Ümit Özdağ'dan Yusuf Tekin'e: "Bakan Olarak Sen Ne Yapıyorsun?"

Caliph

british master
Konular
95
Beğeni sayısı
1,259
PG Nakit
595
RPG Karakteri
Paul Heyman
1
Abi eyvallah da sizin cenah da çıksın örneğin tarikatları eleştirsin biz sizin cenahı da övelim. Şu an Ümit Özdağ dışında etkili bir muhalefet yapan kimse yok. Seçimden bu yana adamlar şeriatı getireceğiz, Şeyh Sait'in adını bulvara vereceğiz, Araplara-mültecilere vatandaşlık vereceğiz, Mehmetçik Filistin'e gibi söylemlerde bulunuyor. Ne bileyim gidip Starbucks'a saldırıyorlar. Özdağ dışında ben kimseyi sahada göremiyorum.
Bizim cenah kim Mehmet? Javier Milei mi? Whataboutism'e kayıyor lütfen...

Offffffff susar mısın Ümit Özdağ ırkçı bi' kereeee. 😡😡😡
Alperencim, Özdağ'ın ırkçı olduğunu düşünen birisi değilim fakat bu ülke adına tek çıkış yolu olduğunu da düşünmüyorum. Şu anki çizgide ülke adına hayırlı iş yapacak bir siyasi figür ve parti yok. Hepsinin içinde yararlı görünen kırıntılar var en fazla diyebilirim. Ama büsbütün bir şekilde bir oluşuma ''işte bu" demek abesle iştigal etmek oluyor.

Ben tanıyıp tanıyabileceğiniz en milliyetçi olmayan insanım, milliyetçi bir partiyi desteklemem ya da övmem beklenmemeli diye düşünüyorum. Sırf Özdağ karşıtlığı yapmak gibi bir derdim olsaydı bu beni ahraz bir ergenden öte bir şey de yapmazdı. Politikaları arasında akılcı bulduğum şeyler var elbet fakat bana uymayan, ters gelen şeyleri daha fazla. Böyle bir adamı zamanla değerini bilmem söz konusu değil. YRP örneği vereyim onların da keza parti programı arasında bana hiçte uzak olmayan şeyler var fakat bana ters gelen şeyleri çok daha fazla. Erbakan'ında mı değerini aynı ölçüde sonradan anlamam gerekecek bu mantıkla? Bir isme karşı sempati beslemenizi anlıyor fakat herkesi de kendiniz gibi düşünmesi gerektiği konusunda bu denli kendi kendinizi ikna etmemelisiniz.

Son düzenleme:

Re7o

Capeless Crusader
Konular
296
Beğeni sayısı
279
PG Nakit
545
Favori Güreşçi
The Rock
Bakan genel olarak kendi işini de yapmıyor zaten. Müfredat değişecek Kasım'da açıklayacağız dedi Ocak ayı geldi hala bekliyoruz. 2024 Kasım falan diye düşündü herhalde kendi halince.

Badger

#uncensored
Konular
489
Beğeni sayısı
504
PG Nakit
560
Favori Güreşçi
Triple H
Bizim cenah kim Mehmet? Javier Milei mi? Whataboutism'e kayıyor lütfen...

Alperencim, Özdağ'ın ırkçı olduğunu düşünen birisi değilim fakat bu ülke adına tek çıkış yolu olduğunu da düşünmüyorum. Şu anki çizgide ülke adına hayırlı iş yapacak bir siyasi figür ve parti yok. Hepsinin içinde yararlı görünen kırıntılar var en fazla diyebilirim. Ama büsbütün bir şekilde bir oluşuma ''işte bu" demek abesle iştigal etmek oluyor.

Ben tanıyıp tanıyabileceğiniz en milliyetçi olmayan insanım, milliyetçi bir partiyi desteklemem ya da övmem beklenmemeli diye düşünüyorum. Sırf Özdağ karşıtlığı yapmak gibi bir derdim olsaydı bu beni ahraz bir ergenden öte bir şey de yapmazdı. Politikaları arasında akılcı bulduğum şeyler var elbet fakat bana uymayan, ters gelen şeyleri daha fazla. Böyle bir adamı zamanla değerini bilmem söz konusu değil. YRP örneği vereyim onların da keza parti programı arasında bana hiçte uzak olmayan şeyler var fakat bana ters gelen şeyleri çok daha fazla. Erbakan'ında mı değerini aynı ölçüde sonradan anlamam gerekecek bu mantıkla? Bir isme karşı sempati beslemenizi anlıyor fakat herkesi de kendiniz gibi düşünmesi gerektiği konusunda bu denli kendi kendinizi ikna etmemelisiniz.
Agam bir fikri savunan biri olarak o fikrin doğru olduğunu düşünüyorum ve o fikir hakkında "herkesin bu fikri benimsemesi lazım" diye düşünmem çok doğal bir şey bence. Sonuçta kimseye bu fikri dayatmıyorum ya da bu fikri benimsemeyen kişilere kötü ithamlarda bulunmuyorum. Diğer söylediklerin için de ekstra bir şey diyemem bir önceki mesajımda zaten "herkesin kendi fikri yapacak bir şey yok" diye belirtmiştim.

Mesela ben Zafer Partili biri olarak Türkiye'de yaşayan birinin hele hele böyle bir süreçten geçerken Türk milliyetçiliğini benimsememesini ve Zafer Partisi'nin ilerlediği çizgide ilerlememesini anlayamıyorum ama kimseyi Zafer Partili olmadığı ya da Türk milliyetçisi olmadığı için aşağılamadım umumi bir ortamda.

Black Widow

İnaktif PG hesabı
Konular
782
Beğeni sayısı
761
PG Nakit
850
RPG Karakteri
Yok
Favori Güreşçi
Jade Cargill
PKK partisiyle yan yana seçime girenlerin milliyetçi olduğuna kimse beni inandıramaz. Hükümeti gram sevmiyorum hatta gitsin diye dua edenlerdendim de karşısında sağlam muhattap yok Ümit Özdağ dahil. Bir tercih olsa direk onun fanı olacağım da adam yok anasını satayım.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: