BAB The Villain Inside A Hero - 14. Bölüm: BACKLASH

A Turkish In WWE serisi nasıl devam etsin?

• Mr. Hardcore'un kariyeri eskisi gibi detaylı bir şekilde ilerlesin.

Oy: 2 22.2%
  • Mr. Hardcore'un belli bir hikayesi olsun.

Oy: 7 77.8%

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
359
Beğeni sayısı
773
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
New Day muhabbeti bayağı keyifli gözüküyor ama 2 kemer sahibinin de saldırması kötü oldu. Hardcore Winner Takes All maçında 2 kemeri de kaldırır umarım 🙂🙂🙂

Mr. Hardcore

PG.com Kullanıcısı
Konular
2
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
75
Favori Güreşçi
Jeff Hardy
New Day muhabbeti bayağı keyifli gözüküyor ama 2 kemer sahibinin de saldırması kötü oldu. Hardcore Winner Takes All maçında 2 kemeri de kaldırır umarım 🙂🙂🙂
Hocam Jeff Hardy saldıracak gibi yapıp Hardcore'u pez... Lashley'in elinden aldı yalnız. 😀

Itsuzai

παλικάρι
Konular
3
Beğeni sayısı
134
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Barış Alper Yılmaz
Böyle olduk konuyu görünce... Senin bir yerlerde bu hikayeye devam etmen güvende hissettirdi dost. Forum ortamına dair en özlediğim şeylerden birisi BAB olayı. Elimden geldiğince okumaya çalışacağım.

Mr. Hardcore

PG.com Kullanıcısı
Konular
2
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
75
Favori Güreşçi
Jeff Hardy
A TURKISH IN WWE 3. BÖLÜM: SMACKDOWN #2 (ELIMINATION CHAMBER)

Bu haftaki RAW'da önemli olaylar:

- Roman Reigns, The Rock'ın Royal Rumble'da yaptıklarının kabul edilemez olduğunu söyleyip kendisini Elimination Chamber'da yüzleşmeye davet etti.

- Universal şampiyonu Bobby Lashley, ne Elimination Chamber'da ne de WrestleMania'da kemeri benden alamazsınız diyerek Mr. Hardcore'a da gözdağı verdi.

- Sami Zayn, Baron Corbin'i yenerek Intercontinental kemerini korudu. Tommaso Ciampa maçtan sonra Sami Zayn'e saldırdı ve bu kemeri haketmediğini, Elimination Chamber'da yeni Intercontinental şampiyonu olacağını söyleyip kemerle poz verdi.

- Arka alanda CM Punk, Adam Cole'a demir çubukla saldırdı.

- Batista, eski günlerindeki gibi güreşe daha çok vakit ayıracağını söyledi.

- Bobby Lashley, gecenin son maçında Shinsuke Nakamura'yı yendi. Maçtan sonra Brock Lesnar, Bobby Lashley'e saldırdı.

- Klasik pyro açılışıyla SmackDown başladı. Geçen haftaki olaylardan görüntüler yayınlandıktan sonra Hulk Hogan ringdeydi ve çok sinirli görünüyordu. Tribünlerde Jeff Hardy ve Mr. Hardcore için tezahüratlar yükseliyordu.

Hulk Hogan: Kapayın çenenizi! Geçen hafta olanların farkına varamadınız galiba? WWE şampiyonumuz, genel müdürünün lafını dinlemiyor. Bu saygısızlık kesinlikle kabul edilemez, Jeff, şampiyon olman kafana göre iş yapabilirsin anlamına gelmiyor. Ben senin patronunum, sana bir şey dediğimde bunu en iyi şekilde yapmak zorundasın. Mr. Hardcore'un korumalığını yapmak sana mı kaldı? Ben olmasaydım, o velet hala lise spor salonlarında sürünüyor olacaktı, onu ben Mr. Hardcore yaptım! Tıpkı WWE'yi vakti zamanında WWE yaptığım gibi!

WWE tribünleri "HARDY!" tezahüratlarıyla inliyordu. Jeff Hardy, omzunda kemeriyle ringe geldi ve mikrofonu alıp konuşmaya başladı.

Jeff Hardy: Bunun şaka olduğunu mu sanıyorsun? Manyağın teki senin güreşçine saldırıyor, sen kalkmış benden ona vurmamı bekliyorsun. Böyle bir şeyi nasıl yapabilirim? Üstelik diyorsun ki benim sayemde buralara geldi. Senin SmackDown GM olman en başından beri hataydı, Hogan, kontrolden çıktın. Diğer güreşçileri ezdiğin gibi Hardcore'u da ezmene izin vermeyeceğim! WCW'ya yaptığın gibi burayı da mahvetmene göz yummayacağım! Eğer bunun için beni kovmak aklından geçiyorsa, hiç düşünme hemen şimdi beni kovabilirsin!

Hulk Hogan: Hey, hey, sakin ol şampiyon. Bence kontrolden asıl çıkan sensin, hala patronuna karşı gelmeye çalışıyorsun. Seni kovmayacağım, seni kovmam için bana yalvaracaksın! Jeff, bu gece WWE şampiyonluğunu AJ Styles ve Seth Rollins'e karşı koruyacaksın! Şunu bil ki, bu sadece başlangıç!

Gecenin main event maçı mükemmel bir WWE Championship maçı duyurusuyla başlamıştı.

Jeff Hardy vs Seth Rollins vs AJ Styles

---

- Solo Sikoa def. R-Truth

Kısa süren bu maçı Solo Sikoa, SAMOAN SPIKE ile kazandı.

---

- Kofi Kingston def. Elias

Kofi Kingston, TROUBLE IN PARADISE ile maçı almayı başardı.

---

- Arka alanda Sheamus'ın saldırıya uğramış olduğu göründü. Kamera biraz yukarı çıktığında Wade Barrett'ın yanında oturmaktaydı.

Wade Barrett: Celtic Warrior Sheamus'ın Universal Champion olmasını bekliyordunuz, öyle mi? I'M AFRAID I'VE GOT SOME BAD NEWS! Görüldüğü gibi, Sheamus Elimination Chamber'da Universal Champion maçına çıkamayacak. Neden biliyor musunuz? Çünkü ön eleme maçını kazanamadı ki şampiyonluk maçına çıksın! (Boo) Merak etmeyin, iyi haberlerim de var, tabi ki benim için, sizin için yine kötü haber. İyi haber, güreşe geri dönmeye karar verdim, kötü haberse, geri dönüşümde sevgili Sheamus'ınızı bir daha göremeyeceğiniz bir hale getirmek için elimden ne geliyorsa yapacağım! Cevabını bekliyorum, Fella. Ayağa kalkmana gerek yok, kendim giderim.

---

- Bobby Roode def. Matt Riddle

GLORIOUS DDT ile maçı kazanan Bobby Roode, mikrofonu eline aldı ve Chad Gable'ın meydan okumasını kabul ettiğini, buna pişman olacağını söyledi.

---

- Rey Mysterio ringe gelirken Judgment Day ona saldırdı. Dominik, babasına sandalyeyle vuracakken Cody Rhodes geldi ve Dominik'i indirdi ancak Judgment Day sayı üstünlüğünün de avantajıyla Cody ve Rey'i alaşağı etti.

---

Randy Orton def. Alberto Del Rio

Alberto Del Rio, Orton'a Cross Armbreaker bağlayacakken Orton onu kolundan yakalayıp ileri fırlattı ve RKO ile işini bitirdi.

---

Jeff Hardy def. Seth Rollins & AJ Styles - WWE Championship

Ring içi oldukça zevkli geçen bu maçın sonları yaklaşmıştı. Seth Rollins, AJ Styles'ın Clothesline'ından sıyrıldı ve rakibini roll-up ile yatırıp Avada Kedavra hareketini yaptı. Ardından köşeye çıktı ve Phoenix Splash ile atladı. Tuşa giderken hakem tam 3'ü vuracaktı ki Jeff Hardy bir anda Diving Leg Drop ile üzerine atladı. Rollins ve Hardy ayağa kalktığı anda karşılıklı yumruklaşmaya başladı. Bunu fırsat bilen AJ Styles, aprona geçti ve Hardy'ye mi yoksa Rollins'e mi vursam diye bir süre düşündükten sonra artık kime kısmetse dercesine en üst iplerden zıplayıp PHENOMENAL FOREARM yaptı. Hareket, Jeff'i iplere doğru iten Rollins'e denk gelmişti. Bu esnada iplerde olan Jeff, üzerine gelen Styles'a bir tekme atıp TWIST OF FATE yaptıktan sonra siyah atletini çıkarıp seyircilere attı ve SWANTON BOMB yaptı. Hakem tuşu saydı 1... 2... 3... Şampiyon kemerini korumuştu. Coşkuyla kutlamasını yaparken birden Hulk Hogan ringe girdi ve arkasını dönen Jeff Hardy'ye Big Boot yaptı. Ardından Hulkamania zamanlarındaki tauntlarını yapıp ATOMIC LEG DROP yaptı. Hogan, ringden indi ve bir sandalye çıkardı. Onunla tam Jeff'in kafasına vuracakken...

Mr. Hardcore'un müziği duyulunca arena bir anda coştu. Hardcore, elinde beyzbol sopasıyla koşarak geldi ve kendisine saldırmaya çalışan Hogan'ın önce karnına sonra sırtına vurdu. Hogan iplere yaslanmış vaziyetteyken Hardcore karşı iplerden destek aldı ve bir Clothesline ile Hogan'ı ringin dışına attı. Geçen hafta Jeff, Hardcore'u kurtarırken bu hafta Hardcore, Jeff'i kurtarmıştı.

Hulk Hogan: Siz ikiniz fazla oldunuz ama, sizinle anlayacağınız dilden konuşacağım! Elimination Chamber'da siz ikiniz, benim seçeceğim 2 adama karşı bir takım maçında mücadele edeceksiniz!

Jeff Hardy, Mr. Hardcore'a bir anlık baktıktan sonra ikisi de birbirlerine gülümsedi ve Hogan'a karşı mücadelede güçlerini birleştirmeye hazır görünüyorlardı.

Elimination Chamber'a duyurulan maçlar:

Bobby Roode vs Chad Gable - United States Championship
Sami Zayn vs Tommaso Ciampa - Intercontinental Championship
Jeff Hardy & Mr. Hardcore vs ???
Wade Barrett vs Sheamus
Bobby Lashley vs Finn Balor vs Shinsuke Nakamura vs Braun Strowman vs Drew McIntyre vs Cody Rhodes - Elimination Chamber match for WWE Universal Championship​

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Neler neler olmuş öyle ya... Jeff vs. Seth vs. Styles aşırı kaliteli maç, haftalık şov kalibresine hayli ağır gelecek cinsten... Bu hafta Mr. Hardcore, Jeff'e olan borcunu ödemiş ve güzel de olmuş. Hogan'ın seçeceği iki adamı çok merak ediyorum, hikaye gün geçtikçe ilginç bir hal almaya devam ediyor.

Mr. Hardcore

PG.com Kullanıcısı
Konular
2
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
75
Favori Güreşçi
Jeff Hardy
A TURKISH IN WWE 4. BÖLÜM: SMACKDOWN #3 (SONRAKİ PPV: ELIMINATION CHAMBER)

Elimination Chamber öncesi son SmackDown şovu yapılacakken Türkiye'de adeta bir bayram havası hakimdi. Türk güreşçi Mr. Hardcore, WWE'de güreşmeye başladığından beri Türkiye'de WWE izleme oranında ciddi bir artış olduğu rakamlarla belliyken üstüne de bu genç adamın Royal Rumble maçını kazanıp WrestleMania'da dünya şampiyonu olma ihtimali bile Türk halkının göğsünü kabartmıştı. Bir güreşçi için WrestleMania'da dünya şampiyonluğu maçına çıkmak, futbolda UEFA Şampiyonlar Ligi finali oynamak gibi bir şeydi. Arka alana geldiğinde Mr. Hardcore, sevgilisi AJ Lee'ye sarıldığında küçük bir çocuk gibi ağlamıştı. Ailesi de bu şovu sırf Hardcore için canlı izlemiş, şovdan sonra telefon edip onu tebrik etmişlerdi. AJ Lee de, Hardcore'un ailesiyle konuşup hürmetlerini iletmeyi ihmal etmemişti. Yaklaşık 1 yıl önce de AJ Lee, Hardcore'un ailesiyle tanışmış, artık onların "gelini" olarak anılıyordu. Bu süreçte Türklerin birçok adetini, yemeğini de öğrenmişti, sadece vegan olduğu için et, süt ve yumurtalı yemekleri yapamıyordu. Artık Mr. Hardcore ile evlenmeye hazır gibiydi.

---

Elimination Chamber öncesi son RAW şovunda da sular durulmuyordu.

- The Rock, Roman Reigns ile yüzleşmeyi kabul ettiğini, ancak asla onu kabile şefi olarak kabullenmeyeceğini söyledi.
- CM Punk, Gunther'ı Adam Cole'un saldırması sonucu diskalifiye ile yendi.
- Sami Zayn, Tommaso Ciampa'dan korkmadığını, Intercontinental kemerini başarıyla savunmak için elinden geleni yapacağını söyledi.
- Samoa Joe, Austin Theory'yi yendi.
- Batista, WrestleMania'da meydan okumalara açık olduğunu söyledi.
- Brock Lesnar, yeni Universal şampiyonu olmak için Lashley de dahil olmak üzere önüne kim çıkarsa ezip geçeceğini söyledi.
- Shinsuke Nakamura'nın Cody Rhodes ile takım olduğu maçta, Braun Strowman ve Drew McIntyre'a mağlup oldu. Maçın sonlarına doğru Judgment Day, Cody Rhodes'a saldırdı. Maç bittikten sonra deyim yerindeyse herkes birbirine girdi. Sırayla Finn Balor, Cody Rhodes, Drew McIntyre, Shinsuke Nakamura ve Bobby Lashley birbirlerine bitirici hareketlerini yaptı. En son Braun Strowman, Bobby Lashley'e RUNNING POWERSLAM yaptıktan sonra Universal kemerini havaya kaldırdı.

---

Elimination Chamber öncesi son SmackDown başlamıştı. Şovu açan isim Royal Rumble winner Mr. Hardcore oldu. Konuşmasına başlamak üzereyken tezahüratlardan ne düşündüğünü bile duymakta zorlanıyordu.

Mr. Hardcore: Teşekkür ederim, açıkçası Royal Rumble maçını kazandıktan sonra biraz daha saygı görmeyi bekliyordum. SmackDown genel müdürümüz Hulk Hogan, sanırım SmackDown'dan bir Royal Rumble galibi çıkmasını istemedi. Neden yoksa bir RAW güreşçisinin kalkıp da bana saldırmasına göz yumsun ki? (Boo) Şu konuya açıklık getirmek istiyorum, Mr. Hogan, saygı kazanılan bir şeydir, tıpkı para gibi. Allah'a şükür para konusunda herhangi bir sorunum yok, ancak güreş izleyicisinin saygısını kazanmak için çok uğraştım. Bu uğurda kan döktüm, kafamda florasanlar, şişeler, sandalyeler parçalandı, metrelerce yükseklikten atıldım, defalarca ölüm tehlikesi atlattım. Karşılığında ne aldım? Doğru bildiniz, şampiyonluk kemerleri ve çok para kazandım, ama kazandıklarımdan en değerlisi neydi biliyor musunuz? Bunca insanın saygısı. Mr. Hogan da eminim saygı kazanmak için çok uğraşmıştı, benim kazanmıştı mesela. Henüz 11 yaşında, küçük bir çocukken, tıpkı Tommy gibi benim de güreşte bir kahramanım vardı, bu kişi Hulk Hogan.

O sırada Real American duyuldu. Hulk Hogan yuhalanmalar eşliğinde girişte göründü.

Hulk-Hogan-WWE-Crown-Jewel-Promo-jpg.webp

Hulk Hogan: Ne anlatıyorsun sen ha? Hangi saygıdan bahsediyorsun? Sırf kafanda birkaç şey kırdılar diye sana saygı duymamı bekliyorsan gerçekten kafana çok sert vurmuşlar, Hardcore. Sulanmış beyninden dolayı ne dediğinden bile haberin yok. (Boo) Bana gerçekten saygı duysaydın, geçen hafta işime burnunu sokmazdın. Bu hafta Elimination Chamber'da ikiniz de kıçınıza tekmeyi yiyince ne kadar ciddi olduğumu anlayacaksın, ancak iş işten geçmiş olacak. Bunu yapmayı ben istemedim, beni buna sen ve Jeff zorladınız. O yüzden sana ne kadar ciddi olduğumu anlamana yardım etmek için, bu gece senin için güzel bir maç ayarladım. Bu gecenin ana maçında Mr. Hardcore vs Damien Priest & Dominik Mysterio, 2'ye 1 handicap maçı!

Mr. Hardcore, bu adil olmayan maç kararı karşısında şaşırıp kalmıştı.

Hulk Hogan: Hiç öyle bakma evlat, hayat adil değildir! Bol şans, ihtiyacın olacak. Jeff, buradan sana sesleniyorum. Eğer bu maça herhangi bir şekilde müdahele etmeye kalkarsan, hem WWE kemerini kaybedersin, hem de kariyerini!

Mr. Hardcore, bir anda takım şampiyonlarına karşı bir handicap maçında bulmuştu kendini. Üstelik Elimination Chamber'daki takım arkadaşı Jeff Hardy de ona yardımcı olamayacaktı.

---

Johnny Gargano def. Matara Masuko

Johnny Gargano, Japon yerel güreşçi Masuko'yu 48 saniye süren maçı Crossface ile pes ettirerek bitirdi.

---

The Miz def. Apollo Crews

The Miz, SKULL CRUSHING FINALE ile Crews'un işini bitirdi.

---

Finn Balor, Dominik ve Priest'e Mr. Hardcore'u hafife almamaları gerektiğini, onun başını ezmek için ne gerekiyorsa yapmaları gerektiğini, Elimination Chamber'dan sonra kendisi Universal, Dominik ve Priest Tag Team şampiyonları olarak WWE'ye hükmedeceklerini söyledi.

---

Dolph Ziggler def. Kevin Owens

Dengeli geçen bu maçta Owens, Ziggler'ı POP-UP POWERBOMB yapacakken Ziggler son anda arkasına geçip ZIG ZAG ile maçı kazanmasını bildi.

---

Arka alanda Chad Gable ve Bobby Roode karşı karşıya geldi. Bobby Roode, ağzı süt kokan bir dünkü bebeye kemerini kaybetmeyeceğini söylerken Chad Gable kendisini hafife almanın bedelini Elimination Chamber'da ödeteceğini söyledi. İkili kavgaya tutuşmak üzereyken güvenlik görevlileri araya girdi.

---

Sonraki maçtan önce Wade Barrett, Bobby Roode'a övgüler dizerken kafasına yediği BROGUE KICK ile geçici süreliğine servis dışı kaldı.

---

Sheamus def. Adam Cole

Adam Cole maçı almak üzereyken CM Punk dikkatini dağıttı ve Sheamus BROGUE KICK'i alnının çatına geçirerek maçı kazandı.

---

Mr. Hardcore def. Damien Priest & Dominik Mysterio

Maç boyunca Judgment Day çeşitli hilelere başvurdu. Hardcore, defalarca "HOCAM GÖRMÜYOR MUSUN POZİSYONU?" diye itiraz etse de hakemi ikna edemedi. Hardcore, Dominik'in bacağına bir tekme atınca Dominik sakatlanmış numarası yaparak kenara çekildi. Hakem onunla ilgilenince Hardcore çok sinirlendi ve "LAN Bİ B*K YOK BE!" diyerek Dominik'in sakatlandığını iddia ettiği bacağını defalarca tekmeledi. Hakem onu sakinleştirip köşeye gönderdi. Arkası dönük olduğu anda Priest, elinde sandalyeyle ringe girdi ve Hardcore'un sırtına onunla vurdu. Hardcore sandalye darbesinin etkisiyle orta iplere yığıldı kaldı. Dominik hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıp Royal Rumble galibine bir 619 vurduktan sonra Priest'e tag verdi ve FROG SPLASH için köşeye çıktığı esnada bir müzik duyuldu:

Rey Mysterio giriş kapısında göründü. Dominik, Priest'e Hardcore ile ilgilenmesini söyledikten sonra babasına eliyle gel işareti yaptı. Bu esnada Hardcore ayağa kalkmaya çalışıyordu, Priest bir Rolling Kick denedi ancak Hardcore eğilince tekme arkasını dönen Dominik'in kafasına isabet etti. Priest şaşkınlığını atıp arkasını dönünce Hardcore ona bir Slingblade yaptı. WWE taraftarlarının yoğun tezahüratları eşliğinde köşeye çıktıktan sonra da bir SWANTON BOMB yaptı. Dominik müdahele edecekken Rey onu ringin kenarına çekti. Hakem de tuşu saydı 1... 2... 3... Mr. Hardcore maçı kazanmıştı, üstelik Jeff saf dışıyken yardım Rey'den gelmişti.

Dominik ve Rey karşılıklı yumruklaşırken Hardcore bir anda Suicide Dive ile onu etkisiz hale getirdi. Rey ve Hardcore birbirlerine baktıktan sonra Hardcore, Dominik'i ringe yolladı. Dominik orta iplere tutunmuş vaziyetteyken Rey Mysterio ona 619 denedi ancak Damien Priest onu ringin dışına çekti ve ikili girişe kadar geldiler.

Damien Priest: Rey, Elimination Chamber'a kadar kendine partner bulsan iyi olur, çünkü Pazar akşamı seni de, partnerini de bir WWE Tag Team Championship maçında parçalayacağız!

???: "Biri partner mi dedi?"

Batista girişte görününce tribünler adeta coşkudan ne yapacağını şaşırdı. Yanında Jeff Hardy de vardı. Dominik ve Damien'ı Double Spear ile indiren Batista, Damien Priest'i kaldırdı ve BATISTA BOMB yaptı. Jeff de Dominik'i TWIST OF FATE ile indirdi.

Batista: Rey'in partner aramasına gerek yok, çünkü Pazar akşamı ikimiz küçük bir nostalji yapacağız. Ben ve Rey, siz ikinize karşı! Hardcore, Jeff, siz de endişelenmeyin, maçınıza bakın, biz bu iki salakla ilgileniriz! Ayrıca, şunu bilin ki, Hogan'ın pisliklerine karşı ikimizin de size olan desteği tam olacak!

SmackDown bu görüntülerle sona ermişti. WWE seyircisi, Rey Mysterio ve Batista'yı tekrar takım olarak izleyecekleri için mutluydu. Öte yandan Jeff Hardy ve Mr. Hardcore'un kimlerle karşılaşacağı hala kocaman bir soru işaretiydi. Artık iki güreşçi, rakiplerini Elimination Chamber'da öğrenecekti, tabi Mr. Hardcore'un hangi kemer sahibiyle karşılaşacağını da...

Elimination Chamber match card

Wade Barrett vs Sheamus
Bobby Roode (C) vs Chad Gable - United States Championship
Sami Zayn (C) vs Tommaso Ciampa - Intercontinental Championship
Judgment Day (C) vs Rey Mysterio & Batista - WWE Tag Team Championship
Jeff Hardy & Mr. Hardcore vs ???
Bobby Lashley (C) vs Finn Balor vs Shinsuke Nakamura vs Braun Strowman vs Drew McIntyre vs Cody Rhodes - Elimination Chamber match for WWE Universal Championship

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
AJ Lee ile aşk mı... Kral senin de realitede aşık olduğun hatunu bu vesileyle öğrenmiş olduk puhahahahahaha. Allah bir yastıkta kocatsın diyelim.

Hogan kirli oynamaya devam ediyor kahramanımıza, ne alıp veremediğin var bu çocukcağızla be adam... Aykut Kocaman'ın yakalandığı Alex sendromudur bu benden demesi. Main eventte yine kaoslar kargaşalar, Judgment Day-Rey kanadında yaşananlar haliyle sıçramış buraya ve güzel de olmuş. Mr. Hardcore'a oynanan oyunlar bozulmuş... Rey'in yanına Batista hamlesi de şahane, buram buram 2008-2009 koktu buralar.

Mr. Hardcore

PG.com Kullanıcısı
Konular
2
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
75
Favori Güreşçi
Jeff Hardy
A TURKISH IN WWE 5. BÖLÜM: ELIMINATION CHAMBER

Klasik pyro açılışından sonra kameralar yorumcu ekibine çevrildi.

Ekli dosyayı görüntüle 1084

Michael Cole: Bayanlar ve baylar, WrestleMania yolunda döneceğimiz son viraj olan Elimination Chamber'a hoş geldiniz! Bu gece gerçekten büyük maçlar var, Bobby Lashley kemerini 1 değil, 2 değil, tam 5 adama karşı savunacak. Ayrıca The Rock, bu gece Roman Reigns ile yüzleşecek.
JBL: Ayrıca Tommaso Ciampa bu gece Intercontinental Champion olmak için mücadele edecek. Bir efsane takım bu gece ringlere dönüyor: Rey Mysterio & Batista!
Byron Saxton: Chad Gable da Bobby Roode ile United States Championship için kapışacak. Ayrıca, Royal Rumble winner Mr. Hardcore ve WWE Champion Jeff Hardy takım olacaklar, ama hala rakiplerinin kim olacağını bilmiyoruz.
Michael Cole: Kapa çeneni, Byron.
JBL: Evet, kapa çeneni, Byron. Senden rakiplerinin kim olacağını duyacağıma meraktan çatlamayı tercih ederim!

https://www.youtube.com/watch?v=wt6V2CAcvHU

wade barrett wrestling GIF by WWE

İşte ilk müzik duyulmuştu, uzun bir aradan sonra Wade Barrett yeniden WWE'de bir maça çıkıyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ej0GYKLjadg

Sheamus, taraftarların yoğun desteğini alarak ringe geldi.

WADE BARRETT VS SHEAMUS

...
Sheamus'ın üstünlüğüyle gitmekte olan maçın sonları yaklaşmıştı. Sheamus bir White Noise yaptıktan sonra Barrett'ın kalkmasını bekledi. Barrett kalkar kalkmaz Sheamus karnına bir tekme attı ve Celtic Cross pozisyonuna aldı, Barrett çırpınarak hareketten kurtuldu ve Sheamus'ı omzuna alıp WASTELAND yaptıktan sonra onu tuş etmeyi başardı.

---

https://www.youtube.com/watch?v=gQ5BPvPk0Bg&pp=ygUaYm9iYnkgcm9vZGUgZW50cmFuY2UgdmlkZW8=

bobby-roode-us-champion.gif

United States şampiyonu Bobby Roode, yuhalamalar eşliğinde ringe geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=fTCopm0hGQE&pp=ygUZY2hhZCBnYWJsZSBlbnRyYW5jZSB2aWRlbw%3D%3D

chad-gable-entrance.gif

Chad Gable ise yoğun tezahürat almıştı.

BOBBY ROODE VS CHAD GABLE - UNITED STATES CHAMPIONSHIP

...

Maçın sonlarıydı. Roode, Gable'ı iplere gönderdi ve Clothesline denedi ancak Gable arkasına geçti ve üst üste German Suplex yaptı. Köşeye çıktıktan sonra Roode'un kalkmasını bekledi. Gable Diving Cross Body denedi ancak Roode onu havada yakaladı ve köşeye doğru Spinebuster yaptı. Hakem o esnada köşede olduğu için Gable kendisine çarptı ve geçici olarak servis dışı kaldı. Roode, Gable'ı tekrar Irish Whip'e göndermeyi denese de Gable bir Belly To Belly yaptı. Ardından köşeye çıktı ve DIVING MOONSAULT ile üzerine atlayıp tuşa gitti. Taraftarlar çoktan 3'ü saymıştı ancak hakem baygın olduğu için bir işe yaramamıştı. Gable, kalkıp hakemi ayıltmaya çalıştı ancak aradığımız hakeme şu anda ulaşılamıyordu. O esnada ayağa kalkıp arkasını dönmesiyle Roode'un bacaklarının arasına Low Blow Kick'i yapıştırması bir oldu. Ardından rakibini kaldıran Roode GLORIOUS DDT yaptı. Tuşa giderken hakem yavaş yavaş kendine geldi ve saydı 1......... 2......... 3......... Bobby Roode kemerini korumuştu. Taraftarlar hala ringde kalan Chad Gable'ı alkışlayarak destekledi.

---

https://www.youtube.com/watch?v=YFZJK3XLCSQ&pp=ygUYc2FtaSB6YXluIGVudHJhbmNlIHZpZGVv

sami-zayn-entrance.gif

https://www.youtube.com/watch?v=ALGdUgNyiYQ&pp=ygUddG9tbWFzbyBjaWFtcGEgZW50cmFuY2UgdmlkZW8=https://www.youtube.com/watch?v=ALGdUgNyiYQ&pp=ygUddG9tbWFzbyBjaWFtcGEgZW50cmFuY2UgdmlkZW8=

tommaso-ciampa-entrance.gif

SAMI ZAYN VS TOMMASO CIAMPA - INTERCONTINENTAL CHAMPIONSHIP

...
Sami Zayn, kendisini kovalayan Ciampa'yı bir süre koşturduktan sonra ringe girdi ve rakibi de ringe girince HELLUVA KICK patlattı ve kemerini korumayı başaran bir diğer kişi oldu. Sami Zayn zaferini kutlarken Ciampa ona arkadan saldırdı ve çelik basamak üstüne Powerbomb yaptı.

---

the-judgment-day-dominik-mysterio.gif

Takım şampiyonları Dominik Mysterio ve Damien Priest girişte kemerlerini kaldırarak taunt yaptılar.

rey-mysterio-entrance.gif

Rey Mysterio'nun büyük destek alması oğlu Dominik'in hiç hoşuna gitmemişti. Mikrofonu eline aldı ve konuşmaya başladı.

images

Dominik Mysterio: Hey, Rey, görünüşe göre saymayı unutmuşsun. Yaşından dolayı olsa gerek. 2'ye karşı 2 kişi maç yapacağız ama sen tek başınasın. Batista nerede? Yoksa o da kadınlar tuvaletinde mi saklanıyor?

images

Rey Mysterio: Dominik, sevgili oğlum, merak etme, baban daha saymayı unutacak kadar yaşlanmadı, sen ise saygıyı unutmuş gibisin, ama merak etme, onu tekrar öğretmek için ben ve sevgili Batista amcan burada!

Batista'nın müziği çalmaya başlayınca adeta arenada tezahürat fırtınası esti. Rey ve Batista elsıkıştıktan sonra Batista klasik makineli tüfek girişini yaptı. Bu muhteşem pyro gösterisinden sonra bu muhteşem maç başlıyordu.

batista-entrance.gif

JUDGMENT DAY VS REY MYSTERIO & BATISTA - WWE TAG TEAM CHAMPIONSHIP

...
Maçın sonları yaklaşmıştı. Rey Mysterio ve Batista, tıpkı eski günlerdeki gibi harika bir takım çalışması sergiliyordu. Özellikle Dominik'in Batista ile dövüşmekten kaçınması dikkat çeken bir detaydı. Priest'i bacaklarına üst üste tekmeler atarak diz çöktüren Rey Mysterio iplere doğru koştu ama Dominik, Rey'in sırtına bir Roundhouse Kick yaptı. Priest, dikkati dağılan Rey'i boğazından yakaladı ve Chokeslam için kaldırdı, ama Rey, Priest'in arkasına düştü ve sırtına bir Drop Kick yaptı. Priest, Dominik'e çarptı ve orta iplerde kaldı. Rey, Batista'ya tag verdi ve Batista ringe girip Rey'i iplerden fırlattı. Bu hızla Rey bir 619 yaptıktan sonra Priest arkasını döndü ve Batista karnına bir tekme attı. BATISTA BOMB geldikten sonra tuşa gitti 1... 2... Zil çaldı ama tuştan dolayı değildi. Dominik Rey'e çaktırmadan arkadan dolanıp ringe girdi ve tuşa gitmekte olan Batista'nın sırtına takım kemeriyle vurdu. Hakem de Rey Mysterio & Batista'yı galip ilan etti, ancak maç diskalifiye ile bittiği için kemerler Judgment Day'de kaldı. Rey, Batista ile ilgilenirken kendisine katıla katıla gülen oğluna ters ters baktı.

---

1a085255129b418e7cc2101ee0742895c6942f06_00.gif

WWE Champion Jeff Hardy'ye, girişte ahenkli bir pyro dansı eşlik etti. Şampiyon, ringe gelmek yerine girişte partnerini beklemeye başladı.

Mr. Hardcore da her zamanki gibi güneş gözlüğü, üzerinde ismi kanla yazılmış siyah bir tişört, lacivert mayo, beyaz dizlik ve alev desenli siyah botlarıyla görünmüştü. Jeff ile el sıkıştıktan sonra ikili tezahüratlar eşliğinde ringe geldi. İkisi de farklı köşelerde taunt yaptıktan sonra çalmaya başlayan müzikten dolayı tezahüratlar yuhalamaya dönüştü.

SmackDown genel müdürü Hulk Hogan, Jeff Hardy ve Mr. Hardcore'a gösterilen bu ilgiden memnun görünmüyordu.

images

Hulk Hogan: Bakıyorum herkes eğleniyor, özellikle ringdeki şu iki sersem. (Boo) Hazır şansınız varken tadını çıkarın çünkü seçtiğim iki güreşçinin işi bitince Jeff Hardy ve Mr. Hardcore'u bir daha güreşirken izleyemeyeceksiniz. İşte WWE Champion ve Royal Rumble winner'ın kemiklerini ufalamak için sabırsızlanan canavarlar!

Hulk Hogan birkaç adım öne geldikten sonra pyrolar patlamaya başladı.

dudley-boyz-bubba-ray-dudley.gif

Bütün arena şaşkınlık içindeydi. Herkes WWE kadrosundan kimi seçeceğini düşünürken Hulk Hogan güreş tarihinin en iyi takımlarından birini Hardy ve Hardcore'un üzerine salmıştı.

JEFF HARDY & MR. HARDCORE VS DUDLEY BOYZ

...
Yaşlarına rağmen Dudley Boyz, maç boyu Hardy ve Hardcore'u epey zorlamıştı. Bubba Ray Dudley, köşeye fırlattığı Mr. Hardcore'a doğru koştu ancak Hardcore kenara çekildi. Bubba Ray Dudley, aprondaki Jeff'e bir yumruk attı. Bu esnada Hardcore'dan bir Corner Clothesline geldi. Bubba Ray'e birkaç yumruk attıktan sonra bir Suplex yaptı. Ardından iplere gönderip bir Leg Lariat denedi ancak Bubba Ray eğilerek kurtuldu, bu sırada D-Von, Bubba Ray'in sırtına dokunarak tag aldı, iki güreşçi de iplere yöneldi. Mr. Hardcore en üst iplere sıçrayıp Springboard Moonsault ile atladı ancak Bubba Ray onu havada yakalayıp Powerslam ile yere çaldı ve Hardcore'un bacaklarını kaldırdı. D-Von da köşeye çıktı. İki efsane dillerini çıkarıp "WASSUUUUUUP" diye bağırdıktan sonra D-Von, Mr. Hardcore'un bacaklarının arasına Diving Headbutt ile atladı.

QGnR.gif

Acıdan kıvranmakta olan Mr. Hardcore'un "O BANA LAZIMDI!" dediği açıkça anlaşılıyordu. Bu sırada Bubba Ray Dudley, D-Von'u hafifçe itip "DEVOOOOON!" diye haykırdı. "NE?" deyince Bubba Ray Dudley etrafına bakındı ve "GET THE TABLES!" diye haykırdı.

wwe-smoking.gif

D-Von ringden indi ve ringin altından bir masa çıkarıp ringe soktu. Hakem, Dudley Boyz'a maç esnasında bunu kullanamayacaklarını söyleyince tartışma çıktı. Bu sırada Jeff, aprona geri döndü ve Hardcore yuvarlanarak köşesine gidip ona tag verdi. Jeff köşeye çıktı ve Diving Cross Body ile Dudley Boyz'un adeta üzerine uçtu. İplerden sekip Bubba Ray Dudley'e de bir Drop Kick yaptı ve Bubba Ray ringin dışına düştü. D-Von, Jeff'i yumrukladıktan sonra köşeye gönderdi ancak Jeff'ten bir Whisper In The Wind gördük. Mr. Hardcore'a tag verdikten sonra Jeff, D-Von'a bir TWIST OF FATE yaptı, köşeye çıkan Hardcore da bir SWANTON BOMB ile atladı. Bu Extreme Combination sonrası Hardcore tuşa gitti 1... 2... 3...
Bubba Ray Dudley, D-Von'u kurtarmak için ringe girdi ancak geç kalmıştı. Jeff Hardy ve Mr. Hardcore, takım oldukları bu maçı kazanmışlardı. Enter the Sandman eşliğinde kazananlar sevinirken Hulk Hogan ringe girdi.

Hulk Hogan: MÜZİĞİ KESİN! ŞU APTAL ŞARKIYI ÇALMAYI BIRAKIN! Beceriksizler, ahmak herifler! Siz kendinize efsane mi diyorsunuz? Size bir iş veriyorum, onu bile yapamıyorsunuz! Derhal burayı terkedin! KOVULDUNUZ!

D-Von bu hakaretlere daha fazla dayanamadı ve Hogan'a bir yumruk attı. Bubba Ray, arkasını dönen Hogan'a Bionic Elbow yaptı. Ardından Hardcore'a döndü.

Bubba Ray Dudley: HARDCORE!
Mr. Hardcore: WHAT?
Bubba Ray Dudley: GET THE TABLES!

Mr. Hardcore, D-Von ile birlikte masayı kurdu. Bubba Ray Dudley de Jeff Hardy ile beraber pozisyon aldı ve 4 güreşçi birlikte SmackDown genel müdürünü 3D ile masadan geçirdiler.

PHVJsBWC.gif

Bir Dudley Boyz klasiği tekrar gerçek olmuştu, bir masa Dudley Boyz ile aynı ringde yer alıyorsa asla sağlam kalmazdı. Dudley Boyz, Jeff Hardy ve Mr. Hardcore ile el sıkışarak rakiplerini tebrik etti ve 4 güreşçi birbirlerinin elini kaldırdı.
---
Paul Heyman, Roman Reigns'in kuvvetini, asaletini yuhalamalar eşliğinde övdükten sonra The Rock geldi ve açtı ağzını yumdu gözünü. Roman Reigns'in buralara geldiyse, bunu kendisine borçlu olduğunu, aileden torpilli olduğunu, Anoa'i ailesinin yüz karası olduğunu, konuşmasını bile bilmeyen yeteneksizin teki olduğunu söyledi. Üstüne de "ACKNOWLEDGE ME" sözüyle dalga geçince Roman daha fazla dayanamadı ve Rock'a saldırdı. Solo Sikoa da yardım amaçlı Rock'ı tekmelemeye başlayınca Roman onu kenara itti ve "BEN HALLEDERİM! SEN BANA BİR SOPA GETİR!" dedi. Roman, Rock'ı yumruklamaya devam ederken Sikoa çivili bir beyzbol sopası çıkardı. Onu tam Roman'a uzatacakken bir müzik duyuldu.

stone-cold-steve-austin-entrance.gif

WWE efsanelerinden Stone Cold Steve Austin, elinde bir sandalyeyle geldi. Roman, Sikoa'ya "NE BEKLİYORSUN, SENİ KOCA G*TLÜ APTAL, DAVETİYE Mİ? YOK ET ŞUNU!" diye bağırdı. Sikoa, Austin'e bir Super Kick denedi ancak Austin kenara çekildi ve sandalyeyi Sikoa'nın kafasına indirdi. Roman, Austin'i ringe çağırdı. Austin ona orta parmak çekince Roman ringden inmek için hareketlendi ama kendine gelen Rock onu ROCK BOTTOM ile yere çiviledi.

Stone Cold: Ödevini anne babasına yaptıran çocuklar gibisin, Roman, tek başına bir b*k yapamıyorsun. En büyük şovda bu adama bunu yapmana izin vermeyeceğim. WrestleMania'da Rock'ın Roman'ın k*çını şakşaklamasını görmek istiyorsanız GIMME A HELL YEAH! (HELL YEAH)
The Rock: Seyirciyi duydun, kuzen. Sen ve The Rock, WrestleMania'da. Şeker k*çının tekmelendiğini orada kabulleneceksin. IF YOU SMEEEEEEELL WHAT THE ROCK IS COOKIN!

Paul Heyman'ın şaşkın bakışları eşliğinde The Rock ve Stone Cold beraber biralarını içtiler.
---

BOBBY LASHLEY VS FINN BALOR VS SHINSUKE NAKAMURA VS DREW MCINTYRE VS BRAUN STROWMAN VS CODY RHODES - ELIMINATION CHAMBER MATCH FOR WWE UNIVERSAL CHAMPIONSHIP

Maça Drew McIntyre ve Shinsuke Nakamura başlamıştı. Drew maç başlar başlamaz CLAYMORE KICK denedi ama Nakamura dizleri üstünde kayarak kurtulduktan sonra KINSHASA denedi ama Drew kenara çekilince Nakamura dizini köşeye çarptı.
...
Sonraki dakikalarda sırayla Finn Balor, Braun Strowman, Cody Rhodes ve şampiyon Bobby Lashley maça dahil oldu. Bobby Lashley maça dahil olana kadar elenen çıkmadı.
...
Braun Strowman maçı adeta domine ediyordu. Nakamura'yı boğazından tutup ringin dışına fırlattıktan sonra Rhodes'u Clothesline ile devirdi. Balor'a Body Slam yaptıktan sonra McIntyre'a Big Boot yaptı. Lashley'i de Shotgun Drop Kick ile köşeye yolladıktan sonra ayı gibi bağırdı ve 4 köşede yer alan 4 güreşçiye sırayla Body Avalanche yaptı. McIntyre ringin ortasına gelince Strowman onu omuzladı ve RUNNING POWERSLAM yapıp tuşa gitti. 1... 2... 3...

Elenen: Drew McIntyre
Eleyen: Braun Strowman
...

Maçta özellikle Cody Rhodes ve Finn Balor arasında amansız bir mücadele vardı. İki yetenekli güreşçi birbirlerini defalarca elemeye çalışmış ancak ne tuş olan ne de pes eden çıkmıştı. Bobby Lashley tarafından ikisi de paket edildikten sonra ilk kendine gelen Balor oldu ve Nakamurayla kapışıyordu. Nakamura, Irish Whip dönüşü Bruce Lee filmlerini aratmayan bir High Jump Kick yaptıktan sonra Kinshasa için hazırlandı. Elektriğe kapılmış gibi hareketler yaparak garip sesler çıkaran Nakamura, Kinshasa için arkası dönük Balor'a doğru koştu ama Balor daha önce bulunduğu tüpte gizlediği ve dahil olurken kullandığı sandalyeyi son anda kalkan gibi kullanarak Nakamuranın dizini çarpmasını sağladı. Nakamura acı içinde dizini tutarken Balor bir Shotgun Drop Kick yaparak onu köşeye çarptırdı. Köşeye çıktıktan sonra taunt yaptı ama atlamadı, arkasındaki tüpün üstüne çıktı ve COUP DE GRACE ile Nakamuranın üstüne uçtu. 1... 2... 3...

Elenen: Shinsuke Nakamura
Eleyen: Finn Balor
...

Lashley ve Strowman, ring içinde birbirlerinin gücünü test ederken Cody ve Balor da dışarda birbirlerini yiyordu. Balor, Cody'ye sandalyeyle vurdukça vurarak ayağa kalkmasına izin vermiyordu. Cody'yi saçından tutup "BİRAZ ZİNCİR YE!" diye haykırdı ve Cody'nin kafasını kafesin zincirlerine çarptırdı. Tekrar çarptırmak isteyince Cody elleriyle zincirlere tutundu ve Balor'a dirsek atıp kafasını zincirlere defalarca çarptırdı. Orta iplerden sekip bir Beautiful Disaster denedi ancak Balor çekilince bacağını zincirlere çarptı. Balor'ın da yüzü kanamaya başlamıştı. Sandalyeye baktıktan sonra Cody'yi kaldırdıve Royal Rumble'da yaptığı gibi Brainbuster için kaldırdı. Sandalye üzerine bu hareketi yapacakken Cody bacaklarını ileri geri hareket ettirerek Balor'ın dengesini bozdu ve sandalye üstüne CROSS RHODES yaptı. Balor'ı ring içine yuvarlayan Cody tuşa gitti 1... 2... 3...

Elenen: Finn Balor
Eleyen: Cody Rhodes
...

Bobby Lashley, Braun Strowman ve Cody Rhodes kalmıştı. Bu 3 adamdan biri bu ölümcül kafesten galip ayrılıp WrestleMania'ya şampiyon gidecek, belki de Mr. Hardcore'un rakibi olacaktı. Cody, tıpkı Balor gibi kendini WWE'nin iki yıkım makinesine karşı sandalyeyle savunmaya çalışıyordu. Braun Strowman bir yumruk atınca Cody sandalyeyi yine kullandı ama bir sorun oldu; sandalyenin oturma yeri kırıldı. Cody şaşkınlığını atamadan Strowman onu kaptığı gibi ring direğine fırlattı. Braun yine bağırıp çağırırken Cody, köşeden kurtuldu. Bu sırada Bobby Lashley, Cody Rhodes'a bir SPEAR yaptı. Braun arkasını döndüğünde Lashley çoktan Cody'yi tuş etmişti.

Elenen: Cody Rhodes
Eleyen: Bobby Lashley

...

Universal Championship maçında son 2 kişi kalmıştı. Bobby Lashley ve Braun Strowman, maçı domine eden isimlerdi. Suplex, Powerbomb, Military Press, Body Slam gibi kuvvet gerektiren hareketler havada uçuşuyordu ancak bir türlü tuş gelmiyordu. Braun Strowman HURT LOCK hareketine uzun süre dayanmış, hatta kurtulmayı başarmıştı. Bobby Lashley, Braun Strowman'ı yumrukladıktan sonra bir tekme attı ve kaldırıp ring dışındaki kafes zincirine Powerbomb ile fırlattı. Strowman acı içinde sırtını tutarken Lashley kafesin kapısına bakan taraftaki ring iplerini söktü. Braun kalkmak için uğraşırken Lashley iplerden hız kazanarak ona doğru koştu ve bir SPEAR yaptı. Strowman yeniden sırtını kafesin kapısına çarptı. Lashley tekrar iplerden sekip koştu ve bir SPEAR daha geldi. Üstelik bu sefer kafesin kapısı kırıldı. Uzun süre iki güreşçi de yerden kalkamadı. Hakem tam ikisini de elendi sayacakken Lashley kalkmayı başardı. Hakem, Strowman'ın durumunu kontrol etti. Strowman bayılmıştı. Hakem bunun üzerine maçı bitirdi.

Elenen: Braun Strowman
Eleyen: Bobby Lashley

Maç bitmişti. Bobby Lashley, WrestleMania'ya şampiyon gidiyordu. Yorgunluktan ayakta zor duruyordu. Kemerini kaldırdıktan sonra kameraya yaklaştı.

Bobby Lashley: Hardcore, eğer sen de bu kafestekiler gibi acı çekmek istiyorsan, seni WrestleMania'da bekliyor olacağım!
???: Acele etme!

Bu Samoa Joe idi. Birden Bobby Lashley'i arkadan yakaladı ve COQUINA CLUTCH bağladı. Lashley maç çıkışında çok yorgundu, bu yüzden fazla direnemedi ve bayıldı. Joe, yerdeki Universal kemerine baktı ve alıp havaya kaldırdı. Elimination Chamber şovu bu görüntülerle sona ermişti.

images

Mr. Hardcore

PG.com Kullanıcısı
Konular
2
Beğeni sayısı
30
PG Nakit
75
Favori Güreşçi
Jeff Hardy
A TURKISH IN WWE 6. BÖLÜM: SMACKDOWN #1 (SONRAKİ PPV: WRESTLEMANIA)

Geri dönen efsane takımlar, kırılan bir kafes, kuzenlerin yüzleşmesi, Hardy ve Hardcore'un mükemmel kimyası ile unutulmaz bir Elimination Chamber geride kalmıştı. Artık WrestleMania'ya sadece 1 ay uzaktaydık.

RAW'da neler oldu?
- Bobby Lashley, Samoa Joe'nun cesaretinin arkadan saldırmakla sınırlı, yüz yüze gelmeye g*tü yemeyen bir korkak olduğunu söyledi. Samoa Joe, Lashley'e cesaretini kanıtlaması için fırsat verdiğini söyleyip WrestleMania'da onu kemer maçına davet etti. Lashley teklifi kabul etti. Bu esnada Brock Lesnar ringe geldi ve o da Lashley'den maç istedi. RAW genel müdürü Ric Flair, Brock Lesnar'ın bu maçı haketmesi gerektiğini söyledi ve main event için Samoa Joe'ya karşı bir maç ayarladı. Lesnar kazanırsa maçta yer alabilecekti.
- CM Punk ve Adam Cole arasındaki karşılaşma countout sebebiyle berabere bitti. Maçtan sonra CM Punk vs Adam Cole maçı WrestleMania için duyuruldu.
- Roman Reigns, Drew McIntyre'ı mağlup etti.
- Tommaso Ciampa, Cedric Alexander'ı yendi. Maçtan sonra Sami Zayn arkada maçı izlerken görüntülendi.
- Stone Cold Steve Austin, WrestleMania'da The Rock'ın arkasını kollayacağını söyledi.
- Brock Lesnar, Samoa Joe'yu yendi. WrestleMania'da yapılacak Universal Championship maçı Bobby Lashley vs Samoa Joe vs Brock Lesnar olarak duyuruldu.

ICRJ.gif

Let It Roll eşliğinde pyro gösterisiyle SmackDown başladı. Seyirciler tezahüratlar yaparak şovun başlamasını bekliyordu. Birden ışıklar söndü. Arena büyük bir sessizliğe büründü. Birden şimşekler çakmaya, alevler yükselmeye başladı.

GONG!

Çan sesi duyulur duyulmaz arenayı büyük bir coşku kapladı.

the-undertaker-entrance.gif

Undertaker önceki yıl Rey Mysterio'yu yendiği WrestleMania'dan beri ortalarda yoktu. Yaşından ve yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı eskisi gibi çok fazla maça çıkmasa da taraftarlar her gelişinde onu bağrına basıyordu. Yavaş adımlarla ringe giren Undertaker, kendisini anons eden Greg Hamilton'dan mikrofonu aldı ve konuşmasına başladı.

Promo.gif

Undertaker: Uzun süredir inzivada olduğum için, sanıyorlar ki işim bitti. Eskisinden daha iyi durumdayım. Undertaker'ı hafife alanların sonunu gördünüz. Kardeşim, büyük kırmızı canavar bunun bedelini kariyeriyle ödedi. Küçük bedeninde büyük bir yürek taşıyan, maskesini büyük bir onurla koruyan adamın duyduğu son sözler: REST... IN... PEACE... Şimdi Ölü Adam evine dönüyor... WrestleMania'ya!

Undertaker, eliyle WrestleMania logosunu işaret ettikten sonra birden bir kahkaha sesi duyuldu.

seth-rollins-entrance.gif

Bu Seth Rollins'ti. Kendi giriş şarkısına kahkahalarla dans ederek eşlik ettikten sonra ringe geldi.

ComposedBlankColt-max-1mb.gif

Seth Rollins: İyi akşamlar, amca. Ben büyükbabamı ziyarete gelmiştim de, siz de onunla mı kalıyorsunuz? Hey, bir dakika, bu Undertakermış. ( Manyak gibi güler ve boo gelir ) Kusura bakma, seni görünce bir an huzurevine geldim sandım da. Demek inzivadaydın, bize öldüğünü söylediler ama görünen o ki seni gömmeyi yine unutmuşlar. Eski arkadaşlarını özlediysen mezarlık sokağın sonunda, (Boo) ( Seyircilere dönerek ) anlamadınız mı, hani adam çok yaşlı ya, muhtemelen arkadaşları hep ölmüştür.

Undertaker: Böyle küstah konuşmalar yaptığına göre olmak istediğin yer mezarlık olmalı, evlat. Bu ring bir mezarlık, ama bu mezarlığa ben değil, senin gibi boş konuşan palyaçolar gömüldü ve gömülmeye de devam edecek. Ben bu süreçte özümden hiçbir şey kaybetmedim, Seth, ama görünen o ki sen kafayı iyice tırlatmışsın. Undertaker'ın sadece yaştan ibaret olduğunu sanmaya başlamışsın, tabi az önce söylediklerimi de dinlememişsin. Beni hafife alanlar huzur...

Seth Rollins birden Undertaker'ın bacaklarının arasına bir tekme indirdi. Ardından iplerden sekti ve bir CURB STOMP yaptı.

seth-rollins-curb-stomp.gif

Seth Rollins: Dinlenemeyecek kadar boş konuşuyorsun, Undertaker. Ben Rey Mysterio veya Kane değilim. Bu hayatta ölülerden değil, delilerden korkacaksın. Benim kaybedecek bir şeyim yok, ama senin özünde kaybedecek çok şeyin var, WrestleMania serin gibi! Brock Lesnar ve Roman Reigns seni daha önce yendi, ama görünen o ki seni gömmeyi beceremediler, anlaşıldı bunu WrestleMania'da tabutuna son çiviyi çakarak ben yapacağım.

Seth Rollins mikrofonu yerdeki Undertaker'ın üzerine attı ve yuhalamalar eşliğinde taunt yaptı.

---

Austin Theory def. Mustafa Ali

Austin Theory, A-Town Down ile Mustafa Ali'yi tuş etmeyi başardı.

---

mqdefault.jpg

Arka alanda Judgment Day aralarında konuşurken göründü. Finn Balor, Dominik Mysterio'yu kemerleri korudukları için tebrik etti. Bu gece Damien Priest'in Batista ile dövüşeceğini ve dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

---

Aleister Black def. Baron Corbin

Aleister Black, bu maçı Black Mass ile aldı.

---

Chad Gable ringde göründü. Elimination Chamber'da elinden geleni yaptığını, kaybettiği için üzgün olduğunu, Bobby Roode'un haksız yere kazandığını söylerken bir müzik duyuldu:

kurt-angle-entrance.gif

Bu Kurt Angle'dı. Uzun bir aradan sonra WWE'ye geri dönmüştü ancak üzerinde güreş kıyafeti yerine takım elbise vardı.

kurt-angle.jpg

Kurt Angle: Sana hiç yakıştıramadım, Chad. Benim evimde oturup izlediğim, United States şampiyonu olmasını beklediğim Chad Gable bu mu yani? Burada oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi ağlayıp sızlanmanın sana ne yararı var? Bobby Roode'u böyle sevindiriyorsun. Benim tanıdığım Chad Gable, düştüğü yerden kalkar ve ne pahasına olursa olsun o galibiyeti ondan koparır alır. Sana kim olduğunu hatırlatmaya geldim, WrestleMania'ya kadar seni bizzat ben çalıştıracağım ve galibiyetini beraber kutlayacağız.

fee2cc036675a65c30d9b1682fe0c15e.gif

Bobby Roode, gülerek kapıda göründü.

14482fe5f14b89b3084452bc530c7d1a.jpg

Bobby Roode: Yani daha önce de zavallı insanlarla karşılaşmışlığım olmuştu ama bu kadarı da fazla. Sen akıllanmayacak mısın, Chad? Anlayamadıysan bir daha söyleyeyim, ben seni Elimination Chamber'da yendim. Anlaşılan dersini almamışsın, beni yenmek için milattan önce kazandığı madalyayla övünen bu kel kafalıdan mı medet umuyorsun? ( Boo ) Madem tekrar dayak yemek istiyorsun, sen kaşındın. İstersen bütün güreşçileri seni çalıştırması için çağır, bu gerçeği değiştirmiyor.

Chad Gable: O zavallılardan biri de sen misin, çok fazla aynaya bakıyorsun ondandır. Beni kendi hakkınla temiz bir şekilde yenmemene rağmen bu galibiyetle övünüyorsun ve bana mı zavallı diyorsun? Ben sana göre Kurt Angle'dan yardım alacak kadar zavallı biri olabilirim ama asla senin gibi adil bir şekilde kazanmaktan aciz, t*ş*ksız bir şampiyon olmadım!

Bobby Roode: Temiz galibiyetimi mi görmek istiyorsun? Pekala, seni daha fazla aşağılamak istemiyordum ama sen kaşındın. Kurt, bu herifi iyi çalıştır, çünkü WrestleMania'da beceriksizin tekini yendiğimi düşünmelerini istemem.

Kurt Angle: Merak etme, düşünmeyecekler, çünkü işim bittiğinde insanlar bu çocuğu yeni United States şampiyonu olarak alkışlamakla meşgul olacak.

---

R-Truth & John Morrison def. Apollo Crews & Shelton Benjamin

John Morrison'ın Starship Pain sonrası Apollo Crews'u tuş etmesiyle Truth ve Morrison maçı aldı. Maçtan sonra iki takım el sıkışarak birbirlerini tebrik etti.

---

Bu gecenin ana karşılaşmasına Mr. Hardcore'un seçimi duyuruldu.

---

Batista def. Damien Priest

Dominik'in dikkat dağıtma girişimlerini Rey Mysterio engellerken Batista maçı Batista Bomb ile kazandı.

Maçtan sonra Judgment Day, Batista'ya saldırdı. Rey Mysterio da bir kendo sopası alıp arkadaşını kurtarmaya girişti. Judgment Day sayı avantajını kullanırken bir müzik bütün havayı değiştirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=E9r3gl2RKhA

Cody Rhodes elinde iki sopayla koşarak ringe geldi ve önce Dominik'e, ardından Balor'a sopayla vurdu. Sopalardan birini Batista'ya verdi ve üç güreşçi Judgment Day'i haşat etti. Dominik Mysterio, Finn Balor ve Damien Priest kaçmak zorunda kaldıktan sonra Cody Rhodes bir mikrofon aldı.

38ec4-16824042275427-1920.jpg

Cody Rhodes: Finn, Royal Rumble'dan beri şahsi bir mevzum var seninle, ama anlaşılan adil oynamamakta ısrar ediyorsun. O zaman ben oyunu adil hale getiririm. Ben, Batista ve Rey Mysterio, sen ve yanındaki süs köpeklerine karşı, WrestleMania'da! Biz orada olacağız, sizi bekliyoruz, tabi cesaretiniz varsa!

Balor, Cody'ye küfürler ederken biz de reklamlara geçtik.

---

Randy Orton def. AJ Styles

Ring içi son derece zevkli geçen bu maçı Orton RKO sonrası tuşla kazandı. Maçtan sonra Matt Riddle geldi ve Randy Orton ile beraber zaferi kutladı.

---

Reklam arasından sonra SmackDown genel müdürü Hulk Hogan ringde göründü.

Hoges.jpeg

Hulk Hogan: Bayanlar ve baylar, sizin için önemli, benim içinse çöp kadar değeri olmayan o an geldi. Bildiğiniz gibi WrestleMania'ya şurada bir şey kalmadı ama Royal Rumble galibimiz hala bir seçim yapmadı. Neyi bu kadar düşündü onu da anlamadım açıkçası, alt tarafı 2 şampiyondan birini seçip tekmeyi yiyeceksin, ne kadar zor olabilir ki? Hardcore, seni buraya davet ediyorum. Vakit geldi.

Mr. Hardcore'un müziği duyulur duyulmaz arena tezahüratlara başladı. Hardcore, çok şık bir takım elbise giymiş, saçlarını bu sefer topuz biçiminde toplamıştı. Seyircilerle tokalaştıktan sonra ringe girdi ve güneş gözlüğünü çıkarıp konuşmasına başladı.

Mr. Hardcore: Bay Hogan, yorgun görünüyorsunuz. Yoksa kırık bir masada mı uyudunuz?
Hulk Hogan: Çok lafı uzatma da şu lanet olası seçimini yap, işim gücüm var.
Mr. Hardcore: Lafı kısa tutacağım, çünkü Bay Hogan'ın acil olarak masadan geçirilmesi gerekiyor. Geçirdiğim o lanet sakatlıktan sonra Royal Rumble galibiyeti benim için mükemmel bir dönüm noktası oldu. Ülkemden ve buradan gelen tebrik mesajlarını kabul etmekten bu olayı tamamen unutmuşum. Bay Hogan haklı, bir şampiyon seçmem gerekiyor. Tabi ki bu seçimi akıllıca yapacağım, bu seçim benim için de çok özel olacak. En büyük güreş şovu WrestleMania'da bir unvan maçına çıkacağım, hem de gerçekten harikulade bir isim bu kemeri taşıyor.

WWE Champion Jeff Hardy klasik dansını yaptıktan sonra ringe geldi.

Adobe_Post_20210528_1752210.655591465856453-1024x576.jpg

Jeff Hardy: Bunu kaçırmamı beklemiyordun, öyle değil mi dostum? Gerçekten senin gibi yetenekli ve saygılı birinin Royal Rumble kazanmasına çok sevinmiştim. Bundan daha da iyisi, seninle Elimination Chamber'da mükemmel bir takım çalışmasına imza attık. Ağabeyimi aratmadığın için sana teşekkür ederim, Hardcore. Harika bir şampiyon olacağından da şüphem yok. Seçimin beni şaşırtmadı desem yalan söylemiş olurum, üstelik dediğin gibi muhteşem, oldukça da kuvvetli bir şampiyonla aynı ringde olacaksın. Zor bir mücadele seni bekliyor. Dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Mr. Hardcore: Haklısın, Jeff. Ben de sana teşekkür ederim. Amerika'daki ilk yıllarımda bana ağabeylik ettin, zor durumdayken buraya geldin ve bana yardım elini uzattın. Bunu rüyamda görsem inanmazdım, Elimination Chamber'da idolümle takım olarak maça çıktım ve kazandım. Şimdi en büyük hayallerimden birini daha gerçekleştirmek üzereyim, WWE'nin en iyi güreşçilerinden biriyle WrestleMania'da şampiyonluk maçına çıkacağım.

Jeff Hardy: ( Elini Mr. Hardcore'un omzuna koyar ) Şunu bil ki, sana desteğim tam. Harika bir Universal Champion olacağından şüphem yok. Bobby Lashley karşısında iyi şanslar, Hardcore. Lesnar ve Joe'ya karşı da dikkatli ol, tamam mı?

Mr. Hardcore: Jeff Hardy... Ben seni seçiyorum.

Bütün arena şaşkınlıktan buz kesmişti. Mr. Hardcore, şampiyonluk maçı hakkını WWE şampiyonluğundan yana kullanmıştı. Hulk Hogan bile şaşırmıştı buna.

Jeff Hardy: Ne?

Mr. Hardcore: Sana dediğim gibi, en büyük hayallerimden birini daha gerçekleştiriyorum. WrestleMania'da idolümle bir maça çıkmak istiyorum... ve yeni WWE Champion olmak!

Jeff Hardy ve Mr. Hardcore birbirlerine bakarken gözlerini WrestleMania logosuna çevirdiler ve Elimination Chamber sonrası ilk SmackDown şovu bu görüntülerle sona erdi.

WrestleMania'ya duyurulan maçlar

CM Punk vs Adam Cole
Rey Mysterio & Batista & Cody Rhodes vs Judgment Day
Bobby Roode vs Chad Gable - United States Championship
The Rock vs Roman Reigns
Jeff Hardy vs Mr. Hardcore - WWE Championship
Bobby Lashley vs Samoa Joe vs Brock Lesnar - WWE Universal Championship

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: