Özgür Özel’den Yine Talihsiz Bir Açıklama

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
Ben, Kürdistan meselesi konusunda Demirtaş çizgisindeyim.
Vatanım Kürdistan, Türkiye Cumhuriyeti tarafından işgal altındadır diyen bir adamla aynı çizgidesin. Fazla söze gerek yok.

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yasalar önünde zaten eşitken etnisiteye göre bölmek BTÖ taktiğidir. Kürtçe, Lazca ya sa herhangi bir dilin halk tarafından konuşulması başka, her demokratik devlette olan ve meşru olan prima lingua‘ya karşı olmak başka. Sen açık bir şekilde özerklik isteyen, ayrılıkçı bir elemansın Sosa. Chp arkasına saklanıp, kaçak güreşmek yerine mertçe bunları yazdığın gün seninle uğraşmayı bırakacağım. Ben senin özgürce Abdullah Öcalan bile övmene razıyım. Yeter ki safını belli et mertçe.

Kara

-
Konular
142
Beğeni sayısı
1,180
PG Nakit
690
25 milyonluk bir azınlığın dilinin yok sayilmadigi bir Türkiye'de yani.
Kürtçe konuşmana engel olan biri var mı? 25 milyon dediğin azınlığın 10 milyonu biliyordur o dili. 10 milyon insanın konuştuğu bölgesel bir dili ülkenin resmi dilleri arasına sokmak için mücadele etmeyi bırak, olmaz o işler.

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
359
Beğeni sayısı
773
PG Nakit
855
Vatanım Kürdistan, Türkiye Cumhuriyeti tarafından işgal altındadır diyen bir adamla aynı çizgidesin. Fazla söze gerek yok.

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yasalar önünde zaten eşitken etnisiteye göre bölmek BTÖ taktiğidir. Kürtçe, Lazca ya sa herhangi bir dilin halk tarafından konuşulması başka, her demokratik devlette olan ve meşru olan prima lingua‘ya karşı olmak başka. Sen açık bir şekilde özerklik isteyen, ayrılıkçı bir elemansın Sosa. Chp arkasına saklanıp, kaçak güreşmek yerine mertçe bunları yazdığın gün seninle uğraşmayı bırakacağım. Ben senin özgürce Abdullah Öcalan bile övmene razıyım. Yeter ki safını belli et mertçe.
1 paragraf yazıyı okumayıp sadece 1 cümle çekerek o cumleden de istediğin anlamını çıkararak yorum yapan biriyle ne kadar konuşsam da gözünde fişlendigimi hissediyorum.

Nature Boy

🤙pura vida
Konular
145
Beğeni sayısı
1,858
PG Nakit
1,090
1 paragraf yazıyı okumayıp sadece 1 cümle çekerek o cumleden de istediğin anlamını çıkararak yorum yapan biriyle ne kadar konuşsam da gözünde fişlendigimi hissediyorum.
Yok hepsini okudum. Sadece önemli kısmını alıntıladım. Benim yazdığım kısımda senin bütün mesajına cevap var. Daha ne yazdığımı okumadıysan yapacak bir şey yok.

Click here to login using your socials account