Şirketin elindeki tüm yıldızları toplamaya çalışıyor AEW. Üstüne üstlük şirketin kemerleri AEW yıldızlarına veriliyor ve kemerler aylarca ortada gözükmüyor. Hem Japonya'ya, çalışmak için gelmiyorlar, hem de Amerikan televizyonunda da hiç gözükmüyor kemerler. Üstüne üstlük bir de ne kadar yıldızları varsa, AEW şovlarına çıkıyor ve kaybediyor. Yıllardır WWE'nin "NXT Japan" denemesi işine karşıyız ama AEW bildiğin New Japan'i, AEW Japan yaptı. Amerikan seyircisine açılmak istendiğini ve NJPW World satılmaya çalışıldığını bilsem bile, bu verilen tavizler biraz fazla ve benim New Japan'e karşı olan ilgimi de öldürüyor. Bu benim Amerika'ya kapalı olduğumdan da değil. Herhangi bir AEW yıldızı ile New Japan güreşçisi karşı karşıya gelse, kazananın AEW güreşçisi olmasından çok sıkıldım.

Punk City

Elite
Konular
137
Beğeni sayısı
260
PG Nakit
275
RPG Karakteri
CM Punk
Favori Güreşçi
CM Punk
Açıkçası New Japan'in, AEW'e bu kadar taviz vermesini algılayamıyorum ve aşırı saçma geliyor. Şirketin elindeki tüm yıldızları toplamaya çalışıyor AEW. Üstüne üstlük şirketin kemerleri AEW yıldızlarına veriliyor ve kemerler aylarca ortada gözükmüyor. Hem Japonya'ya, çalışmak için gelmiyorlar, hem de Amerikan televizyonunda da hiç gözükmüyor kemerler. Üstüne üstlük bir de ne kadar yıldızları varsa, AEW şovlarına çıkıyor ve kaybediyor. Yıllardır WWE'nin "NXT Japan" denemesi işine karşıyız ama AEW bildiğin New Japan'i, AEW Japan yaptı. Amerikan seyircisine açılmak istendiğini ve NJPW World satılmaya çalışıldığını bilsem bile, bu verilen tavizler biraz fazla ve benim New Japan'e karşı olan ilgimi de öldürüyor. Bu benim Amerika'ya kapalı olduğumdan da değil. Herhangi bir AEW yıldızı ile New Japan güreşçisi karşı karşıya gelse, kazananın AEW güreşçisi olmasından çok sıkıldım.
NJPW geçen senelerde yakaladığı hype'ı nasıl yok etti o kısmı kaçırdım ya... Bir ara takip etmesi keyif veriyordu. Sonra NJPW adı altında global açılım falan dediler o kısma kadar aralıksız takipteydim. AEW ile birleştikten sonra ikinci sınıf konuma düştüler...

Netuno

One & Only
Konular
193
Beğeni sayısı
1,450
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
NJPW geçen senelerde yakaladığı hype'ı nasıl yok etti o kısmı kaçırdım ya... Bir ara takip etmesi keyif veriyordu. Sonra NJPW adı altında global açılım falan dediler o kısma kadar aralıksız takipteydim. AEW ile birleştikten sonra ikinci sınıf konuma düştüler...
Gereksiz bir şekilde aşırı derecede Elite tayfaya güvendiler dışarıya açılmaya çalışırken. Bu sırada çok da yeni nesil güreşçi yetiştirmediler. Elite bir anda onları bırakınca da salağa döndüler açıkçası. Double Gold Dash dönemi kurtarmaya yakındılar ancak sonrasında pandemi geldi ve yönetim çok fena çuvalladı. Şirketin yönetimi sonradan değişti ama bu sefer da AEW'e aşırı taviz veren bir yönetim geldi. Hoş, önceki yönetim de normalde bu kadar uzun süre (bir yılı aşkın olması lazım) kemerini korumak için gelmeyen Jon Moxley'in kemerini boşa çıkartmadı. Daha dik bir duruş sergilemeleri gerekirdi. TNA/IMPACT ve ROH ile çalıştıkları sürede bu duruşu sergilediler ve onları gayet de kendi lehine kullandılar. Ama AEW'in TV'deki 600-800k arasındaki reytingine fazla düştüler gibi geliyor. Kendilerinin gelmiş geçmiş en dominant isimlerinden birisi olan Okada bile, Danielson karşısında, pes ederek (Okada, hepimizin tanıdığı Rainmaker döneminde sadece bir kişiye pes etmişti) maç kaybetti. Bana göre artık sadece kendilerini rezil ediyorlar. Okada WK'daki rövanşı kazansa bile, çok daha büyük bir darbe aldı kariyerine. MJF, Tana'yı dalga geçerek yendi falan hatta. Şu ana kadar AEW-NJPW etkileşimi arasında en iyi iş Punk-Kojima oldu herhalde. İki tarafın da eşit derecede saygı gördüğü bir maçı hatırlamıyorum bile.

Styles Clash

This Is The Way
Konular
85
Beğeni sayısı
1,275
PG Nakit
370
Favori Güreşçi
AJ Styles

NJPW 2017 -2018 arası internette çok popüler bir şirketti. Bir kısım hayranlar The Elite, Bullet Club seviyordu. Kimisi Okada'yı severken bir kısmı da LIJ'e büyük ilgi duyuyordu. Naito eğer ki 2018'de Okada'dan o kemeri almış olsaydı bence ilgiyi pandemiye kadar yüksek tutarlardı. Ancak Naito'nun eksik kalan hikayesi hem Evil gibi taraftarların ısınamadığı isimlerin parlaması hem de Omega'nın falan yavaştan şirketten ayrılacak olması falan ilgiyi düşürdü. Pandemi dönemi de zaten sektöre en büyük darbesini vurdu maalesef.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: