Mansur Yavaş Yeniden Aday

Caliph

british master
Konular
94
Beğeni sayısı
1,249
PG Nakit
595
RPG Karakteri
Paul Heyman
Seçildiği günden bu yana bomboş bir adam olduğunu gerek sosyal medyada özellikle de sosyal hayatımda açıkladıkça linç üstüne linç yiyordum. Şimdi bana linç atanlar da saydırıyor. Neyse önemi yok Turgut Altınok tarafından şutlanıp siyasi hayatı biter önümüzdeki seçim.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
5,377
Beğeni sayısı
3,687
PG Nakit
3,015
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Başıma bir şey gelmeyecekse bu adamın seçim döneminde linçlendiği kadar olmadığını söylemem gerekiyor. Bu adam hiçbir zaman hiç kimseye Cumhurbaşkanı olacağına dair bir vaatte bulunmadı, böyle bir arzusunun olduğundan bahsetmedi. Bilakis bulunduğu statüden memnun olduğunu ve bu statüsünden bir adım daha ileri yahut geri adım atmayı istemediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak gibi bir arzusunun olmadığı da okunabilir genel söylemlerinden. Hakkıdır da, kaç yaşında adam. Ama muhalefet kanadı da bu adamın geçmişteki siyasi kimliğinin getirisi olan oy potansiyelinden faydalanmak istedi, her ne kadar daha önce söylediklerinin arkasında durmaya çalışsa da ülke tarihinin belki de en kritik seçiminde ittifakı ve seçmenlerini yalnız bırakmamayı seçti. Pek tabii ki böyle bir potansiyeli varken ve KK’dan daha kazanabilir bir aday olduğu her halükarda aşikar iken neden atılım yapmadığı konusunda sitem edilebilir, ben de etmedim değil. Ama bir insan gönlünde yatandan, aklından geçenden tam anlamıyla eminse onu milyonlar ittirmeye çalışsa yine düşündüğünden döndüremez. Sayın Yavaş kendi potansiyelinin maksimumunu belediye başkanlığından ötede göremiyorsa bunun hakkında da kimse aksine bir hüküm veremez. Birisi sizden elinizden gelenin daha fazlasını zorla istese bu hoşunuza gider miydi?

Kaldı ki Ankara BŞB’de yaptığı iyi işler de var, belki de tarihin en iyi Büyüşehir Belediye Başkanları arasında bu adam yaptığı işlerle. Ki bu yaptıklarını sadece Ankaralı değil, muhalif seçmenin büyük çoğunluğu ballandıra ballandıra övüyordu. Şimdi kaybedilen bir genel seçim yüzünden bu adamın başarılı görevine leke sürülmesini anlamıyorum, tüm bu yaşananlar da Türkiye’deki seçmenlerin çerçeveletip duvara asmalık tablosunu oluşturuyor işte.

RiseGen

Go Further
Konular
5
Beğeni sayısı
67
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
LA Knight
Mansur başkan Ankara'da değiştirilmesi gereken birçok noktayı tespit etse de yeteri kadar hızlı adım atamadı. Fakat atabilirse de sadece o atabilir. Turgut Altınok ya da Murat Köse gelirse özellikle 2017'den bu yana cazip gelmeye başlayan kentin geriye gitme ihtimali çok çok yüksek.

Mansur başkanın gelecek seçim için sırf sosyal yardımlara değil, ulaşım gibi konulara atak etmesi lazım. Ankaray'ı Natoyolu'na kadar uzatmak, Söğütözü-AŞTİ arası hattı devreye sokmak (ki en kolayı), Eryaman taraflarından üniversitelere ulaşımı kolaylaştırmak vb. hamlelerin yapılması gerekli. Gelir gelmez yolları biraz düzeltti ama emanetlik birçok konu var. Ulaşımı toparlayacağız dese yine avantajı olur. Çünkü karşı tarafın çözmek konusunda pek niyeti olmayacaktır (dolmuş ve özel halk otobüsçülerinden ötürü), U logolu ulaşım araçları gelirse belki.

Styles Clash

Sword of the Morning
Konular
89
Beğeni sayısı
1,426
PG Nakit
420
Favori Güreşçi
AJ Styles
Başıma bir şey gelmeyecekse bu adamın seçim döneminde linçlendiği kadar olmadığını söylemem gerekiyor. Bu adam hiçbir zaman hiç kimseye Cumhurbaşkanı olacağına dair bir vaatte bulunmadı, böyle bir arzusunun olduğundan bahsetmedi. Bilakis bulunduğu statüden memnun olduğunu ve bu statüsünden bir adım daha ileri yahut geri adım atmayı istemediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak gibi bir arzusunun olmadığı da okunabilir genel söylemlerinden. Hakkıdır da, kaç yaşında adam. Ama muhalefet kanadı da bu adamın geçmişteki siyasi kimliğinin getirisi olan oy potansiyelinden faydalanmak istedi, her ne kadar daha önce söylediklerinin arkasında durmaya çalışsa da ülke tarihinin belki de en kritik seçiminde ittifakı ve seçmenlerini yalnız bırakmamayı seçti. Pek tabii ki böyle bir potansiyeli varken ve KK’dan daha kazanabilir bir aday olduğu her halükarda aşikar iken neden atılım yapmadığı konusunda sitem edilebilir, ben de etmedim değil. Ama bir insan gönlünde yatandan, aklından geçenden tam anlamıyla eminse onu milyonlar ittirmeye çalışsa yine düşündüğünden döndüremez. Sayın Yavaş kendi potansiyelinin maksimumunu belediye başkanlığından ötede göremiyorsa bunun hakkında da kimse aksine bir hüküm veremez. Birisi sizden elinizden gelenin daha fazlasını zorla istese bu hoşunuza gider miydi?

Kaldı ki Ankara BŞB’de yaptığı iyi işler de var, belki de tarihin en iyi Büyüşehir Belediye Başkanları arasında bu adam yaptığı işlerle. Ki bu yaptıklarını sadece Ankaralı değil, muhalif seçmenin büyük çoğunluğu ballandıra ballandıra övüyordu. Şimdi kaybedilen bir genel seçim yüzünden bu adamın başarılı görevine leke sürülmesini anlamıyorum, tüm bu yaşananlar da Türkiye’deki seçmenlerin çerçeveletip duvara asmalık tablosunu oluşturuyor işte.

Katıldığım noktalar var ama 20 senedir tek bir adamla yönetiliyoruz ve onu yenebilecek temiz geçmişe sahip bir siyasetçi varken de bu beklentinin oluşması çok doğal. Bazen konfor alanından çıkıp insanın potansiyelini zorlaması lazım. Ama sorun ne Eko da ne de bu adamda sorun 6'lı masa denen aptal oluşumda ve Türk siyaset tarihinin gördüğü en berbat muhalefet lideri olan KK'da. Normal şartlarda KK'nın Mansur'un elinden tutup işte adayımız bu adam demesi lazımdı ki Mansur zaten beni aday gösterirlerse olurum demişti ki olurdu. Fakat isyan edip kendisi adaylığını açıklasaydı CHP ve HDP'den destek göremeyecekti. Hatta Muharrem İnce'ye attıkları iftiraları bu adama atacaklardı. Velhasıl kelam Kılıçdaroğlu, fetö ve hdp bu ülkeden temizlenmeden sonra bir cacık olmaz.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: