Sabiha Gökçen Dersim Harekatına Nasıl Katıldı?

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,890
Beğeni sayısı
1,445
PG Nakit
385
1
Anılarında da yazıyor bunlar yanlış hatırlamıyorsam. Çok daha da ayrıntılandırıyor. Sabiha Gökçen'in anılarını pdf formatında bulmak kolay internette. İncelemek isteyenler için çok güzel.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
359
Beğeni sayısı
773
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Atamın emri ile bombaladı Sabiha hanım. Soykırım değil, isyan bastırmadır. Dedelerin hainliği üzerinde soykırım devşirmeye kalkma, kalbini kırarım.
Şimdi de Netanyahu emrinde bombalanıyor, Filistin de isyan ettiği için aksa tufanını başlattı. Aynı olaylar.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
Şimdi de Netanyahu emrinde bombalanıyor, Filistin de isyan ettiği için aksa tufanını başlattı. Aynı olaylar.
İsrail BM’nin belirlediği sınırlara uymadan Filistin topraklarını işgal etti diye bunca savaş var. Emperyalistlerin mamaladığı üç beş hainin arkasında topladığı ayrılıkçı kahpeleri Filistin’deki mevzu ile bir tutmak kötü niyettir, terör örgütünün söyleyeceği argümanlardır.

İstediğini de, senin ne Atatürk ile, ne Atatürkçülükle ne de CHP ile alakan var. Kafa yapın Apo’nun kafa yapısı ile aynı.

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,890
Beğeni sayısı
1,445
PG Nakit
385
1
Ben aranızdaki tartışmaya girmiyorum. Nature Boy ile de önceden tartıştığım bir konuda yorum yaparım sadece, başka bir konu hakkında fikrim sorulmadığı sürece. Filistin 75 yıldır bu durumla boğuşuyor. Kendi topraklarında itilip kakılıyorlar. Soykırımdan kaçan yahudilerden önce de oradalardı (Orada ilk kimin yaşadığı tartışması yapmıyorum, İsrail kurulmadan önce Filistin halkının orada olduğuna değiniyorum) Dersim'deki isyan ile Filistin'deki durumu nasıl bir tutuyorsun? Netanyahu'nun emirleriyle Atatürk'ün verdiği emri de mi bir tutuyorsun, yoksa bunlar Nature Boy ile aranızda yaptığınız bir goygoy mu bilmiyorum ama propagandalar yanlış. Dersim olayları eleştirilecekse o dönemde daha iyi bir alternatif ne olur, bunu da belirtmek gerekir. Yoksa yapılan eleştiri boş kalıyor.

Bu iki olayı birbiriyle kıyaslamak Atatürk'e soykırımcı, emperyalist, katil demektir. Açık olarak bu anlam çıkar. Başka da hiçbir anlamı, geri dönüşü yoktur. Bence demek istediğin bu değil.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
Ben aranızdaki tartışmaya girmiyorum. Nature Boy ile de önceden tartıştığım bir konuda yorum yaparım sadece, başka bir konu hakkında fikrim sorulmadığı sürece. Filistin 75 yıldır bu durumla boğuşuyor. Kendi topraklarında itilip kakılıyorlar. Soykırımdan kaçan yahudilerden önce de oradalardı (Orada ilk kimin yaşadığı tartışması yapmıyorum, İsrail kurulmadan önce Filistin halkının orada olduğuna değiniyorum) Dersim'deki isyan ile Filistin'deki durumu nasıl bir tutuyorsun? Netanyahu'nun emirleriyle Atatürk'ün verdiği emri de mi bir tutuyorsun, yoksa bunlar Nature Boy ile aranızda yaptığınız bir goygoy mu bilmiyorum ama propagandalar yanlış. Dersim olayları eleştirilecekse o dönemde daha iyi bir alternatif ne olur, bunu da belirtmek gerekir. Yoksa yapılan eleştiri boş kalıyor.

Bu iki olayı birbiriyle kıyaslamak Atatürk'e soykırımcı, emperyalist, katil demektir. Açık olarak bu anlam çıkar. Başka da hiçbir anlamı, geri dönüşü yoktur. Bence demek istediğin bu değil.
Goygoy yok hoca.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: