RPG: PGW The Eras of PGW


Boss

𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥 𝐁𝐨𝐬𝐬
Katılım
21 Tem 2023
Konular
143
Mesajlar
508
Beğeni sayısı
1,103
PG Nakit
0
UEP2UF1.png
cNt8G2w.png
YmfheaA.png


1- PRESTIGE (BLOODY) ERA
2023 Temmuz-Ekim

PGW'in başlangıç dönemidir. 2023 Temmuz ayında, "A Shot in the Dark" şovu ile başlayıp Ekim ayında Mr. O'Neil'in gelip Goldberg'i şirketten uzaklaştırmasıyla birlikte yerini Chairman Era'ya bırakmıştır. Bu dönemde PGW, ring-içi açısından çok verimli ve doyurucu maçlar seyrettirirdi. Henüz hiçbir hikaye olmadığı için ringin bizzat içine yoğunlaşılır, unvanlar daha bir değer görürlerdi. Bu döneme damga vurmuş güreşçi şüphesiz ki Will Ospreay'dir. Hem PGW Championship'i hem de World Heavyweight Championship'i üç ay omuzlarında taşımıştır ve dominant bir şampiyon izletmiştir. Bunun yanında Christopher Daniels'ın yenilmezlik serisi ve Television Championship reigni üzerinde durulmuş, şirketin yapı taşlarından biri olan Velveteen ile olan hikayeleri başlamıştır. Kalabalık roster için bir çözüm olarak SUPERSTARS şovları gerçekleşmiştir. Dönemin upper-mid-carderları arasında ise Val Venis ve Jeff Hardy göze çarpar. Bu dönemin bir diğer tabirle Bloody Era olarak anılmasının sebebi Cody Rhodes ve Goldberg'in kendi arasında çıkardığı maçlardır. Bu maçlar içerisinde yoğun bir ring içi şölen barındırır ve özellikle ECW izleyicisini içine çeker. Nitekim ortada ne Will Ospreay'in, ne Cody Rhodes'un, ne de Goldberg'in kalmasıyla bu era bitmiş olur.

uIQMzqQ.gif
jFxzCW2.jpeg
fcVn8vv.jpeg


2- CHAIRMAN(CINEMATIC)ERA
2023 Ekim-2024 Nisan


Prestige Era'nın 4 aylık hükmünün bitişiyle Mr. O'Neil'in şirketi satın almasıyla bu era başlar. Bu dönemi kimi güreşseverler, "Sex and Mexico Era" olarak da anarlar. Doğru da yaparlar. Çünkü Will Ospreay'in aylar süren World Heavyweight Şampiyonluğu saltanatının ardından kemer tam dört kez el değiştirir ve dört şampiyon da Meksika kökenlidir. Sırasıyla Angel Garza, Alberto El Patrón, Humberto Garza ve tekrar Alberto tarafından sürülen saltanatların ardından Christopher Daniels şampiyon olur. Bu eranın karakteristik özellikleri, dönemin şovları izlendiğinde çok rahat şekilde fark edilebilir. Ring içinden tamamen uzaklaşılmamış, fakat sinematikle yoğrulmuştur. Karakter gelişimleri ise artık bir temele oturduğundan hikayeler yoğundur. PGW, artık içerisinde güreşçilerin birbirleriyle sürekli bir etkileşim haline girdiği hikayeler barındırır ve bunları işler. Şirket tarihinin en iyi ve belki de hep en iyisi olacak olan takımı The Sex'in dağılmasıyla birlikte Val Venis ve Johnny Mayhem arasında sayısız ana olay izleriz. Bunun yanında Prestige Era'ya damga vurmuş diğer takım olan Garzalar da, Angel Garza'nın kendi meseleleri için Del Rio'yu çöle kaçırıp Humberto'yu yalnız koymasıyla bir hikaye içine girmiştir. Garzalarda aile kavramı öne sürülüp bunun üstünde durulurken, The Sex'de kan bağı değil can bağı konuşur. Daha doğrusu, onların da tabiriyle; penis bağı...

Bu döneme Chairman Era'dan kalan en göze batan isimler Christopher Daniels ve Jeff Hardy'dir. Daniels, dominasyonunu hiç fire vermeden devam ettirirken Jeff Hardy sonunda o underdog hikayesini kazandığı PGW Şampiyonluğu ile noktalar. Johnny Mayhem'in kendini gerçekleştirme çabasına canlı canlı, hafta hafta tanık olurken öte yandan Rikishi'nin de gidişiyle birlikte ilmik ilmik işlenen Jey Uso'nun karakter gelişimine tanık oluruz. Dönemin en akılda kalan maçı "Velveteen vs. Dream", yayınlandığı dönem çok konuşulmuş sinematik bir maçtır. Fakat gariptir ki, PGW'nin ilk sinematik maçı bu değildir. Prestige Era'da MAYHEM: Free-Style şovunda Alberto El Patron ve John Cena arasında geçen bir diğer akılda kalıcı maçtır. Bu Era'nın "Cinematic Era" olarak anılmasının sebebi Prestige Era'dan tamamen uzak ana olaylar izlememizdir. Ring-içine verilen önem tamamen terk edilmemiştir fakat ana olaylar genellikle bu dönem dağılan Garza's ve The Sex takımlarının üyelerinin kendi arasındaki senaryolardır. Öte yandan, şirketin sahibi olarak boy gösteren Mr. O'Neil'in yasa dışı bir organ kaçakçısı olduğu üzerinde hikaye işlenir. Sonsuz sayıda vakfı, hayvan barınağı, derneği ve yardım kuruluşu olarak gösterilen eski WWE güreşçisi Titus O'Neil burada aslında perde arkasında bambaşka işler çeviren bir adam olarak gözükmüştür. Fakat bu bir iddia mı, gerçek mi bilinmemiştir çünkü senaryoda ucu açık bırakılmıştır. Nitekim, böyle bir hikayenin gerçek olması durumunda şirket iyice bir güreş şirketinden çıkmak durumunda kalabilirdi. Sonuç olarak, Mr. O'Neil, Prestige Era'yı bitirip Chairman Era'yı başlatır. Bu Era'nın sonunu ise üç kişi getirir; Johnny Mayhem, Angel Garza ve Jey Uso. Eğer ortada bir yemek olduğunu düşünürsek, Mayhem malzemeleri tedarik eder, Angel pişirir, Jey ise tabağa koyup sunum yapar. Bu Era'nın son demlerinde Joe Gacy, Wes Lee, Jey Uso gibi birkaç upper-midcarderlar yavaş yavaş kendini gösterip ana olaya doğru tırmanırken Prestige Era'nın yan kemer saltanatı süren isimleri Val Venis ve Christopher Daniels yıldızlaşır. Buna ek olarak Alberto El Patron'da dönem dönem dominasyonunu hissettiren güreşçilerdendir. Ekim ayının ortasında başlayan bu dönemin, 6 ay sonra gerçekleşen Civil War 2024 şovu ile bitişine tanık oluruz.
 

pontiac bandit

starboy🍓
Katılım
2 Tem 2023
Konular
124
Mesajlar
4,495
Beğeni sayısı
992
PG Nakit
670
RPG Karakteri
"starboy" Wes Lee
Favori Güreşçi
CM Punk
Arşive müthiş katkı, elinize sağlık. Oynadığımız tüm RPG'lerde böyle dönemler olmuştur fakat böyle nitelendirildiğini ilk defa görüyorum, hoşuma gitti. Şu kariyer incelememizi güncelleyelim biz de.
 
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: