RPG PAYBACK #41'e Puanınız ve Değerlendirmeniz

Puanınız?

• 5

Oy: 8 66.7%
  • 4

Oy: 4 33.3%
  • 3

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    12

SemiiZiggy

PG.com Kullanıcısı
Konular
27
Beğeni sayısı
260
PG Nakit
205
RPG Karakteri
Chris Brookes
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
Şehirlerarası yolculuktan dolayı takip edememiştim. İstanbul’a dönüş, birkaç bir şey halletme derken ancak bugün müsait olabildik. Kusura bakmayın. Bu ara yoğun bir dönemdeyim ve şovlara canlı kalamıyorum. Yüksek ihtimal haftaya da öyle olacak ancak yorumlamayı bırakmayacağız. Her şeyden önce emeğinize sağlık.

Miz’in şova açması prestijini ve otoritesini yükseltmesi gereken bir GM olarak güçlü bir giriş olmuş. Roman Reigns ve Bloodline’a laf etmesi, güncel WWE’de ki gibi önümüzde Bloodline dominasyonunu hissedeceğiz. Bu atraksiyonun ilk başta The Miz’e karşı olması keyiflendirebilir, umarım Bloodline’ı işlerken booker ekibi WWE’den ayrışır daha güzel şeyler izleyebiliriz. Bo Dallas’ın BOLIEVE gimmickinin bize şovda güzel şeyler izletebileceğinin ve booker ekibinin de elini çok rahatlatacaktır. Sevdik bu adamı.

İlk maç gayet keyifli bir maç olmuş. Bloodline’ın Solo üzerinden Uso’ları yavaş yavaş gruba dahil etmeye çalışmasını izlediğimizi hissediyoruz. Malakai’ın aradan sıyrılıp maçı kazanması ve potada yükselmesi güzel olmuş. Bloodline’ın iç işlerine kemerin sıkışmaması güzel olmuş.

Arka alandaki üçlü yüzleşme potadakilerin yavaştan karşılaştığı güzel, küçük, keyifli bir segment olmuş. Buradan birebir bir şey çıkar mı bilemedim? O değil de Christian Cage’den bir Patriarchy RP’si görsek harika olurdu ya. Şu anda takım potasındaki tüm takımlardan ‘’karakter’’ olarak -oynayanlarla bir alakası yok- daha keyifli şeyler izletebilirlerdi bize. Güncel AEW’da beni saran nadir şeylerden çünkü.

Jeff Hardy’nin sürpriz bir mağlubiyet yaşaması çok şaşırttı. Low Blow ve Roll-Up’la da olsa, Tonga’ların karakterine yarayabilir ama bu sonuç. Yine de Ospreay ve Hardy üstün kapatmış razıyız.

Bray Wyatt’ın bu sefer akıl oyunlarını kendi ekibine yapması da şaşırtıcı oldu benim için. İki Wyatt olayı falan hazır Bo Dallas’ta şirketteyken bir Wyatt Family iç savaşı görür müyüz diye düşündürdü. Aslında keyifli olabilir ama bakalım. Segmenti bitirdik ELITE YİNE NAPTIN BE KARDEŞİM. ELITE’E UYAN HARİKA BİR OLAY OLMUŞ. BOOKERLARIN ELİNE SAĞLIK. ELITE GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR BAKALIM.

Açıkçası Bloodline’ın yemek masası segmenti gayet güzel düşünülmüş, okuması keyifli bir segmentti. Bu segmentte her aile üyesini ister seve seve ister döve döve dahil Bloodline’a dahil edecekler gibi geliyor. Yüzü gözükmeyen kişiyi tahmin edemedim ama derin Dwayne Johnson oyunu neden olmasın dedirtti? Şoka uğratır.

CHRIS JERICHO’NUN FOTOĞRAF PATLATTI. Şu an PGW’da harbiden en eğlenerek okuduğum çar Jericho galiba. Velvetten’i akıl oyunlarıyla yemeye devam eder gibi geliyor. Summerslam’e gider diye düşünüyorum. Sonrasında Dragunov’la ne yaparlar onu bilemedim.

Bray Wyatt, ağırlığını iyi koymuş. Onla oyun oynanmaması gerektiğini göstermiş. Young Bucks’ı kaçırdı. Umarım haftaya Young Bucks bir anda geri dönmez, çünkü bu konudan çok güzel segmentler çıkar. Booker ekibine güvenimiz tam şimdiden heyecanlandık.

Venis’in keyifsizliği ve Breeze’le çekişmesi bakalım nereye gidecek. Randy Orton’ın Dexter Lumis’le kurduğu birlikteliğe hala bir anlam getiremedik ilerde çözülür. The SEX’in tüm üyeleriyle yüzleşmeleri, bir tek gelecekteki üyesi Breeze eksik burada, güzel keyifli bir olay olmuş. BİZ MAÇI KAZANMIŞIZ. THE MİZ’İN EL ATMASI LAZIM MAÇIN BİTMESİ LAZIM. Şaka bir yana ana kemer potası beklemiyordum zaten. Fakat güçlü görünmüşüz bakalım bundan sonrası nasıl olacak. Reelde izlesem bir kere daha Alberto vs Uso sıkabilirdi açıkçası. Ancak RPG’deyiz ve burada da oynayan kişiler var. ADR kendi hikayesini yazdı ve bunu bitirmek istiyor. Bloodline’ın maçın içinde de gördüğümüz gibi kesinlikle karışacağı bir maç olacak. Uso’yu destekleyecekler mi yoksa kemeri ADR’ye mi kazandıracaklar bilmiyorum. Şimdilik Jericho, Dream ve Lee potasını okumak daha eğlenceli buranın da Bloodline ile keyiflendirileceğini düşünüyorum. Reelde’ki gibi her şov aynı şey olmaz PGW’da buna eminim, bundan dolayı da hype’ımı kaybetmeden sabırsızlıkla bekliyorum.

Şov gayet güzeldi, haftalar geçtikçe vites arttırılıyor ve SummerSlam’e doğru gerçekten sağlamlaşan bir döneme girdik. Herkesin ellerine sağlık 5 puanı salladım.

Konular
87
Beğeni sayısı
1,512
PG Nakit
770
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Şovun açılışını The Miz yapmış, otorite figüründen beklendiği üzere. Kendi yazdığım şovlarda bile her şovu GM'e açtırmak istiyorum bende, o yüzden bununla bir sorunum yok. Fakat Miz'in hal ve hareketlerini kokumlarsak, ömrünün fazla uzun olmayacağını düşünüyorum nedense. Hem hala güreşçi olabilecek bir karakter olması hem de ilerleyen her şov biraz daha gerginleşip, işlerin içinden çıkamadığı bir hal alması sebebiyle fazla uzun ömürlü olmayacağı kanaatindeyim. Belki sonunu Roman Reigns veya Bloodline bile getirebilir. Bo Dallas'ın gelişi garip hissettirse de, konuşması öyle hissettirmedi. Uzun ömürlü olursa bu karakter, farklı şeyler izlettirebilir bize. Bakalım, onun da neler yapacağını sabırsızlıkla bekliyorum. Daniel Bryan kardeşliğe de geçmiş olsun dileklerimizi iletelim, senaryo icabı mı yoksa gerçek hayattaki yoğunluktan mı böyle oldu bilmiyorum ama tam da zirveye çıkıyordu adım adım. Eğer senaryoysa, zirveye çıkması tekrardan çok uzun sürmeyecektir, geri dönüşünü bekliyoruz. Aleister Black Babaninyo... ağabey 2v1 atıp, yine alnının akıyla çıkmış maçtan. Yeni dönem için güçlü adaylardan birisi o da, hatta bir aksilik olmazsa kemeri kazanabileceğini de düşünüyorum. Genelde maçlara ilk kendilerini atanlar kazanamıyor ama bakalım, bu sefer farklı beklentideyiz. Bu üçlü arasında çok garip bir dinamik var, iyi mi kötü mü olduğunu halen daha çözemedim. Ama fazla uzun süreceğini sanmıyorum, bu üçlünün arasından kendini PUREC'e atan kopar gider, diğer ikili debelenir hissi var biraz. Kimin kazanacağını kestirmek zor, promoları falan çok inceleyemiyorum şu süreçte ama Owens bir adım daha önde duruyor gibi geliyor. Bakalım, sonucunu merak ettiğim maçlardan. Tonga vs. Hardy maçının sonucu beni de şaşırttı herkes gibi, sonda güç gösterisi yapmış Another Me ikilisi ama mağlubiyet prestij götürdü hiç şüphesiz. İkilinin şu ara kemeri kaybetmesi çok kolay durmuyor, Summerslam'i de atlatacaklarını düşünüyorum daha sonrasında Bloodline'in iki oyuncusuna kaybedebilirler. Bakalım, beklemedeyiz çok kötü ilerlemiyor TT potası. Aleister Black şovun adamı oldu şüphesiz, önce kendisinin sonra yancılarının aldığı galibiyet. Büyük oynadı bu şovu, Omega'nın işin içine girmesi de okey. Wyatt'tan kemeri alabileceğini çok düşünmüyorum aslında ama 3v3 feudları izlemek keyifli oluyor genelde. Gerçi şirkette o kadar çok 3lü var ki Tag Team Championship, Trio Championship'e bile dönüşebilir günün sonunda. Bloodline segmenti kaliteli olmuş, Paul Heyman biraz geri planda kalmış ama aile yemeği olduğundan dolayı normal karşılıyorum bunu. Sikoa yine enforcer görevinde devam ediyor fakat görünmeyen adamın kim olduğu meraktan öldürttü, ben o kişinin Jey Uso olduğunu düşünüyorum nedense ama. Diğer isimler beni şok etmez çünkü veya maskot kontenjanından Angelico olabilir. Beklemedeyiz, açıklanır birkaç şov sonrasında diye umut ediyorum. Velveteen Dream'e bir değişikliğin şart olduğunu düşünüyorum, Daniels ile olan hikayeleri öyle boğmaya başladı ki Jericho'nun şu yaptığı şaklabanlıklar bile desteklettirdi kendini. Bence Dream bu maçı kazanıp, sonunda da kemeri alabilir ama bunu başka bir yolla yapması gerektiğine inanıyorum. Şu halini çekemiyoruz vallahi yalan mı söyleyelim. Meksika özel şovu da işleri değiştirir yalnız, söyleyelim onu da ehehehhe. Bu segment zamanında Teddy Long - Undertaker arasındaki segmenti hatırlattı. Wyatt'ın bu terbiyesizliği cezalandıracağı belliydi ama bunun dakikalar sonra olmasını beklemiyorduk, ağabey kalabalıkta yapılanın tenhada affı olmaz tarifesi çekmiş. Bu kazadan sonra neler olacağını pek kestiremiyorum ama Omega tarafının güç kaybettiği kesin, ben hala bir adım önde görüyorum Wyatt'ı ama bu da çok sert hamle be babacım. Ricardo Rodriguez... duygulandırdın be oğlum nerelerdeydin sen. Maçta birkaç güçlü aday vardı ama kazanmayı bilmişiz, günün sonunda x3'ü de tamamlarsak dünyalığımızı yapmış olacağız. Önümüzdeki şovlardan önce biraz vitesi arttırmayı düşünüyoruz rahatlayabilirsek, ekibin eline sağlık. Güzel şov olmuş, 4 puan çalışır benden.

Bogi

Jön Türks
Konular
18
Beğeni sayısı
379
PG Nakit
0
Tatilde olmam sebepli ancak dün okuyabildim şovu. Ellere sağlık, biraz uzun olduğunu hissettim ama segmentler akıcı geçtiği için uzunluk genel anlamda bir rahatsızlık hissi vermedi aksine dolu segmentleri okumak memnun etti.

Samoan civil war’ı bizim ekibin nasıl yorumlayacağını görmek istiyorum ben o açıdan burada da tecrübe edecek olmamız beni heyecanlandırıyor açıkçası. Onun haricinde DB’nin sakatlık ardına olacakları görmek istiyorum daha derinlikli şekilde. HoB takibini sevdiğim takım oldu. Jericho’ya da patladım hshshs. Şovun en sevdiğim kısmı olmuş olabilir.

Kendime dair aslında tatildeyken bir temel promo hazırlamıştım ancak durumların değişmesi ile oraya revize edip aktif hale gelmem lazım. Benim kafamdaki CC imajı ile şu ana kadar booklanan arasında çıtır bir fark var. Karakter kendini oturtacaktır ilerleyen şovlarda.

elinize sağlık dostlar tekrardan.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: