Behzat Ç Tartışma Konusu

ReQuem

#uncensored
Konular
1,648
Beğeni sayısı
1,626
PG Nakit
1,850
1 1
WhatsApp-Image-2020-12-23-at-15.13.27-2.jpeg

Bu topraklara gelmiş en büyük dizilerden biri olan Behzat Ç hakkında bu konu altından konuşabiliriz.​

ReQuem

#uncensored
Konular
1,648
Beğeni sayısı
1,626
PG Nakit
1,850
1 1

Dizinin finali budur. BluTV sezonlarını yok sayıyoruz.

Çok özledik ag ya, 2013'deki finalden sonra bir türlü adam akıllı uyarlanamadı canım dizim. Üstüne Emrah'ın rezillikleri de eklenince seriye bakış insanlarda negatife dönmeye başladı. Çok üzücü.

Ben hala Ankara Yanıyor'u izlemedim hoca. Önerir misin? Behzat Ç evrenini bozuyor mu?

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
21
Beğeni sayısı
554
PG Nakit
40
Ben hala Ankara Yanıyor'u izlemedim hoca. Önerir misin? Behzat Ç evrenini bozuyor mu?
Aga kesinlikle Seni Kalbime Gömdüm seviyesinde değil. Ancak çok bozan bir tarafı yok, benim sevdiğim sahneler bile olmuştu. Spoiler olmasın ilk filmdeki Pembo ve Gorbaçov return izliyoruz shshs.

Asıl bozan BluTV sezonları. Ankara Yanıyor'da itici yapan şey çok bir anda olup bitiyor olaylar, Hayalet ve Akbaba daha pasif, Kıbrıs'ta geçiyor bir kısmı vesaire vesaire. İzlenir ama.

Johnkorey

Quiet Quitting
Konular
519
Beğeni sayısı
1,207
PG Nakit
1,205

Dizinin finali budur. BluTV sezonlarını yok sayıyoruz.

Çok özledik ag ya, 2013'deki finalden sonra bir türlü adam akıllı uyarlanamadı canım dizim. Üstüne Emrah'ın rezillikleri de eklenince seriye bakış insanlarda negatife dönmeye başladı. Çok üzücü.

Çekiç ve Gül o kadar da kötü değildi ya. Kitabı da okuyunca daha çok ısındım sezona. Yine de orijinalinin yerini tutmaz tabi. Aslında Çekiç ve Gül ile evrende ince değişiklikler de yok değil. En basiti artık teknoloji ile daha barışık bir Behzat var.

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,890
Beğeni sayısı
1,445
PG Nakit
385
1
Amirimden sonra favorim Akbaba. Berkan abi rolünün haricinde de çok düzgün, çok tatlı sohbeti olan bir insan. Zamanında bir festival filmi çekmiştik. Kendisiyle konuşma, rakı sofrasına oturma, kısasından horon tepme fırsatı da bulmuştuk. Kaliteli insandır.

Çekiç ve Gül'ü izlemedim. Bana fazla uzadı gibi geliyor ama yanılıyorumdur herhalde. Bir ara bakılır.

Uncle Junior

sekkusu yaritai
Konular
21
Beğeni sayısı
554
PG Nakit
40
Çekiç ve Gül o kadar da kötü değildi ya. Kitabı da okuyunca daha çok ısındım sezona. Yine de orijinalinin yerini tutmaz tabi. Aslında Çekiç ve Gül ile evrende ince değişiklikler de yok değil. En basiti artık teknoloji ile daha barışık bir Behzat var.
Abi yapma, net kötü ya. Bak, orijinal Behzat Ç'yi izlemeden bu dizi yapılsa evet bi gideri olabilirdi ama orijinal Behzat Ç'yi bilip sevdikten sonra çok sırıtıyor. Sen 2019'da gelen sezona da yükselmiştin ben hatırlıyom. :ROFLMAO:

En basitinden orijinal dizide Ankara şivesi hiç sırıtmıyor, aksine o kadar doğal geliyordu ki. Çekiç ve Gül'de o bile eğreti duruyor. Ercü'den sonra Mürsel ve ağabeyi(!) çok tırt kalıyor. 2019'da gelen sezonda olduğu gibi yine cinayet bürodan kopuk, Harun, Cevdet, Eda hatta Selim'in yokluğunu doldurma konusunda ise o bürodaki kız ve Osman Harun çok yetersiz kalıyor. Amirimin Başgan'a "Ankarayı sana yedirmem uleeennnn!!!11!!" çıkışları bile olmamış yani. Yani dizi seyirlik olarak kötü değil ama bizim bildiğimiz, sevdiğimiz Behzat Ç seviyesinden çok uzak. Bir olmamışlık net olarak var bence.

Click here to login using your socials account