Hitler'in Ölüm Yıldönümü İçin İstanbul'da Lokma Dağıtıldı

Gloom

still just a rat in a cage
Konular
1,930
Beğeni sayısı
1,488
PG Nakit
385
1
Hitler’in “sosyalist” olduğu düşüncesi tamamen post modern dünyada uydurulmuş bir çarpıtmadır. Hitler’in politikaları zaten sosyalizm ile çok açık şekilde ters düştü. Sosyalizm sadece ekonomik politikalardan oluşmaz, diyeceğim ama orada da sosyalist değildi bu deli. Ekonomisinin büyümesi için batının küresel güçlerinden de destek almışlığı var başta. Bugün Hitler’e “sosyalist” demek için Twitter liberali olmak gerek. Twitter liberal tayfa çok ağlamış bu olayla ilgili. Ondan değinmek istedim.

ateşi bol olsun hırbonun.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
149
Beğeni sayısı
2,044
PG Nakit
1,090
Favori Güreşçi
Jacob
Hitler’in “sosyalist” olduğu düşüncesi tamamen post modern dünyada uydurulmuş bir çarpıtmadır. Hitler’in politikaları zaten sosyalizm ile çok açık şekilde ters düştü. Sosyalizm sadece ekonomik politikalardan oluşmaz, diyeceğim ama orada da sosyalist değildi bu deli. Ekonomisinin büyümesi için batının küresel güçlerinden de destek almışlığı var başta. Bugün Hitler’e “sosyalist” demek için Twitter liberali olmak gerek. Twitter liberal tayfa çok ağlamış bu olayla ilgili. Ondan değinmek istedim.

ateşi bol olsun hırbonun.
Çok haklı bir yorum. Bir ekleme de ben yapayım.

1. Dünya savaşı sonrası 132 milyar altın mark borç devralan Almanya’nın bu borcu ödemesi (Keynes’in hesabına göre) 1988 yılına kadar kemer sıkıp, it gibi çalışmalarını gerektiriyordu. Ancak Çarlık rusyasına olanların başlarına gelmesinden çekinen batı, Nazi Almanya’sına karşılıksız borç verdi. Adolf dediğimiz adamın odasında Henry Ford’un boydan portresi var yani, ne bekliyordunuz ki?
15-adolph-hitler-and-henry-ford-each-kept-a-framed-picture-of-the-other-on-his-desk.jpg

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: