RPG Double or Nothing 2023 Şovuna Puan ve Değerlendirmeleriniz

Double or Nothing 2023 Şovuna Puan ve Değerlendirmeleriniz

• 8

Oy: 0 0.0%
  • 7

• 6

• 5

• 4

• 3

• 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    9

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
24
Beğeni sayısı
683
PG Nakit
165
RPG Karakteri
''The Fallen Angel'' Christopher Daniels
Bu ufak değerlendirmeyi aslında şovdan sonra direkt yazacaktım ama şimdiye nasipmiş. Karakter onaylatma ile alakalı konunun sürpriz sonuçlarla dolu bu şovun ardından gelmesi aslında birçok şeyi anlatıyor içten içe. Bahsettiğim karakterleri booklamanın zorluğu, aşırı statik ilerleyen bir oyunda olduğumuz için bugün var olan biri maalesef ki yarın yok olabiliyor. Elbette herkesin kendince haklı sebepleri var ve yargılamak kimsenin haddi de değil, benim niyetimin de bu olmadığı gibi aslında değerlendirnem pozitif. Ben bu şovda yazılan hemen hemen her maçı aşırı gerçekçi buldum. (Daniels vs. Lee hariç, ama o maçta bile birazdan örneğini vereceğim bir gerçekçilik unsuru vardı.) Garza El Patron maçının sürpriz finali beni bu bağlamda çok etkiledi, yıllardan beri alışığız aslında duyguların aşırı egzerece yazıldığı sonlara. Humberto sakatlandı maç bitti ve sonra bunun üstüne aşırı durulmadı şov akması gerektiği gibi devam etti. Bunun dışında Main Eventte dile kolay şirketin en uzun süreli saltanatı sonlandı ancak bitişe yakın Moxley Hardy diyaloğu hariç hiçbir şekilde aşırı dramatikleştirilmedi. (O sekansta Moxley'in karakter gelişimi için gerekli zaten.) Maça yakışır biçimde birkaç finisher kickout vardı ama göze çarpacak boyutta değil, nitekim bence kimse Hardy'nin tuşu orada bulacağını beklemiyordu. (Ben genel RPG dinamiklerinden Ospreay'in bu şov kemeri kaybedeceğine neredeyse emindim, Hardy kazandıktan sonra bile aşırı şüpheye düşmedim ancak maçın bittiği yerden ötürü yine de şoka girdim. Çok etkilendim bundan.) Bir başka örnek olarak da Breakker vs. Danielson mücadelesinde senaryo içinde Danielson'un PURE kurallarına hakim olması bir yandan çok iyi yedirilirken elbette debut yapan birine karşı şampiyon ezdirilemeyeceği için Breakker'in üstünlüğü de maçın sonunda çok iyi verildi ve genel maçta geride olan adam tek bir hareketlenmeyle maçı söktü. Bu aşırı gerçekçilik olayının tek istisnası sayabileceğimiz Daniels vs. Lee maçında bile Lee eline yıldız çizildiği sekansı (Lee acıdan bayıldı tarzı bir vurgu vardı.) attıktan sonra hiçbir hareket göstermemesi ve Daniels'ın sakince bir finisher daha uygulayıp maçı bitirmesi gördüğüm en iyi fikirlerdendi kesinlikle. Her şovda bu biçimde 1 maksimum 2 (büyük ppvlerde o da) maç olduğu zaman etkileyicilik korunuyor. Her maç böyle olduğunda açıkçası bayar ama. Ancak bu şov diğer maçlardaki gerçekçilik olayı bu maçın etkisini de bence arttırdı. Özellikle geçtiğimiz PPV'de bende dahil genel kitlenin yaptığı eleştirilerin (her maça müdahale olması gibi) dikkate alındığını da bu şovda fazlasıyla gördük ki temiz bitmeyen maç sanırım olmadı. Normalde maçlar harici ara segmentlerin olmaması gibi detaylardan puan kırılabilir ancak ben maçların tamamında gözlemlediğim bu detaydan ötürü şovdan aşırı keyif aldım ve tam puan verdim. Emeğinize sağlık.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: