Süper Lig 1. Hafta | Samsunspor - Beşiktaş

Kim Kazanır?

• Samsunspor

Oy: 1 25.0%
  • Beşiktaş

Oy: 3 75.0%
  • Berabere

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,166
Beğeni sayısı
4,040
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Bu haftayı üç büyük takım da oldukça kısır bir oyunla kapattı. Ama anlaşılabilir, zira üç takımın da ayrı ayrı sebeplerden dolayı üzerindeki baskı yüksek ve ilk maçlar her zaman zor geçer. Benim en zor geçmesini beklediğim maç gerek deplasman faktörü, gerekse geçen sene oturttuğu düzenle devam edecek bir Samsunspor olması nedeniyle Beşiktaş’ınkiydi. Nitekim bence öyle de oldu. Galatasaray da zorlandı ama Samsunspor’un Beşiktaş’a karşı bulduğu hücum kadar Hatayspor bize karşı bulamamıştı. Yine de Beşiktaş sonuca gitmesini bildi kaliteli ayakları sayesinde. Klişe olacak ama bu iş böyledir, futbol kaliteli oyuncularla oynanır. Geçen seneki Beşiktaş aynı koşullarda asla puan çıkaramazdı bunu demek istiyorum. Hala eksikleri olsa da bu eksikler giderildiği takdirde en geç ekim ortasına kadar Beşiktaş’ın oyunu oturacaktır.

Samsunspor’a gelecek olursam burada Gisdol hocama saygılarımı sunmak isterim. Küme düşme hattında aldığı Samsunspor’u transfer yasağına rağmen oturttuğu güzel bir sistemle kümede tuttu ve neticesinde belirttiğim gibi oturmuş bir takım bırakarak görevinden ayrıldı. Samsunspor yönetimi geçen sene gerçekten çok akıllıca bir hamle yapmış. Eğer transfer bize kapalıysa ve bitirici bir adam alamıyorsak biz de gol yememeye oynarız diyerek bu işi bu ligde yapabilecek iyi hocalardan biri olan Gisdol’ü seçtiler ve öyle ya da böyle gol yemeyip küme hattının üzerine kısa sürede çıkarak buradaki yerlerini korudular 23/24’te. Thomas Reis bu ligde tanıyacağım bir hoca ama belli ki Gisdol’ün bıraktığı yerden devam edebilecek kalifiyesi var. Samsunspor bence Adana Demir’den de Hatay’dan da çok çok daha iyi oynadı. Ki Adana Demir de Hatay da benim küme düşeceğini düşündüğüm iki takım zaten. Ama Samsun’da haliyle geçen seneki sorun devam ediyor, bitiricilik. Transfer yasağı kalkar da bu sorunu çözebilecek bir adam alabilirlerse sezonu 6-7. sıra civarı bir yerde kapatabileceklerini düşünüyorum. Aksi takdirde yine geçen sene olduğu gibi 13-15 bandında bitirirler, ama her halükarda ligde kalırlar.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: