RPG Pure Championship Kuralları

Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Konular
177
Beğeni sayısı
1,397
PG Nakit
0
Şov üzerinden zaten duyurmuştuk ama kafa karışıklığı yaratmaması için ve oyuncularımız için daha rahat anlaşılabilir olması için kuralların tümünün yazılı olduğu ayrı bir konu olarak açmak istedim.

2606

MR. O'NEIL'IN KEMERİN KURALLARINI DÜZENLEMESİYLE BİRLİKTE GÜNCEL!

PURE KURALLARI

1- Şampiyonluk diskalifiye ve count-out yolu ile el değiştirebilir.
2- Dışarıdan müdahale, müdahale eden güreşçinin otomatik olarak kadro dışı bırakılmasıyla sonuçlanacaktır.
3- Her güreşçinin submission hold ve pinfall'ları durdurmak için üç rope break hakkı vardır.
4- Bel altı vuruşlar hariç olmak üzere vücudun geri kalanına yumruk atılmasına izin verilir.
5- Yüze kapalı yumruk atılmasına izin verilmez.
6- Yüze açık elle tokat veya chop atılmasına izin verilir.
7- Yüze ilk kez kapalı yumruk kullanıldığında uyarı verilir.
8- Yüze ikinci kez kapalı yumruk kullanılması diskalifiye ile sonuçlanır.
9- Eğer maça verilen süre (her maçtan önce maç şartlarına bağlı olarak yönetim tarafından farklı sürelere karar verilir) zaman sınırına ulaşırsa gerçekleşen maç sonuçsuz olarak sonuçlanır ve sonuçsuz biten maç bir sonraki şov tekrardan yapılmak zorundadır.

Son düzenleme:

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
İşin şakası bir yana, @Boss da hazır oyuncular ile tartışmayı sevdiğini söylemişken, malum hakkında naçizane düşüncelerimi yazacağım. Bu kuralların gerçekten zorlama olduğunu düşünüyorum. En azından sondaki 7/24 mevzunun. Buna şapka üzerine şapka takmak derler.

Oyunculara saf güreş maçı yazıp karakterlerini ring yetenekleri üzerinden satabilecekleri bir platform vermek istiyorsanız Püre kurallarını uygularsınız. Yok, insanlar kıçlarının uçlarında otursunlar; her an kemer değişebilir heyecanı ile şovları sıkı takibe alsınlar istiyorsanız 7/24 kurallarını uygularsınız. Bunu yaparken neyin düşünüldüğünü anlasam da tekrardan kuralları izah etme gereği duymanın bile bu durumun ne kadar zorlama olduğunu gösteriyor zannımca.

Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Konular
177
Beğeni sayısı
1,397
PG Nakit
0
İşin şakası bir yana, @Boss da hazır oyuncular ile tartışmayı sevdiğini söylemişken, malum hakkında naçizane düşüncelerimi yazacağım. Bu kuralların gerçekten zorlama olduğunu düşünüyorum. En azından sondaki 7/24 mevzunun. Buna şapka üzerine şapka takmak derler.

Oyunculara saf güreş maçı yazıp karakterlerini ring yetenekleri üzerinden satabilecekleri bir platform vermek istiyorsanız Püre kurallarını uygularsınız. Yok, insanlar kıçlarının uçlarında otursunlar; her an kemer değişebilir heyecanı ile şovları sıkı takibe alsınlar istiyorsanız 7/24 kurallarını uygularsınız. Bunu yaparken neyin düşünüldüğünü anlasam da tekrardan kuralları izah etme gereği duymanın bile bu durumun ne kadar zorlama olduğunu gösteriyor zannımca.
Önce kemeri getirme amacımızı, ardından ise zorlama kısmı hakkındaki yorumumu yapayım.

Kemeri getirme amacımız aslında iki ayrı kemer getirmek yerine böyle bir çözüm yoluna gitmek. Bildiğin üzere kemerin 30 gün içinde gerçekleşen son 2 haftalık şovda bürüneceği halinin Hardcore kemerinden herhangi bir farkı yok. Eğer bu kemer + bir Hardcore kemeri getirseydik gereksiz bir kemer bolluğu olacağı ve mid-carder kısmındaki kemerlerin prestijini düşüreceğini düşündük. Ayrıca diğer RPG'lerden Hardcore kemerinin ne kadar yalama bir kemer olduğunu hepimiz biliyoruz bence. Bunun önüne konulabilecek bir engel olarak fakat zaman zaman da bu konseptten yararlanabilmek için böyle bir çözüm yoluna gittik. Daha önce denenmemiş ve alışılması zor bir konsept olduğunun kesinlikle farkındayım. (belki ayrı olarak PURE ve Hardcore konseptlerine alışmak zor değil fakat böyle birleşince biraz karmaşık) Kemer duyurusu yaparken de bu yorumların geleceğini az çok tahmin ediyorduk fakat zamanla RPG'nin işleyişinde alışılabilecek bir yapısı olduğunu ve çok büyük sorunlar yaratmayacağını düşünüyorum bu kemerin. Kuralları bir konu açarak tekrardan izah etme sebebimiz oyuna her zaman yeni başlayan arkadaşlar olacak ve çoğu bu kemerin hangi şovda geldiğini bilmeyecekler veya bilmek zorunda da değiller. Bu konu tamamen onlar için ve yazdığımız segmenti gözden kaçıran arkadaşlara bir rehber olması için.

+ Bu kemer için ilk planımız aslında Hardcore konsepti içeren ve PURE isminin bulunduğu bir kemer ortaya çıkarmak idi çünkü Hardcore konsepti abartılmadığı sürece ilgi çeken bir konsept. Fakat PURE isminin çıkışı bildiğimiz Ring of Honor PURE ünvanı ile bağlantılı değil tam olarak. Diğer forumda oynadığımız/yazdığımız RPG'de şirketin adı PURE idi ve oyuncularımız fark etmiştir ki ara ara PURE referansları yapıyoruz. Neden bir ünvana bu adı vermiyoruz ki diye düşündük ve bir anda böyle bir plan gelişti. Bunu düşünmemizin ardından acaba ROH PURE kemeri ve Hardcore konsepti ile bu kemer ismini birleştirip bir şey çıkarırsak nasıl olabilir diye düşündük. Çünkü hem tamamen Hardcore kuralları olan bir kemer istemiyorduk ki sebebi üstte dediğim gibi ve hem de düz bir kemeri 15 gün Hardcore 15 gün normal düz konseptsiz bir kemer olarak sunarsak saçma ve daha da zorlama olabileceğini düşündük. Bunun yerine iki zıtlığı kullanarak tek bir kemerde birleştirirsek daha iyi olabileceğine karar verdik. Tek bir kemerde birleşmiş iki kemer olarak düşünebiliriz.

Zorlama kısmına gelirsek zorlama doğru bir kelime mi tam olarak bilmiyorum fakat evet kurallar biraz yapay duruyor bunun farkındayım. Genel olarak sebebini zaten üstte açıkladım fakat senaryo olarak yine de bu olayı yedirmeye çalıştık ki aslında bu yapaylık öyle istemediğimiz bir durum da değil tam olarak. Kemer duyurusunu Chairman'ın yani Mr. O'Neil'ın kişiliğine yedirerek sunmak istedik. Kemeri Chairman ve ekibi getirdiğinden dolayı ve her ne kadar siz oyuncular daha Mr. O'Neil hakkında çok bir şey bilmeseniz bile en azından tamamen beyaz veya tamamen siyah bir karakter olmadığı anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Ellering'in kemeri tanıtırken "her beyazın içinde bir siyah ve her siyahın içinde bir beyaz vardır" cümlesi aslında kemerin mottosu tamamen. PURE kuralları gibi katı ve Hardcore gibi serbest iki konseptin birleştiği bir zıtlıklar kemeri tam Mr. O'Neil gibi bir adamın getirebileceği bir kemer. Kemerin tasarımına dikkat ettiyseniz Hardcore ve diğer ögeleri birlikte içeriyor sadece Hardcore ünvanı diyebileceğimiz bir kemer görünümü yok ortada.

Yani dediğim gibi evet denenmesi cesaret isteyen ve biraz karmaşık bir konsept fakat bence şovlar ilerledikçe kemerin konsepti hepimizin kafasında tamamen oturacak ve o yapaylık ortadan kalkacak.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
Yani dediğim gibi evet denenmesi cesaret isteyen ve biraz karmaşık bir konsept fakat bence şovlar ilerledikçe kemerin konsepti hepimizin kafasında tamamen oturacak ve o yapaylık ortadan kalkacak.
Bu yapılırken ne düşünüldüğünü anladığımı yazdığımda aslında yukarıda yaptığınız açıklamayı kastetmiştim. Zaman içerisinde konseptin oturacağını düşünüyorsanız boynum kıldan ince. Yine de konsept hakkındaki düşüncelerim baki.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
359
Beğeni sayısı
773
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Kemerin dendiği gibi ayak takımı kemeri olacağını düşünmüyorum. Pota şu an bile kaliteli oyunculardan oluşuyor çünkü. 2.midcard kemer olarak geçmesi de bu düşünceme + bir sebep olarak yazılabilir. Şu an bende olduğu için demiyorum, Cole veya Venis veya bir başkası kemeri alsa dahi bunun kaliteli oyuncu olacağından ve kemerin prestijini daha da yükselteceğinden şüphem yok. İlk başta TVC içinde böyle deniyordu ama sonra bir ara ana kemer yerine geçti TVC.

Maddeler yaratıcı senaryolar çıkarmaya çok müsait maddeler, akıbeti bekliyoruz.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: