Japon Güreş Şirketleri Ortak Grup Kurdu

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
5,100
Beğeni sayısı
3,484
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Pandemi dönemi ile şirketlerin globalde payı küçüldü. AEW öncesinde WWE'ye alternatif arayan kişiler genelde Japonya'ya bakıyordu. Ama şu an başka alternatifleri de var ve artık büyük starlar da, kendilerinin büyüttüğü starlar da, bu iki şirkete kayıyor. Spesifik olarak tek şirkete hedef almak yerine, ortak çatı altında global pazara daha çok yayılmak istiyorlar. Kendi aralarında bir sorun olmadan bunu halledebilirlerse çok iyi bir olay. New Japan burada herkesi birleştirici rolünde. New Japan ve NOAH ilk adımları birbirlerine atmışlardı. Sonrasında NJPW - NOAH - AJPW ortak şovu ve NJPW - STARDOM ortak şovları olmuştu. Bushiroad uzun süredir diğer şirketlerle aynı masaya oturmaya çalışıyor zaten. Daha küçük şirketler de genelde kardeş olarak çalışıyorlar. Burada en ilginç olan kısım STARDOM - TJPW ikilisinin aynı çatı altında bulunacak olması ama onların da sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Özet olarak globalleşme ve para için. Ben hızlıca okuduğum ve kendi gördüklerimle söyledim de, muhtelemen makalaler falan vardır. Başka detaylar görürsem yazarım.

Not: Tamamen birleşme gibi bir olay yok. Birbirlerine destek olma olayı daha çok.
Tamamen birleşme zaten mümkün değil ama böyle bir projeye dair hiçbir haber düşmemişti önümüzde yakın vadede. Ama NJPW’nin diğer Japon güreş federasyonlarıyla yaptığı ortak şovları bu projeye yormak gerekiyormuş tabii. Bence Japonya’da güreş AEW’nun da etkili alternatif hale gelmesi ve pandeminin de tesiriyle eski seçkinliğini kaybetmişti, o açıdan atılması gereken bir zardı bence de. Tabii bu zarın düşeş gelmesi için dediğin gibi şirketlerin arasında sorun yaşamaması gerekir.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: