"O"nun Çıkarılan Kısmı

Mr. Bean

#uncensored
Konular
161
Beğeni sayısı
180
PG Nakit
50
images

Stephen King'in aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan O (It) filminde aslında kitapta yer almayan fakat film senaryosunda bulunan ve çekilmesine rağmen filmden çıkarılan bir sahne yer alıyor.

Bu sahne Pennywise'ın orijin hikayesini anlatmak için tasarlanmış 1600'lerde geçen bir flashback olarak çekilmiş. Sahne, palyaço Pennywise'ın bir bebeği annesinin önünde yediği rahatsız edici bir sahneydi.

Pennywise'ı canlandıran Bill Skarsgård'ın anlattığına göre:

"Sahne gerçekten çok rahatsız edici oldu. Ve ben palyaço değildim, daha çok kendime benziyordum. Çok rahatsız ediciydi. Pennywise'ın nereden geldiğine dair bir tür arka plan hikayesiydi."

Bu sahnenin, filmin sadece korku/gerilim değil bir yandan da çocukların arkadaş grubunun maceralarına odaklanan bir dostluk hikayesi olması gerektiğini düşünen yapımcıların; bu gore sahnenin, dostluk hikayesine zarar vereceğine kanaat getirdikleri için çıkarıldığı düşünülüyormuş.

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,910
Beğeni sayısı
1,468
PG Nakit
385
1
Bence çok yanlış bir karar olmamış. Bazen karakterlerin gizemini koruması adı arka planlarının eksik verilmesi, gerilim ve korku filmlerinde çok mühim bir hata değil bence. Ancak romanı okumadım, herhalde romanda da geçmişine değinmiyor diye düşündüm. Bilenler aydınlatır.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: