RPG PAYBACK #14 Puan ve Değerlendirmeleriniz?

?

• 5

Oy: 10 83.3%
  • 4

Oy: 2 16.7%
  • 3

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    12
Konular
141
Beğeni sayısı
1,444
PG Nakit
1,115
RPG Karakteri
"starboy" Wes Lee
Favori Güreşçi
CM Punk
sov genel hatlarıyla çok iyiydi. şovdaki diyalogları, konuşmaları aşırı beğendim. titus’un olsun, reigns segmentinin olsun, ana olayın hem nigel vedasının hem cole öfkesinin olsun müthiş yansıtılmıştı her şey. ana olayın biraz uzun sürdüğünü düşünüyorum dayak kısmının. mayhem’i gözler aradı bir de ne yapacağını hiç kestiremiyorum, en merak ettiğim çar. bu geçiş şovuna 4 verelim, tadında ve fazlasıyla keyifliydi.

Kras Mazov

Tractatus
Konular
34
Beğeni sayısı
1,319
PG Nakit
210
RPG Karakteri
Velveteen Dream
Favori Güreşçi
Eddie Guerrero
Ben her normal şova 4 ama PPV'ye 5 veriyordum PPV normal şovdan daha iyidir diye lakin artık hepsini kendi içinde başka bir şeyle kıyas yapmadan olabileceğinin en iyi hali olup olmadığı üzerinden değerlendirmeye karar verdim. Şov bitimi belirttiğim 2 husus da verilen puanı 4 yapmaya yeterli değil tam puan kafi.

GBB

gbedas
Konular
35
Beğeni sayısı
1,443
PG Nakit
370
Ana olay, açılış ve Reigns-Father & Seed kısmı mükemmeldi. Nathan Jones kısmı de renk kattı bence. Sadece eski PGW vs. yeni PGW konseptindeki segment ne olacak onu anlamadım pek bide Wes Lee maçı biraz sıktı. Ama sorun Wes Lee değil maç sadece yeni debut vs. olduğundan. Ama anlayabiliyorum çünkü Wes Lee'nin maç kazanması ve momentuma ihtiyacı var. Yine 5 çalışır sanırım. Tek eleştirim ana olayda saldırı kısmı daha hızlı atılıp diyalog kısmı yavaş atılmalıydı bence. Diyalog kısmı çok iyi olmuş ama ben daha okuyamadan bir baktım şov bitmiş.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
149
Beğeni sayısı
2,042
PG Nakit
1,090
Favori Güreşçi
Jacob
Şovun sonuna denk geldim. Kalanını okuyunca bu mesajı düzenleyip puanımı yazacağım.

Yeni eski mevzunun bugün bir maça dönüşmesini beklemiştim. Böyle uzun konuşmalar görünce baygınlık geçirir gibi oldum. Segment gerçekten özenilerek yazılmıştı, kalitesine dair söyleyebileceğim bir şey yok ancak güreş konularından beni bildiğiniz gibi, edebiyat parçalarcasına yapılan laf dalaşlarından çok hoşlanmıyorum. Bir şey uzun olacaksa içeriğinin de dolu olması lazım. Rastgele adamlar tiyatro oyununda sırasını bekleyen aktörler gibi ringe geldiklerinde benim için bu illüzyon yok oluyor. Bu durumun benim güreş beğenime bağlı olduğunu ve oyunu oynayan çoğunluğu temsil etmediğinden bu konuda eleştirmiyorum.

Fakat aynı şeyi Adam Cole segmenti için söyleyemeyeceğim. Şov konusunda da şikayetimde bulundum: kardeşim yalandan da olsa bir zili çaldırın. Ne bileyim; güvenlik gelmiyorsa da başta hakemler falan gelsin, Cole onlardan üçünü beşini yıksın. Kavga devam etmeye başladıktan biraz sonra O’Neil güvenliklerle gelip Cole’u Nigel’ın üzerinden alsın, Cole arka alana götürülürken bağırsın çağırsın… Bu kadar rahat nutuklar atarken kimsenin bir şey yapmaması şirketin buna göz yumduğu algısı yaratır. Böyle bir senaryo varsa hiçbir şey diyemem ancak olmadığını varsayarak beğenmediğimi söyleyebilirim.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
365
Beğeni sayısı
795
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
5 verdim, şovun çoğunu yarım yarım okudum yarısında da chatten katılım sagladum normal olarak; iyi kötü tam okudum yani şovu. Ve yorumum PUREC kemerinin bayağı geri planda kalması. Lockdown'daki maçta 1 paragraflık bir segment ile duyurulmuştu ve olayı kizistiran ve yeni kemer heyecanını veren bir şekilde booking yoktu fazla. Gerisinde de bugüne geldik, segment dolayısıyla kemerin on plana atılması burada mümkün degildi, kemerin konsepti dolayısıyla da feud temelleri atılamaz direkt onu da anlıyorum ancak Tommaso'nun şampiyon olarak hissettirilmesi gerekiyordu kemerin ilk şovu olduğu için bence. 31 Ekim'de olsa böyle bir segment kafi olurdu ancak bu tarihte olunca o olayın esprisi de gitti ve Tommaso normal bir güreşçi olarak orada bulundu. Velveteen'inki gibi değildi yani kemerin on plana çıkarılması, o segment içinde.

Derdimi kısaca özetlemek gerekirse; PUREC kemeri ileride daha aktif olur umarım, gene de 5 verdim ancak yorumu yapmak için doğru yer burası olduğu için buraya yazıyorum.

Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Konular
225
Beğeni sayısı
1,861
PG Nakit
0
Şovun sonuna denk geldim. Kalanını okuyunca bu mesajı düzenleyip puanımı yazacağım.

Yeni eski mevzunun bugün bir maça dönüşmesini beklemiştim. Böyle uzun konuşmalar görünce baygınlık geçirir gibi oldum. Segment gerçekten özenilerek yazılmıştı, kalitesine dair söyleyebileceğim bir şey yok ancak güreş konularından beni bildiğiniz gibi, edebiyat parçalarcasına yapılan laf dalaşlarından çok hoşlanmıyorum. Bir şey uzun olacaksa içeriğinin de dolu olması lazım. Rastgele adamlar tiyatro oyununda sırasını bekleyen aktörler gibi ringe geldiklerinde benim için bu illüzyon yok oluyor. Bu durumun benim güreş beğenime bağlı olduğunu ve oyunu oynayan çoğunluğu temsil etmediğinden bu konuda eleştirmiyorum.

Fakat aynı şeyi Adam Cole segmenti için söyleyemeyeceğim. Şov konusunda da şikayetimde bulundum: kardeşim yalandan da olsa bir zili çaldırın. Ne bileyim; güvenlik gelmiyorsa da başta hakemler falan gelsin, Cole onlardan üçünü beşini yıksın. Kavga devam etmeye başladıktan biraz sonra O’Neil güvenliklerle gelip Cole’u Nigel’ın üzerinden alsın, Cole arka alana götürülürken bağırsın çağırsın… Bu kadar rahat nutuklar atarken kimsenin bir şey yapmaması şirketin buna göz yumduğu algısı yaratır. Böyle bir senaryo varsa hiçbir şey diyemem ancak olmadığını varsayarak beğenmediğimi söyleyebilirim.

Merhaba Taylan. İlk paragrafta Kalın işaretlediğim yer hakkında aslında çok tartışıp uzlaşabileceğimiz bir nokta yok. Senin de söylediğin gibi. Zevklerine saygı duyuyorum. Ama italik kısma da ben pek katılmıyorum. Aslında italik kısmın, kalın kısmı kapsamasına rağmen. Bu eski vs. yeni muhabbetini taslağa yazarken Royal Rumble 2018'deki Cena, Orton, Rey vs. Balor, Nakamura, Reigns sekansını çok sevmiştim onu örnek aldım. Asırlık şirket bu muhabbeti yapar izleyicilerin ağzının suyu akar ama 3 aylık RPG yapınca tabii eğreti durabiliyor ama oyunun, forumun yarın kapanmayacağı bile belli değilken yazmak istediğimiz şeyleri yazmamıza bir engel yok. Ha zamanında 1,5 sene PURE yazdık ama hiçbir önemi olmaksızın forumun yedeği keyfe keder silindi o yüzden bundan ders aldık, en azından ben aldım. Bu sitenin yönetimine bunu bize yaşatmayacaklarına dair güvenimiz zaten tamdı ve halen tam ama yine de ekipte fazla kişi değiliz. Yazar alımı konumuza da kimse başvurmadı. Yani ne bileyim hiçbir şey belli olmaz diye bazen özendiğimiz imrendiğimiz şeyleri de yazarak stres atıyoruz. Bu eski vs. yeni muhabbeti de bunlardan biri. Maddeyi verdiğim arkadaşım evet uzun yazmış olabilir ama bu da onun tarzı. Ve içeriğin boş olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Karakterler de rastgele gelmiyor. Ciampa, Velve ve Dani'nin hikayesinden şirketin sıkıldığını söylüyor. Peşine üç yeni güreşçi daha geliyor ve ona katılıyor. Batista geliyor, SS'de Payback için güreşenlerden biriydi. Yeniler, Angel Garza'nın ne kadar boktan bir şampiyon olduğunu söylüyorlar. Bu sırada bunu sindiremeyen Humberto geliyor ve brawl başlıyor. Yani bu maddenin altyapısının kuvvetli olduğunu düşünüyorum ben.

Cole için şunu söyleyebilirim, maddede güvenlik geliyor. Yani güvenlik var. Onun dışında O'Neil'in gelip Nigel'i koruması için hiçbir sebep yok. Çünkü,

O'Neil dediğin adam debutunda zaten Goldberg'i sırf kendi projesine eşlik etmediği için ringde Authors of Pain'e kafasından kan gelene kadar dövdürmüş bir adam. Yani bu adamın bakış açısı sadece "benim işime yarıyorsan varsın, yaramıyorsan yoksun". Ve sakat bir güreşçi, kariyerinin sonuna gelmiş. Onu neden korusun? Neden Cole'u üstünden alsın? Buna zaten göz yumuyor. Yani benim amacım bu zaten. Karakteri daha iyi tanıtmak. Yazan arkadaşım da bunu göz önünde bulundurarak yazıyor. Ve son olarak her şeye burnunu sokan bir Chairman yaratmak istemiyoruz. O'Neil zaten bu şov açılışta da açılıştan sonra da ekran süresi aldı ve Prince of PGW turnuvasını tanıttı. Sonrasında da "bir sürü işim var" diyerek zırt pırt şovlara gelip olaylara müdahale edecek bir adam olmadığını anlatıyor zaten. Yani aslında bizim anlatmak istediğimiz şeyler bunlar. Bu perspektiften bakınca belki eleştirdiğin noktalar anlaşılabilir. Sevgiler.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: