Van'da Ortalık Karıştı!

JonMoxley

#FatihTerimNefreti
Konular
62
Beğeni sayısı
267
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
John Cena
Kim PKK sloganı atarak sokaklara barikat kuranlara destek veriyorsa çıksın da anasının fistanını ödünç verip destek olsun bölücülere.

Deeppy

BANKER
Konular
224
Beğeni sayısı
649
PG Nakit
490
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1
Bu olayların sorumlusu AKP'dir eyvallah ama bana teröristleri savundurmayın. Onların demokrasisi partisi oyu olmaz, olamaz. Partileri olması başlı başına yanlış. Seçime girip seçilince kayyum atanmasına girmiyorum bile. Ben olsam o bölgede hiç seçim yaptırmam full kayyumla yönetirim. Kusura bakmayın da, AKP'yi sevin sevmeyin Diyarbakır'a falan yapılan yatırım Vatikan'a yapılsa adamlar Müslüman olurdu.

Bu arada 7 Haziran-1 Kasım 2015 kokusu alıyorum. Hayırlısı.

deathcrushh

sadece özgürlük
Konular
25
Beğeni sayısı
84
PG Nakit
870
Favori Güreşçi
Joey Janela
Bu olayların sorumlusu AKP'dir eyvallah ama bana teröristleri savundurmayın. Onların demokrasisi partisi oyu olmaz, olamaz. Partileri olması başlı başına yanlış. Seçime girip seçilince kayyum atanmasına girmiyorum bile. Ben olsam o bölgede hiç seçim yaptırmam full kayyumla yönetirim. Kusura bakmayın da, AKP'yi sevin sevmeyin Diyarbakır'a falan yapılan yatırım Vatikan'a yapılsa adamlar Müslüman olurdu.

Bu arada 7 Haziran-1 Kasım 2015 kokusu alıyorum.

Yatirim yapma, iradesini gasp et, batiya is yapmaya gelince -ki insaat sektorunde ezici bir cogunluk Kurt iscilerden olusuyor- ustune ustluk goc edince niye buraya geldiniz diye disla, daga cikinca da niye daga cikiyorsunuz hepiniz teroristsiniz diye yaftala -eger uniter devlet olarak kalacaksak butun sorunlar demokrasiyle ve fikir alisverisiyle cozulmelidir- ustunden prim kas. Yemin ederim bu fikirler yuzunden bazen pragmatik mi dusunuyorum yoksa kurt milliyetcisi miyim diye ikilimde kaliyorum.

PKK sorunu ilk basta toplumsal esitsizlikten dogmus sonrasinds ise Ocalan'in diktatorlugunde uluslarasi silah ve uyusturucu kacakciligina evrilmis bir diktatorluk orgutudur. Ama bu sorun onlara ayni misilleme vererek cozulmez hocam. Biraz Hanefi Avci'nin, Ugur Mumcu'nun ve Soner Yalcin'in donemde yazdiklarina ve Cem Yuzbasi ile yazdiklarina yogunlasmanizi tavsiye ederim. Sen bir PKK militaninin kafasina sikinca orgut tamamen cozuluyor mu zannediyorsun? Aksine intikamla daha da yoguruluyor ve yerine bir suru daha militan koyabiliyor. Bu da orgutun temel motivasyonu zaten. Mesele gercekten kokunden cozulmek isteniyorsa ki bu iki tarafinda asla isine gelmez cunku iki taraf da birbirlerinden besleniyorlar, halk muhatap alinmali; onlarin ne istedikleri dinlenmeli ve buna gore hareket edilmelidir. Vurarak, kirarak, oldurerek bir seyler cozulmez. Bunlari ben soyleyince terorist ilan ediliyorum ama Cem Ersever'in ve Hanefi Avci gibi insanlarin yazdiklarini okuyun bana hak vereceksiniz.

Son düzenleme:

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
47
Beğeni sayısı
644
PG Nakit
250
Erdoğan'a misilleme olduğuna inanıyorum bu kayyum işinin. Kötü sonuçlarla ayrıldığı yerel seçimlerden sonra itidal ve bütüncül açıklamalar yapan Erdoğan'ın yapacağı iş değil kayyum.

Sınır ötesi operasyonlar için önce sınırları içerisinde hacamat yapmak ve kamuoyu desteğini almak isteyen devlet = Türkiye sınırları içerisinden itildiği için halkı konsolide edip demokrasi arayışı adı altında sokağı terörize etmek isteyen örgütler/bu hedefle kayyum gelecek isimleri aday yapan Dem. Karşılıklı tahrik ve kazan-kazan.

Yerel seçimlerde aklı selimler için makul tercih olmadı çünkü tercih edilecek bir şey yoktu. Akp'nin yereldeki güç kaybı = güvenlik bürokrasisinin (mhpli kadroların) aksiyoner tavrıdır. Demokrasinin bu ülkede çare olacağı tek bir konu başlığı bile yok, olmadı ve olmayacak da. Sizin armut ve elmayı toplayıp reel-politik adlettiğiniz analizlerin, "verilen hak geri alınmaz" feryatlarınızın sokakta bir karşılığı yok. Taraf olan bertaraf olacak. Gırtlaklarına kadar terörle iç içe olanların ve onları şımartıp finansörlerini "ama 7-8 milyon oy" diye temize geçenlerin de bu ülkeyi operasyonlara açık hale getirmek dışında tek bir vasıfları yok. Sizin ezik şahıs muhalifliğiniz yüzünden doğudakiler (Türkler de dahil) can çekiyor. Leyla Zana'nın bile itidal çağrısı yaptığı yerde Kürt seçmeni İmamoğlu'na konsolide eden Sırrı Süreyya'ysa ya devletin adamı ya da TC sınırları içerisindeki en büyük kürt düşmanı. Çok anlam adletmek istemiyorsak da öngörüsü olmayan bir gerizekalı.

Bu süreçte kimin önünün açılacağını gerçekten merak ediyorum ve bu sefer Erdoğan-Demirtaş bu olayların merkezinde yer almayacak. Günün sonunda, başta Dem karşıtları olmak üzere Cehaplılardan da terörist imaları gelecek çünkü Türklerin hukuğu Türkleredir. İstanbul'da hakkını arayan Cehaplıyla doğuda verilen hakkını savunan aynı mı? Kürtler de Türkler de birilerinin maşalığı üzerinden ezilip yok olmaktan vazgeçmeli ve kollektif bilinç oluşmalı ama bu partilerle olacak bir iş değil.

Hukuk tanımayan savcıyla hukuk yolu üzerinden anlaşamayacağına göre senin Kürtler ve doğudaki Türklere bıraktığın seçenek sahaya inmek kalıyor. Öyle işine gelene fetöcü diyen şımarık yalı çocuklarının sporu terörize ettiği gibi sizler de ekran başından önünüze gelene terörist diyemezsiniz kardeşim. Dünyadan haberiniz yok. İki sokak ötede birlikte yaşadığınız adamlardan haberiniz yok. Bu ülkeye dair bir vizyonunuz yok. Demokrasiye lanet etmiş bir adam olarak, ülkenin batısında yaşayan Sunni Türk erkeği olarak, en avantajlı kişiyken bile benim kanıma dokunuyor artık. Ulan dün Cehap seçimlerine sevinen adam kürtlere lanet okuyor. Yüzüne tükürsek yarabbi şükür diyecek. %27 Türkün %55 Kürte yeğ görüldüğü yerde işinde gücünde olan insanları dahi Dem'e konsolide etmenin bize ne faydası var?

Demli bürokratların (kent uzlaşısında adı geçen herkesin - Demirtaş'ı artık liderlikten tasfiye edenlerin) uzlaşıya niyeti olmadığı gibi devletin de eski tahammülü yok. Allah sonumuzu hayreylesin.

Deeppy

BANKER
Konular
224
Beğeni sayısı
649
PG Nakit
490
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1
Yatirim yapma, iradesini gasp et, batiya is yapmaya gelince -ki insaat sektorunde ezici bir cogunluk Kurt iscilerden olusuyor- ustune ustluk goc edince niye buraya geldiniz diye disla, daga cikinca da niye daga cikiyorsunuz hepiniz teroristsiniz diye yaftala -eger uniter devlet olarak kalacaksak butun sorunlar demokrasiyle ve fikir alisverisiyle cozulmelidir- ustunden prim kas. Yemin ederim bu fikirler yuzunden bazen pragmatik mi dusunuyorum yoksa kurt milliyetcisi miyim diye ikilimde kaliyorum.

PKK sorunu ilk basta toplumsal esitsizlikten dogmus sonrasinds ise Ocalan'in diktatorlugunde uluslarasi silah ve uyusturucu kacakciligina evrilmis bir diktatorluk orgutudur. Ama bu sorun onlara ayni misilleme vererek cozulmez hocam. Biraz Hanefi Avci'nin, Ugur Mumcu'nun ve Soner Yalcin'in donemde yazdiklarina ve Cem Yuzbasi ile yazdiklarina yogunlasmanizi tavsiye ederim. Sen bir PKK militaninin kafasina sikinca orgut tamamen cozuluyor mu zannediyorsun? Aksine intikamla daha da yoguruluyor ve yerine bir suru daha militan koyabiliyor. Bu da orgutun temel motivasyonu zaten. Mesele gercekten kokunden cozulmek isteniyorsa ki bu iki tarafinda asla isine gelmez cunku iki taraf da birbirlerinden besleniyorlar, halk muhatap alinmali; onlarin ne istedikleri dinlenmeli ve buna gore hareket edilmelidir. Vurarak, kirarak, oldurerek bir seyler cozulmez. Bunlari ben soyleyince terorist ilan ediliyorum ama Cem Ersever'in ve Hanefi Avci gibi insanlarin yazdiklarini okuyun bana hak vereceksiniz.

Yatırım var, Kürtçe konuşmak, kanal açmak gibi haklar var. Her Türk ile aynı hakka sahipler. Aynı kademeye gelebilirler. Kürt yönetici, memur, polis, asker bolca var. Oradaki halkın amacı farklı. Hendek olaylarını unutmayalım. Belediye ellerine geçtiklerinde ne yaptıkları belli. Halen cahil olmak için direnen bir kesim var orada. Ben onların partisinin olmasının AKP'nin işine geldiğini ve bilerek kapatmadığını düşünüyorum. Sorumlunun da AKP olduğunu düşünüyorum orası ayrı bir konu. 2. kalın işaretlediğim yere gelirsek de, adamlar kürdistan istiyor işte hocam. İstedikleri kadar haklarını ver, devlet kurmak istiyorlar. AKP seçmeninden 19768123192 kat daha bağnazlar. Selo MHP'ye oy ver dese veririz diyorlar. Bilmiyorum hiç öyle tiplerle günlük hayatta muhatap oldunuz mu? Şahsen ben çok oldum. Belli bir kesim var ki iflah olmaz. Beynini dışarıya kapatmış. Onun dışında benim şahsen İstanbul'da arkadaşlarımın çoğu doğuludur. Onlar haklarından gayet memnun. Aralarında Kürtçe konuşurlar. AKP'ye CHP'ye oy veren vardır. Ben o Kürtlerle bu Kürtleri ayırıyorum. Umarım bir gün bu konuları aştığımız bir güne uyanırız.

Centria

🩸
Konular
212
Beğeni sayısı
948
PG Nakit
330
Kürt milliyetçiliğine yakınsın kanka ya

Kaçakçılık, uyuşturucu ticareti, töre-kan davaları, terörün tümü doğuda. Eğer "devlet yetirince yatırım yapmadı" deniliyorsa büyük yalan. Tam aksine doğu o kadar teşviklendi ki bugün şehit ailelerinin alçısız evleri her şehit haberlerinde gündem oluyor. Doğuda devletin kepçesine kamyonuna saldırılıyorsa, kaçak elektrik için kan dökülüyorsa bu nasıl devlet politikasıyla açıklanabilir ki? Ha devlet de her şeyi eksiksiz yaptı değil. Aksine onların yaptıkları yapmadıkları yüzünden vergi bindirimleriyle uğraşıyoruz. Şehirleşen kürtleri tenzih ederek söylüyorum. Hem devlet=kötü diyip hem de her yatırımı devletten beklemek klasik bir ezber ve sosyalizm eyyamı. Kürtler de çok yapıyor. Tüm havuzun aşirette toplanması durumu da var. Saddam sonrası Irak aşiretlerinin siyasetteki etkisinin bir benzeri bizde de var ama bizde hala Saddam gücüne sahip bir adam oturuyor. O vakte kadar ne kadar yontabileceksin, onun imtihanı biraz da. Kürtçü tayfanin beceriksizliği yüzünden yaşanıyor bunların hepsi. Her şey ayaklarına kadar geldi çözümde ama yine sar başa döndüler. Akp'yi birçok kalemde yerden yere vurabilirler ama kürtçülerin buna hiçbir hakkı yok. Türklerin bir boyunlarının bükülmediği kaldı.

Nature Boy

𝔞𝔠𝔢 𝔰𝔱𝔢𝔢𝔩
Konular
157
Beğeni sayısı
2,211
PG Nakit
990
1

Bizim millette her şeye eleştiri getiriliyor da BTÖ’nün propagandası olduğu gibi kabul ediliyor. Bu hatayı zamanında Süleyman Demirel bile yapmışken sana kızamıyorum, ancak BTÖ’nün toplumsal sorunlardan çıkmadığı aşikar.

Bu konuda ifadeni yarın okulda alayım.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: