İlber Ortaylı: Ben Türkiyeli Falan Değilim, Türk'üm

deathcrushh

sadece özgürlük
Konular
25
Beğeni sayısı
84
PG Nakit
870
Favori Güreşçi
Joey Janela
Resmi ideoloji şakşakçısı İlber Ortaylı yine şaşırtmıyor. Türkiyeli kavramına çok sıcak bakan biri olmasam bile İlber Ortaylı gibi bir adamdan bunları duymak harbi koparıyor. Sen daha geçen seneye kadar Ali Babacan'ı öven, Binali Yıldırım'la video çeken birisin olm ne anlatıyorsun?

Caliph

british master
Konular
204
Beğeni sayısı
1,371
PG Nakit
745
RPG Karakteri
Paul Heyman
1
2 haftada bir aynı şeyleri papağan gibi tekrarlayan bir adama dönüştü. Son on senede ulaştığı sosyal medya popülerliği sonucu bu hale geldi kendisi zaten. Ben Türkiyeli tanımına karşı olan birisi değilim, isteyen kendine Türkiyeli diyebilir, Türküm de diyebilir. Basit ve boş milliyetçi tavırlarla kendinizi krize sokmaya hiç lüzum yok. Enflasyon ebesinin hörekesi olmuş, adalet, liyakat, umut, gelecek yok, tüm alanlardaki refahı vatandaşın hiç olmuş ama sosyal medyada zart zurt tanımlarına triggerlanıp, sinirleniliyor ve ben de uzun yıllardır bunu anlayamıyorum. Bana ne milletin kendini ne olarak tanımladığından. Türküm de Türkiyeliyim de.Ya da direkt Türküm eee ekmeğe 10 lira veriyorum?

satriale

kralkaya
Konular
155
Beğeni sayısı
574
PG Nakit
335
Favori Güreşçi
Steve Austin ve mOx
1
Yine mi söylemiş? Garip bir adam oldu. Hiçbir zaman Celal gibi tavrını net koyan biri olmadı. Aleyhine yazılan makaleleri mahkeme kararıyla kaldıran biri. Tam bir orta yolcu. AKP viraline katılan birinden fazla iddialı söylemler. Nerede o eski aydın takımı.. parti kuruyorlardı, meclise giriyorlardı, harbi milletin hakkını gözetiyorlardı. Şu an Zafer partisi popüler olmasaydı bu söylemler yılda 1 2 kere gelirdi ama maşallah her hafta görür olduk. Popülerliğini korumak olarak yorumladım.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: