AMA BİRİSİ BANA DEMİŞTİ Kİ MERAL AKŞENER AKP İLE..

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
47
Beğeni sayısı
644
PG Nakit
250
Meral Akşener'in aynı hesaba çalışması için Akp'yle ortak masada olmasına gerek yok ki. Mhp'den devşirme hiçbir partinin devlete ve dolayısıyla devletleşmiş Akp'ye muhalif olma penceresi kalmadı. Hatta birçok açıdan Mhp'ye olan kinleri Akp'den bile fazladır. İyip de Dem de Aym krizinden doğabilecek yeni çözüm süreci için beklemede. Apocular bugün Akp kendilerine el uzatsa şen şakrak kutlayacaklar, İyip de Aym kapatılmalı beyanı veren Mhp'ye karşı muhalefet edip devletinin yanında olacak. Ee şimdi Meralle Akp aynı masada olmadı mı? Asıl Mhp'nin bu tabloda Dem'le aynı ortak çıkarı gütmesi garip kaçacak. Kartların dağıtıldığı yer desek abartı olmaz ama başımız çok ağrıyacak belli.

JonMoxley

#FatihTerimNefreti
Konular
63
Beğeni sayısı
268
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
John Cena
Meral Akşener'in aynı hesaba çalışması için Akp'yle ortak masada olmasına gerek yok ki. Mhp'den devşirme hiçbir partinin devlete ve dolayısıyla devletleşmiş Akp'ye muhalif olma penceresi kalmadı. Hatta birçok açıdan Mhp'ye olan kinleri Akp'den bile fazladır. İyip de Dem de Aym krizinden doğabilecek yeni çözüm süreci için beklemede. Apocular bugün Akp kendilerine el uzatsa şen şakrak kutlayacaklar, İyip de Aym kapatılmalı beyanı veren Mhp'ye karşı muhalefet edip devletinin yanında olacak. Ee şimdi Meralle Akp aynı masada olmadı mı? Asıl Mhp'nin bu tabloda Dem'le aynı ortak çıkarı gütmesi garip kaçacak. Kartların dağıtıldığı yer desek abartı olmaz ama başımız çok ağrıyacak belli.

Burada IYIP'ı savunduğum yok, yanlış anlaşılmasın. 28 Mayıs öncesinde altılı masada Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken Meral Aksener halk Kılıçdaroğlu'nu istemiyor diyip masaya rest çekince Twitter'da ki solcu muhalif tayfa sağcının duruşu olmaz fiyatı olur diye makara yapiyorlardi. Kürt milliyetçisi, bölücü, özerklik isteyen ve komünist/sosyalist takılan arkadaşlar Selahattin Demirtaş'ın AKP ile uzlaşılabilir cümlelerine ne diyecekler acaba? Ben bunlara takılıyorum. Kendilerinin bir duruşa sahip olduklarını zannedip Türkiye Sağı gibi olmadıklarını iddia ediyorlar. MHP'den ayrılmış olmasına rağmen her ne kadar mecliste olamasa bile milliyetçi muhalifleri Zafer Partisi topluyor şu anda. Yerel seçimlerde ne olacak meçhul lakin iktidarın bu politikaları devam ettiği sürece Zafer Partisi gibi kimine göre radikal milliyetçi partilerin nüfusu ve nüfuzu artacak. Doğu'da BDP ile başlayan süreçte ayrılıkçı Kürtlere en büyük alanı açan da yine AKP iktidarıydı. MHP artık AKP'nin kuklası durumunda ve her duruma nasıl bir kulp buldularsa ikinci açılım süreci için de 'PKK'nın dağ kadrolarinda nüfus bakımından ağır hasar var, orada askere mermi sıkmamış genç insanlar var Türkiye'nin büyüyen ekonomisinde (!) iş gücüne ihtiyacimiz var onları kazanmalıyız vs.." diye bir şeyler uydururlar. Emin olduğum durum şu, AKP ikinci çözüm süreci için düğmeye basarsa sokaklar çok karışır.

Son düzenleme:

JonMoxley

#FatihTerimNefreti
Konular
63
Beğeni sayısı
268
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
John Cena
Demirtaş'ın algıya yol açan cümlesinin altındaki yazıda durum gayet net. Buradan ekmek çıkmaz.

Ekmeği meydanlarda aponun heykelini dikeceğiz diyip bol bol vermisti zaten, ben ilkeli siyaset yapıyoruz ayağına sağcılari eleştiren minik ayrılıkçıların nasıl aynı ayağı ikinci kez yalayabiliriz demesine gülüyorum. Oyna devam.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
802
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Ekmeği meydanlarda aponun heykelini dikeceğiz diyip bol bol vermisti zaten, ben ilkeli siyaset yapıyoruz ayağına sağcılari eleştiren minik ayrılıkçıların nasıl aynı ayağı ikinci kez yalayabiliriz demesine gülüyorum. Oyna devam.
Yalnız burada Demirtaş "HDP her partiyle konuşabilmeli" demesi mevzu. HDP ile AKP düşman olsa da HDP normal ilişkiler kurabilmeli diyor, demokrasi için önemli bir milat bence bu açıklama. Başlıkta bahsettiğin Akşener ise masadan demokratik bir şekilde adaylığını çıkartan Kılıçdaroğlu'nu sırf masada oy çokluğuyla adaylık kazandı diye yerden yere vurdu. İkisi aynı şey değil.

JonMoxley

#FatihTerimNefreti
Konular
63
Beğeni sayısı
268
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
John Cena
Yalnız burada Demirtaş "HDP her partiyle konuşabilmeli" demesi mevzu. HDP ile AKP düşman olsa da HDP normal ilişkiler kurabilmeli diyor, demokrasi için önemli bir milat bence bu açıklama. Başlıkta bahsettiğin Akşener ise masadan demokratik bir şekilde adaylığını çıkartan Kılıçdaroğlu'nu sırf masada oy çokluğuyla adaylık kazandı diye yerden yere vurdu. İkisi aynı şey değil.

Söylemek istediğim şeyi ya ben anlatamıyorum, ya da sen anlamak istemiyorsun. Seçim vakti sağcıları "ilkeli siyaset" yapmamakla suçlayan DEM'liler şu anda inanılmaz ilkeli bir siyaset mi yapıyorlar? Elestirdikleri guruhun davranışlarını sadece altı ay sonra tekrarlamak mı ilkeli siyaset oluyor? Demokrasi için önemli bir milat değil, HDP Türkiye Cumhuriyeti demokrasisine katkı sağlayan bir parti değil aksine Türkiye Cumhuriyeti toprak bütünlüğüne açıkça saldırıda bulunan bir parti. Konumuz demokrasi olsaydı Kemal Kılıçdaroğlu değil, halkın istediği bir aday seçimde altılı masanın adayı olarak girerdi ve mecliste tarihinin en düşük oranını alan AKP'yi devirirdi. Sakın bana halk Kılıçdaroğlu'nu istiyordu falan deme, inandırıcı değil çünkü. Zafer ve Memleket Partisinin bile altılı masada olmamasına rağmen desteklediği Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olarak çıksaydı şu anda Kızılay'da nasıl çorba dağıtırım demek yerine Anayasa Mahkemesinin hükümlerini uygulardı.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
802
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Söylemek istediğim şeyi ya ben anlatamıyorum, ya da sen anlamak istemiyorsun. Seçim vakti sağcıları "ilkeli siyaset" yapmamakla suçlayan DEM'liler şu anda inanılmaz ilkeli bir siyaset mi yapıyorlar? Elestirdikleri guruhun davranışlarını sadece altı ay sonra tekrarlamak mı ilkeli siyaset oluyor? Demokrasi için önemli bir milat değil, HDP Türkiye Cumhuriyeti demokrasisine katkı sağlayan bir parti değil aksine Türkiye Cumhuriyeti toprak bütünlüğüne açıkça saldırıda bulunan bir parti. Konumuz demokrasi olsaydı Kemal Kılıçdaroğlu değil, halkın istediği bir aday seçimde altılı masanın adayı olarak girerdi ve mecliste tarihinin en düşük oranını alan AKP'yi devirirdi. Sakın bana halk Kılıçdaroğlu'nu istiyordu falan deme, inandırıcı değil çünkü. Zafer ve Memleket Partisinin bile altılı masada olmamasına rağmen desteklediği Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olarak çıksaydı şu anda Kızılay'da nasıl çorba dağıtırım demek yerine Anayasa Mahkemesinin hükümlerini uygulardı.
HDP'nin amacı zaten ülkede Kürtlerin de demokratik haklardan eşit şekilde faydalanabilmesi ve bu yüzden de bu konuya önem veren tarafa yanlamaları gayet normal. HDP'nin o söylemi de ozerklik veya direkt bağımsız bir ülke olacak bir söylem değil, dediğim gibi bu ülkenin içindeki bir sorunu bu ülkede çözmek için bir hareket yapıyorlar. Ve ayrıca AKP tarihinin en düşük oyunu 2002'de aldı. Son seçimde %1.5 daha fazla aldılar o oy oranından. KK'da seçimi %2.2 ile kaybettiğine göre bu oy oranı AKP'yi iktidarda tutmak için yeterli hala ama Kılıçdaroğlu son 9 senede AKP oyunu %15 eriterek tünelin sonundaki ışığı tuttu bizlere. Yeni yönetim o oranı %17-18 yapmayı başarabilirse AKP'yi KK devirmiş olacak. Mansur Yavaş bu yürüyüşün başladığı tarihlerde suyun öteki tarafındaydı bu yüzden onun adaylığı bu iktidarı bitirmek için uygun değildi. Bazen çoğunluğun her dediğinin uygulanmaması gereken durumlar vardır, mesela %52 şu an Erdoğan iktidarını onaylıyor ama bu sana göre de bana göre de ters bir durum.

JonMoxley

#FatihTerimNefreti
Konular
63
Beğeni sayısı
268
PG Nakit
50
Favori Güreşçi
John Cena
HDP'nin amacı zaten ülkede Kürtlerin de demokratik haklardan eşit şekilde faydalanabilmesi ve bu yüzden de bu konuya önem veren tarafa yanlamaları gayet normal. HDP'nin o söylemi de ozerklik veya direkt bağımsız bir ülke olacak bir söylem değil, dediğim gibi bu ülkenin içindeki bir sorunu bu ülkede çözmek için bir hareket yapıyorlar. Ve ayrıca AKP tarihinin en düşük oyunu 2002'de aldı. Son seçimde %1.5 daha fazla aldılar o oy oranından. KK'da seçimi %2.2 ile kaybettiğine göre bu oy oranı AKP'yi iktidarda tutmak için yeterli hala ama Kılıçdaroğlu son 9 senede AKP oyunu %15 eriterek tünelin sonundaki ışığı tuttu bizlere. Yeni yönetim o oranı %17-18 yapmayı başarabilirse AKP'yi KK devirmiş olacak. Mansur Yavaş bu yürüyüşün başladığı tarihlerde suyun öteki tarafındaydı bu yüzden onun adaylığı bu iktidarı bitirmek için uygun değildi. Bazen çoğunluğun her dediğinin uygulanmaması gereken durumlar vardır, mesela %52 şu an Erdoğan iktidarını onaylıyor ama bu sana göre de bana göre de ters bir durum.

Matematiksel oran haricinde söylediğin her şey kanımca ya yanlış ya da fazla iyimser. HDP yıllardır bölücü kürtlerin silahli kolu olan PKK'nın siyasi kolu. Meydanlarda ve mecliste söyledikleri söylemler ile bu konunun tartışmaya açık olduğunu da düşünmüyorum. Bu ülkede doğan ve vatandaşlığını almış her ırk için anayasa kitapçığı teoride aynıdır, ırk ayrımı yoktur ki bu ülkenin İçişleri bakanı bile Kürt kökenli :D HDP'nin söylediği şeyler direkt olarak bağımsızlık veya en hafif tabiri ile özerklik ile alakalı kıvırmanın alemi yok. Önder dedikleri Abdullah Öcalan'ın kurduğu silahlı örgütün ismi Kürdistan İşçi Partisi, hala nasıl bu insanlar Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğüne tehdit değildir diyebiliyorsun? Son 9 senede sence AKP'nin oylarını dereceli olarak azaltan Kemal Kılıçdaroğlu'nun #herkesicinchp mottosu mu yoksa 10 yılda Türkiye'nin başından geçen başta ekonomik olmak üzere sosyal, siyasal ve kültürel felaketler ile beraber devlet kademelerinde olan yozlaşma mı? Mansur Yavaş bu yürüyüşün başında suyun karşı tarafında olması ne ifade eder? Madem çok şey ifade eder, o halde bu yürüyüşü devam ettirmek isteyenler neden bu yürüyüşü devam ettirdikleri ile beraber konuşmanın ilkeli duruşu bozduğunu söylemekten çekiniyor? Bazen çoğunluğun uygulanması gereken kararlar vardır ki bunu 14 Mayıs seçimlerinde yıllardır meclis oranı düşen MHP'nin meclisteki oy oranını nasıl arttırdığı ile görebiliriz. Mansur Yavaş doğru adaydı, Kılıçdaroğlu hırsları ile beraber bizi de karanlığa sürükledi hepsi bundan ibaret. "Görmek isteyenler için nice ibretler vardır" (Hicr 75)

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: